Fórum U Pramene

Portál: www.upramene.cz   E-mail: rival@upramene.cz

Bleší trh U Pramene
Novinka: MMS2 Maxi  Bleší trh U Pramene

Právě je úte 17 říj 2017 20:34

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 43 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: "Zdravý styl a strava"
PříspěvekNapsal: stř 30 led 2013 22:21 
Zasloužilý člen

Registrace: úte 29 kvě 2012 7:38
Darovaná ocenění: 4
Ziskaná ocenění: 61
http://www.mediafax.cz/zahranici/411983 ... -nemocnici

může se k tomu vyjádřit některý ze zdejších frutariánů?

Předmět příspěvku: Vlhkosť a jej obrovská dôležitosť pre zdravie
PříspěvekNapsal: čtv 01 led 2015 23:06 
Stálý člen

Registrace: pát 22 led 2010 1:33
Darovaná ocenění: 0
Ziskaná ocenění: 0
http://svetforum.sk/viewtopic.php?f=50&t=984

Najvhodnejšia vlhkosť pre správnu činnosť ľudského organizmu je 35-45%. Nízka vlhkosť až na úrovni 20% môže byť v panelákoch, čim vyššie poschodie tým nižšia vlhkosť a suchšie. Naopak vyššia vlhkosť býva v domoch, a na prízemných poschodiach bytov, domov. Obzvlášť v zimných mesiacoch, kedy sa kúri.
Nízka vlhkosť spôsobuje: sťažené dýchanie, smäd aj nocami, budenie, unavené oči, pálenie oči, syndróm suchých očí (keratokonjunktivitis sicca), kašeľ, vznik alergických ochorení, astmy.
Znížená vlhkosť sa prehlbuje používaním kúrenia v domácnostiach. Koža sa vysušuje a stráca vodu a tým aj odolnosť pred vonkajším prostredím.
- Sliznice sa stávajú suché, podráždené, až zapálené - aj popraskané a tým ľahšie napadnuteľné infektmi spôsobujúcimi prechladnutie, chrípku (aj s tým súvisi častejší výskyt ochorení v zime).
- Tým, že je vzduch suchý množstvo mikróbov, prachu, plesní, hub a iných alergénov sa dostáva do ovzdušia a spôsobujú alergie. U alergikov zhoršujú priebeh ochorenia.
- Popraskané sliznice, napr. v nose vplyvom sucha zvýšujú náchylnosť na poškodenie ciev v nose, ich praskanie, krvácanie z nosa, problémy s dýchaním.
- Môže spôsobiť sinusitídy, bronchitídy, astmu.
- Dehydratáciu, tým, že vysušuje kožu a voda z tela sa uvolňuje do ovzdušia, čiže telo stráca vodu.
- Vyparovanie vody spôsobuje podráždenie kože.
- Dráždive efekty ako "kopnutie" statickým prúdom je najčastejšie v suchom prostredí (kde je nízka vlhkosť).
- Telo má pocit, že je chladnejšie, kedže suchý vzduch vníma ako studený.

Ako to riešiť: plastové nádoby s vodou na radiator, mokré veci sušiť v izbe, ale najvhodnejšie je asi použiť zvlhčovač vzduchu.
Zvlhčovač vzduchu - môže byť manuálny - neustále uvoľnuje vodu do ovzdušia bez ohľadu na vlhkosť. Alebo automaticky - uvolňuje vodu na základe nastavenej požadovanej vlhkosti a vlhkosti v miestnosti.
Ak máte nízku vlhkosť,okolo 20%, je vhodné použiť zvlhčovač s čo najväčšou nádobkou (6l ideál). Najvhodnejšie sú pravdepodobne ultrazvukové. A nie je vhodné kupovať s čističmi vzduchu, tie si radšej kupiť samostatne. Kedže kombinované výrobky sú menej kvalitne a do menšej miery plnia požadovanú funkciu.

Tu sa odporúča vlhkosť od 30 do 35%:
http://www.ehow.com/info_8245936_effect ... eople.html

Zaujímavé štúdie:
Štúdia analyzujúca vplyv vlhkosti a teploty na dnu, došli k záveru, že čím vyššia teplota a nižšia vlhkosť tým vyššie riziko recidív dny a horšieho priebehu:
http://www.medscape.com/viewarticle/830160

zdroje: http://www.infoplease.com/ipa/A0001433.html

Předmět příspěvku: Re: Zdravý životní styl a strava
PříspěvekNapsal: stř 11 kvě 2016 13:03 
Zasloužilý člen

Registrace: sob 29 led 2011 20:43
Pohlaví: Žena
Darovaná ocenění: 847
Ziskaná ocenění: 209
Trochu oživím vlákno s:
http://www.uzdravtesejidlem.cz/vase-zkusenosti/

Jde o SCD "dietu",která není dietou,ale zásadní změnou stravování-vynechat polysacharidy .Už jsem o tom tady někde psala,v podstatě "Život bez pšenice"(kniha).
SCD nedodržuji přesně (link jsem objevila až dnes),ponechala jsem si pře dvěmi léty žitný kváskový chléb,trochu brambor,ale i některé obiloviny (rýži,jáhly..)a občas ujíždím na koláčích,když jsem venku.Výrazně jsem doplnila množství zeleniny,syrové i dušené.Takže nic moc a přesto efekt.Musím zpřísnit,vyplatí se to.

Na link jsem narazila u jedné boreliotičky (Jivana)-výrazně dobrá zkušenost,takže...

M.

Tento příspěvek od milnem ocenili: 2 milda (stř 11 kvě 2016 21:29), sisa (čtv 12 kvě 2016 18:59)
  Rating: 6.45%

PříspěvekNapsal: stř 11 kvě 2016 13:12 
Zasloužilý člen

Aha,ještě upřesním:
http://gaps-program.cz/O%20Gaps/jak-vznikl-gaps.php

Takže pokročilejší verze je dieta GAPS a na tu jsem si netroufla vůbec.Mám o ní celou knihu,jenže nepraktikuji.Nicméně i při mírné verzi /viz předešlý příspěvek/ funguje.

M.

Tento příspěvek od milnem ocenil: sisa (čtv 12 kvě 2016 18:59)
  Rating: 3.23%

PříspěvekNapsal: čtv 12 kvě 2016 11:01 
Zasloužilý člen

Registrace: stř 16 dub 2008 11:00
Pohlaví: Neurčeno
Darovaná ocenění: 37
Ziskaná ocenění: 261
Ještě je možnost krom toho se polysacharidům vyhýbat tak polysacharidy efektivně zpracovávat. Zde se opět odvolávám na Bolotova a jeho balzám. Případně je dobrý i betain.

Moderátor raději žádný než vadný.

Tento příspěvek od NAVAR ocenil: sisa (čtv 12 kvě 2016 18:59)
  Rating: 3.23%

PříspěvekNapsal: pát 13 kvě 2016 20:01 
Zasloužilý člen

Souhlas Navare,ale Bolotova prozatím neumím,nedělal mi příliš dobře,asi jsem někde dělala chybu-už si ani nepamatuji.Nicméně praktikuji kvas z červené řepy a připadá mi skvělý-tedy pokud dobře vykvasí,už se stalo,že se nepovedl.

Ještě link na diskuzi Jivany,kterou jsem zrovna pročítala.I při mém mírném dodržování mohu potvrdit dost účinků u sebe i mého manžela´pokud žil:
http://www.borelioza.cz/cs/diskusni_for ... na__lecba/? -přečtěte od 11.5.2016,pěkně vysvětluje.

M.

PříspěvekNapsal: stř 22 čer 2016 11:03 
Stálý člen

Registrace: úte 30 lis 2010 16:13
Darovaná ocenění: 55
Ziskaná ocenění: 15
milnem píše:
Ještě link na diskuzi Jivany,kterou jsem zrovna pročítala.I při mém mírném dodržování mohu potvrdit dost účinků u sebe i mého manžela´pokud žil:
http://www.borelioza.cz/cs/diskusni_for ... na__lecba/? -přečtěte od 11.5.2016,pěkně vysvětluje.

M.

Shodou okolností jsem na SCD dietu narazila též - tento týden.
Jaká je to kniha, o které se výše zmiňuješ?
A nějaké další detaily - jak začít a čím atd.?

Díky.

PříspěvekNapsal: stř 22 čer 2016 21:59 
Zasloužilý člen

Kniha,kterou Jivana zmiňuje je asi tato:
https://www.bux.cz/knihy/206435-uzdravm ... yzivy.html
Zrovna ji mám rozečtenou.Poznatky jsou poměrně staré,ale hodně zajímavé.Autorka zdůrazňuje vysoký příjem vit.C,B,A,D,kys.pantotenové ,hořčíku,omega3...,ale většinou jen do doby zlepšení.Nicméně má velmi zajímavé výsledky u chronických a "neléčitelných" chorob.Používá mléko i obiloviny.Nejsem přítel potravinových doplňků,ale tato cesta se mně zdá mnohem přijatelnější a účinnější než klasické léky.

GAPS dieta ,už s jiným autorem,je:

http://zivakultura.cz/zakladni-informace/.
Kopíruji z uvedeného linku: "A jak vypadá taková dieta? Vyznačuje se vynecháním všech obilovin, rafinovaných cukrů a cukru mléčného tedy laktózy. Je plná kvalitních nasycených tuků v podobě kvalitního másla, sádla a kokosového oleje. Je bohatá na ořechy a semínka a potěší také příznivce masa, protože toho tu není nikdy málo. Důraz se klade na způsob přípravy potravin, aby se předcházelo potížím s trávením. Navrací se k tradičním metodám kvašení a nakládání atd. Základem celé diety je kvalitní a dlouho vařený vývar, který patří k tradičním jídlům v české kuchyni. To vše je doplněno kvalitními probiotiky."

Nedokázala jsem vyřadit všechny obiloviny,proto GAPS dietu nedodržuji,ale řekla bych,že funguje.Doma jsem začali s vyřazením pšenice,ponechali jsme si kváskový žitný chléb.Obiloviny jsme však ponechali i když v poměrně malém množství,nejvíce bylo zeleniny.A už to stačilo k poměrně slušnému zlepšení.

Jestli chceš začít,nejdříve si o tom něco nastuduj.Mimo jiné Tě to namotivuje , lépe se pak začíná a hlavně vydrží.

M.

PříspěvekNapsal: pát 24 čer 2016 14:54 
Stálý člen

Registrace: úte 30 lis 2010 16:13
Darovaná ocenění: 55
Ziskaná ocenění: 15
milnem píše:
Jestli chceš začít,nejdříve si o tom něco nastuduj.Mimo jiné Tě to namotivuje , lépe se pak začíná a hlavně vydrží.

M.

Díky, vyhledávám si další informace:-)

PříspěvekNapsal: pon 19 zář 2016 18:41 
Nový člen

Registrace: pon 19 zář 2016 17:29
Pohlaví: Neurčeno
Já se nikdy moc o zdravý životný styl a stravu nezajímal, ale v poslední době jsem měl dost trávicích problémů a tak zkouším do sebe cpát všechno zdravé :). Prý mají dobré a kvalitní potraviny v obchodech My food market a ve světe bedýnek, neznáte je náhodou někdo? Pokud ano, tak poprosím o vaše zkušenosti :)

PříspěvekNapsal: úte 15 lis 2016 14:08 
Nový člen

Registrace: úte 15 lis 2016 13:28
Ziskaná ocenění: 1
Já kupovala myslím z fresh bedýnky, ale v dnešní době se dají pořídit i dobré věci v normálních krámech a nebo pak ve zdravé výživě. Zkuste vyřadit nebo omezit lepek, mně to při střevních potížích pomohlo:))

PříspěvekNapsal: pon 17 črc 2017 18:30 
Nový člen

Registrace: pon 17 črc 2017 18:26
Dobrý den, zajímalo by mě, jak jste se dostali ke zdrave strave, resp. podle čeho jste vybírali potraviny, vařili... Tohle téma mě docela zajímá, ale mám pocit, že sama si nevím rady...

PříspěvekNapsal: stř 04 říj 2017 20:45 
Nový člen

Registrace: čtv 14 zář 2017 0:24
Ono to přišlo tak nějak postupně samo. Sháněl jsem si informace a experimentoval.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 43 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]