Koloidní stříbro

Přístroje, nápady a rady pro udržení zdraví.
Odpovědět
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Koloidní stříbro

Příspěvek od A(&F) »

Ilem píše:Pohánění krokového motoruku CD mechaniky tužkovkou by mě zajímalo. Nemáš schéma?
... no Hall BLDC driver od Microchipů ... input 2 to 5.5 V ... http://www.tme.eu/cz/Document/30d13dd44 ... td6505.pdf ... u TME za 16,- bez DPH / ks (min. obj. množství 3 ks) ...... takže s jednou tužkovkou sice asi ne-e, ale se dvěma by to už šlo ... :D ... (popř. to v tomto případě ještě doplnit o nějaký Step-Up měnič ... např. http://aukro.cz/menic-konvertor-step-up ... 97090.html ... teda pokud by stačila "ampéráž" 200mA při 1,5 V ;)) ...

PeS: ... ale stejně by mě zajímalo, jako to má "lozin" zapojený ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
TomasTP
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: úte 05 bře 2013 10:35
Dal: 1 poděkování

Re: Koloidní stříbro

Příspěvek od TomasTP »

Pánové, měl bych jedu otázku. Prolítal jsem toho už fakt dost ale nějak se v tom stále nevyznám. Mohl by mi někdo velmi jednoduše vysvětlit jaký je rozdíl mezi 20ppm KS vytvořenýho proudem např. 1 mA s delší dobou výroby a 20ppm KS vytvořenýho větším proudem a menším časem ? Větším proudem co jsem pochopil se vytvoří větší částice, aplikovatelné už jen zevně. Dosáhnu toho i delší dobou při tom menším proudu ? Ty částice stříbra při menším proudu přeci zůstavají stále stejně malé i když budou ve výsledku taktéž 20ppm. Možná hloupý dotaz, ale tohle mi fakt nějak nejde do hlavy.

Jinak mi dneska došel PPM měřič TDS-3 za 200,- Kč i s poštovným, má v sobě už i teploměr kterej kalibruje výsledný PPM v závisloti na teplotě roztoku. Vypadá, že funguje dobře. Poslední vyrobený KS mám přesně 5 ppm. (Jen doufám, že je z výroby nakalibrovanej jak má)


TomasTP
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: úte 05 bře 2013 10:35
Dal: 1 poděkování

Re: Koloidní stříbro

Příspěvek od TomasTP »

Tak jen pro informaci (zkoušeno na vodě z kohoutku) voda 10C ppm 94. Teplá voda 30C ppm 110, po minutě ustáleno na 94. Takže to kalibruje v úměrnosti s teplotou. Supr.


Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Koloidní stříbro

Příspěvek od Ilem »

TomasTP píše:Pánové, měl bych jedu otázku. Prolítal jsem toho už fakt dost ale nějak se v tom stále nevyznám. Mohl by mi někdo velmi jednoduše vysvětlit jaký je rozdíl mezi 20ppm KS vytvořenýho proudem např. 1 mA s delší dobou výroby a 20ppm KS vytvořenýho větším proudem a menším časem ? Větším proudem co jsem pochopil se vytvoří větší částice, aplikovatelné už jen zevně. Dosáhnu toho i delší dobou při tom menším proudu ? Ty částice stříbra při menším proudu přeci zůstavají stále stejně malé i když budou ve výsledku taktéž 20ppm. Možná hloupý dotaz, ale tohle mi fakt nějak nejde do hlavy.

Jinak mi dneska došel PPM měřič TDS-3 za 200,- Kč i s poštovným, má v sobě už i teploměr kterej kalibruje výsledný PPM v závisloti na teplotě roztoku. Vypadá, že funguje dobře. Poslední vyrobený KS mám přesně 5 ppm. (Jen doufám, že je z výroby nakalibrovanej jak má)
Tak dobře, už se to tu probíralo mnohokrát, ale znovu: ppm znamená parts per milion. Takže počet dílů z jednoho milionu. Pokud není udáno jinak, mluví se automaticky o hmotnostmím poměru. 20ppm tedy znamená že na 1 000 000 g směsi voda+stříbro připadá 20g stříbra. Když do nádoby s vodou, která je 1m x 1m x 1m veliká hodíš kus stříbra vážící 20g, budeš mít 20 ppm. Když polovinu vody vypustíš, nebo přihodíš dalších 20g, budeš mít 40ppm. Je to jasné? Ppm nemá nic společného s velikostí částic, pouze s jejich celkovou hmotností.

Pokud jde o ppm měřič, na měření ppm u KS je k ničemu. Je kalibrován na měření salinity, ne na koloidní stříbro. Většina TDS metrů má naštěstí i režim měření vodivosti a z něj se dá ppm stříbra přibližně vypočítat. Přibližně píšu proto, že záleží právě i na té velikosti částic. Takže pro výrobník, který používá proud 0,155mA/cm2, s repolarizací elektrod po 20s a s mícháním se dá zhruba říct, že:

výsledné ppm = (konečná vodivost-počáteční vodivost)/1,2

Je to opravdu hrubý výsledek skutečnost záleží na spoustě dalších vlivů, jako je teplota, tlak, znečištění ovzduší,...
Snad ti to takhle bude stačit.


"Dum spiro spero"
Ciceron
TomasTP
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: úte 05 bře 2013 10:35
Dal: 1 poděkování

Re: Koloidní stříbro

Příspěvek od TomasTP »

Jj stačí díky. Právě tak jsem to chápal. Já právě často četl, že od 10 ppm výše už jen zevně, že díky větší velikosti částic stříbra už do buňky ty částice neproniknou. Takže si můžu vyrobit 20 ppm klidně i na vnitřní použití, tou pomalejší metodou danou dodržením tohoto daného proudu vypočítaného na konkrétní elektrody.


Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Koloidní stříbro

Příspěvek od Ilem »

Zas tak úplně jednoduché to není. Čím je vyšší koncentrace, tím větší sklon k aglomeraci (shlukování částic), čímž se sekundárně vytvářejí větší částice. Ale do 20ppm to je celkem v pohodě.


"Dum spiro spero"
Ciceron
Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Koloidní stříbro

Příspěvek od Ilem »

Ještě jsem si dal tu práci, že jsem přepočítal salinitu na obsah KS.
Beru zpět, je v tom maglajs. Záleží na tom, pro jakou sůl je PVT kalibrován. Podle toho vychází výsledky. :cry:
Naposledy upravil(a) Ilem dne úte 09 dub 2013 13:14, celkem upraveno 2 x.


"Dum spiro spero"
Ciceron
TomasTP
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: úte 05 bře 2013 10:35
Dal: 1 poděkování

Re: Koloidní stříbro

Příspěvek od TomasTP »

Co jsem se dozvěděl, tak pro ppm jsou tři normy podle toho v jaký oblasti se to používá a z uS se to defacto jenom přepočítává na ppm podle těchto tří norem. Záleží tedy na tom kde byl a pro jakou oblast TDS vyrobený a tedy jaký má v sobě algoritmus pro přepočet. U hodnot uS to je všude stejný, v tom je ta výhoda. Bohužel už mám TDS tak to nějak vysleduju až budu mít s čím pokusně zkalibrovat. Vzhledem k tomu, že to mám z Ebay, tak to bude norma pro USA.

USA 1 ms/cm (EC 1.0 or CF 10) = 500 ppm
European 1 ms/cm (EC 1.0 or CF 10) = 640 ppm
Australian 1 ms/cm (EC 1.0 or CF 10) = 700 ppm
------------------------------------------------------

Taky v tom mám zmatek. Jdu objednat EC meřič.


hbruno
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: stř 10 dub 2013 11:28

Re: Koloidní stříbro

Příspěvek od hbruno »

Nevíte někdo,jak dlouho mi vydrží koloidní stříbro v uzavřené lahvi?Mám ho asi 2roky.Je možné ho ještě použít?Díky


Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Koloidní stříbro

Příspěvek od Ilem »

Použít určitě lze, otázka je na co. Pokud ti jde o vnitřní použití - doporučuji Tyndalovu zkoušku. Nedá se to globalizovat, každé stříbro je trochu jiné. Ale dva roky je hodně. Pokud by vydrželo, byl by to palec nahoru pro výrobce.


"Dum spiro spero"
Ciceron
Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Koloidní stříbro

Příspěvek od poota »

cimirek píše:Není toto zajímavější?
http://energieupramene.blogspot.cz/2012 ... loidy.html
Byl bych nerad, kdyby tenhle odkaz, respektive celá tato myšlénka zůstala odsunuta stranou a ležela dál nepovšimnuta - a není to jenom tím, že na ní mám jakous takous účast ;)
Zkusil jsem praktické provedení, a abych se vyhnul "ošklivému" pájení stříbrných norných konečků na měděnou spirálu, provedl jsem to vcelku, tedy ze stříbra. Metr stříbrného drátu o průměru 1 mm vyjde na necelé tři stovky - no nevemte to!
K provedení - dá se to umotat daleko pravidelněji a hezčeji - ovšem mám pocit, že ne napoprvé a určitě ne s hledáním optimální technologie. :lol:
Konečný výsledek přikládám na fotce.
Středovou spirálu jsem udělal oproti UFku širší a mírně kónickou, abych usnadnil přechod na vnější spirálu, která je disková. Na první pohled je jasné, že se jedná o bifilární cívku a zároveň do prostoru vytaženou keltskou spirálu. Citlivci shodně tvrdí, že to "má sílu", popřípadě se vyjadřují v tom smyslu, že to vytváří "energetický tunel".
Praktické použití předpokládám totéž, které uvádí v odkazu Iv, tedy naplnit keramický hrnek (neprůhlednost!) pokud možno pramenitou vodou téměř k okraji a posadit "koloidátor" hmotolovým křížem na jeho okraj, aby se konce spirály ponořily do vody.
Pak už jen vyčkat nejspíš pár dní - ony ty přírodnější technologie pracují sice zdarma, ale pomaleji, než když se do toho "žene elektrika".

Po dosavadních zkušenostech se schyluje k dalšímu typu podobného zařízení, i tentokrát jde o kombinaci UFka s Iv-ovým podnětem, ovšem jeho praktické provedení je teprve v budoucnu a zveřejnit ho hodlám nejspíš v "Orgonitech", kam by měl patřit svými předpokládanými vlastnostmi.

Zdravím - poota
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Koloidní stříbro

Příspěvek od poota »

Tak zatím dopadl test výše uvedeného zařízení tak, že hrnek se studánkovou vodou po jednom dni působení objevila kočka a jala se vylizovat vodu z hrnku mezerou mezi okrajem spirály a okrajem hrnku, tedy tak dlouho, dokud jazykem dosáhla na hladinu. Pak se zamyslela, spirálu si vyndala a dál už pila bez jakéhokoli omezení - dá se tedy předpokládat, že kvalita je vyhovující :laugh:
Po dolití vody si už vyndavá spirálu rovnou.
P5120053.JPG
Zdravím - poota
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
VikThor
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: úte 21 kvě 2013 0:11
Bydliště: Jihlava
Dal: 5 poděkování
Dostal: 6 poděkování

Re: Koloidní stříbro

Příspěvek od VikThor »

Dobrý den.

Mohu se prosím zeptat, kde bych sehnal nejvhodnější stříbrný drát?
Našel sem tento: Drát stříbrný 1,2 mm zn. Rayher --- délka 3m --- cena 45 Kč.
Vyhovuje k výrobě zařízení na výrobu koloidního stříbra? Nebo je lepší něco jiného? Cena mi přijde nějak nízká.
Koloidnímu stříbru se věnuji jen krátce a diskusy o více než 100 stran fakt procházet nechci :-D
Předem dík za pomoc.


MMS je velmi dobrá věc...ale není to zázrak. Vždy proto používej zdravý rozum!
A kdo má pod čepicí používá CDS2 :-) Už i různí léčitelé se CDS2 bojí...je prý moc účinné.
https://www.facebook.com/MmsMasterMineralSolution
http://mmsacds.blog.cz/
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Koloidní stříbro

Příspěvek od Slavek Krepelka »

VikThor píše: Mohu se prosím zeptat, kde bych sehnal nejvhodnější stříbrný drát? ...
Měla by být specifikována čistota a cokoliv pod 99.99 se nedoporučuje pro možný obsah olova.

Ahoj, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Koloidní stříbro

Příspěvek od Ilem »

VikThor píše: Mohu se prosím zeptat, kde bych sehnal nejvhodnější stříbrný drát?
http://www.safina.cz/
Drát za 45 Kč je vhodný pro výrobu šperků, ale ne pro koloidní stříbro.


"Dum spiro spero"
Ciceron
Odpovědět

Zpět na „Zdraví“