Patenty a Vynálezy

Vše o alternativních zdrojích energie.

Moderátor: rival

Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Steorn - energie z magnetů

Příspěvek od A(&F) »

Palo píše:... z čehokoliv, co získává elektrickou energii z permanentních magnetů se DÁ postavit přístroj, kterému můžeme říkat perpetuum mobile, avšak tento název nebude přesný, protože perpetuum mu budou říkat jen ti, co vidí magnet jako pasivní součástku.
... tady s tebou nebudu souhlasit, neb pokud si půjdeš na "patenťák" přihlásit perpetuum mobile (a ukážeš jim i funkční model), ... tak ti ho stejně "shodí ze stolu" (ať už je postaven z čehokoliv, klidně i z magnetů), ... neb jedna z podmínek (vesměs celosvětově) ku přiznání patentu je "že nebude porušovat platné přírodní zákony", což PM nepochybně porušuje ...

... takže jediná možnost je nejdříve "překopat" dané přírodní zákony (povolit existenci "energie z ničeho" :D ), nebo donutit zákonodárce, aby konečně tuto nesmyslnou "noticku" zrušili ... vypadá to skoro jako pojistka proti FreeEnergy ... A(&F)
Naposledy upravil(a) A(&F) dne pát 03 lis 2006 12:27, celkem upraveno 2 x.


Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Steorn - energie z magnetů

Příspěvek od Palo »

A(&F) píše:
Palo píše:... z čehokoliv, co získává elektrickou energii z permanentních magnetů se DÁ postavit přístroj, kterému můžeme říkat perpetuum mobile, avšak tento název nebude přesný, protože perpetuum mu budou říkat jen ti, co vidí magnet jako pasivní součástku.
... tady s tebou nebudu souhlasit, neb pokud si půjdeš na "patenťák" přihlásit perpetum mobile (a ukážeš jim i funkční model), ... tak ti ho stejně "shodí ze stolu" (ať už je postaven z čehokoliv, klidně i z magnetů), ... neb jedna z podmínek (vesměs celosvětově) ku přiznání patentu je "že nebude porušovat platné přírodní zákony", což PM nepochybně porušuje ...

... takže jediná možnost je nejdříve "překopat" dané přírodní zákony (povolit existenci "energie z ničeho" :D ), nebo donutit zákonodárce, aby konečně tuto nesmyslnou "noticku" zrušili ... vypadá to skoro jako pojistka proti FreeEnergy ... A(&F)
Píšeš, že "s tebou nebudu souhlasit", ale přitom se mnou souhlasíš :) Akorát dávej pozor na to, co píšeš - jsou zákony zákonodárců a zákony přírody. Zákony zákonodárců mohou být omylné, přičemž zákony přírodní jsou naprosto neomylné :)


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Steorn - energie z magnetů

Příspěvek od A(&F) »

Palo píše:Píšeš, že "s tebou nebudu souhlasit", ale přitom se mnou souhlasíš :) Akorát dávej pozor na to, co píšeš - jsou zákony zákonodárců a zákony přírody. Zákony zákonodárců mohou být omylné, přičemž zákony přírodní jsou naprosto neomylné :)
... chtěl jsem tím zdůraznit, že je úplně jedno na jakém principu je PM postaveno (i z jakých prvků, ať už aktivních nebo pasivních ), ... zkrátka, za současné legislativy nikdy neprojde ... a přírodní zákony jsou bohužel přijímány a vysvětlovány tak, jak je někdy někdo uznávaný definoval ... A(&F)

PeS: ... "citace" většinou zkracuji, ... Q: ... a co máš ty osobně proti PM postavenému na magnetech, ... tak je to PM anebo ne ??? :wink: ...


Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Steorn - energie z magnetů

Příspěvek od Palo »

A(&F) píše:
Palo píše:Píšeš, že "s tebou nebudu souhlasit", ale přitom se mnou souhlasíš :) Akorát dávej pozor na to, co píšeš - jsou zákony zákonodárců a zákony přírody. Zákony zákonodárců mohou být omylné, přičemž zákony přírodní jsou naprosto neomylné :)
... chtěl jsem tím zdůraznit, že je úplně jedno na jakém principu je PM postaveno (i z jakých prvků, ať už aktivních nebo pasivních ), ... zkrátka, za současné legislativy nikdy neprojde ... a přírodní zákony jsou bohužel přijímány a vysvětlovány tak, jak je někdy někdo uznávaný definoval ... A(&F)

PeS: ... "citace" většinou zkracuji, ... Q: ... a co máš ty osobně proti PM postavenému na magnetech, ... tak je to PM anebo ne ??? :wink: ...
Jo, to je svatá pravda a žádná novinka. Jen jsem chtěl zase zdůraznit já, že nejde o to patentovat, ale jde oto vůbec sestrojit. O nějakých patentech vůbec uvažovat nebudu, byl bych proti sobě a vůbec proti všem (takto uvažovat). Už jsem jednou zmiňoval, že mi jde o bezpečnost a mám se rád živý :)
Co se týče PM (perp- mobile) tak pokud bys pozorně četl můj příspěvek výše o permanentních magnetech, zjistil bys, že vysvětluji, že perm. magnet funguje jinak, než nám ho popisují naši zákonodárci a proto ikdyž se nejedná o perpetuum mobile, je za to považován.


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
habana

Re: Meyer

Příspěvek od habana »

Smolař píše:Konečně vítej!!
Škoda že jsi nevydržel na posledním srazu, presentoval jsem něco co by ti mohlo i pomoct! Jak jsem říkal dal jsem se cestou patentu, vždyť Meyer na tom pracoval hromadu let.... a o tom už něco hovoří. Aby byl udělen patent, tak ten člověk musí předvést funkční zařízení!! Já si myslím že jsem Meyera pochopil a některým lidem jsem nastínil směr, co jim to dalo ukáže čas!
Jám vím jaké hodnoty pro vyvíječ a funkci potřebuji a hlavně jaký časovač!
Investoval jsem do osciloskopu a to by člověk nevěřil kolik zapojení na netu stojí za ho...!
Tl494 to je si myslím správný směr.

Nemáš vůbec pravdu.
Patentové řízení není o tom, jestli je předmět patentu funkční ale je vo tom, že stejná věc není již patentována v intencích patentu (celosvětový patent, EU patent, regionální patent...)
...a vo tom to jeeeee :roll: :roll:


1220
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1719
Registrován: úte 09 led 2007 12:49
Bydliště: Praha
Dal: 1 poděkování
Dostal: 20 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Meyer

Příspěvek od 1220 »

habana píše: Nemáš vůbec pravdu.
Patentové řízení není o tom, jestli je předmět patentu funkční ale je vo tom, že stejná věc není již patentována v intencích patentu (celosvětový patent, EU patent, regionální patent...)
...a vo tom to jeeeee :roll: :roll:
Do jistého roku bylo americké patentové právo jiné, a přijímaly se pouze ověřené patenty,a vyžadovala se při tom zkouška prototypu, ne že bych byl při tom , ale Kopecký to tvrdí.
Pro současný stav máš pravdu.
K.


skener
Stálý člen
Příspěvky: 50
Registrován: ned 16 zář 2007 12:02

Patenty

Příspěvek od skener »

DVE vazne veci !!!
1. Co je na tom pravdy ze kazdy patent je patentovaný len na urcitu dobu a potom je to uz normalne verjna vec a uz to patentovane nieje.



2. Dalsia vec udajen musi byt dana vec patentovana tak ze sa podla toh oda ta dana vec bezpoblemov postavit inak to nemoze byt patentovane. vraj s utake pravidla.


Uživatelský avatar
la
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1854
Registrován: úte 06 úno 2007 19:04
Bydliště: Brno
Dal: 763 poděkování
Dostal: 238 poděkování

patent

Příspěvek od la »

Ahoj.1.)Patent má platnost dobu určitou (autorem je volena protože se od toho odvíjí výše poplatku) a to obvykle bývá 15 roků .Tuto dobu může majitel (dědic,kupec patentu)před uplynutím doby promlčení zaplacením poplatku prodloužit,kolikrát prakticky chce,ale poplatek musí být složen před uplynutím promlčecí doby.Patent je současně nabídkou autora k využití.Zveřejněním, tím že je věc patentována se stává všeobecně známou skutečností a stává se současně nabídkou k využití(zakoupení licence) 2.)Věc je skutečně patentována tak ,aby šla sestrojit s patřičnou znalostí problematiky .O rozsahu znalostí problematiky rozhoduje autor,vysvětluje ji stručně v textu patentu,tudíž zdarma.Protože se jedná o novou věc může použít nových výrazů a tyto musí opět vysvětlit pomocí obvyklých známých výrazů.Autor již dílo nesmí doplňovat, ale může je zkrátit (škrtat slova a slovní spojení protože se předpokládá že osoba mající zájem o věc je méně znalá než autor).No to by bylo tak velmi stručně o patentu.Ahoj.la :smoke:


skener
Stálý člen
Příspěvky: 50
Registrován: ned 16 zář 2007 12:02

Příspěvek od skener »

Diky moc za radu ale to potom napriklad nechápem preco si nepredlzili patent na radio ked sa to predlzovat ale aj tak didy moc.

To je ale dost sebecke ze o znalosti problematiky rozhoduje ten co to patentuje ved ten to moze popisat aj ta kze to nikto neposklada


Uživatelský avatar
la
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1854
Registrován: úte 06 úno 2007 19:04
Bydliště: Brno
Dal: 763 poděkování
Dostal: 238 poděkování

patent

Příspěvek od la »

Ahoj.1)Radio např proto že ho autor prodal a další majitel vymyslel novější a přestal původní věc platit,proč taky.
2)Jak jinak přinutit výrobce aby zaplatil autorovi,dobrovolně asi těžko.Může jít i o nebezpečnou věc a proto musí být autorovi ponechána možnost rozhodnout.la. :smoke:


petr111

ahoj

Příspěvek od petr111 »

JiMi tady navrhoval, udělat něco jako patentovou poradnu.....myslím, že by to nebylo od věci, na různých vláknech se občas objevují dotazy, ohledně využití platných patentů soukromou osobou atp.
Nejsem si zcela jist, ale dovolil bych si nesouhlasit :
patent má ochrannou dobu předem specifikovanou, nelze ji prodloužit
UV má tuto dobu, kratší, dvakrát možno prodloužit
PV má tuto dobu také kratší, možno prodloužit tuším 4 x
.....dále pak je to zamotaném co se do té doby započítává.....např. doba od prvního zveřejnění, ne od podání......pro které země bude účinnost, atd. atd.
Všechno se dá vyhledat na http://www.upv.cz, ale je to čas.....takže možná takový průřez by tu neškodil.....
Fajn by bylo, kdyby se k tomu vytvořila databáze "rešeršistů", tedy těch, co něco hledali a uložili odkazy......moc by to pomohlo ostatním.....
Snad nám tu všem jde o jedno, ne ?


Uživatelský avatar
Praktik
Stálý člen
Příspěvky: 26
Registrován: čtv 05 črc 2007 23:58
Bydliště: Slovensko
Dostal: 1 poděkování

PATENTOVÁ OCHRANA JE NANIČ !!!

Příspěvek od Praktik »

Využívanú ju iba nadnárodné monopoly na zvýšenie svojich beztak ohromných ziskov. (Napr. Microsoft si vraj nechal patentovať dvojklik myšou na počítači. To že myš vynašli dávno pred Windowsom a používal ho Macintosh asi patentoví právnici v USA nevedia.) Ďalší kontraproduktívny účinok patentovej ochrany je v utlmovaní užitočných vynálezov. Kúpia patent - strčia do šuflíka v trezore a zamknú. Kto pochybuje, nech posurfuje o magnetickom motore a iných zdrojoch voľnej energie.)
A nakoniec - čo by bolo s našim poznaním a vzdelaním, keby si bol Guttenberg nechal patentovať kníhtlač?


1220
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1719
Registrován: úte 09 led 2007 12:49
Bydliště: Praha
Dal: 1 poděkování
Dostal: 20 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: PATENTOVÁ OCHRANA JE NANIČ !!!

Příspěvek od 1220 »

Není tedy cestou vlasní využívání ? Po pochopení principu 2- 3 roky domácího kutění, každý to udělá trochu jinak, někomu to půjde, dají se dohromady. Ti kterým to jde, a kteří jsou si sympatičtí, vylepší to. Zůstanou zachováni pro těžší období, kdy mohou pomoci mnohým.
Blázen je člověk , který si myslí, že to začne prodávat. Proč např. Soboljev nakonec nesehnal finanční prostředky? :D
Ale patentová ochrana běžných věcí pro zavedené firmy funguje obstojně.
A pokud máš užitečný vynález musíš ho vyrábět ve vlastní firmě a ne prodávat :!: Jenom jako patent :!:
K.


Uživatelský avatar
sano
Zasloužilý člen
Příspěvky: 942
Registrován: stř 08 úno 2006 23:48
Dostal: 18 poděkování

Pre la

Příspěvek od sano »

Ak niekto chce niečo patentovať, tak nech si dáva pozor, aby nezverejnil predmet patentovania pred podaním vyhlášky.
Patentovať sa môžu iba veci nové. Zverejnením, na internete, alebo v tlači, TV, vec už nie je nová a teda sa môže patent napadnúť a dosiahnúť jeho zrušenie. Je to reálne. Dva roky som pracoval vo firme aj s patentmi. Nie som expert , ale niektoré základné veci ovládam.
sano


Uživatelský avatar
la
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1854
Registrován: úte 06 úno 2007 19:04
Bydliště: Brno
Dal: 763 poděkování
Dostal: 238 poděkování

patent

Příspěvek od la »

Ahoj.Já osobně jsem pár podal a pokládám se za vyléčeného s toho patentování.Stejně to vždycky jde podat jinak, nebo obejít,pokud předmět autor nechce sám vyrábět a stejně i v tomto případě je lepší tzv průmyslový vzor.la.PS: pro Sana s tím zveřejněním máš úplnou pravdu.


Odpovědět

Zpět na „Jak na to...“