Rezonance - Volná Diskuze

Vše o alternativních zdrojích energie.

Moderátor: rival

Uživatelský avatar
martinq
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1235
Registrován: pon 27 bře 2006 16:33
Bydliště: Prágl
Dal: 31 poděkování
Dostal: 203 poděkování

Rezonance - Volná Diskuze

Příspěvek od martinq »

s rezonancí si moc nehrajte, pokud se vám povede najít frekvenční harmonické vlny můžete zlikvidovat časoprostor, vše kolem nás pulsuje pokud vyšlete stejnou hodnotu v pravý okamžik astalavista bejby

pár let zpět vyhlašovaly kapacity, že se jim v urychlovači povedlo zažehnout mini hvězdu, existovala pár mili nebo micro sekund, až se jim z té hvězdičky stane mini černá díra co myslíte, bude vysávat okolí jako ta "normální?"


Vím, že vím vše, aneb meditace o ničem.
Uživatelský avatar
sano
Zasloužilý člen
Příspěvky: 942
Registrován: stř 08 úno 2006 23:48
Dostal: 18 poděkování

Re:rezonance

Příspěvek od sano »

Niečo som čítal, že čierne diery sa vyparujú. Nebojte sa.


Uživatelský avatar
martinq
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1235
Registrován: pon 27 bře 2006 16:33
Bydliště: Prágl
Dal: 31 poděkování
Dostal: 203 poděkování

experiment

Příspěvek od martinq »

aby se nevypařily i s planetou a naší soustavou, co takový Philadelpský experiment

asi jsem našel na čem dělal Tesla poslední roky v americe, stavěl vysílače, které spojovaly jiné obydlené planety v naší i mimo naši soustavu, proto to tolik utajovaly, více než konstrukci atomovek


Vím, že vím vše, aneb meditace o ničem.
Uživatelský avatar
mister
Stálý člen
Příspěvky: 64
Registrován: úte 02 kvě 2006 9:23
Bydliště: The Big Moravia

rezonance

Příspěvek od mister »

REZONANCE, kdo by to byl do ní řek že stojí "pomale za vším" co se FreeEnergy týče.

Když jsme se ve škole učili o rezonanci, moc jsem tomu nevěnoval pozornost...
A teď ?
Oprašuji staré znalosti, a hledám na netu jak divej :D
Toto je ta pravá "škola hrou" :P
Akorát že nejde o hru ale o "podle mě" dost seriózní věci (vynálezy) ale to si mnoho lidí není schopno vůbec připustit..


Když to funguje jinde, tak proč by nemělo tady?
***************************************
Research complete level indicator:
[|-------------------] 1% Complete | Status: [Research]
Old_Surfer
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: pon 17 zář 2007 14:26

Příspěvek od Old_Surfer »

Prečo tí ľudia, ktorí úspešne postavili takéto motory, už dávno nie sú vládcami planéty v tom pozitívnom slova zmysle?


Uživatelský avatar
adam.benda
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1726
Registrován: čtv 15 bře 2007 12:03
Bydliště: Praha
Dal: 151 poděkování
Dostal: 258 poděkování

Místo těšení se na moc a bohatství se spíš boj o kejhák :-)

Příspěvek od adam.benda »

Old_Surfer píše:Prečo tí ľudia, ktorí úspešne postavili takéto motory, už dávno nie sú vládcami planéty v tom pozitívnom slova zmysle?
Pracovat na těhle věcech a být v nich úspěšný, to mnohdy, nebo spíš většinou, neznamená pro tvůrce nic dobrého v dnešním světě. :) A můžeš se snažit o cokoliv nového a převratného, co by tobě mohlo přidat jak na majetku, tak na moci, ale ti, kterým díky tomu bereš jejich již existující moc a bohatství, tě nenechaj jen tak spát. ;) Tyhle výzkumy a vývoje, na kterých děláme, přímo nám osobně nic nepřinesou, snad "jen" pocit, že přispíváme k lepším zítřkům zdravější a méně zdevastované Země, atd.., což tedy osobně pro mě znamená víc, než vlastní blahobyt. Tento pocit je mým blahobytem. :D

Ale o tom to tady není, o tomhle můžeme polemizovat s psíkem na lavičce v parku. :) Přímo buzené motory s COP>1, jsou tu tématem, ne jejich dopad na tvůj život. :)


lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2444
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

starý surfer-nebo co?

Příspěvek od lajos »

Sleduji Váš zájem o volnou energii, magnetickou, nebo jakoukoliv jinou.
Rádoby vládci planety asi těžkou můžou existovat od nějaké volné a až 101% účinné rotace magnetů???? Zamyslete se občas co sem píšete, o čem uvažujete?, některé echt kraviny si skuste nechat pro sebe!!!
Ptát se umí každý(blbec?magor?debil?) a na cokoliv, musíte se ptát občas na rozumné věci.
Některé vaše otázky(obecně) jsou fakt k nasrání, že se někdo vůbec na takovou(promiňte!!!) -píčovinu-se ptá.
Omlouvám se, jsem asi trochu mimochodnej, ale skuste se zamyslet občas sami nad sebou, když se ptáte? na jakoukoliv hovadinu?
No a pokud se Vám to nepovede, budu asi příslušně neadekvátní, do doby než mně odtud nevyrazí-myslím že vše má nějakou hranici- včetně volné energie.
Pořád tady každého laskáme, je hodnej, mladej, nezkušenej, nadějnej?
Ať se učí , získávají vědomosti-ať vezmou pájku do ruky- mně to je jedno jestli jim je 16 nebo 58 a teď jsem Vám to to dal- ptající se, ani nevědí na co????????????????????????????????????????????? Nebo mi něco přeteklo?


Akord
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3133
Registrován: stř 24 led 2007 0:52
Dal: 5 poděkování
Dostal: 28 poděkování

Re: Buzené motory s COP>1

Příspěvek od Akord »

adam.benda píše:...Nazývali tyto stroje rezonančními, reluktančními motory, či jinak...
Máte někdo něco k tomuto tématu? Závěry, zkušenosti? Určitě si to zaslouží své vlákno, všechny věci kolem COP>1 si myslím zaslouží svá vlastní vlákna...
Píšu jen za sebe. Jde o rezonanční motory (reluktanční jsou normální).
Já jsem analyzoval Kopeckého odvození buzeného motoru, a prišel jsem na místo, kde smíchal, sjednotil dve konstanty nesprávným zpusobem, a vyšla pak blbost. Proto ani
ten motor takhle nepojede.
Co se týče jeho rezonančních strojku typu jádro vtahované do cívky, pak pri odvození
mylne používá vzorec E=L*I*I/2 v zmeneném čase, co není správné, ani možné, pak neplatí.
Stejnou chybu delají i ostatní, dokonce i v elektrostatice, kde je stejný problém se vzorcem
E=C*U*U/2. Treba Old_surferovi by pripomínka techhle vzorcu mohla neco ríct.
Není možné použití obou vzorcu, pokud se v čase mení L, nebo C. Analýzu techto deju je treba pak delat jinak, a výsledky výpočtu pak sedí s experimenty.


Uživatelský avatar
adam.benda
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1726
Registrován: čtv 15 bře 2007 12:03
Bydliště: Praha
Dal: 151 poděkování
Dostal: 258 poděkování

ej :-)

Příspěvek od adam.benda »

Uf, lajos, ja se uplně lekl, že je to celé mířeno na mě... :) .. a začal jsem se bát, že už jsem se možná dočista zbláznil a ani nevím, co píšu... :) naštěstí mi pořád víc docházelo, že to tak úplně na mě nebude... Pochopil jsem to podle tý pájky, resp. teda páječky.... :) , tu mám už skoro přirostlou k ruce.. :) ..ale zapotil jsem se teda pořádně... :D

Mám takový tušení, že bys mohl mít nějaké zkušenosti, které by sedly do tohoto tématu, nepletu se?


Old_Surfer
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: pon 17 zář 2007 14:26

Příspěvek od Old_Surfer »

Pro lajose.

Pri všetkej úcte a to myslím doslova s tou úctou, nielen ako frázu, mi je ľúto, že nevieš čítať medzi riadkami. Tak nejako som to automaticky od určitých zaslúžilých členov očakával.


lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2444
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

adam.benda

Příspěvek od lajos »

Mé hrubiánstvý mělo samozřejmě obecnou platnost, jsem také nikoho, nejmenoval a u nás je rčení-koho to košile není, ať si ho na sebe nebere.
S magnetkama mám mírné zkušenosti (fotky v mém profilu), spíš jsem praktik a skušebník, než ověřovač nějakých teorií. V poslední době mě dost zaměstnává vyvíječ, tak že magnety možná spíš v zimě.


Uživatelský avatar
adam.benda
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1726
Registrován: čtv 15 bře 2007 12:03
Bydliště: Praha
Dal: 151 poděkování
Dostal: 258 poděkování

Re: Buzené motory s COP>1

Příspěvek od adam.benda »

Akord píše:.... Já jsem analyzoval Kopeckého odvození buzeného motoru, a prišel jsem na místo, kde smíchal, sjednotil dve konstanty nesprávným zpusobem, a vyšla pak blbost. Proto ani
ten motor takhle nepojede. ....
Já na to jeho odvození taky koukal, ale ne moc dopodrobna, jen jsem to, takříkajíc, projel očima.. Tak to vypadá teda na zásadní chybu.. a on přitom zněl poměrně sebejistě....

Himmel Herr Gott :) , neříkejte mi, že tu nikdo nemá zkušenosti s rezonančními motory nebo s něčím takovým! :D


Akord
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3133
Registrován: stř 24 led 2007 0:52
Dal: 5 poděkování
Dostal: 28 poděkování

Re: Buzené motory s COP>1, radši nenosit dríví do hory

Příspěvek od Akord »

Iv píše:Jen skromně,nechci Vám tady do toho zasahovat,aspoň se učíte.Ale jde to!Vezmi si například Adamsův motor,nesmíš dávat kondíky paralelně k cívkám,ale zkus od kolektoru budícího tranzistoru cívek kondík stř.na mínus.Zvětší se Ti otáčky i síla(velikost si musíš vyzkoušet,já měl 8uF/400V,cívky 2x10mH). Držím Vám palčiska! ;)
Jo a opatrně,musím se zastat Lajose,ten umí číst moc dobře,i mezi řádky a myslím,že má i trochu pravdu.
Již Papalexi stavel kolem roku 1950 parametrické generátory na napájení indukčních
pecí, co jsou ve své podstate úplne stejné generátory, jako tady propagované "rezonanční".
Je potreba se v tom zorientovat. Pracují na principu promenné indukčnosti, a buzení a výkonovou bilanci reší paralelne, nebo sériove pripojeným kondenzátorem v rezonanci,
podle zpusobu odberu výkonu. Je úplne logické, že zmena kapacity zpusobí zmenu výkonu
generátora.
Dokonce se tak chová i klasický obyčejný, jakýkoliv podbuzený alternátor.
Pridání kapacity ho pak jenom dobudí. Kapacitní dobuzení obvykle dále zvetší ztráty. Vše samozrejme s COP<1.
Jákákoliv promenná indukčnost s kapacitou v rezonanci muže produkovat výkon, stejne jako promenná kapacita doplnená na rezonanci indukčností.
Opakuji, nazývá se to parametrický generátor. Výkon treba pro prípad promenné kapacity je pak P=m*6.28*f*Cmax*U*U [W;Hz;F;V] kde m=Cmax/Cmin je hloubka modulace.
Obecne se moc fantazíruje, a málokomu se nechce neco merit.


jeden
Stálý člen
Příspěvky: 62
Registrován: pát 05 kvě 2006 8:32
Bydliště: Trnava

Re: rezonance

Příspěvek od jeden »

mister píše:REZONANCE, kdo by to byl do ní řek že stojí "pomale za vším" co se FreeEnergy týče.

Když jsme se ve škole učili o rezonanci, moc jsem tomu nevěnoval pozornost...
A teď ?
Oprašuji ................
Zistujem, ze to co sa "tu" uci na skolach nie je az take, ze by bolo treba nejak moc lutovat,ze sme sa tomu nevenovali. Ked si vezmem co som pocul od jedneho nekonvencneho "ucitela" napr. o kmitani elektronov tak tvrdi, ze elektrony nekmitaju ale sa rutia do 4-teho neeuklidovskeho priestoru a potom sa podla hlbky do akej sa zrutili znova vynaraju v troj rozmernej skutocnosti vo vzdialenosti od povodneho miesta vplyvom zakrivenia vesmiru. Teda cim hlbsie sa dokazu castice zrutit ,tym vo vacsej vzdialenosti sa znova vynaraju.A tak sa pozorovatelovi zda, ze kmitaju. A tak by to malo byt aj s nebeskymi telesami. Napr. aj zrod "novej" hviezdy. Taktiez sa tieto tvrde zakonitosti pohybu zavisle od hlbky a zakrivenosti vesmiru nazyvaju "nahodny" pohyb hmoty v univerze. Je to podobne ako s clovekom s plitkym duchom,ktory nevidi dalej ako od spicky svojho nosa, pretoze vdaka svojej plytkosti (primitivizmu a v zajati pudovosti svojho plytkeho spravania) sa nemoze jeho duch "vynarat" aj v druhych ludoch okolo neho (chyba mu teda sucit) s ostatnymi bytostami.


-------------------
Ked dvaja robia to isté, to ešte nemusí znamenať, že je to to isté. Náhody neexistujú. Sú len nami nepochopené zákonitosti.
Keby každý dodržiaval zákony,nebolo by vynálezov.
Hlupak hovori co vie.Mudry vie co hovori.
xiak
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: čtv 01 lis 2007 16:08
Dostal: 1 poděkování

Příspěvek od xiak »

To, že naše fyzikálne poznatky sú obmedzené, že na vstupu do systému z energie dokážeme zmerať len to, čo je pre nás poznatelné, ešte neznamená, že zo vstupu neprichádza omnoho viac energie. A potom systém je navrhnutý na spracovanie iba tejto malej pre nás poznatelnej časti energie. Systém s COP>1 v skutočnosti není niečo nenormálne. Len sa tak javí z dôvodu našej neznalosti správne zmerať množstvo energie na vstupu.

Tak ma napadlo, není náhodou jadrová energia systém s COP>1 ?
Pri tomto systéme sa kolko energie privádza na vstup? Vieme to zmerať?
Nie sú naše výsledky iba hypotetické? Iba vychádzajúce zo vzorca E=mc^2 ?


Odpovědět

Zpět na „Jak na to...“