Kotvičník zemní - Tribulus terrestris

Moderátor: aNONym

Odpovědět
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Kotvičník

Příspěvek od Slavek Krepelka »

pdob píše: ... a nejaký šikovný pestovateľ ( Anri, Pišta...)by to rozmnožili aj pre prípadných záujemcov.
Ani jsem netušil, že tu má kotvičník své vlastní vlákno. Děkuju. Nemám ale pocit, že jde o jiný kotvičník než co pěstujete v Česku. Vsázím na rozdíl podmínek, kde kotvičník roste volně a sám od sebe jako "plevel" v písku vyschlém na troud, v plném denním slunci a nizounké relativní vlhkosti. Dokonce mi vrtá silně v lebeni, z čeho vlastně že tam ty různé rostliny žijou. Zaprší prej trochu tak 3x do roka a do země ta voda ani nevleze,

S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: Kotvičník zemní - Tribulus terrestris

Příspěvek od martin11 »

:idea: do čajíku z kotvičníku přidat trochu....trochu povídám nastrouhaného čerstvého zázvoru...malinko dosladit medem....bezpečně vás to ráno probudí....vyzkoušeno na sobě...napište jak se osvědčilo :bye: m11 :D

nechat loužit cca 10-15 min...sedlinu , tj kotvu a zázvor nakonec sním.... :shock: :baby:


... věřím, že se " TO " povede ......
ceskymo
Starší člen
Příspěvky: 187
Registrován: úte 30 dub 2013 23:34
Bydliště: momentalne kdekoli
Dal: 283 poděkování
Dostal: 155 poděkování

Re: Kotvičník

Příspěvek od ceskymo »

martin11 píše::idea: do čajíku z kotvičníku přidat trochu....trochu povídám nastrouhaného čerstvého zázvoru...malinko dosladit medem....bezpečně vás to ráno probudí
Dobrej napad, vyzkousim, diky! :pivko:


Kdo se chce zblaznit, musi mit nejdriv rozum
Každý den ráno sněz žábu a nic horšího už te nepotká
ceskymo
Starší člen
Příspěvky: 187
Registrován: úte 30 dub 2013 23:34
Bydliště: momentalne kdekoli
Dal: 283 poděkování
Dostal: 155 poděkování

Re: Kotvičník

Příspěvek od ceskymo »

Slavek Krepelka píše:Vsázím na rozdíl podmínek, kde kotvičník roste volně a sám od sebe jako "plevel" v písku vyschlém na troud, v plném denním slunci a nizounké relativní vlhkosti. Dokonce mi vrtá silně v lebeni, z čeho vlastně že tam ty různé rostliny žijou...
Presne - myslim, ze nektery ty kyticky proste ztratej puvodni silu, kdyz jim dame vyzivnou pudu, dostatek vody, atd... Proto asi je takovej rozdil mezi timhle poustnim bretharianem a vymazlenym kotvicnikem...


Kdo se chce zblaznit, musi mit nejdriv rozum
Každý den ráno sněz žábu a nic horšího už te nepotká
mahatma

Re: Kotvičník zemní - Tribulus terrestris

Příspěvek od mahatma »

ceskymo, presne tak. v čím horších podmienkach rastlina rastie, tým má väčšiu silu. preto je taký rozdiel v účinnosti v rastlinách zbieraných vo voľnej prírode a v rastlinách pestovaných v ideálnych podmienkach, aby bol čo najväčší výnos.


ceskymo
Starší člen
Příspěvky: 187
Registrován: úte 30 dub 2013 23:34
Bydliště: momentalne kdekoli
Dal: 283 poděkování
Dostal: 155 poděkování

Re: Kotvičník zemní - Tribulus terrestris

Příspěvek od ceskymo »

Hm, tak to by me docela zajimalo, co by nam vlastne mohly dat treba divoky rajcata a vubec nadivoko vyrostla zelenina?


Kdo se chce zblaznit, musi mit nejdriv rozum
Každý den ráno sněz žábu a nic horšího už te nepotká
early123
Starší člen
Příspěvky: 151
Registrován: úte 21 pro 2010 21:10
Bydliště: Piešťany,SR
Dal: 73 poděkování
Dostal: 70 poděkování

Re: Kotvičník zemní - Tribulus terrestris

Příspěvek od early123 »

Zdravím,absolovoval som kúru s kotvičníkom a iba môžem potvrdiť takmer zázračné účinky,pritom bol kupovaný v klasickom obchode,myslím,že bol dovezený z ČR.
Príprava bola veĺmi jednoduchá,drvenie v mlynčeku na prach,varil som ho asi 30 min v 0,5l vody filtrovanej,dávka bola vážená na elektronických váhach cca 5až 8 g.Potom šup do termosky a ráno na lačný žalúdok,dokonca hneď ako som vstal som to precedil cez sítko a vypil.Asi 30 až 60 min.som nič nejedol,toto sú veľmi dôležité faktory ,ktoré umožňujú účinným látkam vstrebanie do tela.

A teraz to hlavné,účinky sa prejavili asi po 7 dňoch pitia.
-nabral som silu,rychlejšie zotavenie,lepší spánok,hlavne pribudnutie energie
-lepšie sa mi rozmýšľa,rýchlejšie myslenie a vzpomínanie
-a bonus ,chuť na sex je super a s tým všetko čo súvisí

Na záver:je to jediný čaj v živote,ktorý ma niekde posunul a ktorého účinky boli ozaj badateľné.Pretože teraz absolvujem očistu s MSM,som pitie prerušil,budem však určite pokračovať.Účinky MSM popíšem tam kde to patrí,to však bude iná káva :jump:


Retrox
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: pát 31 led 2014 10:35

Re: Kotvičník zemní - Tribulus terrestris

Příspěvek od Retrox »

ceskymo píše:A ted jeste ty slibeny fotky:
Není na těch fotkách z pouště spíše Tribulus arabicus ?


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Kotvičník zemní - Tribulus terrestris

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Retrox píše: Tribulus arabicus ?
Fotky http://www.upramene.cz/forum/viewtopic. ... 55#p121955 Je nějaký znak, podle kterého se to bezpečně pozná? :ethink: Z toho, co jsem viděl u mnoha jiných rostlin, mne už teď docela trápí otázka, jestli ty genomy nejsou danné právě podmínkami, zatímco původní druh byl společný. Vše tomu nasvědčuje a dle mého úsudku je Darwin definitivně f kelu. Žádné náhodné mutace, ale naprosto účelové mutace a pokud bych chtěl být vyloženě otravný, docela bych se rozhodl :laugh: že nakonec jsme někde mezi legendárně biblickým stvořením a Darwinem a že nám shora kecali a kecaj po mozku vždy a všici.

Jsem si jistý, že mohu bezpečně tvrdit, že jakmile přijde informace shora, tedy z lidského shora, je to vždycky demagorický sajrajt, viz například dnešní příspěvek Ciny http://www.upramene.cz/forum/viewtopic. ... 63#p125963

S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Retrox
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: pát 31 led 2014 10:35

Pro Slavka Krepelku

Příspěvek od Retrox »

Nechcete si ten příspěvek po sobě ještě jednou přečíst??


ceskymo
Starší člen
Příspěvky: 187
Registrován: úte 30 dub 2013 23:34
Bydliště: momentalne kdekoli
Dal: 283 poděkování
Dostal: 155 poděkování

Re: Kotvičník zemní - Tribulus terrestris

Příspěvek od ceskymo »

Retrox: nerozumim ti... kdo vsechno si to ma po sobe precist? A dalsi - mohl bys sem dat treba fotky toho tribulus arabicus? Pak bysme mohli vystudovat, co je vlastne ta kyticka, co tu roste. Bohuzel je tak drza, ze si tu klidne vegeti nadivoko a bez jmenovky, tak jak to mam, kruci, vedet, co to vlastne je? Takze diky za vic informaci, napr. kde roste, kdy vyrazi ze zeme, jaky podminky ma nejradsi atd., pak budem vedet vic. I kdyz se priklanim k Slavkovu nazoru, ze puvodne byla nejaka zakladni kyticka, z ktery se podle okolnich podminek vyklubaly vsechny dalsi odrudy... :lol:


Kdo se chce zblaznit, musi mit nejdriv rozum
Každý den ráno sněz žábu a nic horšího už te nepotká
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Pro nevěřící Tomáše ...

Příspěvek od A(&F) »

zdravím vás všechny ...

... s jeho souhlasem dávám v plén příběh kamaráda, bezvadnýho kluka, u něhož jsem se čistě náhodou vyskytl v době letošních velikonočních svátků, kdy z něj během pokecu mimoděk vypadlo, že již dlouhá léta (cca 10 roků) trpí maniodepresivními stavy, se kterými si neví rady ... nezabraly totiž žádné z vyzkoušených bylinek a ani medikamenty, co do něj cpali doktoři (pokoušeli se o to 2 roky, pak jejich intenzivní nikam nevedoucí péči vzdal) ... chvíli jsem z něj ještě tahal příznaky + příčiny, a pak mu povídám: "Poslouchej, ty vole, zkus do sebe cpát lehce zvýšený množství hořčíku a zapíjej ho kotvičníkem ... a do měsíce seš z toho venku", čemuž se v ten moment hluboce vysmál (což však přičítám hodně pokročilé hodině i přemíře ochutnaných "domácích dobrrrot" :P ) ...... ale jelikož je to kluk vnímavej, tudíž poté, co jsem mu v následném týdnu poslal do mailu nějaké to info (vč. odkazů i na některé příspěvky ze zdejšího vlákna), tak se zamyslel a začal ihned jednat, kdy si z netu rovnou objednal přes 100 ks (lehce předražených) sazenic :D :D + tinkturu (se kterou to zpočátku však velmi nehezky přeháněl :roll: , za což jsem mu pak samozřejmě nehezky vynadal :devil: ) ...... časem mi k tomu počátečnímu odmítnutí dodatečně napsal: "Jo, pravda, kotvičník jsem nejdříve shodil ze stolu, dělám to tak se vším, k čemu nemám dostatek informací na vyhodnocení. Nehledě na to, že při 1 promile o půlnoci se s jakýmkoliv uvažováním nemá rádo :-D. A protože jenom idiot by bez nedostatku informací všechno shazoval ze stolu a stejně tak i jásal, tak jsem si nastudoval ty informace, cos mi poslal. Nejdůležitějším argumentem pro mne byly ty příběhy ze života, viz. ty vztahy a ta ženská, co pak byla schopna nastoupit do práce. Díky moc!" ...

... tož tady máte kus podstatné komunikace z doby po zhruba dvou a půl týdnech od začátku užívání "tribulky" ... :) ... v příloze pak najdete i "screen print" (otisk obrazovky) přímo z mailu, jakožto důkaz, že jsem si to celé nevycucal z prstu ... ;) ...

citace: ... "Ahoj,
sazenice jsem nejdříve objednal z XXXXXXX ale asi jenom 17ks a už jim došly, tak jsem to vzal od XXXXXXX. Plus samozřejmě i jiné bylinky.
Ano, je to balík, ale dejme tomu, že pokud to má pomoci, tak žádná cena není nízká, vždyť to stálo zhruba polovinu ceny léků, co jsem měl od psychiatra na měsíc a stejně mi nepomohly. Zahrada je prakticky moje největší radost, tak proč si jí neudělat, jak říká čínské přísloví "když chceš být šťastný jeden den - ožer se, když chceš být šťastný týden - ožeň se, a když chceš být šťastný celý život - staň se zahradníkem"
Plantáž už mám nachystanou, zatím cca 6x1,5m záhon, je to vylehčená půda, na slunném místě, písek jsem tam již kdysi přidával, tak to snad vyjde. Krom toho že přes rok rozsypu na záhony několik metráků dřevěného popela.

Vždycky jsem byl spíše melancholik, to by ani tak nevadilo, že melancholie je trvalá, hlubší a po životních karambolech to přepíná do hlubší fáze deprese. Psychiatr to nazval dysthymií, čímž se docela dobře trefil, akorát když se podíváš na křivku dysthymie, tak klasická má trvale podnormální stav s hlubokým depresivním propadem, tak na rok až dva a pak se to zase vrací do podnormálu. U mne to ještě přepíná sem tam do normálu až manické fáze. Viz. Poruchy osobnosti - Ján Praško a kolektiv. Vůbec těch knih jsem sestudoval dost ve snaze si pomoci, když do mne dva roky rvali prášky a ono furt nic. Prášků bylo dost, různé druhy a ještě dnes vidím tu hrůzu v očích doktora, když po asi první 3 týdenní medikaci se mne ptal, co se zlepšilo, řekl jsem mu, že nic, ale že přibylo ranní probouzení, asi tak ve 3h ráno, shodil jsem asi 10kg atd. (v práci si tehdy mysleli, že mám rakovinu :-)), což je jasné zhoršení.
To jsem zkoušel i jiné věci, tryptofan trvale, 20 tablet lisované třezalky denně, atd. Paradoxně nejvíce, co nejblíže k normálu mne dostával diazepam, kdy jsem prostě utlumenej a tolik jsem netrpěl. Taky jsem strašně, ale úplně děsivě chlastal, prostě jsem z práce šel na procházku i několik km, pak jsem zasedl do baru, otevřel knížku a valil do sebe vizoury a piva, k tomu kvanta cigaret. Uvažoval jsem i o radikálnějších metodách jako jsou elektrošoky, prý s tím dělají "neléčitelné případy", na to jsem byl ale velký srab, prohlásit se za totál magora, a tak jsem koupil CES nebo-li kraniální stimulátor a pral si pulsy do palice, no nic moc.
Nakonec jsem zkusil aurum metalicum, samozřejmě homeopat se šprajcoval, že mne musí vidět, někam však cestovat, tak toho jsem nebyl tenkrát schopnej, tak jsem mu postupně písemně odpověděl na jeho otázky a poslal jsem mu asi 4 stránkový elabotrát. "Trefil jste se naprosto přesně", mi pak napsal a to aurum metalicum mi poslal. Jo naběhlo to a byl jsem v pohodě, s tím, že pak nastalo přepínání do manické fáze. Nic strašnýho, prostě mi bylo dobře a tak se mi chtělo žít a dělat to co, jsem nemohl, ostatně jako každej člověk, co se uzdraví.
Když odbočím, tak mám takové malé podezření, že si mi v mozku prostě něco nevytváří, přikládám to úrazu kdy jsem spadl na hlavu zezadu, za několik týdnů se mi zhoršil zrak z nuly na 1,5 dioptrie a začal jsem koktat. I dnes, když slyším hluk v pozadí, tak se mi hůře mluví, nejvíce mne to sralo, když jsem byl mladej a měl jsem na zábavě či diskotéce hučet do baby, aby mi dala, a nezmohl jsem se na slovo :-)
Příčiny vzniku depresivních fází jsou většinou stejné, nějaký ten životní karambol. V tomto jsem si vyloženě naběhl, dřel jsem jako pako ve fabrice a ještě mne hecovali, že když šéfa může dělat borec se základním vzděláním, tak mám rozhodně navíc. Makal jsem asi sedm let, 300h měsíčně, do práce i v sobotu či v neděli, osobní život na hovno, poplácání po ramenou taky, sice jsem byl na výsluní, že i vrátný salutoval, ale koncem měsíce jsem neměl ani na startky. Po tomhle maratonu jsem se rozhodl, že změním pozici a půjdu se zašít na obchodní oddělení, taky jsem chtěl mít více času na přítelkyni atd. Takže nátlak na dokončenou práci na současné pozici vzrostl, dva měsíce tortury že by zdechl i japonec, do toho se ta moje nechala přeprcat mým "kamarádem". Tím se to odstartovalo. Čím jsem si prošel, to nikomu nepřeju a plně chápu a jsou pro mne hrdinové všichni skokani pod vlak, sebetravičové a Cobainové. Ve fabrice jsem pak dal raději výpověď, protože bejvalku jsem nemohl ani vidět. Vztahy jsou nejčastější příčinou a největším zabijákem, láska zabíjí a v komplexním zhodnocení mi to nikdo nevymluví.
Trvalo to několik let, než jsem se z toho vysekal, pak to bylo pár let O.K. a potom to zase začalo jít postupně dolů, začali mne srát v novém zaměstnání, začalo mne srát všechno. Postupný propad, za poslední dobu jsem už neměl vůbec z ničeho radost a při pohledu na sluníčkové lidi jsem vůbec nechápal, jak oni můžou být šťastný. Vůbec ale vůbec jsem neměl z ničeho radost, všechno na prd, všechno zbytečný i kdybych si koupil helikoptéru, tak by to se mnou ani nehnulo, depka na mne lezla z každého rohu. Jak asi puberťák uvažuje každých 15 vteřin o sexu tak jsem uvažoval, (normální obsese o sebevraždě) jak to skončit, z toho důvodu jsem si nechal i starou škodovku, protože nemá katalyzátor a otrava CO je vcelku dobrá a pro sraby ;-) Pokud jsem už nevěděl kudy kam, tak jsem si dal trochu tramalu, aby se to dalo přežít, silnější je prý už jenom morfium, no nevím..., paradoxně mi to zvedlo aktivitu, prostě jsem se tolik netrápil, vypnul jsem část mozku.
Tak pointa na konec k tomu kotvičníku.....
Myslím si že 200 kapek denně
(pozn:. kotvičníkové tinktury) je naopak ještě málo, mám nutkání to do sebe lejt furt. A hlavně k čemu došlo, tak k pravému opaku toho, co předpokládáš, několikanásobně mi klesnul sexuální apetit!! Prostě v pohodě, jako bych vypnul nějaké centrum v mozku, co mne dráždilo. Dřív jsem se ohlédl za každou a už jsem přemýšlel, jak bych jí ho tam vrazil, pak přišly myšlenky, že nevrazím, začal jsem to rozebírat, trápit se, vzpomínat atd. výsledek - depka. Dneska kouknu a řeknu si no a co.... Možná to bude tím, že pokud člověku není dobře, tak má tendenci si masturbací uvolňovat nějaké hormony libosti a tak si trochu pomoct zlepšit stav, pokud mi je ovšem dobře, tak proč bych si ho honil, že :-) Je to jak o té kryse, co jí zavedli elektrody do centra rozkoše, ona pak mačkala vypínač, aby si udělala dobře, no a nakonec mačkala furt až zapomněla žrát a pošla.
Tím se přikláním k názoru že kotvičník normalizuje a harmonizuje. Jako by mi odpojili vadný cluster v mozku, co způsoboval kolizi celého systému.
Dále, jak jsem mlsal tramal, abych si ulevil a ta bestie krom že to je hrozná sračka, tak je i návyková, tak teď už nemám vůbec potřebu si něco dát. Nutkání dát si tramal nahradilo nutkání dát si kotvičníkovou tinkturu, fakt bez prdele. Další věc, tak nějak se mi snížila žízeň a to i večer na pivo. Normálně jsem si dával každý večer do nosu, teď ani tak nějak nemusím.
Co beru k tomu kotvičníku, tak nahodile 1-3tbl magnesii lactii denně, večer si dávám melatonin na spaní 5mg, přes den pak chlastám čaj s eleutherokokem.

Měj se a díky."
.........

další jeho poznatky (+výběr citací z následných mailů):
- pití kotvy mu během měsíce snížilo vysoký tlak téměř až na normál zdravého člověka ... :good:
- zbavilo ho vysokého tepu v klidu, původně míval až 110 t./min ... (pozn.: ... s těmito stejnými třemi prvními neduhy jsem se "před kotvou" potýkal i já, tudíž si dokáži plně představit, jak se mu i v tomto ohledu zlepšil život)
- má více životní energie (což přikládám i kotvičníkem provedené detoxikaci organismu)
- "Lépe se mi spí, to opravdu, možná i protože chodím spát tak v 1.30h, vstávám v 7h a přitom jsem perfetkně vyspalý"
- "Paradoxně v gatích mám „chcíplou lišku“ a touha po erotickém povyražení u mne klesla asi tak 5-10x. Samozřejmě je to jedině dobře, protože jsem více klidný, jak eunuch v harému :-D " ... (to protože to přehání s množstvím, neb si už vaří i čaj ze "zeleného", který navíc dotuje tinkturou, ... ach jo, to je tak, když pochopil, že mu to zabírá, ale najednou to chce "strhnout" ... :roll: ... dle mě si tím však zadělává na problém, neb až si kvůli "resistenci" bude muset udělat pauzu, tak potom bude nešťastnej ... ale možná že ne, anžto znám lidi, které z jejich podobných problémů dostala jedna jediná několika měsíční kůra pití kotvy ... = stačilo je nastartovat, aby se vrátili do "normálu")
- tu a tam nějakáta malá depka sice ještě u něj občas nastane, ale už je schopen ji takříkajíc "hodit za hlavu" (/ hlavně netrvá již tak dlouho a není tak intenzivní) ... dokonce nedávno potkal "bejvalou přítelkyni" a a ani to s ním nehlo (což dříve by prý skončilo těžkou týden trvající depkou) ...

... jen škoda, že se nesvěřil už mnohem dříve (byť chápu, že o právě takovýchto věcech se mu nepovídá zrovna moc lehce), ... mohlo mu to zkrátit to jeho trápení o velkou spoustu let ...... ale i tak z toho výsledku mám příjemně hřejivý pocit v duši ... :) ...

... :bye: ... Anri ...

PeS: ... před chvílí mi od něj ještě dorazil další mailík (po mém telefonátu, kdy jsem si chtěl upřesnit nějaké ty maličkosti), v němž kamarád udělal jakési "celkové shrnutí" (jenž tímto s jeho souhlasem přikládám) ...

citace: ... "Ahoj,
Pokud ten doktor, co mi předepisoval léky, co se mnou dělaly všechno možný, jen ne léčily, tak pokud se ten doktor nesekl, by se mělo jednat o dysthimii. Ono se samozřejmě jedná o jednu z jejích forem, tedy trvale špatná nálada, tzv. chronická deprase s hlubším depresivním propadem po nějakém životním karambolu, spojeném např. ještě s přepracováním atd.
Co se tak rovzpomínám, tak si myslím, že to mám od mládí, ale teprve tehdy, když to ve 30-ti letech se mnou seknulo fest, tak jsem šel k doktorovi. Už od malička jsem byl melancholik, takže od mládí, ale teprve v pozdnějším věku to začalo gradovat.
Vždycky byly iniciátorem vztahové problémy, to jsem do toho padal dost hluboko. Řekl bych, že doslova se na to vytvořila jakási alergiee či reflex, tak je to spouštěčem špatných nálad. K tomu zlepšení, ano je to lepší, ale řekl bych, že jsou zde ještě rezervy, o proti dejme tomu nejhlubší fázi deprese se však cítím 100% lépe, oproti běžné pokleslé náladě pak o 40% lépe. Prostě záleží na jakou to vztáhneš referenci.
Co se mi líbí velice, tak taková ta apatie, dříve mne rozhodila každá sukně, dneska to mám na háku, dokonce jsem zrušil veškeré seznamovaní a navazování nových kontaktů s opačným pohlavím. Jedině dobře, nejsilnější dlouhotrvající depky jsem měl právě ze vztahových průserů. Nicméně, kdybych měl ženský úplně na háku, bylo by to super. Prostě to ruší moje kruhy, jak nějakou vidím, začnu přemýšlet, pak to začnu rozebírat, pak se začnu trápit a je to v prdeli. Naštěstí tohle kotvičník eliminuje, ale ještě by to chtělo trochu víc. Škoda že nejsou ještě nějaké jiné prostředky na snížení libida.
(pozn.: na což jsem mu doporučil pití čaje z Kontryhelu, kterýžto jako "ženská bylina" u holek libido zvyšuje, kdežto u chlapů se chová přesně naopak ;) , ... jen doufám, že teď místní dámy nezačnou tento postup aplikovat na své "nenanasytné drahé polovičky" :laugh: :laugh: )..... Víš jak by to bylo krásný, kdybych měl v hlavě jenom svoje zájmy, koníčky, atd.
Díky tomu, že mám trochu více elánu do práce, tak jsem se začal stranit lidí, prostě na ně nemám čas a jedu si svoji linii. Možná i díky tomu nemám sociální kontakt a podněty pro špatné nálady.
Příklad z praxe, dřív když jsem viděl pěknou babu, tak mi stoupl tlak a já nevěděl co s ním. No a teď ta baba se mnou vykecávala, já jsem dělal na zahradě jenom v trenkách, kdy mi bylo úplně jedno, jestli mi leze ven vercajk (alis chcíplá liška). Jo zhodnotil jsem jí tak maximálně postavu a "mléčné vaky", ale nějaké extra choutky to ve mne nevyvolalo, mnohem více jsem měl nutkání dodělat nový záhonek. Blázen co? :-DD
Že by na mne šla andropauza? No konečně budu mít klid...... :-)!
Měj se" ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od A(&F) »

Craft ve http://upramene.cz/forum/viewtopic.php?p=128951#p128951 píše:Díky A(&F) za tip na ten kotvičník v této souvislosti. Bude se to muset ale vyzkoušet zda to zvládne a bude tady dostatečně účinný, protože třeba ostropestřec tady zklamal.
... kotvičník opravdu dokáže zázraky (a to nejen s fyzickou podstatou tělesné chránky, viz můj dnešní příspěvek http://upramene.cz/forum/viewtopic.php?p=128949#p128949 ), kdy sám na sobě jsem se před lety přesvědčil, co dokáže s játry, tam kde již totálně selhaly ostatní prostředky, vč. ostropestřce ... (např. u mě v mládí díky mononuleose nabouraná játra, jak o tom píši v http://upramene.cz/forum/viewtopic.php? ... 2A#p105295 ) ...

... ale aby to fungovalo, tak je důležité:
- správná příprava (dostatečně dlouhý var, cca 20 až 30 minut, ... velmi důležité pro správné počáteční nastartování !!!, později to lze i šidit ... popř. zpočátku i zvýšené dávky) ...
- správné užívání (kdy nejdůležitější je ranní dávka, ihned po probuzení !!!, což se často podceňuje) ...
- dále pak pravidelnost (alespoň z počátku) ...

... kdy souvisejícími aspekty je:
- momentální zdravotní stav ...
- "zasviněnost" organismu ...
- čerstvost kotvy ... neb množství účinných látek se stejně jako u všech drog bylinného charakteru snižuje stářím (je zcela jedno, zda je to sušená nať, tablety či extrakty, atd., stárne a slábne všechno) a rovněž i nevhodným skladováním (světlo a teplo je špatně) ...... nejlepší (/nejsilnější /nejúčinnější) jsou odvary z čerstvě usušeného (po jednom až několika dnech od seschnutí), popř. přímo ze "zeleného" (nejlépe z listů s porušenou strukturou = keramický nůž, váleček na nudle, atd.) ... od dlouhodobém skladování (/uchovávání) se podrobněji rozepisuji v http://upramene.cz/forum/viewtopic.php?p=121634#p121634 , ... kdy ale zcela bezkonkurenční je zamrazení čerstvé natě pomocí tvořítek na led ... :) ...

... uznávám, ono dost těžko si představit, že Vám odvar ze lžičky "nějakýho sena" ( :D ) může radikálně obrátit "život k lepšímu" ... pokud to však nezkusíte, tak to nikdy nezjistíte ... ;) ...

pozn.: ... stejně jako to (až po více jak roce) zjistil early123 (viz výše na této stránce, v příspěvku http://upramene.cz/forum/viewtopic.php?p=125718#p125718 ), kdy mi ale onehdá v podstatě oponoval ohledně účinků kotvičníku (svým přitakáním Elišce v http://www.upramene.cz/forum/viewtopic. ... 51#p111251 , jenž reagovala na můj příspěvek tj. http://www.upramene.cz/forum/viewtopic. ... 38#p111238 ), za což tehdy early123 dokonce dostal "palec nahoru" vod vokouna, kterýžto pro změnu za "kotvičníkový příspěvek" dal včera :good: aj mě ( http://www.upramene.cz/forum/viewtopic. ... 13#p128913) a konečně taktéž začal pít kotvu, což je pro něj jedině dobře !! ... :) ...... suma sumárum, docela slušná satisfakce ... :D :D :D ....... a jaktože si to všechno pamatuju ??? ... no přece protože kotvičník chlastám už 8 let !!! ... :laugh: :laugh: :laugh: ... ;) ...

... :bye: ... Anri ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
early123
Starší člen
Příspěvky: 151
Registrován: úte 21 pro 2010 21:10
Bydliště: Piešťany,SR
Dal: 73 poděkování
Dostal: 70 poděkování

Re: Kotvičník zemní - Tribulus terrestris

Příspěvek od early123 »

Zdravím Vás,tento chlap píše pravdu do poslednej bodky.Účinok trval asi dva týždne ešte potom ako som ho prestal užívať,toto je jediná bylina,ktorá sa mne podpísala preukázateľnými účinkami.Úžíval som aj MSM/pozor nie MMS/,ale účinky oproti kotve boli nebadateľné.Kotva na mňa účinkovala hlavne v oblasti sexu a nálady,videl som svet úpne inak,bol som nabitý energiou a idem od zajtra do toho znova.Kotva bola po MMS,DMSO treťou najúčinejšou látkou na mňa.Iba toľko,ostatné je tu na fóre.

Vďaka a všetko dobré.................


Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Kotvičník zemní - Tribulus terrestris

Příspěvek od A(&F) »

Retrox píše:Není na těch fotkách z pouště spíše Tribulus arabicus ?
... rozhodně není, neb Tribulus Terrestris má semena s ostny (s pichláky), kdežto Tribulus Arabicus (/ někdy též Omanis/Omanense), národní to rostlina Arabských spojených emirátů / Dubaje, má měkčí beztrné plody s povrchem hustě posetým drobnými chloupky (proto, jako jedna z mála pouštních rostlin, bývá také spásána zvěří, což by s trny šlo poměrně dosti těžko, viz Kalifornský ovce s rozpíchanejma pyskama), semena TA jsou uzavřena v mírném zákrovu, visící směrem dolů (kdežto u TT jsou semena od začátku více méně tvrdá, odkloněná z pažení) ... TT má navíc drobnější květy, kdežto TA má květy výrazně větší (s trochu jiným tvarem okvětních lístků) a listoví drobnější (zřejmě kvůli zmenšení odparu), viz čtvrtá fotka do ceskymo na http://upramene.cz/forum/viewtopic.php?p=121955#p121955, kde je i přes malé rozlišení vidět zmíněné detaily ... květy se také liší tím, že při pohledu zepředu nemá TA mezi okvětními lístky vidět rozvinutý zákrov květu, jenž je u TT nepřehlédnutelný (stejně jako u T. Pentandrus, který má ale chlupatý stonek i listy a jeho květ má pouze 5 tyčinek, TA i TT jich mají po 10-ti) ... posledním rozdílem pak je, že TT se plazí po zemi (Terrestris = země/zemní), kdežto TA zvedá šlahouny směrem od písku, často až tvoří keříčky (viz popř. ) ... TT se zvedá pouze tehdy, pokud je uměle pěstován v nádobách (květináčích), při pěstování v půdě však bývá přisedlý (i v čistém písku) ...

Obrázek Obrázek ObrázekObrázek Obrázek Obrázek Obrázek (zdroje obrázků: ... alshindagah.com, gary-brown.co.uk, plantstamps.net, arkive.org )

... ono v tom taxonomickém rozboru by šlo pokračovat ještě dále, ... ale stačí to takto?? ... ;) ...

... studere & ore & labore ("studuj, modli se a pracuj" :D ) ... :bye: ... Anri ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Odpovědět

Zpět na „Bylinky a jiné léčivky“