Koloidní stříbro

Přístroje, nápady a rady pro udržení zdraví.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Koloidní stříbro

Příspěvek od Ilem »

Až na tu sklenici od medu docela dobré shrnutí.

Proč se mi nelíbí sklenice od medu? Protože je s největší pravděpodobností vyrobená ze skla hydrolytické třídy 4 - 5, v nejlepším případě 3.
Doporučuji jednoduchý pokus. Nalej do té sklenice tu superčistou vodu z lékárny a změř její vodivost. Pak to nech míchat, jako když vyrábíš KS, ale do elektrod nepouštěj proud. Po době, co bys měl hotové KS ( u tebe 2-2,5 hod.) změř znovu vodivost. Pak tady ostatním napiš, jak pokus dopadl :-)


"Dum spiro spero"
Ciceron
Uživatelský avatar
Batles
Zasloužilý člen
Příspěvky: 681
Registrován: ned 14 pro 2008 22:59
Bydliště: poblíž města Tišnov
Dal: 283 poděkování
Dostal: 709 poděkování

Re: Koloidní stříbro

Příspěvek od Batles »

Ahoj všem,
praktická poznámka k využití kol. stříbra:
Mám u domu sklípek na uskladnění brambor, jablek, atd. Je zanořený do země asi ze 3/4, nikdy mi tam nic nezmrzlo.
No ale každý rok od podzimu do jara se na stěnách i stropě objevila opravdu silná plíseň. Ročně jsem ji škrábal i kartáčoval a znovu líčil. Používal jsem i postřik vším možným, jako Savo, MMS1, kol. stříbro. Ani specielní protiplísňová barva problém neřešila. Vždycky se dříve nebo později plíseň pekelně rozrostla.
Loni mne napadlo, že místo vody na rozředění barvy použiji koloidní stříbro, mám k dispozici 15 ppm-vyrábím si ho. A milé překvapení se dostavilo!
Letos poprvé po dlouhé době nemusím znovu líčit. Plíseň se snížila tak o 80-9o%.
Batles :D


VendelinKubelka
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: stř 13 zář 2017 23:24

Re: Koloidní stříbro

Příspěvek od VendelinKubelka »

Dobrá práce :good:


lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2444
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

Re: Koloidní stříbro

Příspěvek od lajos »

Jsem v srpnu pracoval v partě topenářů a poprve jsem viděl člověka s argirii. Ta barva ve ksichtě se dost blbě popisuje ale nejblíž je tmavě šedě modrá. Manželka příslušného člena
se chytla kol. stříbra na netu a objednávala kupovala na netu, manžel dostával od ní povinné dávky kvůli zdraví i když mu v podstatě nic nebylo. A začal měnit barvu až by indiáni mu záviděli.
Jak jsem z něho tahal informace kolik a čeho, vyšlo najevo že manželka se tolik v tom nevyznala a zřejmě kupovala bramborový koloid (Tyndalův efekt neznaly), tak že jsem mu vysvětloval co znamená kvalita koloidu a jak se dá přibližně opticky kontrolovat. Jinak byl spokojený člověk vyrovnaný se světem i když kolegové často dělali prdel z jeho šmoulovstvý.


Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Koloidní stříbro

Příspěvek od Ilem »

On i kvalitní koloid se prý může usazovat, pokud se ho pije příliš mnoho a příliš dlouho. Ale ještě jsem to neviděl. Měl jsem tu pána, který pil 2 měsíce 200ml denně a žádné známky argirie neměl. Nejdříve by to mělo být patrné na očním bělmu. Nebylo.


"Dum spiro spero"
Ciceron
Uživatelský avatar
Craft
Zasloužilý člen
Příspěvky: 475
Registrován: sob 25 srp 2007 21:27
Bydliště: Severní Morava
Dal: 34 poděkování
Dostal: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Koloidní stříbro

Příspěvek od Craft »

Očividně jsi měl lajosi štěstí, já takového ještě neviděl :D Sám jsem už za tu dobu cca. 9 let užil vnitřně KS celkem dost, stejně tak příbuzní, kamarádí a známí. Vždy je KS u mě volba č.1, protože bez něj díky jeho univerzálnosti a jednoduché aplikaci už nikde ani necestuji. Dokonce mám v autě vždy ve schránce spolujezdce pro jistotu malej sprej a 2x do roka náplň vyměním a už se mě to několikrát hodilo. Naše domácí zvířata tím taky běžně ošetřuji, od papouška až po psa a kdybych měl rybičky, dal bych ho i jim ;) Jinak to bělmo se mě Ileme moc nezdá, protože pokud játra správně z nějakého důvodu nefungují, vždycky se zvedá hladina bilirubinu a tím se dostaví ono známé silné žluté zabarvení bělma a pokud je ho hodně, tak trochu později celého těla. Třeba kamarád si více jak rok kapal KS přímo do očí a taky žádná známka zabarvení bělma a tady by se to spíše dalo předpokládat. Dokonce ani u známé, která jej používala ve větší koncentraci na obličej kvůli akné po dlouhou dobu a navíc ani nedodržovala podmínku aplikace KS na obličej nejlépe na noc, aby KS zbytečně na obličeji zbytečně nereagovalo na slunečním světle. A to ani nemluvím o tom, že jsem svého času testoval KS na sobě injekčně přímo pod kůží :)


Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Koloidní stříbro

Příspěvek od Ilem »

Craft píše: Jinak to bělmo se mě Ileme moc nezdá, protože pokud játra správně z nějakého důvodu nefungují, vždycky se zvedá hladina bilirubinu a tím se dostaví ono známé silné žluté zabarvení bělma
Já nevím, ještě jsem to také neviděl. Neměla by to být žlutá, jako od bilirubinu, ale šedá. Není to tím, že játra správně nefungují, ale tím, že toho dostanou víc, než stihnou. Takhle jsem to alespoň pochopil. Je otázkou, zda by se stejného efektu dalo teoreticky dosáhnout aplikací KS přímo do oka. Tohle je stříbro, které přijde zevnitř. Chápu to tak, že to nadbytečné stříbro se usazuje všude, ale na bělmu je to lépe a dříve vidět, než na přirozeně mnohem tmavší kůži. Samozřejmě mám i zákazníky, kteří ho do očí používají. Hlavně lidi, kteří mají problém s tvorbou slz. Pak se velmi dobře KS osvědčilo na zánět spojivek.
Jak říkám, neviděl jsem to, ta informace pochází někde z internetu a nezávisle od několika lékařů. Nemám důvod ji rozporovat.


"Dum spiro spero"
Ciceron
lennis
Stálý člen
Příspěvky: 28
Registrován: čtv 10 úno 2011 19:37
Dal: 3 poděkování
Dostal: 3 poděkování

Re: Koloidní stříbro

Příspěvek od lennis »

Když mluvíte o aplikaci koloidního stříbra do očí, zajímalo by mě, zda ho někdo používá k proplachování kontaktních čoček a jejich ukládání do něj místo do běžných roztoků na čočky? Díky za zkušenosti...


Uživatelský avatar
Craft
Zasloužilý člen
Příspěvky: 475
Registrován: sob 25 srp 2007 21:27
Bydliště: Severní Morava
Dal: 34 poděkování
Dostal: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Koloidní stříbro

Příspěvek od Craft »

Šedé bělmo, tak to je zajímavé. Nicméně ani u otrav těžkými kovy jsem nenarazil na informaci o změnu barvy bělma na jinou barvu. Škoda, že se o tom lajos nezmínil dříve a mohl to zjistit u toho pána, když byl s ním ještě v kontaktu, který pil kdo ví co, co se údajně jmenovalo KS. Asi něco ve stylu MesoSilver, nebo jak se to extra tmavé KS jmenovalo. Nebo mohl jet šíleně vysoké koncentrace ve větším množství, kde jsou už vždy přítomny větší částice stříbra, což poslední dobou u prodejců finálního produktu také dost často vidím a někteří tvrdí, že jedině vysoké koncentrace pro vnitřní použití jsou ty správné, což je blbost a zásadní chyba.

K tomu užívání u očí, sem tam, spíše výjimečně ho do očí také použiji, nicméně pokud jde někomu pouze o mechanické podráždění oka, čili žádnou infekci nebo zánět, pak jsou mnohem lepší umělé slzy. KS totiž citlivější oko může při jeho pohybu i trochu dráždit. Výborné je KS také u zánětů nebo bolestivostí uší, popřípadě pocit lechtání uvnitř ucha.

U těch kontaktních čoček, pokud není v oku přítomna nějaká infekce způsobující podráždění oka, nebo zánět, tak na co KS používat. Začínám mít z toho poslední dobou spíše pocit, že lidé začínají KS zneužívat stejně, jako se to děje u antibiotik a zapomínají na to, že KS je ve své podstatě přírodní antibiotikum, antivirotikum a antimykotikum a je nesmyl jej užívat pouze z preventivních důvodů. Od toho jsou především vitamíny a minerály a nejlépe kvalitní potraviny, pohyb a čistý vzduch, který je dnes pro mnohé už čím dál větší luxus.


lennis
Stálý člen
Příspěvky: 28
Registrován: čtv 10 úno 2011 19:37
Dal: 3 poděkování
Dostal: 3 poděkování

Re: Koloidní stříbro

Příspěvek od lennis »

Craft píše: U těch kontaktních čoček, pokud není v oku přítomna nějaká infekce způsobující podráždění oka, nebo zánět, tak na co KS používat. Začínám mít z toho poslední dobou spíše pocit, že lidé začínají KS zneužívat stejně, jako se to děje u antibiotik a zapomínají na to, že je KS je přírodní antibiotikum a je nesmyl jej užívat pouze z preventivních důvodů. Od toho jsou především vitamíny a minerály a nejlépe kvalitní potraviny, pohyb a čistý vzduch, který je dnes pro mnohé už čím dál větší luxus.
Čočky se ukládají do speciálních roztoků m.j. i proto, aby se zničily případné zárodky bakterií. Z toho má úvaha, že stříbro by provedlo stejnou službu...


Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Koloidní stříbro

Příspěvek od Ilem »

Craft píše: nicméně pokud jde někomu pouze o mechanické podráždění oka, čili žádnou infekci nebo zánět, pak jsou mnohem lepší umělé slzy.
To právě tak docela ne. Ty informace mám právě od lidí, kteří umělé slzy používají (mají sníženou, až úplně nefunkční tvorbu slz). Dokud používali pouze slzy - v závislosti na různých produktech měli větší či menší komplikace. Obvykle záněty. Tak střídají umělé slzy s KS (např.: slzy - za 2 hod KS - za 2 hod slzy,...) a je to v pořádku.
Nevím, zda se to dá zobecnit na všechna koloidní stříbra. Píšu o Antibakterinu, kde mám prokazatelnou velikost částic kolem 4nm. S ním to takto funguje.
Neberte to jako reklamu (tady stejně všichni vědí, co dělám). Chci jen předeslat, že to třeba někdo zkusí s jiným stříbrem a výsledek možná bude jiný. Možná stejný, nevím.
Naposledy upravil(a) Ilem dne stř 29 lis 2017 13:40, celkem upraveno 1 x.


"Dum spiro spero"
Ciceron
Uživatelský avatar
Craft
Zasloužilý člen
Příspěvky: 475
Registrován: sob 25 srp 2007 21:27
Bydliště: Severní Morava
Dal: 34 poděkování
Dostal: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Koloidní stříbro

Příspěvek od Craft »

lennis:
Samozřejmě, že roztok na čočky musí být antibakteriální, ale už zapomínáš na další dvě podstatné vlastnosti roztoku na čočky. Voda tím spíše v případě KS silně demineralizovaná může způsobit změnu tvaru čoček ve smyslu deformace a tím ovlivnit kvalitu vidění a za druhé roztok na čočky má dosti zásadní vlastnost a to, že čočky zvlhčuje. Jinak rovněž čočky čistí a regeneruje a nemyslím si, že to budou pouze kecy výrobců těch roztoků ;)


Uživatelský avatar
Craft
Zasloužilý člen
Příspěvky: 475
Registrován: sob 25 srp 2007 21:27
Bydliště: Severní Morava
Dal: 34 poděkování
Dostal: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Koloidní stříbro

Příspěvek od Craft »

Ilem:
Pokud někdo používá dlouhodobě umělé slzy, které nemají antibakteriální základ, ale pouze zvlhčují, tak máš pravdu v tom, že si může tímto zavléci infekci do oka, např. od kontaminovaného víčka obalu těch slz, nebo při dotyku kapátka o oční řasy. Jak jsem zmiňoval toho kamaráda, který si více jak rok kapal KS do oka, tak to také s časovým odstupem prokládal umělýma slzama, takže v tom se shodneme ;) a s tou reklamou to neřeš :)


lennis
Stálý člen
Příspěvky: 28
Registrován: čtv 10 úno 2011 19:37
Dal: 3 poděkování
Dostal: 3 poděkování

Re: Koloidní stříbro

Příspěvek od lennis »

Craft píše:lennis:
Samozřejmě, že roztok na čočky musí být antibakteriální, ale už zapomínáš na další dvě podstatné vlastnosti roztoku na čočky. Voda tím spíše v případě KS silně demineralizovaná může způsobit změnu tvaru čoček ve smyslu deformace a tím ovlivnit kvalitu vidění a za druhé roztok na čočky má dosti zásadní vlastnost a to, že čočky zvlhčuje. Jinak rovněž čočky čistí a regeneruje a nemyslím si, že to budou pouze kecy výrobců těch roztoků ;)
Omlouvám se, máte samozřejmě pravdu, napsala jsem to bezmyšlenkovitě. Ve skutečnosti jsem před časem přemýšlela nad tím, co by se stalo, kdybych do levného roztoku na čočky, který čočky pouze zvlhčuje a uchovává, dala pár kapek KS, zda bych tím docílila vlastnosti těch drahých roztoků, které mají i ty baktericidní vlastnosti. Obecně totiž nevím, jak KS v takovém roztoku reaguje, zda tam zůstane dál jako KS nebo vytvoří nějakou neúčinnou, příp. i škodlivou sloučeninu...


Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Koloidní stříbro

Příspěvek od Ilem »

Obávám se, že asi výrobci složení roztoků nezveřejňují. Tak bude těžké zjistit, s čím by mohlo stříbro reagovat a co by z toho pravděpodobně vzniklo. Můj názor: nebál bych se toho, pokud má roztok vemi nízkou vodivost- na příklad do 3 uS. Pak je velká pravděpodobnost, že stříbro s ničím příliš reagovat nebude. Pokud je vodivost vyšší, je velká pravděpodobnost, že zreaguje. Ale jistota by byla pouze tehdy, pokud by bylo známo přesné složení.


"Dum spiro spero"
Ciceron
Odpovědět

Zpět na „Zdraví“