Různé druhy očisty

Přístroje, nápady a rady pro udržení zdraví.
Odpovědět
Uživatelský avatar
jani
Zasloužilý člen
Příspěvky: 324
Registrován: čtv 22 dub 2010 7:00
Bydliště: okr. HO
Dal: 325 poděkování
Dostal: 251 poděkování

Re: Různé druhy očisty

Příspěvek od jani »

Řekla bych, že ricinový olej by měl být OK, už Malachov ho doporučoval k pití při očistě proti parazitům v tzv. koňakové očistě ( mám ji za sebou bez zjevných účinků ), a E. Cayce ho taky považoval za zázrak. ( viz. narychlo odkaz )
http://s-andre.blog.cz/1101/ricinovy-olej


Uživatelský avatar
Nso ci
Starší člen
Příspěvky: 105
Registrován: čtv 15 črc 2010 19:06
Dal: 268 poděkování
Dostal: 36 poděkování

Re: Různé druhy očisty

Příspěvek od Nso ci »

early123 píše:musím len preveriť účinky ricinového oleja a dokonca sa mi zda ,že mám o tomto oleji nejakú literatúru.
To je rozumné riešenie, hoci som túto očistu našla už dávnejšie, napokon som na ňu zabudla a teda doteraz zatiaľ nevyskúšala.
jani píše:(viz. narychlo odkaz) http://s-andre.blog.cz/1101/ricinovy-olej
Jani, za odkaz aj Cayceho :good: :) :bye:

Ďalšie info o ricínovom oleji v súvislosti s očistou: http://budujbyznys.webnode.cz/products/ricinovy-olej/ a literatúra od Edgara Cayceho z Uložto http://www.uloz.to/xd4PkEE/edgar-cayce- ... -cesky-rar. V niektorých PDF formátoch nie je zobrazené stránkovanie, pri hľadaní konkrétnej témy či kapitoly klik na hornú lištu vľavo na Úpravy, vybrať Hľadať a do zobrazeného okienka vpravo hore napísať kľúčové slovo, potvrdiť a vyhľadáva sa..., vďaka za túto užitočnú navigáciu patrí pavelv :).


„Chcem byť silný nie preto, aby som bol väčší než môj brat, ale aby som porazil svojho najväčšieho nepriateľa – seba.“ Indiánske príslovie.
julietta
Starší člen
Příspěvky: 124
Registrován: pon 19 lis 2012 9:40
Dal: 123 poděkování
Dostal: 80 poděkování

Re: Různé druhy očisty

Příspěvek od julietta »

Kuru som si urobila , ricinovy olej +pomarančova+citronova šťava dala som si do toho aj frťana calvadosu :D črevá sa bez problemov vyprazdnili, aj ked nemavam zapchy, išlo toho dost. :shock:
ved to, že Malachov aj Cayce ho doporučujú a na nete sú samé chvály a nikde nie je zmienka o jeho škodlivosti, akurat samozrejme opatrne s ním.-nepreháňať :enaughty:
mne po očiste s konakom bolo dosť blbo. Mám problemy s obličkami, tak zrejme preto mi tá očista nesadla.

už nielen lekári su divní ale aj lekárnici :ethink:


Uživatelský avatar
jani
Zasloužilý člen
Příspěvky: 324
Registrován: čtv 22 dub 2010 7:00
Bydliště: okr. HO
Dal: 325 poděkování
Dostal: 251 poděkování

Re: Různé druhy očisty

Příspěvek od jani »

julietta píše:Kuru som si urobila , ricinovy olej +pomarančova+citronova šťava dala som si do toho aj frťana calvadosu :D črevá sa bez problemov vyprazdnili, aj ked nemavam zapchy, išlo toho dost.:
Mělo to nějaký vliv na játra, jestli z nich šly nějaký cholesterolový věci, kamínky? ? Měla by to být především očista jater, i když to, že to vzalo i střeva není taky k zahození. Proč ten calvados? Nebyl by lepší frtan epsomky s vodou? Měla bych udělat klasickou jaterní očistu oliváčem, grepem a epsomkou, ale zatím ještě sbírám odvahu, mám strach z nevolnosti, závratí a pod. Ted mám velké problémy s plůcama - časté hemoptýzy ( krvácení, které zastavuji velkými dávkami kayenského pepře ) a kámoš mě tlačí do jaterky, že plíce mají souvislost s játry, fakt je, že jak ted polehávám od včera, tak mě tlačí na pravé straně pod žebry, takže nejspíš játra. No příští týden nasbírám snad už odvahu :esilenced:


julietta
Starší člen
Příspěvky: 124
Registrován: pon 19 lis 2012 9:40
Dal: 123 poděkování
Dostal: 80 poděkování

Re: Různé druhy očisty

Příspěvek od julietta »

jani,
Očistu pečene som robila uz na jar., ale niečo v stolici bolo aj tak.
čítala som, že ricinovy olej sa dobre rozpúšťa v alkohole, a calvados som
objavila v našom bufete :D inak to bolo fakt fajneee :)
Ricinovy olej sa doporučuje davať aj do jedál :)
Tiež teraz riešim pľuca, lebo posledne obdobie veľmi dusim, kašlem, vykašlujem
a tak som uz druhu noc robila zabal práve s ricinovým olejom
a vidim, že pomohol, lebo dnes len občas pokašlem, nedusí ma.
Pluca suvisia uzko s obličkami, takže to tvoje pobolievanie môžu
byť obličky a nadobličky.
Na obličky ma naviedol Slavek v jednom prispevku, už presne neviem v ktorom.
vždy som riešila len črevá, ale vidim, že obličky sú nesmierne dôležité, hlavne ked som ich zaťažovala chemiuo-atp. :roll:


Uživatelský avatar
Nso ci
Starší člen
Příspěvky: 105
Registrován: čtv 15 črc 2010 19:06
Dal: 268 poděkování
Dostal: 36 poděkování

Re: Trojdňová očista pečene

Příspěvek od Nso ci »

Třídenní hloubková domácí detoxikace jater pomocí citronu a oleje

"K této hloubkové turbo-detoxikaci budeme potřebovat směs ze 100 ml citronové šťávy a 90 ml olivového oleje, kterou vychladíme na 10*C. Tuto směs si pro každé použití připravíme čerstvou. První den této očistné kůry zahájíme večer, kdy bez večeře těsně před spaním za stálého míchání popíjíme po malých doušcích připravenou vychlazenou směs, pak hned zalehneme a pokud možno již celou noc nevstáváme. Druhý den ráno pak aplikujeme klystýr, který zopakujeme ještě i večer. Těsně před spaním si zase dáme vychlazenou směs citronu a oleje a třetí den totéž. Po celou dobu této detoxikační kůry pijeme jen 100% přírodní ovocné šťávy nebo vodu slazenou medem. Jíst můžeme až třetí den a to pouze oblíbené ovoce a zeleninu. Tuto hloubkovou turbo-detoxikaci opakujeme každé tři roky."
Zdroj: http://eft-terapeut.webnode.cz/news/oci ... ovy-olej1/


„Chcem byť silný nie preto, aby som bol väčší než môj brat, ale aby som porazil svojho najväčšieho nepriateľa – seba.“ Indiánske príslovie.
Uživatelský avatar
jani
Zasloužilý člen
Příspěvky: 324
Registrován: čtv 22 dub 2010 7:00
Bydliště: okr. HO
Dal: 325 poděkování
Dostal: 251 poděkování

jaterní očista

Příspěvek od jani »

Tak jsem ve čtvrtek sebrala odvahu a za pocitu bezpečí z přítele na telefonu ( velký dík Pavlovi V ) jsem se odhodlala udělat svoji první jaterku. Do 14hodin jsem pila štávu z jablek a vodu, v 10.00 na snídani banán, v půl druhé oběd rýže natural s dušenou zeleninou. Od 14 hodin žádné pití ani jídlo. V 20.00 jsem dala první nálož epsomky, trošku mi pak škrundalo v břiše, ve 22.00 druhá nálož epsomky, po ní velké škrundání v břiše a následný průjem. V 24.00 jsem vypila ve stoje olivolej se štávou (cca 2citrony a 1 pomeranč) 300 ml, ihned zalehla s vyhřívací poduškou a čekala, že usnu, no nic, čert a já nikdy nespí, asi ve třičtvrtě na dvě na mě šly chvilkama takový závratě, točení hlavy a pocit propadání se, ale jen párkrát, jak při nízkém tlaku, a pak se mi začlo dělat špatně s návaly na zvracení, lehké krkání olejové směsi, no nechtělo se mi stávat, tak jsem to vždy nějak rozdejchala, byla to dlouhá noc, usnula jsem trhaně až kolem 4té, ve čtvrt na šest jsem šla poprvé na záchod, trocha hnědé vody, trocha měkkých nazelenalých kuliček. Jelikož mi nebylo zrovna nejlíp ( ale ne zcela špatně ) dala jsem třetí dávku epsomky až 8.15, po chvilce následovala toaleta, hnědá voda s nazelenalými kuličkami měkkými, některé byly krásně hráškově zelené, dala jsem klystýrek, 10.15 poslední dávka epsomky a po ní opět toaleta, největší kamínek měl asi 1,3 cm. Ve 12.30 čistá jablečná štáva a kolem půl 3tí jsem zbodla banán, po něm krátce ještě jedna toaleta a od té doby až dosud (sobota odpoledne ) bez toalety a jsem jen na vodě a ovocných štávách ( z jiných důvodů ).

Shrnutí ingrediencí:
Od 14.00 nejíst nepít, snídaně ovoce, oběd rýže natural s přepařenou zeleninou.

Epsomská sůl 4 lžíce + 800ml vody (jelikož mi voda s epsomkou nechutnala, míchala jsem si dávky 100ml vody+epsomka s trochou jablečné štávy a dopila to zbytkem jablečné štávy pro spravení chuti. Toto ve 4 rozložených dávkách, tedy po 200ml.

Olivový olej 120ml + 180ml citronová + pomerančová štáva, řádně protřepané vypité na EX, chut není nejhorší, spíše jsem to vnímala až o hodně později.

Elektrická dečka na prohřívání jater. Tu jsem dávala už asi hodinu před vypitím oleje se štávou.

Za 14 dní plánuju opakovačku se stejným postupem :hip:


Uživatelský avatar
Nso ci
Starší člen
Příspěvky: 105
Registrován: čtv 15 črc 2010 19:06
Dal: 268 poděkování
Dostal: 36 poděkování

Re: Různé druhy očisty

Příspěvek od Nso ci »

Jani, super, som rada, že to vyšlo, myslím, že úspešne. Pocit bezpečia hral veľkú úlohu aj u mňa, keď som čistila prvý raz, on ten priateľ je ozajstný anjel :), ale to ty už určite vieš. :bye:


„Chcem byť silný nie preto, aby som bol väčší než môj brat, ale aby som porazil svojho najväčšieho nepriateľa – seba.“ Indiánske príslovie.
julietta
Starší člen
Příspěvky: 124
Registrován: pon 19 lis 2012 9:40
Dal: 123 poděkování
Dostal: 80 poděkování

Re: jaterní očista

Příspěvek od julietta »

jani píše: Elektrická dečka na prohřívání jater. Tu jsem dávala už asi hodinu před vypitím oleje se štávou.
jani, niekde som teraz čítala, že na nahrievanie by nemala byť elektrická dečka. neviem, prečo, ale ked tak píšu :ethink: ja používam pohankový vankúšik.

včera som opäť urobila ricinovu kuru, no bez calvadosu, beriem atb na obličky.
Opäť nesklamal, super očista od toxinov atd. :good:


Uživatelský avatar
jani
Zasloužilý člen
Příspěvky: 324
Registrován: čtv 22 dub 2010 7:00
Bydliště: okr. HO
Dal: 325 poděkování
Dostal: 251 poděkování

Re: Různé druhy očisty

Příspěvek od jani »

Přemýšlela jsem nad tou el. vyhřívací dečkou a nenapadá mě nic proti ní, mám dvoustupnovou, takže teplotu si reguluji, termofor mi nevyhovoval, pálil a jakoby se potil. Juli, jak ten pohankový polštářek nahříváš? Jestli v mikrovlnce, měla bych strach z nachytaného záření do pohankym, někde před tím varovali :dknow:
Stále řeším problém s plůcama po hemoptýze se mi hrozně těžko dýchá, jenom ležím, dnes jsem byla na rtg a poslechu, všechno prej bezvadný, saturace maximální, mudrc byl ze mě docela špatnej, prej su případ. No dávám ricinové obklady a pak kneippovy zábaly, piju čaj z oman kořenu, silný propolis, KStříbro, chvilku je líp, chvilku hůř, jen nevím co ty stavy vyvolává, kašel se vytratil, což moc nevítám, nejde mi odkašlávat a vykašlávat, víceméně jsem na vodě z RO nebo čurině, banán za den, večer bud hrozno nebo odštavené pomeranče a když mi jde na závratě z hladu, dám namočenou lžičku chia semínek, ty dávají energii, samozřejmě 2x denně mumio, váha rapidně nepadá. Volala jsem dnes Hance Bláhové, ale nebere, odkázala mě na p. Bulišovou, váhám, přece jen mám větší důvěru k p. Bláhové. Mám pocit, jestli mi ty stavy dušnosti a krvácení nedělají přece jen paraziti, koukala jsem na vlasovce a ve výsledku mi při poslední hemce lezli dva asi 10ti cm tenké cárky, nesnadno přetrhnutelné, prej to mohla být krev v takovém provedení nebo obalený hlen, mě to přišlo jak obrázek vlasovců


julietta
Starší člen
Příspěvky: 124
Registrován: pon 19 lis 2012 9:40
Dal: 123 poděkování
Dostal: 80 poděkování

Re: Různé druhy očisty

Příspěvek od julietta »

jani, neviem, prečo tak písali, že elektricku podušku nie :ethink: poh.vankúšik by sa mohol nahriať aj v rure, a chystam sa kupiť tu mini, ale vyhliadnutu už predali, tak zatial v tej mikrovlnke nahrievam , tam je to hned. Vies , ono možno na to jedlo je to viac účinné to žiarenie, ale snad na vankúšik až tak nie. :ethink:
Na diagnostike ti našli nejake potvory na plúcach? ked máš problemy s dychanim, tak trpia obličky a potom aj srdce. Ale je to ako sa hovorí, jedno s druhym, spätné vazby. Chore obličky velmi unavuju človeka, chce sa spať, celkova letargia, nechuť k jedlu a človek má pocit, že zle trávi. Ty nemôžeš jesť, kedlen tak málo, alebo ti je zle po jedle?
Mne našli na Diacome ureaplazmu na obličkach a močovom mechuri, a vsade rozlezenú, tak beriem Doxyhexal, a aj kašel už nie je dusivy, ale vykašlujem. Skus piť sladke drievko- lichorericnicu :),
Ovocie som musela teraz uplne vysadiť a je mi lepšie. Ráno jem ovsenu kašu s kokosovym olejom, med a škoricu a čaje na obličky. Cez den dusenu zeleninu.


lena

Re: třídírna

Příspěvek od lena »

Ahoj,

dlouho jsem sem nezasla, ale chtela bych zde nechat informace ohledne dalsich moznosti lecby, ale nevim kam to dat tak to necham zde, snad najdes Slavku vhodne vlakno, kde to bude pasovat.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


early123
Starší člen
Příspěvky: 151
Registrován: úte 21 pro 2010 21:10
Bydliště: Piešťany,SR
Dal: 73 poděkování
Dostal: 70 poděkování

Re: jaterní očista

Příspěvek od early123 »

jani píše:Olivový olej 120ml + 180ml citronová + pomerančová štáva
Zdravím,na nete som narazil na niečo nové,vôbec neodporúčajú olivový olej,ďalej sú tam arašídy+lyžička kyseliny citrónovej navyše a to už vôbec nechapem,je to také čudné ,dávam na posúdenie,keďže som očistu s olivovým olejom absolovoval už 4x.

Vďaka

Čistenie pečene

Táto pra[/i]x je jedným zo základných postupov rozsiahlej praxe pod názvom „Večná mladosť a nesmrteľnosť", a v kombinácii s očistou hrubého čreva a tráviaceho traktu (modernu verziu čistenia pozri tu ) naozaj činí zázraky.

Vo svojej pôvodnej verzii táto prax pre očistu pečene je pomerne stará, ale pred tým bola používaná len zriedkavo, pretože aj pri zlých životných podmienkach, stresoch a emóciách, prakticky všetky potraviny boli ekologicky čisté a taktiež mali prírodný detoxikačný účinok.
Ale dnes očista pečene sa stáva veľmi aktuálnou: - produkty, ktoré jeme, akoby boli zámerne naplnené rôznymi chemickými látkami ktoré rýchlo "upchávajú" pečeň (...a to už nespomíname na užívanie liekov v modernej spoločnosti...). Okrem tohto, naše stresy a negatívne emócie obvykle sprevádzané našej agresiou, zlobou, hnevom atď. Pečeň pri tomto nasáva do seba deštruktívne energie ako vysávač a potom ich zhmotňuje v podobe rôznych kameňov: v ľahšom prípade – vo „voskovej“ alebo „gélovej“ podobe, alebo (čo už je dosť zlé Подмигивание ) – v tvrdom prevedení.

Vzhľadom k tomu, že vo svojej pôvodnej podobe táto prax je ťažko vykonávateľná pre moderného človeka, chcem tu dať novú, prispôsobenú aktuálnym podmienkam a overenú verziu tejto praxe, ktorá je veľmi účinná a pritom jemná a jednoduchá a zahŕňa v seba všetko, čo patrí pôvodnej starovekej verzii.

Pre čistenie pečene budeme potrebovať:
- chvíľku voľného času
- čerstvo pripravenú citrónovú šťavu
- potravinársku kyselinu citrónovú
- surové olúpané, nepražené, nesolené obyčajné arašidy
- elektrický termofor

Ako sa pripraviť k praxi očistenia pečene – popis:

1/ Najlepšie je vyhradiť si voľný deň (napr., nedeľu), ale ak ste veľmi zaneprázdnený, potom si naplánujte aspoň jeden voľný večer (v podstate, pre prax budete potrebovať voľný čas cca od 16:00). Postarajte sa o to, aby vás počas práce nikto nevyrušoval.

2/ Dôležité! Počas dňa stále myslite na svoj zámer vyčistiť pečeň, rozmýšľajte o pečeni, predstavujte si ju (veľmi dobre mať na to pekný obrázok pečene), ako úžasné je mať čistú pečeň, a že čoskoro aj vy budete mať vynikajúco čistú pečeň, a radujte sa tomu.

3/ V tento deň si môžete dať raňajky a obed, ale po obede už nejedzte nič. Taktiež váš posledný príjem vody má byť najneskôr o 16:00 – napríklad, v 15:30 alebo aj o 16:00 môžete vypiť čaj s medom a citrónom alebo čistú vodu. Potom v ten deň mimo praxi už nepijete nič, a to znamená, že hocijaké nepatriace praxi pitie je dovolené len v nasledujúci deň, po čistke .
Je tiež veľmi dobré kedykoľvek počas dňa pred touto praxou absolvovať horúci kúpeľ alebo sprchu.

4/ Po 16:00 je potrebné si pripraviť nasledujúce: za prvé, hrnček so šťavou z čerstvých citrónov priemernej veľkosti, za druhé, hrnček s rastlinným olejom, za tretie, termofor (najlepšie elektrický ), a za štvrté, obyčajné arašidové orechy.

5/ Šťavy by malo byť asi 100 gramov. Ak je šťavy o niečo viac alebo menej - nezáleží na tom. Zo šťavy treba odstrániť všetky veľké kúsky citrónovej drene a citrónové kostičky. Ale aj príliš čistá citrónová šťava nie je nutná – ak tam bude trošku citrónovej drene – nevadí.

6/ Ďalej, k citrónovej šťave pridajte zarovnanú čajovú lyžičku kyseliny citrónovej. Ak máte na citróny alergiu alebo nemáte poruke citróny, môžete sa zaobísť aj bez citrónov: stačí v 100 gramoch čistej vody (destilovanej alebo odstatej a prevarenej) rozpustiť jednu „dobre kopcovitú“ čajovú lyžicu kyseliny citrónovej.

7/ Rozmiešajte šťavu (alebo vodu) až do plného rozpustenia v nej kryštálikov kyseliny citrónovej.
Dôležité! Kyselinu citrónovú je nutné použiť vždy, pretože pre očistnú prax použitie len citrónovej šťavy nestačí!

8/ V druhý hrnček nalejte asi 50 gramov rastlinného oleja. Najlepšie je používať rakytníkový olej, ale môžete použiť aj nerafinovaný lisovaný za studena panenský slnečnicový olej (nižšie pozri poznámky prekladateľky)

9/ Potrebné pre prax arašidy si môžete kúpiť bez problémov v takmer každom obchode. Potrebujete surové, nesmažené, nesolené olúpané čerstvé (skontrolujte si dátum spotreby a dátum výroby) arašidy, najmenej 50 gramov.

10/ Termofor: - po dlhoročných skúsenostiach odporúčam používať len elektrický termofor (dá sa kúpiť spravidla v každej lekárni), vodný účinkuje nekvalitne - neprehrieva pečeň v plnej žiadanej miere. Pečeň treba prehriať dosť silno, až „napariť“. A toto je veľmi dôležité. Obvykle v elektro-termoforoch existujú minimálne dva režimy – slabší a silnejší. A toto dáva možnosť zosilňovať a oslabovať ohrev pečene - prepínať medzi režimami ohrevu tak, aby pečeň bola ohriata „na maximum“, ale bez rizika popálenia pokožky.
Nebuďte leniví Подмигивание , a čas od času prepínajte do „silného“ režimu, a keď začína byť príliš horúco - prepnite späť do normálneho režimu. To znamená, že môžete stále sledovať stav prehrievania svojej pečene, a malo by to byť vždy na „prahu maxima“.

Popis postupov čistenia pečene:

1/ Potom ako už máme všetko pripravené pre prax (cca po 16:00), nasleduje akcia: „pripevnenie elektrického termofora na oblasť pečene“ .
Robíme to tak, že termofor rozmiestňujeme na pravom boku, pritom vo vertikálnom smere - od pravej hornej časti brucha (dole pod pravými rebrami) až cca do polovice pravej časti hrudníka (u niekoho možno až pod pravú bradavku), a v horizontálnom smere – na prednej časti tela termofor má byť umiestnený cca od hrudnej kosti smerom k chrbtu až dozadu na chrbát (obvykle zadný koniec štandardného termofora ohýbame dozadu na chrbát).
Medzi telom a termoforom ma byť vložená nejaká prírodná latka (bavlna, ľan), môžeme si obliecť aj hrubšie tričko (len to nesmie byť niečo syntetické alebo hodváb, alebo akási tenšia látka alebo tričko).

2/ Potom ako už máme všetko pripravené podľa bodu 1/ - začíname ohrievať pečeň.
Hrejeme v dvoch etapách: 1.etapa – do 20:00; 2.etapa – od 20:00 do 23:00.

3/ Počas 1.etapy – do 20:00 (termofor stále udržujem pripevnený na pečeni a ohrievame ju!) môžeme pokojne sedieť a čítať, alebo pozerať TV, pracovať za počítačom, môžeme jednoducho ležať na pravom boku a relaxovať. Robíme popri ohrievaní pečeni to, čo bude pre nás v ten moment najpríjemnejšie.

4/ Ale už máme 20:00 ( nie je nutné striktne dodržiavať túto dobu, plus alebo mínus 10 minút nič nemení Улыбка ) – preto začíname 2.etapu: od 20:00 do 23:00 (termofor stále udržujem na pečeni a ohrievame ju – nezabúdame na to! )
Pred nami sú dve nádobky (napríklad, dve šálky): v jednej je citrónová šťava s kyselinou citrónovou, v druhej - rastlinný olej.

5/ Ako z prvej, odpijeme veľmi málo zo šálky s olejom – odpijeme „mikrohlt“.
Neprehltávame olej naraz – dáme oleju roztiecť sa na ploche jazyka, predstavujem si pri tom, že v skutočnosti pijeme veľký objem oleja, a len potom pomaly zhltneme olej. Bohužiaľ, nie každému to bude chutiť. Ale len taký postup dáva možnosť veľmi jasne povedať nášmu mozgu, že práve teraz do nášho tela postupuje látka (a to vo veľkom), ktorá na spracovanie vyžaduje od tela veľké množstvo žlče.

6/ Potom ako sme prehltli olej takýmto spôsobom, urobíme si prestávku cca na 30 sekúnd.
Dôležité! Nenechajme sa mýliť – my nezapíjame olej citrónovou šťavou – nesmiem to robiť! Prečkajme tuto chvíľu, aby náš mozog dobre pochopil, čo od neho chceme – a my chceme od mozgu vyslanie pečeni rozkaz na mohutnú produkciu a emisiu žlče.

7/ Potom, cca po 30 sekundách, odpijeme veľmi málo zo šálky s citrónovou šťavou – aj tu odpijeme „mikrohlt“.
Neprehltávame šťavu naraz – podobne ako s olejom, dáme aj šťave sa roztiecť na ploche jazyka a predstavujem si pri tom, že v skutočnosti pijeme veľký objem, a len potom pomaly zhltneme túto šťavu .

8/ Sumarizujeme to: - Postup počas 2. etapy - od 20:00 do 23:00:

- Termofor stále udržujem na pečeni a ohrievame ju (nezabúdame na to!).
- „Mikrohltom“ treba odpiť trochu oleja, rozpustiť ho na jazyku, predstaviť si veľký objem oleja a pomaly ho zhltnúť.
- Potom po krátkej pauze (cca 30 sek.) to isté treba urobiť aj s citrónovou šťavou.
- Potom prestávka cca 10-15 min, potom opäť opakujem olej a šťavu.
- Takto postupujeme asi každých 10-15 minút, až kým miniem všetok olej a šťavu. K tomu môže dôjsť približne za 40 minút alebo aj za jednu hodinu.

9/ Celú tú dobu môžete stráviť v posteli. Odporúčame polohu v sede alebo čiastočne ležiacu polohu.
Pre vás je dôležité nasledujúce – čím viac máte popri tom pohodu a odpočinok – tým je lepšie. Vaša úloha – užívať a byť veľmi uvoľneným.
Preto ako veľmi dobrý nápad je pustiť si nejakú vhodnú hudbu, najlepšie niečo príjemné, pokojné, relaxačné, možno meditatívnu alebo klasickú hudbu, alebo inú hudbu, ktorá vytvára atmosféru uvoľnenia, pokoja a mieru.

A ešte - Nebojte sa a nemajte strach – na to nemáte žiadny dôvod!
Ak sa bojíte (a je to jedno, čoho sa bojíte – straty, choroby, neúspechu, javu skutočného alebo virtuálneho, atď.) potom pečeň bude napnutá, „tuhá“, a ona musí byť uvoľnená . Strach môže veľmi rušiť pečeň.

Aj preto bude nápomocná dobrá hudba, a taktiež môžete počas čistky pozerať nejakú komédiu – len nezabúdajte na povinné postupy a čas.

10/ Nezabudnite praktizovať aj tento bod - to je veľmi dôležité: dobre napomáha pri čistení pečene, obzvlášť na 2.etape - predstavte si, že akoby sa všetky existujúce v pečeni kanály otvorili, (pozri obrázok dole) a všetky nečistoty vychádzajú z nich von – akoby sa pečeň vyprázdňovala (s prepáčením, kaká týmito nečistotami), a spolu s tým, váš žalúdok je už neuveriteľne preplnený olejom a šťavou. Uvidíte, nebude to ťažké !

11/ Potom ako je všetko vypité (a môže to byť okolo 21:00), môžete pokračovať svoje prebývanie v posteli - v sede alebo v čiastočne ležiacej polohe, alebo si môžete tiež pohodlne ľahnúť na pravý bok. Takto pokračujte až do 22:00.
Tieto dve hodiny (20:00 až 22:00) - sú najdôležitejšie pre vašu pečeň (nezabudnite na komfortný emočný a telesný stav i relax, môžete aj zaspať, len si dajte budík na 22:00, a nezabudnite na termofor ! ).
Po 22:00 , ak ste už unavený ležať v posteli - môžete vstať a posadiť sa, napríklad, do kresla alebo na stoličku - aj pri počítači, alebo sadnúť / ľahnúť na gauč pred televízorom, atď.
Termofor by mal zostať až do 23:00.

13/ Medzi 22 a 23 hodinami začnite jesť pripravené oriešky (olúpané, surové, nepražené, nesolené arašidy). Dajte si ich toľko, koľko zachcete (ale min. 50g.) – je to nielen dovolené, ale je to aj nutné!
Arašidy sú tiež neoddeliteľnou súčasťou praxe čistenia pečene, preto že ich úlohou je "pretlačiť dolu – do čriev" všetku špinu, ktorá už vyšla z pečene ale do čriev ešte nedorazila, rovnako ako aj „vypudiť“ zo žalúdku nepríjemnú kombináciu zvyškov oleja, citrónovej šťavy a tráviacich enzýmov, ktoré sú „snažia sa“ zostať tam (u niektorých ľudí môžu vyvolávať aj pocit nevoľnosti). Ale úloha arašidov sa na tomto nekončí. Pretože sú veľmi tučné, to budú dodatočne „inšpirovať“ pečeň na vyhodenie zo seba ďalšej porcie špiny.

14/ Po 23:00 môžeme skončiť s ohrievaním pečene, dať termofor dolu a ísť spať do postele ako obvykle.
Na druhý deň ráno si môžete vypiť čaj s medom a citrónom. Ak budete mať chuť k jedlu - môžete aj jesť.

Poznámky autora:
1.Túto prax pre očistu pečene je dobré urobiť nie len raz ale hneď niekoľko (3 x krát) po sebe - je to ako prvá kura.
Najlepší rytmus čistenia v prvej kúre - sú tri opakovania čistky po týždni (po sedmi dňoch). To znamená, že môžete pečeň čistiť ako prvýkrát v nedeľu, potom druhýkrát - v nasledujúcu nedeľu, a nakoniec, do tretice počas nasledujúcej nedele.
Prvý raz (v prvej kúre) úplne stačí očistiť pečeň trikrát. Potom môžete opakovať čistku alebo za šesť mesiacov alebo za rok, počet opakovaní na jednu kúru – podľa vašich pocitov, tak isto aj odstup medzi kúrami.
Najvhodnejšou dobou pre čistenie pečene je jar, ale pre začiatok (pre úplne prvú kúru očistenia) je dobrá každá ročná sezóna. Len keď budete plánovať sledujúcu kúru očisty pečene – je najlepšie ju naplánovať na jar .
2. Hneď na druhý deň môžete mať pocit, že sa vaša pečeň zmenšila aj akoby začala „voľne dýchať“. Akoby pred tým bola plná kameňov a teraz už sú preč. Tak isto si môžete všimnúť, že ste stratili mnoho chorôb, spojených so znečistením tela, podobne ako aj dedičné - karmické - choroby. Ako som povedal na začiatku, pečeň ukladá v sebe negatívnu karmickú energiu v podobe materializovanej energie hnevu, agresie, atď. Takže touto praxou sa dajú eliminovať aj nejaké karmické veci
Original: http://youryoga.org/med/bessmert...stka_pecheni.htm
© Autor : Sergey Veretennikov ( Om Shanti ), 24.04.2010
Preložila: Tetyana Karásková (Alok Ruhi)
Poznámky prekladateľky:
1.Táto prax je jedným zo základných postupov rozsiahlej praxe pod názvom „Večná mladosť a nesmrteľnosť", ktorú (ako celok) vám predložíme neskôr, až po preklade a zverejnení všetkých jej základných postupov.
2. Ako ukázala nielen naša dlhoročná prax, olivový a iné oleje (okrem rakitnikového a slnečnicového oleja) sú nevhodné alebo veľmi málo vhodné pre očistu pečene, takže olivový olej – NIE!


MIRKO
Zasloužilý člen
Příspěvky: 243
Registrován: čtv 17 bře 2011 10:27
Bydliště: Valašsko
Dal: 490 poděkování
Dostal: 228 poděkování

Re: Různé druhy očisty

Příspěvek od MIRKO »

No nevím, nevím... :enaughty: Já budu raději věřit J.Zajíčkovi a jeho dlouholetým zkušenostem.Ten píše, že kvalita olivového oleje je zásadní...to se mi potvrdilo.Mám za sebou 18. očist a vím co říkám...Navíc rvát do sebe kys. citronovou???S termoforem souhlasím, navíc je určitě vhodné zapojit do očisty vhodnou fázi měsíce...výsledky se liší.Ze mne přestal binec vylézat až při 17.očistě...uvidím co bude příště...každopádně já jedu určitě po staru. :bye:


Člověk není poražen, je-li sražen k zemi.
Poražený bude jen když na té zemi zůstane.
milnem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 291
Registrován: sob 29 led 2011 19:43
Bydliště: Zlínský kraj
Dal: 849 poděkování
Dostal: 211 poděkování

Re: Různé druhy očisty

Příspěvek od milnem »

Někde jsem narazila na docela zajímavý detox jater.Připadá mně docela šetrný a možná by někomu vyhovoval.
M.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Odpovědět

Zpět na „Zdraví“