Alzheimer a stařecká demence

Přístroje, nápady a rady pro udržení zdraví.
Odpovědět
vokoun
Zasloužilý člen
Příspěvky: 462
Registrován: stř 28 lis 2012 19:59
Dal: 601 poděkování
Dostal: 192 poděkování

Re: Alzheimer a stařecká demence

Příspěvek od vokoun »

:) Tak dávám do placu nové zkušenosti :ethink: mamča je na jednom g a já na dvou g NIACINU a jelikož už dorazila i váha tak je to i přesně :epray: na mamče nepozoruji nějaké veliké změny akorát trochu znervozní a je výbušnější :evil: já na sobě taky už nic moc nepozoruji ale málem bych zapomněl sundala mě nějaká angína a nebo něco podobného :esilenced: je to stejné jako když jsem s MMS vystoupal do horních pater tak mě taky sundala angína a nebo to bylo silné čištění a já to nevydržel :bhead:


pavelv
Starší člen
Příspěvky: 191
Registrován: stř 22 črc 2009 23:06
Bydliště: praha
Dal: 400 poděkování
Dostal: 424 poděkování

Re: Alzheimer a stařecká demence

Příspěvek od pavelv »

vokoun píše::) Tak dávám do placu nové zkušenosti :ethink: mamča je na jednom g a já na dvou g NIACINU a jelikož už dorazila i váha tak je to i přesně :epray: na mamče nepozoruji nějaké veliké změny akorát trochu znervozní a je výbušnější :evil: já na sobě taky už nic moc nepozoruji ale málem bych zapomněl sundala mě nějaká angína a nebo něco podobného :esilenced: je to stejné jako když jsem s MMS vystoupal do horních pater tak mě taky sundala angína a nebo to bylo silné čištění a já to nevydržel :bhead:
Pokud je to technicky možné, tak je dobré denní dávku rozdělit na víc částí. Často se uvádí 3x denně. Jak vy to děláte? Neměli jste problémy s tím zčervenáním?


vokoun
Zasloužilý člen
Příspěvky: 462
Registrován: stř 28 lis 2012 19:59
Dal: 601 poděkování
Dostal: 192 poděkování

Re: Alzheimer a stařecká demence

Příspěvek od vokoun »

Pavle dík za radu já to dával ráno a večer když jsem na to nezapomněl :bhead: a z tím červenáním to nějak nefunguje až na to mé nachlazení a celkové rozpálení :oops: které přisuzuji spíš k čištění :ethink: no nevím ale asi zkusím objednat jinde třeba u toho SWANSONA. Koukal jsem do jejich shopu a tam mají docela draho a jen 250 mg tak nevím kde jsi to sehnal ty :ethink: musím mrknout zpátky asi jsi už o tom psal :bye:


vokoun
Zasloužilý člen
Příspěvky: 462
Registrován: stř 28 lis 2012 19:59
Dal: 601 poděkování
Dostal: 192 poděkování

Re: Alzheimer a stařecká demence

Příspěvek od vokoun »

:lol: Tak už jsem to objednal z Iherb.com jak tu Pavel psal už dříve a je to za úplně jiné ceny než ten sypaný. Díky tomu bude jednoduší a rychlejší podávání tak snad nebudu zapomínat jako s tím sypaným. Taky jsem si aspon přiobjednal HCL i když to mají trochu dražší než jsem ho bral dříve ale aspon to bude najednou. Nemáte někdo zkušenost s jakým odstupem se dává céčko a ten kokosák :ethink: já to dávám chvíli po sobě a nevím jestli se to náhodou netluče :ethink:


pavelv
Starší člen
Příspěvky: 191
Registrován: stř 22 črc 2009 23:06
Bydliště: praha
Dal: 400 poděkování
Dostal: 424 poděkování

Re: Alzheimer a stařecká demence

Příspěvek od pavelv »

vokoun píše:...Nemáte někdo zkušenost s jakým odstupem se dává céčko a ten kokosák
Nikde jsem nezakopnul o informaci, že by se mohl kokosák s céčkem nějak tlouct, ale víc nevím. Jak nebo s čím ten kokosák berete? Je to bez problému?

Testuju už nějakou dobu na sobě niacin 1000 mg. Po prvé to byla fakt síla, flush přes 3 hodiny. Druhý den asi taky, ale pak už jsem to cítil hlavně na zádech a slabší. Píše se, že když se pár dní vynechá, tak je to opět silnější. Dneska jsem ho měl po asi 2 vynechaných dnech a bylo to znát. Tedy jen asi hodina, ale opět celý červený.

Dneska jsem konečně na pár dní u mámy na venkově. Nebyl na nic čas, tak jsem jen zvládnul 3x denně niacin inositol hexanicotinate 500 mg, který nezpůsobuje flush a jinak by měl být jako niacin včetně cholesterolu. Hodilo by se snížení tlaku. A ještě jí dávám B-100, kde jsou i ostatní B vitaminy, což se doporučuje. A trochu bojujem s Inositol a Choline, který by měl být rovněž užitečný. Ale jsou to velké tablety a blbě se jí polykají. Zítra je asi budu rozpouštět ve vodě. Nechci mámu odradit, ale chci zítra zkusit 500 mg čistého niacinu, kdy asi zčervená. Dnes jsem jí předvedl, jak jsem z toho prokrvený, ale že to zas přejde. A mimo to chci za těch pár dní dát i očistu jater, už to 2x zvládla a případně ještě klystýry. Uvidím co se povede a jestli to k něčemu bude, samozřejmě nečekám, ale ani neodmítám, zázraky. A více méně raw strava.


pavelv
Starší člen
Příspěvky: 191
Registrován: stř 22 črc 2009 23:06
Bydliště: praha
Dal: 400 poděkování
Dostal: 424 poděkování

Re: Alzheimer a stařecká demence

Příspěvek od pavelv »

pavelv píše:...Nechci mámu odradit, ale chci zítra zkusit 500 mg čistého niacinu, kdy asi zčervená.
Tak to jsem zkusil a to byla fakt blbost. Silne doporucuju zacit opravdu na tech 50 - 100 mg, jak se doporucuje v materialech, ktere jsem sem kopiroval. Tedy nektery doktor nekde psal, ze u pacientu zacinal s 500 mg, ale mozna tim myslel denni davku rozdelenou na nekolik mensich. Nebo mel pacienty mladsi, ja jsem sam zacinal s 1000 mg a byl to sice docela zazitek, ale nijak ohrozujici nebo opravdu neprijemny.

Ani nebyla moc cervena, ale bylo ji spatne, byla unavena a ospala, pak ji byla zima, ... Strucne shrnuto, u starsiho cloveka prvni davku MAXIMALNE 100 mg. Jen si rikam ze vsechno blby je k necemu dobry a doufam, ze si ten neprijemny zazitek nebude zitra pamatovat :) a bude ochotna pokracovat. Alzheimer ma i dalsi dobre vlastnosti, clovek si koupi na co si vzpomene i kdyz si zapomnel penezenku, porad poznava neco noveho... :)


vokoun
Zasloužilý člen
Příspěvky: 462
Registrován: stř 28 lis 2012 19:59
Dal: 601 poděkování
Dostal: 192 poděkování

Re: Alzheimer a stařecká demence

Příspěvek od vokoun »

:? Tak ten sypaný co jsem bral byl asi hodně říznutý :x mamka byla sice nervozní ale nebylo ji nějak viditelně zle a to jsem jí dával 1g a sobě už 2g :ethink: tak až mě dojde ten v tabletách tak to radši zkusím jenom na sobě co to se mnou udělá :epray: dneska mě došlo z čes. lék. extra panenský kokosák a byl jenom za 150 kč 0,4l což se mě zdá docela levné tak dám vědět jaký je :ptrain: taky mě došel carbofit jak mě tady Pavel radil :good: měl jsem ho trochu ale i tak mě docela srovnal :jump: po tom nachlazení jsem už docela v pohodě :smoke:


dkamila
Starší člen
Příspěvky: 117
Registrován: pon 30 pro 2013 23:40
Bydliště: severní čechy
Dal: 523 poděkování
Dostal: 200 poděkování

Re: Alzheimer a stařecká demence

Příspěvek od dkamila »

Chtěla jsem se zeptat,jestli maminka náhodou nebere léky na cholesterol??? tady je to anglicky přeloží to google :D http://www.westonaprice.org/health-topi ... eficiency/ a tady česky http://vyzivujicitradice.cz/tag/sira/#&panel1-8
doufám,že to trochu pomůže.Kokosový olej je perfektní já z něj dělám i měsíčkovou mast,ale pozor na Vit.C pěkně jsem se osypala.Jinak samostatně perfektní :laugh: Člověk si ani neuvědomí co vše léčí v práci mě chytlo ucho a nic po ruce jen kokosák,třezalkový olej došel,tak jsem vyzkoušela dát do ucha a do pul hodinky bez bolesti :jump:
přeji hezký večer Kamila
:bye:


‚Když nerozumíš minulosti, nebudeš schopen porozumět ani přítomnosti nebo utvářet budoucnost.‘
vokoun
Zasloužilý člen
Příspěvky: 462
Registrován: stř 28 lis 2012 19:59
Dal: 601 poděkování
Dostal: 192 poděkování

Re: Alzheimer a stařecká demence

Příspěvek od vokoun »

:) Máma nebere už asi dva roky žádné léky od dr :enaughty: jé málem bych zapomněl brala APO-DONEPEZIL ale už ho nebere taky asi rok a díky tomu že jsem jí ty jedy naházel do koše tak začala běhat, cukr 4,9, tlak 110/75 atd. no prostě až na tu hlavu je zdravá :evil: ted akorát začíná být dost agresivní a někdy i sprostá :devil: což nikdy nebyla až se divím kde se ty slova naučila :| ted ještě sháním fénixovy slzy jako poslední věc kterou bych rád ještě zkusil :bye:


pavelv
Starší člen
Příspěvky: 191
Registrován: stř 22 črc 2009 23:06
Bydliště: praha
Dal: 400 poděkování
Dostal: 424 poděkování

Re: Alzheimer a stařecká demence

Příspěvek od pavelv »

V úterý jsem se vrátil z venkova, byl jsem 15 dní s mámou a pokoušel jsem se jí trochu pomoct s pamětí a senilitou. Měl jsem s sebou především řadu vitamínovin, které by mohly pomoct. Ale musel jsem překonávat praktické problemy, které se stářím asi často souvisejí. Hlavní problém je, že není tak snadné do mamky dostat všechno co bych chtěl. Jí dost málo a ještě mín pije. Takže i když jsem do ní nějaké vitamíny dostal, o pořádném zapití nemůže být řeč.

A už jsem tu někde psal, že jsem dal pokus s 500 mg čistého niacinu, který nedopadnul moc dobře, tedy to je dost slabé vyjádření. A to nejsem jediný, někde jinde jsem četl jak někdo rovněž zkoušel čistý niacin a ani nevěděli, že je třeba začít s dávkou 50 - 100 mg a výsledek byl, že z toho ihned vycouvali a už se k čistému niacinu nevrátili. Tedy výsledek stejný jako u mne, až na to, že já jsem všechna doporučení znal, jen jsem je podcenil. Nicméně i kdybych opravdu začal na těch 50 mg a postupně opatrně dávky zvyšoval, a jak se píše, postupně by si zvykla a flush/zčervenání nenastávalo, bylo by to riskantní, protože stačí den až dva vysadit a flush je zpět v plné síle. Mně se sice flush velice líbí, ale mámě to dobře nedělalo. Takže doporučuju pro starší lidi niacinamide, který používal i dr. Hoffer, i s tím, že nedojde ke zlepšení cholesterolu a detoxu kovu, nebo použít niacin inositol hexanicotinate (dále NIC), který jsem dále dával mámě já. NIC je forma niacinu, která nezpůsobuje flush, ale stejně jako čistý niacin zlepšuje cholesterol a léčí psychické problémy včetně Alzheimera.

NIC jsem podával 3x denně jednu tabletku, 500 mg, a až posledních pár dní jsem přešel na 3x denně 2 tabletky.A čistě subjektivně se mi zdálo, že s těma 2 tabletkama, tedy 3000mg denně, se máma začla zlepšovat. A mimo NIC jsem ještě dával 3x denně 1 tabletku b-komplexu B-100 a ráno a večer jednu tabletu Inositol a Choline 800 mg. Zkoušel jsem jí ještě dávat kokosový tuk, chtěl jsem lžíci 3x denně, ale to se mi většinou nedařilo do mámy dostat, takže účinnost tuku považuju za neověřenou.

A mimo tabletky jsem se snažil i o další působení na zdraví. Například jídlo bylo tak na 90 procent pouze raw. Jen jsem s tím neotravoval na návštěvách, tam jedla co jí nabídli a to samořejmě nebylo nic zdravého. A taky jsme byli každý den minimálně hodinu venku na studeném vzduchu. A ke konci pobytu jsem se konečně odhodlal k očistě jater a po ní k několikanásobnému klystýru. Pořádná očista střev a jater je snad to nejlepší co lze udělat pro zdraví. V tom chci ještě pokračovat s tím, že za týden přijede máma do Prahy a půjdu s ní 3x na hydrocolon, aspoň to je plán.


vokoun
Zasloužilý člen
Příspěvky: 462
Registrován: stř 28 lis 2012 19:59
Dal: 601 poděkování
Dostal: 192 poděkování

Re: Alzheimer a stařecká demence

Příspěvek od vokoun »

Pavle si pašák že se mamince snažíš takhle pomáhat :good: já mám problém s tím Niacinem ještě mě nedorazil a ten sypký mě už došel :bhead: tak zatím dávám kokosák a céčko :| s těma procházkama to taky funguje :) když mamku vytáhnu na delší procházku a ještě když někoho potkáme a máma si s někým poklábosí tak se rapidně zlepší :angel: bohužel je to tak na pár hodin ale i to je příjemný úspěch :bye:


vokoun
Zasloužilý člen
Příspěvky: 462
Registrován: stř 28 lis 2012 19:59
Dal: 601 poděkování
Dostal: 192 poděkování

Re: Alzheimer a stařecká demence

Příspěvek od vokoun »

:) Tak mě konečně dorazil ten Niacin :eclap: hned jsem ho vyzkoušel a mámě jsem jí šoupnul taky :) myslím tu tabletu :ethink: no je to o honě silnější než ten sypaný, po půl hodině jsme s mámkou zčervenaly a máma se začala drbat :ethink: že jí prý koušou blechy :esilenced: no doufám že to s ní nic neprovede. Já jsem takový rozhozený ale asi je to taky tím že mám strach že jsem to s tou mámou přehnal :ethink: dám vědět jak jsme dopadly :bye:


vokoun
Zasloužilý člen
Příspěvky: 462
Registrován: stř 28 lis 2012 19:59
Dal: 601 poděkování
Dostal: 192 poděkování

Re: Alzheimer a stařecká demence

Příspěvek od vokoun »

:) Jelikož tabletky Niacinu jdou dobře půlit tak si to dávám z mamkou třikrát denně 0,25mg a už se to nechá :) máma je sice jako kdyby přijela z Karibiku ale už se i přestala drbat :laugh: kokosák jí dávám večer s trochou travičky namíchaný v čokoládě a spinká jak miminko :bye:


pavelv
Starší člen
Příspěvky: 191
Registrován: stř 22 črc 2009 23:06
Bydliště: praha
Dal: 400 poděkování
Dostal: 424 poděkování

Re: Alzheimer a stařecká demence

Příspěvek od pavelv »

vokoun píše:Jelikož tabletky Niacinu jdou dobře půlit tak si to dávám z mamkou třikrát denně 0,25mg
Mas jen ten cisty niacin nebo mas i nejakou verzi bez cervenani?


vokoun
Zasloužilý člen
Příspěvky: 462
Registrován: stř 28 lis 2012 19:59
Dal: 601 poděkování
Dostal: 192 poděkování

Re: Alzheimer a stařecká demence

Příspěvek od vokoun »

:) Pavle je to od firmy NOW a píšou tam jenom Niacin 500mg tak doufám že je čistý a jiný jsem neobjednával :ethink: vzal jsem ho 2* 250 tab. tak mě to nějaký čas vydrží :bye:


Odpovědět

Zpět na „Zdraví“