Kvalitní a nekvalitní jídlo

Přístroje, nápady a rady pro udržení zdraví.
Odpovědět

Vznikne pálení žáhy požitím nekvalitní potraviny?

Ano
34
38%
Nemusí
36
40%
Spíše ne
3
3%
Ne, je to nesmysl
5
6%
To opravdu netuším
5
6%
Mám jiný názor
6
7%
 
Celkem hlasů: 89

Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Rajec. Patentované prírodou... (přišlo mailem)

Příspěvek od A(&F) »

Dnes ráno som kúpil tehotnej priateľke Rajec EGREŠ jemne sýtený. Keď som sa z dlhej chvíle pozrel na zloženie (diabol sa skrýva v detailoch...) zistil som, že tento nápoj obsahuje konzervant benzoan sodný (benzoát sodný), známy aj ako E211. Nie je to nič zvláštne, obsahuje ho väčšina, najmä kyslých výrobkov, pretože zabraňuje množeniu baktérií a plesní vo výrobkoch. Avšak na etikete výrobku sa píše aj to, že obsahuje egrešovú šťavu z koncentrátu. Tá samozrejme obsahuje vitamín C (kyselinu askorbovú), ktorý je zdravý. Keď však necháte spolu pôsobiť benzoan sodný a kyselinu askorbovú, ideálne pekne na slnečnom žiarení a v teple, pomaličky sa vám začne tvoriť chemickou reakciou benzén. Je to karcinogén a je toxický. Pri chronickej otrave dochádza ku masívnemu poškodeniu obličiek, pečene a kostnej drene a leukémii. Chronická otrava, to je niečo, čo sa Vám stane keď pijete veľmi veľa sladkých Rajcov, Jupíkov a Kofol, ktoré stály veľmi dlho na slnku a v teple. Benzoán sodný je samozrejme nevhodný na konzumáciu pre deti a môže spôsobovať alergie.
Len pre ilustráciu: Aký je benzoan sodný asi "zdravý" hovorí aj to, že ho Coca-Cola prestala pridávať do svojich nápojov. A to už je čo povedať...

Rajec.jpg
Rajec. Patentované prírodou. Môže poškodiť vaše zdravie a zapríčiniť leukémiu.[/i]

[hr]
doplněno: ... pro ověření z jiných zdrojů ...

... V kombinaci s kyselinou askorbovou a benzoanem draselným a benzoanem sodným se může tvořit benzen, který je znám jako karcinogen. Celý proces můžou urychlit podmínky skladování potravin jako teplo a světlo. Existuje silné podezření na způsobování dětské hyperaktivity, obzvlášť v kombinaci s umělými barvivy. U citlivých lidí nebo lidí s chronickým astmatem či kopřivkou může vyvolávat nebo zhoršit jejich příznaky. Reakce bývá silnější v případě kombinace s jinými látkami, např. tartrazinem (E102 - Cl potravinářská žluť / škodlivost 4), aj. Dle některých zdrojů může benzoan poškozovat strukturu DNA a tím tak vyvolávat některé dědičné choroby, např. Parkinsonovu chorobu
(zdroj: http://www.emulgatory.cz/seznam-ecek?prisada=E211 )

... E211 Benzoan sodný– značně používaný konzervant v kyselém prostředí zamezující množení, plísní a kvasinek. Najdeme ho v nealkoholických nápojích (dříve i v nejpopulárnějším nealkoholickém nápoji na světě - Cola), ovocných džusů, džemech. Tuto látku můžeme najít i v nemrznoucích směsích v autech díky svým antikorozním účinkům. Benzoan sodný se svým příbuzným benzoanem draselným a kyselinou askorbovou může tvořit karcinogenní benzen. Může způsobovat dětskou hyperaktivitu, astma, kopřivku…
(zdroj: ... http://www.aktin.cz/clanek/1918-sbirame-ecka-ii )
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Uživatelský avatar
hanka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1697
Registrován: ned 13 zář 2009 11:22
Bydliště: Severní Morava
Dal: 812 poděkování
Dostal: 875 poděkování

Re: Kvalitní a nekvalitní jídlo

Příspěvek od hanka »

Navazuji na příspěvek v http://www.upramene.cz/forum/viewtopic. ... 74#p118874 - ještě jenom pár slov a odkaz k tomuto příspěvku :)

.. kdo má zájem podívat na paní Průchovou před 20 lety, tak tady je krátký výsek z pořadu, který byl o makrobioticích: Jak se žije s makrobiotikou... Dneska je té paní o dvacet let více, má okolo 90 let a mnoho se nezměnila, stále prý přednáší a učí v kurzech makrobiotiku - má energii, kterou nemají mnozí padesátníci. Škoda, že pořad není celý, hovoří v něm i další lidé, kteří se makrobiotikou vyléčili. Ale jak říkám - pro každého makrobiotika není - musí se dobře rozumět energiím .. já osobně si p. Průchové vážím, ačkoliv bohužel patřím k lidem, kteří u makrobiotiky nevydrželi .. dělala jsem ji pouze 4 roky. Vzpomněla jsem si na ni nedávno, když mi přišel emaiem tento odkaz - dávám ho sem pro ty, kteří makrobiotiku neodsuzují a jsou zvědaví, jaká p. Průchová je ;)
http://www.euscreen.eu/play.jsp?id=EUS_ ... 377CF45372

:lol: Hanka.


Všechno je tak, jak má být.
"Všechno co jsme, povstává v našich myšlenkách. Mluv a jednej s nečistou myslí, a budou tě následovat problémy. Hovoř a jednej s čistou myslí, a štěstí tě bude následovat jako stín." Buddha
viktoria
Stálý člen
Příspěvky: 40
Registrován: úte 19 bře 2013 12:45
Bydliště: Slovakia
Dal: 32 poděkování
Dostal: 18 poděkování

Re: Kvalitní a nekvalitní jídlo

Příspěvek od viktoria »

uáááááá, Hani tá pani je úžasná, normálne neverím vlastným očiam... ona presne popísala to čo ja potrebujem.... už aj sa idem niekam zavesiť...
:-) :-) :-)


V.
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Kvalitní a nekvalitní jídlo

Příspěvek od Slavek Krepelka »

hanka píše: ... kdo má zájem podívat na paní Průchovou před 20 lety, ...
Takže paní zaDrontila, proti čemuž nemám sebemenší námitku. Pokud si tohle člověk projde, definitivně to pomůže jemu a že jich je. To však nemá nic moc společného s tím, co pak s tím dotyčný(á) provede dál, snaže se vykoumat, jak z toho udělat vědu. Z tama, z těch rozumových poznatků to totiž nepřišlo. V momentě, kdy se to na ty rozumové převede, to jde už jen z kopce a lidi, kteří mají omezené znalosti z toho dovedou udělat velice zavádějící systém právě těch pravd a nesmyslů, které pak hlásají jako všeobecné zákonitosti žijíc v přesvědčení, že mají pravdu, ověřeném na sobě a nějakém počtu dalších úspěchů u jiných. Navíc to mají ještě tkreslené svou neústupnpo vírou a pokud jsou výsledky nijaké, nebo negativní, kopnou je jak kus enóna pod koberec a svedou je na vše, jen ne na svou schopnost dokázat a zároveň neschopnost nedokázat všeobecně. Pak samozřejmě viní oběti své svéhlavosti z nedůslednosti.

Nevím Hanko jestli si to uvědomuješ, ale tohle je přesně problém, který vedl k založení vědeckých disciplin a vede mentálně úplně stejnou cestou jako vědecký systém. Pokud je něco velice opakovatelné, je to v systému a je to věda. Pokud se to systému vymyká, neexistuje to. Vede to pak i k tvrzením, které si někdo vycucá z prstu, což je přesně to, do čeho jsem se opřel. Já se neopřel do paninky. Opřel jsem se do tvrzení, která vyzvracela do knihy a která jsou závažnou desinformací. To rukou jsme neměl nezbytně na mysli ani ji, ani její učitele. Ono to jde historií až ke kořenům lidstva. Něco nás oblbuje.

S lakskavý pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
hanka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1697
Registrován: ned 13 zář 2009 11:22
Bydliště: Severní Morava
Dal: 812 poděkování
Dostal: 875 poděkování

Re: Kvalitní a nekvalitní jídlo

Příspěvek od hanka »

Slavek Krepelka píše:.. paní zaDrontila, proti čemuž nemám sebemenší námitku. Pokud si tohle člověk projde, definitivně to pomůže jemu a že jich je. To však nemá nic moc společného s tím, co pak s tím dotyčný(á) provede dál, snaže se vykoumat, jak z toho udělat vědu.
Prosím, aby se moje obhajoba paní Průchové jako osoby nezaměňovala za obhajobu makrobiotiky ;) Jak píšu - já mezi vzorné makrobiotiky nepatřila a energie jsem ladit neuměla - proto jsem po čtyřech letech odpadla ;) . Jí jsem si ale vážila, protože to s energiemi opravdu umí (důkazem je např. její syn, kterého vyléčila ze slepoty) a většinou komu osobně poradila, bylo to dobře. Jenže je rozdíl, jestli má pacienta doma, dobře ho zná, denně ho vidí a může mu připravovat jídlo přesně na míru, nebo radit všeobecně .. Když se na své makrobiotické stravování dívám zpětně, sebekriticky si myslím, že mně makrobiotika pomohla nejspíš proto, že mi prospívala změna stravy jako taková - celé obiloviny, ke každému jídlu třičtvrtě talíře různě upravované zeleniny (na videu je ukázka makrobiotického talíře ;) ), bez mléka a mléčných výrobků, bez cukru, bez bílé mouky, pečiva, z tuků jenom přírodní za studena lisované oleje - to uleví každému trávícímu systému. Je pravda, že jsem z té stravy byla "kost a kůže" (i když jsem se cítila dobře a hlavně-moje glykémie byla v normě!!), proto jsem nakonec na nátlak rodiny i lékaře makrobiotiku vzdala :) .
Ne, makrobiotiku jako takovou nikomu nedoporučuji jako způsob života a nechtěla jsem, aby to tak vyznělo. Někomu makrobiotika pomohla, jinému ne. Podle mého přesvědčení pomáhá hlavně změna stravy - jestliže se z tukového "masožravce" stane vegetarián s vyloučením tuků, mléka, mléčných výrobků, cukru, bílé mouky, různých přeslazovaných nápojů, umělých sladidel, barviv apod. a nasadí se převážně zeleninová strava, tak se prostě zlepší každý! V době před těmi 20 lety byli lidé nemocní stejně, jako jsou teď, nebyl však internet a lidé neměli k dispozici tolik informací, jako teď. Byli odkázáni na oficiální medicínu, která je léčila stejně, jako léčí teď, a tak hledali pomoc kde se dalo. Makrobiotika léčí skvěle změnou stravy, ale je nezodpovědné tvrdit, že vyléčí všechno ..... říká se, že tonoucí se i stébla chytá, ale ten, kdo těžce nemocnému člověku rakovinou tvrdí, že ho vyléčí makrobiotikou a přitom energiím pořádně nerozumí, je člověk hodně nezodpovědný :evil_vm: ..
Jako doporučování makrobiotiky moje slova míněna nejsou, protože nikdy nedoporučuji něco, co dobře neznám :enaughty: ..

Hanka.


Všechno je tak, jak má být.
"Všechno co jsme, povstává v našich myšlenkách. Mluv a jednej s nečistou myslí, a budou tě následovat problémy. Hovoř a jednej s čistou myslí, a štěstí tě bude následovat jako stín." Buddha
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Kvalitní a nekvalitní jídlo

Příspěvek od Slavek Krepelka »

hanka píše: ... V době před těmi 20 lety byli lidé nemocní stejně, jako jsou teď, ....
Právě že nikoliv. Ono to jde Hančo hrozně s kopce. To jsou statistiky. Jinak osobně nechám už problém pí Průchové a makrobiotiku na pokoji, jenom snad dodám, že jsem se nepostavil jí, nebo makrobiotice, ale mnoha pitomým informacím na stránce z její knihy, ať už pochází z jakékoliv ruky. Pokud tohle není jasné, nic dalšího na danné téma se vyjasnit nedá a byla by to škoda řeči.

S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
hanka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1697
Registrován: ned 13 zář 2009 11:22
Bydliště: Severní Morava
Dal: 812 poděkování
Dostal: 875 poděkování

Re: Kvalitní a nekvalitní jídlo

Příspěvek od hanka »

Ani já nemám chuť ztrácet čas neplodnou diskusí, založenou na neochotě tolerovat jiný názor. Nepopírám, Slávo, že znáš hodně věcí, ale jestli si mám vybrat mezi názorem jednotlivce, přesvědčeného o své neomylnosti, a staletími ověřenou moudrost východního učení o důležitosti rovnováhy energií jin-jang, které nás obklopují a ovlivňují život ve všech směrech (bez výjimek), tak si vyberu to druhé. Můžeš mít jiný názor na to, zda a která energie převládá v tom či onom, ale říkat o někom, že „vyzvracel“ vědomost, která odporuje Tvému myšlení se mi nelíbí. Nevím, Slávku, jestli si to uvědomuješ, ale tohle je přesně způsob, jakým reaguje spolek Sisyfos (ale i někteří „vědci“) na věci, kterým nerozumí..

Zdravím, Hanka.


Všechno je tak, jak má být.
"Všechno co jsme, povstává v našich myšlenkách. Mluv a jednej s nečistou myslí, a budou tě následovat problémy. Hovoř a jednej s čistou myslí, a štěstí tě bude následovat jako stín." Buddha
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Kvalitní a nekvalitní jídlo

Příspěvek od Slavek Krepelka »

hanka píše:.... Nevím, Slávku, jestli si to uvědomuješ, ale tohle je přesně způsob, jakým reaguje spolek Sisyfos (ale i někteří „vědci“) na věci, kterým nerozumí..
Zdravím, Hanka.
:shock: Prosím tě Hanko podívej se ještě jednou, na co jsem komentoval. Buď tak hodná.
http://www.upramene.cz/forum/download/file.php?id=14854
Tady je detailnější záběr o čem jsem mluvil.
http://www.upramene.cz/forum/viewtopic. ... 40#p118840
Na VitC je tu celé vlákno včetně velice dobrého dokumentu Tuhárského
Co se týče aids a vzdtahu ke kaposi sarkoma etc, troufám si říct, že jsem se na to taky dost koukl. Vše angličtina, v češtině se do toho asi nikdo neopřel, neotitulkoval, nemůžu nic najít.







Je toho ve skutečnosti hrůza jak z Ameriky, tak z Evropy. Troufám si říct, že o AIDS přeci jenom trochu něco vím z obou stran. HIV retrovirus je dost jasný a nikdy neprokázaný podvod a souvisí s tím i nesmyslnost testů, stejně jako je nesmyslné, že zatémco v Austrálii ti ho najdou, v Rakousku ne, zatímco co Ti najdou v Rakousku a v Austrálii ne. Ono nejde o Sysifa Hanko, ale mimo jiné k možnosti si dohledat a skutečně to taky udělat.
To, že má sedlák největší brambory ještě neznamená, že ví proč.

S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
hanka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1697
Registrován: ned 13 zář 2009 11:22
Bydliště: Severní Morava
Dal: 812 poděkování
Dostal: 875 poděkování

Re: Kvalitní a nekvalitní jídlo

Příspěvek od hanka »

Slavek Krepelka píše:.. Prosím tě Hanko podívej se ještě jednou, na co jsem komentoval...
Slávečku, každý mluvíme o něčem jiném :bhead: .. zdánlivě je to o AIDS, ale já mluvím celou dobu o ENERGIÍCH jin a jang - to je uvolňujících a stahujících, ale Ty na ně vůbec neslyšíš (což Ti ale nevyčítám, protože všechno vědět nemusíš ;)). Ale vyčítám Ti to, že odsuzuješ lidi a způsoby, kterým nerozumíš (nic ve zlém :)) .. Proto Ti také připomínám spolek Sisyfos, on také vůbec neslyší na "energie" .. Nedohaduji se přece o chemické či fyzikální, nějakým způsobem dokázané příčině nemoci, ale o příčině z hlediska energií. Pořád přece melu, že makrobiotika kouká na nemoci, jejich léčení a život jako takový pouze z hlediska energií!! Východní nauky pracují hlavně na na těchto principech. Připomínáš mi tak trochu doktora Heřta (asi jsem popletla jméno, ale na tom nesejde), který tvrdí, že akupunkturní dráhy nejsou, protože je při pitvě nenašel. Z hlediska energií jsou totiž ovocné šťávy, vitamín C, cukr, aromatické bylinné čaje a většina léků, nebezpečné právě velice silnou uvolňující, expanzívní jinovou energií, která z pohledu této filozofie způsobuje onemocnění AIDS a nejen jej... :)
Nechci dělat obhajobu makrobiotice, jenom jsem chtěla vysvětlit důvody, které vedly makrobiotické učitele k napsání této, podle Tebe pitomosti.. ;)
Ale dost už o energiích ..
Ahoj, Hanka.


Všechno je tak, jak má být.
"Všechno co jsme, povstává v našich myšlenkách. Mluv a jednej s nečistou myslí, a budou tě následovat problémy. Hovoř a jednej s čistou myslí, a štěstí tě bude následovat jako stín." Buddha
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Kvalitní a nekvalitní jídlo

Příspěvek od Slavek Krepelka »

hanka píše: ... Z hlediska energií jsou totiž ovocné šťávy, vitamín C, cukr, aromatické bylinné čaje a většina léků, nebezpečné právě velice silnou uvolňující, expanzívní jinovou energií, která z pohledu této filozofie způsobuje onemocnění AIDS a nejen jej... :) ...
No dobře Hanko. Energie proti fyzickému. Zůstaňme u toho VitC. Všechny konkrétní fyzické výsledky s tímto vitamínem a to převážně, ale ne výlučně s umělým, poukazují na to, že nejen že je naprosto důležitý v nějakém rozmezí pro zachování si slušné imunity, ale že ve vysokých dávkách dovede přesvědčivě léčit a vyléčit infekce a to i chronické. Ty, paní průchová a kdo ví kdo je v konci za tím proti tomu stavíš energetickou filosofii Ying a Yang, kterou si ještě navíc spousta jejích papírových mágů a lidí všeobecně vysvětluje velice různě.

Co za klinické výsledky stojí za tou filosofií a jak jich bylo dosaženo? Z čeho byla danná interpretace filosofie vůbec odvozena? Pokud ne přímo skutečám výzkumem VitC v danných podmínkách jeho aktivity v živém organismu, jde o logiku, nebo o divoké spekulace?

Mně jde v podstatě o to, že VitC je prokazatelně velice prospěšný a vede ku zdraví, proti čemuž někdo staví nějakou filosofii. Podle mne jde dost o průšvih, protože to vzbuzuje dojem, že VitC je v nějakých blíže neurčených "vyšších" dávkách člověku na škodu a že dokonce způsobuje to, co prokazatelně léčí a vyléčí nejen u člověka, ale aj třeba u krokodýlů. Proto tvrdím, že za takovými tvrzeními stojí čísi zvrhlá a podlá aktivita a za zvrhlou aktivitu považuji i cucání si pitomostí z prstu.

a) Pokud sedlák s velkejma bramborama uvádí co ve skutečnosti dělá, aby je měl velký, fajn. b) Pokud si vykládá mikrobiologii jeho hnoje a půdy po svém, aniž tématiku velice důkladně ovládal, taky fajn.
c) Pokud ty svý dohady hlásá jako pravdu, která stojí proti praktickým, skutečným výsledkům, odvolávaje se na jakékoliv autority kterým ani nejspíše nerozumí, je to průšvih, hlavně pro to, že konec konců má největší brambory.

Na rozdíl od Heřta a Sysifose vůbec nepředkládám ani bludy spolu s bludnými balvany, ani teorie, ani filosofie, ani dohady, ale klinické důkazy kterých je hafo. Z tohoto hlediska bych si dovolil podotknout, že naopak bych považoval za Sysifárnu předkládat filosofii, a vědecké teorie Sysifáků jsou filosofií a ne důkazama, jako důkaz docela snadno a prakticky vyvratitelných, vysněných tvrzení. Jenže stejně tak jsou takovými "důkazy" kterékoliv jiné filosofie, ať už se odvolávají na cokoliv.

Co se týče Ying a Yang, v základu jde nikoliv o filosofii, ale doložitelný princip dynamiky jemnohmotné struktury protichúdných přitažlivých silových a dalších efektů, které se odrážejí především v pracích Schaubergra a Reicha, ale stejně tak v silových funkcích gravitace, magnetismu, statické elektřiny a mnoha dalších jevech, se kterými si věda stejně jko vykladači Ying a Yang neví rady. Dynamika Ying a Yang je do jisté míry, i když zdaleka ne kompletně a polopaticky vyjádřena symbolem Ryb, kterému k dokonalosti chybí voda, ve které by chudinky mohly plavat, aby se z toho dal odvodit Clemův motor a konec konců i Schaubergrovy lítací vynálezy.

Jde o starý a a velice smysluplný symbolicý záznam, ale stejně tak dnes už zavalený a okleštěný písemný, ze kterého dlouhá řada přiblblých vykladačů, kteří se na jeho famóznosti přiživují, nadělali spoustu filosofií zastírajících původní smysl hromadama špeků. Pokud se člověk podívá aspoň trochu lépe do Reicha, specielně do mrakoničení, lze se dopídit dost o tom Ying a Yang. O něm není pochyby a souvisí úzce i s uzeměním člověka.

Takhle je to v histori lidské se vším, s veškerými základními kameny vědění, protože jsme ovládáni demagogy za velikého využití blábolů mentálních zakrslíků neschopných originálního výzkumu, vykladačů živících se jak supi na karkasech zbylých z dávnách lidských pokladů, kteří dělají vše pro to, aby to, co je podstatné a pohřbené, náhodou někdo neexhumoval. To se týče především schopností člověka se dohrabat k čarodějnictví, tedy jinak ESP schopnostem, ale druhotně se to týče i VE. Je ironií osudu, že s tím ESP se jim ale daří s autisty, i když bohužel povětšinou v dost přestřelené formě.

S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Kvalitní a nekvalitní jídlo

Příspěvek od poota »

Navážu na Slávka.
Informací o čemkoli je všude jak sr.. - no prostě mraky, a většina z nich jsou jenom zmatené bláboly. A ten "semaforek" na bláboly pořád ještě nemáme :(
Takže nám nezbývá nic jiného, než si ty informace pracně ověřovat, abychom zjistili, s čím se dá dál nějak smysluplně pracovat. To jde samozřejmě mnohem snáz u těch "technicko-materiálních" věcí, i když ani u nich to není nijak jednoduché.
U věcí "duchovních", kde nemáme možnost si kdokoli cokoli nějak změřit a nebo indikovat, je to mnohem obtížnější, protože většinou jsme odkázáni na to, co někdo někde nějak tvrdí, že si nějak ověřil. Skutečně seriózních výsledků, na které by se dalo opravdu spolehnout, je jako šafránu.
Nejlepší je, když má někdo možnost si něco ověřit sám osobně, ovšem málokdo má k tomu potřebné vlohy a nebo možnosti. Z vlastní zkušenosti vím a mám ověřené, že vědomým ovládáním hladiny Alfa podle Silvovy metody nebo třeba Modré Alfy, je možné si řadu věcí z oblasti duchovna "osahat" na vlastní smysly. O těchto zkušenostech se zmiňuji ve vlákně "ESP a Silvova metoda" http://www.upramene.cz/forum/viewtopic.php?f=70&t=2887
Práce, myslím taková, která má opravdu žádoucí účinky, s energiemi ve smyslu Jin-Jang nebo třeba energetické tělesné dráhy, Ajurvéda a podobně, to už je "vyšší dívčí" a mám dojem, že není pro nás běžné smrtelníky. Ne z toho důvodu, že bych tomu nevěřil a nebo že by to "nefungovalo" - prostě proto, že je to příliš složité a s nepředstavitelně vysokou možností chyby.
A to ani nemluvím o tom, že tyhle věci by se měl člověk učit, a zatraceně dlouho, u skutečného mistra a ne si to přečíst v nějaké knížce, do které si někdo zkompiloval všechno, co se mu uzdálo za vhodné. Je to smutné, ale takových knížek je v dnešní době drtivá většina.
K tomu příkladu s vitamínem C - nemám to samozřejmě nijak ověřené, ale předpokládám, že v případech, kdy jeho vysoké dávky vedou k uzdravení, budou ty samé, kdy je Vitamín C pro tělo potřebný i z hlediska vyvážení Jin-Jang a právě jeho scházející "energetická složka" vyvolává problém tím vitamínem řešitelný.
Tedy ne že byste si Slávek s Hankou nějak výrazně protiřečili, jenom se k tomu vitamínu dostáváte s protilehlých stran, přičemž ta Hančina cesta je mnohem těžší a náročnější.
Už jsem se zase rozkecal ;)

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
Uživatelský avatar
hanka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1697
Registrován: ned 13 zář 2009 11:22
Bydliště: Severní Morava
Dal: 812 poděkování
Dostal: 875 poděkování

Re: Kvalitní a nekvalitní jídlo

Příspěvek od hanka »

Slavek Krepelka píše:.. Ty, paní průchová a kdo ví kdo je v konci za tím proti tomu stavíš energetickou filosofii Ying a Yang, kterou si ještě navíc spousta jejích papírových mágů a lidí všeobecně vysvětluje velice různě.

Co za klinické výsledky stojí za tou filosofií a jak jich bylo dosaženo? Z čeho byla danná interpretace filosofie vůbec odvozena? Pokud ne přímo skutečám výzkumem VitC v danných podmínkách jeho aktivity v živém organismu, jde o logiku, nebo o divoké spekulace?..
;) Nic proti ničemu nestavím, jenom jsem se zastala lidí, kteří mají své důvody pro svá tvrzení, a že se jejich důvody liší od našich tím, že koukají na svět celostně, z hlediska energií. S přijetím jejich teorie nemám problém, protože vím (a to snad nepopřeš), že VŠECHNO JE ENERGIE v některé z jejich forem.
A kdo se za nimi skrývá? Cituji původ nauky z Orientální diagnostiky:
„Kořeny nauky se nacházejí v Knize Žlutého císaře o vnitřním lékařství předávané z otce na syny po 3000 až 4000 let až do dnešních dnů. Makrobiotika samotná představuje jakousi japonsko-americkou mutaci této prastaré nauky. Spolu s orientální diagnostikou tvoří část souboru léčebných metod, kam patří i akupunktura, akupresura, tělesná cvičení (Do-In, Tai-chi-duan, Chi-kung apod.), čínské bylinářství a další obory… a tvoří jednotnou korunu moudrých pokynů pro uchování životní síly člověka a všechny jsou založeny na filozofii rovnováhy dvou principů jin-jang.“
Další si přečti sám, je to zajímavé čtení – celá knížka.… :lol:
http://ulozto.cz/xMHbpA9/orientalni-diagnostika-pdf

Ahoj, Hanka.

P. S. :ethink: Vysvětlení pro léčebný účinek vit. C může být v tom, že přesto, že je pohledem makrobiotiky vit C silně uvolňující, prospívá většině lidí, protože většina jich žije ve stresu - honbě za kde čím, strachy, násilí, spěch atd., který silně stahuje. Vit. C následky tohoto stažení uvolňuje svojí rozpínavou energií :ethink:


Všechno je tak, jak má být.
"Všechno co jsme, povstává v našich myšlenkách. Mluv a jednej s nečistou myslí, a budou tě následovat problémy. Hovoř a jednej s čistou myslí, a štěstí tě bude následovat jako stín." Buddha
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Kvalitní a nekvalitní jídlo

Příspěvek od Slavek Krepelka »

hanka píše: ... P. S. :ethink: Vysvětlení pro léčebný účinek vit. C může být ... :ethink:
To ocenění sem Ti dal za to :ethink: :good: :spirit:

:) S laskavým pozdravem, Slávek.

P.S. Teorii si vypracovávám svou vlastní a jen jednu. Proč bych se měl spoléhat na něčí bednu a teorií spousty na jednu a tutéž věc, když mám svou bednu a fakta, kterých je hromada a které jsou mi jako základ daleko přijatelnější :dknow: V tom je totiž podstata osvobození se od závisloti na druhých, bez které jsme jen otroky uvažování a záměrů lidí, o jejichž motivacích a schopnostech lze právem pochybovat.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
abul
Zasloužilý člen
Příspěvky: 207
Registrován: pát 16 dub 2010 6:34
Dal: 106 poděkování
Dostal: 197 poděkování

Re: Kvalitní a nekvalitní jídlo

Příspěvek od abul »

Slavek Krepelka píše:P.S. Teorii si vypracovávám svou vlastní a jen jednu.... V tom je totiž podstata osvobození se od závisloti na druhých, bez které jsme jen otroky uvažování a záměrů lidí, o jejichž motivacích a schopnostech lze právem pochybovat.
Mimo téma (offtopic)
Píšeš hezky, seš schopnej toho vyhrabat opravdu hodně, ale možná právě proto obsah těch sdělení jen přelétneš, bez hlubšího pochopení. Jeden příklad za všechny: Tvoje reakce na mé tvrzení, že je lepší ovocné šťávy používat syrové než pasterované. V podstatě napíšeš že nemám pravdu, a potom to, co jsem psal zase potvrdíš, jen to jinak okecáš :enaughty:

Mimochodem s těmi enzymy je to krapet jinak. Doporučil by Ti ke čtení knihu Enzymy, klíč ke zdraví od Hiromi Shinyi. Všechno to směřuje k tomu, co píše Hanka a pokud jde o vysoké dávky vitamínu C, tak ty jsou podle mého soukromého názoru nutné jen dočasně, dokud se v našem těle neopraví (neupraví) něco. Po úpravě k normálu (zdraví) už takové dávky opravdu škodí.

Kus offtopiku přemístěn do boxovárny pro osobní tón.. SDK


Když mluvíš, tvá slova by měla být lepší než ticho.
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Kvalitní a nekvalitní jídlo

Příspěvek od Slavek Krepelka »

abul píše: .... pokud jde o vysoké dávky vitamínu C, tak ty jsou podle mého soukromého názoru nutné jen dočasně, dokud se v našem těle neopraví (neupraví) něco. Po úpravě k normálu (zdraví) už takové dávky opravdu škodí.
Však já taky nikdy nikde netvrdil, že ty koňské dávky jsou dobré nafurt. Dokonce si nedovedu představit, jak by je někdo chtěl do člověka dostat v jakékoliv běžné ovocné podobě. Toho by bylo. Vysoké dávky jsem si vyzkoušel na sobě v liposomatické formě až kolem 30g denně a stálo to za starou belu. Navíc odkazuju na celé vlákno, kde se nikde netvrdí nic takového, jako že by se někdo měl cpát bůhví jak vysokými terapeutickými dávkami C (15g/den a víc) pokud nejde o nemoc. Nejsem si tedy jistý, odkud a kam kráčíš.

Pokud jsem tu někde tvrdil, že pasterizované šťávy jsou lepší než syrové, hluboce jsem se mýlil a byl bych Ti nesmírně zauzlován, kdybys mne na to odkázal a já se tam veřejně pokaju a omluvím se Ti :pivko:

S laskavým pozdravem, Slávek.

Možná Ti něco napoví o denních dávkách céčka tohle http://www.upramene.cz/forum/download/file.php?id=8831
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Odpovědět

Zpět na „Zdraví“