Vynález z PET (levně)

Vše o alternativních zdrojích energie.

Moderátor: rival

Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Blatník ...

Příspěvek od A(&F) »

... ten blatník by měl větší smysl, pokud by byl nasměrován obráceně, tedy směrem "dovnitř bicyklu", pod rám ... :ethink: ... neb takhle je to pouze "tunningo estetická záležitost", chránící pneumatiku před dopadajícím deštěm ... :D .... viz film "Obecná škola": ... "Kde jsou moje blatníky !!!!" ... :laugh: :laugh: :laugh: ....

Obrázek


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Uživatelský avatar
stevo69
Stálý člen
Příspěvky: 99
Registrován: ned 12 dub 2009 15:23
Bydliště: SLOVENSKO Nitriansky kraj
Dostal: 9 poděkování

Re: Vynález z PET (levně)

Příspěvek od stevo69 »

Práve že ťa tento blatníček ochráni od tej čiary na chrbte!
:hip: osobne odskúšané. Ale pravda je že ja som homal trošku dlhší a širší, kolko dovolí rozmer flaše.


Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Vynález z PET (levně)

Příspěvek od A(&F) »

... :oops: ... omlouvám se, jelikož jsem už blatník z PET viděl nad předním kolem, tudíž jsem si neuvědomil, že na tvé fotce je aplikován vzadu ... :bhead: ... :D ...

... v tom případě OK ... :good: ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Uživatelský avatar
stevo69
Stálý člen
Příspěvky: 99
Registrován: ned 12 dub 2009 15:23
Bydliště: SLOVENSKO Nitriansky kraj
Dostal: 9 poděkování

Re: Vynález z PET (levně)

Příspěvek od stevo69 »

:bye: v poho


cimirek
Zasloužilý člen
Příspěvky: 493
Registrován: čtv 15 čer 2006 5:56
Dal: 258 poděkování
Dostal: 213 poděkování

Vynález z PET (levně)

Příspěvek od cimirek »

Pastička na myši
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Vynález z PET (levně)

Příspěvek od poota »

Zvláště oceňuji "vícenásobné fungování" a "dlouhohrající návnadu" - naprosto ideální pro cyklicky obývané chaty :good:

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

(Další slušivé) žabky z PET ... :D

Příspěvek od A(&F) »

... :ethink: ... no, možná pokud by se ty etikety ještě něčím zpevnily, např. 3M-kovou lepicí textilní páskou, tak by pak mohly i nějakou tu chvíli vydržet ... ;) ...

... mmch, fotky dorazily v mailu s názvem: ... "Žabky dle Ládi Hrušky" ... :laugh: :laugh: :laugh: ...

... :bye: ... Anri ...
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Pastička na komáry ...

Příspěvek od A(&F) »

citace: ... V loňském roce učinili vědci z univerzity v holandském Wageningenu objev, který v podstatě jen potvrdil to, co naše babičky věděly už dávno. Badatelé usilovně řešili, co vlastně komáry v noci navádí na cíl. Po sérii pokusů zjistili, že prvotní lokalizace probíhá na základě snímání stop oxidu uhličitého vydýchávaného spící kořistí.
Když se však po krvi prahnoucí hmyz přiblíží na přibližně metr a půl, přechází na systém „bližšího navádění“ a senzoricky se orientuje podle tělesného zápachu spícího jedince. Ale teprve rozdílná teplota jednotlivých částí těla slouží jako rozhodující faktor při rozhodování, do kterých partií směřovat přistání, což můžeme prakticky využít ve svůj prospěch, a vyrobit si lapač komárů na přírodní bázi.

Potřebovat budete PET láhev s užším hrdlem, kterou zhruba ve dvou třetinách výšky rozříznete na dvě části. Ta horní část přijde vsadit do té spodní hrdlem dolů, ale nejprve musíte osadit návnadu. Tou je kousek droždí posypaný trochou cukru a voda načepovaná jen do dvou centimetrů výšky. Po sestavení past v místnosti instalujte poblíž okna, třeba na parapet mezi květiny, ale můžeme ji také zavěsit do prostoru. A můžete se klidně bavit nebo jít spát.

Jak přichystaná past pracuje?
Kvasný proces, který v lahvi začne probíhat, uvolňuje nemálo oxidu uhličitého, obsah láhve „vydechuje“ intenzivněji než spící člověk. Výdech je na rozdíl od střídavé frekvence lidského dechu plynulý a koncentrovaný do jednoho bodu.

Na komáry hledající v místnosti nedobrovolného dárce krve působí jako maják. Přitahováni tak jasným signálem se přiblíží k hrdlu pastičky a proletí dovnitř.
Tady přepnou na druhý navigační systém, kvasný proces totiž uvolňuje do svého okolí i určité teplo. Pro komára, který by už rád dosedl, je však rázem těžké se zorientovat.
Povrch je teplý všude stejně, přítomnost oxidu uhličitého je také konstantní, a rázem neví, kam se vrtnout. V omezeném prostoru lapače tak sice chvilku krouží, ale cestu z pasti už nenalezne. Jeho senzory jsou zahlceny signály o neexistující kořisti, ale nakonec se „jen“ utopí.
Výhodou pasti je snadná výroba z běžně dostupných materiálů, poměrně vysoká účinnost a absolutní neškodnost pro člověka. Lze ji využít i v místnosti, kde spí malé děti. Nevýhodou je, že lapač láká jen komáry, ale už ne jiné druhy bodavého hmyzu, například muchničky. A krátkodobý účinek je omezen prakticky jen na jednu noc a pak je nutné obměnit „návnadu“.

(zdroj: ... http://hobby.idnes.cz/past-na-komary-0p ... -domov_mce )

Obrázek Obrázek Obrázek

---------------------
PeS: ... popř. použít Cimrmanovskou metodu "dvou luceren" ... :D ...

[youtube][/youtube]


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Dle Ládi Hrušky ...

Příspěvek od A(&F) »

Podprsenka podle Ládi Hrušky ... lze vyhotovit i v různých velikostech ... 0.5l, 1l, 1.5l, 2l, 2.5l, 5l ... :laugh: :laugh: ...
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: Vynález z PET (levně)

Příspěvek od martin11 »

...tak to tu ještě nebylo ...


http://magazin.aktualne.cz/video/ostrov ... 590604f2e/

...ostrov z petek :shock: m11 :D


... věřím, že se " TO " povede ......
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Ostrov z PET ....

Příspěvek od A(&F) »

... mr. Richard Sowa ... :good: ... dóóśt dobrý ... :) ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Odpovědět

Zpět na „Jak na to...“