Agrokruh-ako efektívne pestovať zeleninu

Praktické poznatky a projekty uživatelů tohoto fóra.
milnem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 291
Registrován: sob 29 led 2011 19:43
Bydliště: Zlínský kraj
Dal: 849 poděkování
Dostal: 211 poděkování

Re: Agrokruh-ako efektívne pestovať zeleninu

Příspěvek od milnem »

minsc píše:Agrokruh to není, ale taky to vypadá dobře:
http://leva-net.webnode.cz/products/pod ... a-ljadova/
Letos poprvé jsem zbudovala něco podobného.Záhony široké 1,20m,ohrazené 28 cm vysokým Cetrisem (odřezky z Hranic na Moravě).Když k tomu přidám ploskořez,pak pracovní náročnost je podstatně menší,zeleninová zahrádka se pro mne stává radostí (dříve to byly jen kytky).V uličkách mám větvičky a trochu slámy.Piliny se trochu bojím použít,i když právě těch máme dostatek.
V každém záhonu mám založeny putovní "kompostky" (malá ohrádka z armovacího síta-šrot ze Sitapu) tak jak zde radil Anri,.na loňských mám letos rajčata a Hokaido,daří se jim výborně.Na podzim vše rozhrábnu na záhon.
Navíc se mně zdá,že po cetris ohrádce se slimákům nechce moc lézt.Když jsem je vychytala uvnitř záhonu,zdá se,že je klid.Ale může to být náhoda.
Mám radost z tohoto způsobu zahradničení.M.


Martina001
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: úte 26 zář 2017 14:23

Re: Agrokruh-ako efektívne pestovať zeleninu

Příspěvek od Martina001 »

Já jsem se na http://homezin.cz/media/jak-pestovat-dyni-hokaido dočetla, že Hokaido potřebuje dobře živenou půdu a proto je dobré před vysazením rostlinky přidat hodně kompostu a pak v průběhu růstu přihnojovat. Jinak semínka předpěstovávám v dubnu a červnu přesazuju ven. Z kompostu si udělám hromádky a přímo na ty hromádky pak sázím. Tento druh dýně zbožňuju, hlavně zpracovávám na polévku a pro dceru na příkrmy.


milnem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 291
Registrován: sob 29 led 2011 19:43
Bydliště: Zlínský kraj
Dal: 849 poděkování
Dostal: 211 poděkování

Re: Agrokruh-ako efektívne pestovať zeleninu

Příspěvek od milnem »

Ahoj,Hokaido sadím na jaře přímo na stanoviště a přikrývám petkou,až se oteplí odkryju.Dělám to už několik let a mám s tím dobré zkušenosti.Sadím vždy na nebo těsně vedle putovního kompostku takže má živin dost a navíc je jí asi tepleji.
M.


Odpovědět

Zpět na „Lidé sobě“