Aktivace pomocí hydrogensíranu sodného - NaHSO4

Chloritan sodný a chlornan vápenatý - efektivní použití.

Moderátor: Palo

Odpovědět
PeterY
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: ned 31 bře 2013 11:51
Bydliště: Piešťany
Dostal: 1 poděkování

Re: Aktivace pomocí hydrogensíranu sodného - NaHSO4

Příspěvek od PeterY »

To jardax: OK. Ešte stále sa mi tu niečo nezdá. Ak zoberieme v úvahu fakt že po zriedení 30 kvapiek zreagovaného chloritanu v 1l dostaneme koncentráciu cds 50 ppa - viď http://www.czmms.info/index.php/cds, tak po použití 200 kvapiek by sme mali dostať po zriedení koncentráciu cds 50ppm v 200/30=6,66 l a nie v 17 litroch.Mohli by ste mi-nám to vysvetliť ?


Uživatelský avatar
jardax
Zasloužilý člen
Příspěvky: 222
Registrován: úte 06 dub 2010 1:57
Dal: 56 poděkování
Dostal: 104 poděkování

Re: Aktivace pomocí hydrogensíranu sodného - NaHSO4

Příspěvek od jardax »

PeterY - na videu si jistě všimneš jiného způsobu přípravy - část vzniklého chlordioxidu uniká do okolí a další věc je použití citronky na rozdíl od hydrogensíranu. Ještě tě opravím - 10ml chloritanu, 50ppm je na 34 litrů - tedy v uzavřeném systému, při použití hydrogensíranu.


xdraho
Zasloužilý člen
Příspěvky: 271
Registrován: úte 08 led 2013 15:49
Dal: 23 poděkování
Dostal: 87 poděkování

Re: Aktivace pomocí hydrogensíranu sodného - NaHSO4

Příspěvek od xdraho »

další věc je použití citronky na rozdíl od hydrogensíranu...
Opravdu se to s hydrogensíranem chová daleko lépe než s citronovkou nebo solnou. Jak píšu na začátku tohoto vlákna. S hydrogensíranem reakce probíhá i při superslabých koncentracích, kdežto u HCl při slabších koncetracích se reakce zastaví.
Takže usuzuji, že s hydrogensíranem se opravdu zreaguje celý chloritan (ověřeno měřením pomocí papírku od Jardy), kdežto u citronovky a chlorovodíkové reakce ze začátku probíhá a až se část chloritanu spotřebuje a koncentrace poklesne, tak se reakce zastaví.
Takže ty výpočty přestanou fungovat a musíme na rozdíl od hydrogensíranu koncentraci změřit.


PeterY
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: ned 31 bře 2013 11:51
Bydliště: Piešťany
Dostal: 1 poděkování

Re: Aktivace pomocí hydrogensíranu sodného - NaHSO4

Příspěvek od PeterY »

Ďakujem.


PeterY
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: ned 31 bře 2013 11:51
Bydliště: Piešťany
Dostal: 1 poděkování

Re: Aktivace pomocí hydrogensíranu sodného - NaHSO4

Příspěvek od PeterY »

No dobre.Tak jasná a zrozumitelná reprodukovateľná receptúra(pre mňa a ostatných) je teda nasledovná: vyrobiť bezhadičkovým- uzatvoreným spôsobom aspoň 12 hodinovou reakciou 1 l koncentrátu ClO2, ktorý vznikol reakciou 10 ml 24,5 % chloritanu a 10 ml 50% hydrogensíranu. Ak zoberiem 30 ml koncentrátu(t.j. 1000 /34) a vlejem ho do cca 1 l vody, tak mám pripravenú celodennú dávku 10 x 1 dl o koncentrácii 50 ppm, podľa doporučenia JH. Je to správne? Ak áno, tak nedoporučujem hovoriť v receptúrach o kvapkách, pretože je to mätúce, nakoľko nie je kvapka ako kvapka. Tým nemám na mysli rôzne veľkosti kvapiek, ale mám na mysli to, že počet kvapiek v návode podľa JH je iný ako počet kvapiek ktorý sa uvažuje pri použití hydrogensíranu hoci sa dospeje k rovnakým výsledkom ,v dôsledku vyššej výťažnosti ClO2 z chloritanu do vody, viď vyjadrenie jardux vyššie.


Uživatelský avatar
jardax
Zasloužilý člen
Příspěvky: 222
Registrován: úte 06 dub 2010 1:57
Dal: 56 poděkování
Dostal: 104 poděkování

Re: Aktivace pomocí hydrogensíranu sodného - NaHSO4

Příspěvek od jardax »

PeterY - je to tak a je to tak i s kapkama. Ale o kapkách by měli přestat mluvit ti, kteří používají "probublávací" otevřenou syntézu chlordioxidu. Nanejvíš "přibližně" a vždy měřit. "Bublací" metoda je totiž jen velice obtížně reprodukovatelná, troufnu si říct, že 20 lidí dostane 20 různých výsledků, tedy s ohledem na vzniklou koncentraci ClO2. Záleží totiž na mnoha faktorech, které výsledek ovlivní.
Je to teplota vody, kde se ClO2 rozpouští, průměr hadičky - velikost bublinek, výška vodního sloupce, atm. tlak, trpělivost - jak dlouho nechám reakci probíhat, velikost prostoru nad reakční směsí. Asi by se ještě něco našlo :)
Pochopitelně jak píšeš, nelze použít kapkování podle tradičních doporučení. Jen pro zajímavost, je zde perfektně vidět účinost jednotlivých metod přípravy.


Sindo
Stálý člen
Příspěvky: 68
Registrován: ned 02 pro 2012 21:04
Bydliště: Zvolen, SK
Dal: 94 poděkování
Dostal: 10 poděkování

Re: Aktivace pomocí hydrogensíranu sodného - NaHSO4

Příspěvek od Sindo »

Jardo, urobil som ďalšie meranie na volný Cl pásikmi 4v1. CDS 20 + 20ml do 1/2 litra demi vody. 3 ml CDS doliate deci demi vody ukázalo 10 mg/liter volný Cl. Nie som si istý, či sa s tým dá vôbec namerať niečo použiteľné. Voda v bazéne sa upravuje tak, že použiješ najprv Modrý šíp, potom upravíš pH na 7,2 a následne sa použijú pásiky 4v1. Ak máš chuť sa s tým meraním pohrať, kľudne ti pásiky pošlem, napíš na SZ.


PeterY
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: ned 31 bře 2013 11:51
Bydliště: Piešťany
Dostal: 1 poděkování

Re: Aktivace pomocí hydrogensíranu sodného - NaHSO4

Příspěvek od PeterY »

Mám dotaz.Pri užívaní CDS je potrebné taktiež urobiť pauzu ,ako pri MMS s citronkou, a brať dva až tri dni zvýšené dávky C vitamínu, resp. ktoré vitamíny treba dostať do tela počas užívania CDS? Ak treba, tak počas užívania alebo počas užívacej pauzy? Mám na mysli CDS aktivované hydrogensíranom sodným. Ďakujem.


xdraho
Zasloužilý člen
Příspěvky: 271
Registrován: úte 08 led 2013 15:49
Dal: 23 poděkování
Dostal: 87 poděkování

Re: Aktivace pomocí hydrogensíranu sodného - NaHSO4

Příspěvek od xdraho »

Můj osobní názor je, že zásady používání můžeš použít naprosto stejné jako u MMS nebo klasického CDS a kterým věříš. Výhoda bude v tom, že výsledný produkt bude daleko čistší, méně nechutný a s menším počtem nežádoucích účinků. Proto možná např. ty pauzy nebudou ani nutné. Samozřejmě záleží také na tom, jaká množství budeš přijímat.


Tomas213
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: stř 30 led 2013 14:13
Dal: 2 poděkování

Re: Aktivace pomocí hydrogensíranu sodného - NaHSO4

Příspěvek od Tomas213 »

Sindo píše:Jardo, urobil som ďalšie meranie na volný Cl pásikmi 4v1. CDS 20 + 20ml do 1/2 litra demi vody. 3 ml CDS doliate deci demi vody ukázalo 10 mg/liter volný Cl. Nie som si istý, či sa s tým dá vôbec namerať niečo použiteľné. Voda v bazéne sa upravuje tak, že použiješ najprv Modrý šíp, potom upravíš pH na 7,2 a následne sa použijú pásiky 4v1. Ak máš chuť sa s tým meraním pohrať, kľudne ti pásiky pošlem, napíš na SZ.
Nejsem si jist, zda pásky 4v1 jsou schopny měřit obsah chlordioxidu. Pravděpodobně ano. Pásky však udávají obsah chloru (jako Cl). Pokud chcete znát obsah chlordioxidu (jako ClO2) je třeba odečtenou hodnotu vynásobit poměrem molekulové hmotnosti chlordioxidu a chloru, tj. 67,45/35,45 = 1,90.


PeterY
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: ned 31 bře 2013 11:51
Bydliště: Piešťany
Dostal: 1 poděkování

Re: Aktivace pomocí hydrogensíranu sodného - NaHSO4

Příspěvek od PeterY »

Beriem druhý týždeň CDS z aktivácie chloritanu hydrogensíranom sodným dávkou 8 až 10 krát denne decko o 50 ppm.Chcem to brať takto 3 týždne v kuse, potom nejakú tú udržiavačku. Tú pauzu som myslel len z dôvodu prípadnej potreby brania céčka, resp. nejakého iného vitamínu. Takže môj dotaz naďalej trvá.


xdraho
Zasloužilý člen
Příspěvky: 271
Registrován: úte 08 led 2013 15:49
Dal: 23 poděkování
Dostal: 87 poděkování

Re: Aktivace pomocí hydrogensíranu sodného - NaHSO4

Příspěvek od xdraho »

Pro PeterY:
Už jme to tady počítali vícekrát.
Pokud vezměš 10 ml (což by mělo být cca 200 průměrných kapek) 24,5% roztoku, tak jsou v tom obsačeny 3 gramy čistého chloritanu. Z těchto 3 gramů vznikne 1,78 gramů chlordioxidu. Když toto množtví rozpustíš v 1 litru vody, dá se říst, že máš roztok o koncentraci 1780 ppm.
Máš-li jeden litr roztoku s koncentrací 50 ppm, což je 36,5 krát menší koncetrace, tak v něm máš množství chlordioxidu odpovídající 10/35,6=0,28 ml chloritanu nebo přibližně jeho 5,6 kapkám.
V jednom decilitru CDS s koncentrací 50 ppm budu tedy mít množství odpovídající přibližně půl kapce chloritanu.
Vezmeš-li to 10 krát, tak za celý den vezmeš množství odpovídající oněm 5,6 kapkám rozděleným na 10 dávek. Není to přecejen trochu málo?
Nebo to tak opravdu chceš?

Teď jsem koukal zpět a píšeš tam, že " Ak zoberieme v úvahu fakt že po zriedení 30 kvapiek zreagovaného chloritanu v 1l dostaneme koncentráciu cds 50 ppa". Ta informace je nějaká divná. Nemohu si pomoci.
Zkus si to vypočítat sám. Hned na začátku tohoto vlákna jsem dal výchozí rovnici a molární hmotnosti.
http://www.upramene.cz/forum/viewtopic. ... 62#p113962


PeterY
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: ned 31 bře 2013 11:51
Bydliště: Piešťany
Dostal: 1 poděkování

Re: Aktivace pomocí hydrogensíranu sodného - NaHSO4

Příspěvek od PeterY »

Do frasa! Myslel som že mi to je jasné, nakoľko som dosť hodín venoval tomuto vláknu. Vychádzal som z toho, že doporučovaná denná dávka podľa JH viď. video http://www.czmms.info/index.php/cds, je 10x3 kvapky chloritanu (protokol 1000), tj. 10x1dcl o koncentrácii 50 ppm.
Mám všetky prostriedky na výrobu CDS pomocou hydrogensíranu sodného,včítane papierikov na stanovenie ClO2,tak bez ohľadu na nejaké ďalšie výpočty a prepočty mi prosím povedzte akú hodnotu ppm mám namerať v litrovej fľaši, keĎ ju chcem vypiť v priebehu dňa na 10 krát po 1dcl tak, aby som do seba dostal takú istú dennú dávku , akú doporučoval JH (10x3kvapky chloritanu+10x3 kvapky citronky).Už druhý týždeň to beriem a xdraho píše že je to riedke. Ďakujem.


PeterY
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: ned 31 bře 2013 11:51
Bydliště: Piešťany
Dostal: 1 poděkování

Re: Aktivace pomocí hydrogensíranu sodného - NaHSO4

Příspěvek od PeterY »

No sláva, už mi to je jasné. Chcelo to ešte raz prejsť. Akurát som zistil, že beriem vlastne dávky podľa odporúčania JH.T.zn. celodenná dávka z 30+30 kvapiek MMS v 1 L = ppm 50 vyrobená klasickým spôsobom. Tj. asi 5x menšia dávka CLO2 kvôli 5x menšej účinnosti absorbovaniu CLO2 v uvádzanom videu, ako pri výrobe bezstratovým spôsobom z NaHSO4. T.zn. že bezstratrovým spôsobom je obsah CLO2 v 1 L z 30+30 kvapiek 5x vyššií ako pri výrobe MMS klasickým spôsobom.Koncentrácia uvádzaná a nameraná v ppm jednoducho nepustí.
Naposledy upravil(a) PeterY dne pon 08 dub 2013 22:47, celkem upraveno 1 x.


xdraho
Zasloužilý člen
Příspěvky: 271
Registrován: úte 08 led 2013 15:49
Dal: 23 poděkování
Dostal: 87 poděkování

Re: Aktivace pomocí hydrogensíranu sodného - NaHSO4

Příspěvek od xdraho »

Už jsem to napsal, tak to tedy pošlu :)

Při reakci s hydrogensíranem vypadá ta reakce takto: 5 NaClO2 + 4 NaHSO4 = 4 ClO2 + NaCl + 4 Na2SO4 + 2 H2O
Z pěti chlórů na vstupu se čtyři spotřebují na chlordioxid a jeden na chlorid sodný. Když to přepočítáš podle molárních hmotností, tak z 10 ml 24,5% chloritanu (cca 200 kapek), to je 3 gramy chloritanu, dostaneš 1,78 gramů chlordioxidu, tedy 1780 ppm při rozpuštění v 1 litru.
Z 30 kapek rozpuštěných v jednom litru tedy dostanu koncentraci 267 ppm.
Tyto výpočty jsem ověřoval Jardovými papírky a sedělo to jak jako roztok, tak i jako CDS vyrobené pomoci Jardovy uzavřené metody.

Pokud je pravda to, co tvrdí JH, že 30 kapek s citronkou je 50ppm v litru, tak by to znamenalo, že výtěžnost u citronky a při probublávání je cca 5,34x nižší než u hydrogensíranu a Jardově uzavřené výrobě.
Pak by 30 kapek zreagovaných citronkou opravdu odpovídalo přibližně 5,6 kapkám zreagovaným hydrogensíranem.
Zapomněl jsem při tom svém podivování se na to, že chlóru se u citronky může spotřebovat na vedlejší produkty více než u hydrogensíranu a že mnoho chlordioxidu uteče při probublávání.

Opět se potvrdila výhodnost výroby CDS za pomocí hydrogensíranu a pomocí Jardova uzavřeného způsobu. Výroba je daleko přesnější, jednoznačnější a s vysokou opakovatelností i bez papírků.


Odpovědět

Zpět na „VMS - Chlordioxid...“