Gravitační Motory

Vše o alternativních zdrojích energie.

Moderátor: rival

Uživatelský avatar
martinq
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1235
Registrován: pon 27 bře 2006 16:33
Bydliště: Prágl
Dal: 31 poděkování
Dostal: 203 poděkování

gravitační motor

Příspěvek od martinq »

geniálně jednoduché, v popisu se píše, že gravitaci to zhodnotí maximálně 30%, tj. COP 1,3
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Vím, že vím vše, aneb meditace o ničem.
martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

tak jsem si to prohlédl

Příspěvek od martin11 »

....tak jsem si to pečlivě prohlédl....není tam elektronika...tak tomu trochu rozumím... :oops: ...2 roky starý patent....hlava mě nebere, jak se může na něco podobného dát patent... je to hezky mechanicky vyřešené...ale ...nepohne se to ani o milimetr více než kolik se do rozběhu vloží...COP 1.3 je absolutní blbost....jako že se jmenuju martin11 :lol:


... věřím, že se " TO " povede ......
Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: tak jsem si to prohlédl

Příspěvek od Ilem »

martin11 píše:....tak jsem si to pečlivě prohlédl....není tam elektronika...tak tomu trochu rozumím... :oops: ...2 roky starý patent....hlava mě nebere, jak se může na něco podobného dát patent... je to hezky mechanicky vyřešené...ale ...nepohne se to ani o milimetr více než kolik se do rozběhu vloží...COP 1.3 je absolutní blbost....jako že se jmenuju martin11 :lol:
To je jednoduché. Patenty se obvykle dávají na novost, nikoli na funkčnost řešení.


"Dum spiro spero"
Ciceron
martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Příspěvek od martin11 »

...stejně nevím za co patent....takový překlápěcí koule už načrtával Leonardo...že tam jsou rozpracovaná různá hejblátka je sice hezká ukázka mechaniky...a to je všechno.....in natura ...když se budu chtít kochat mechanikou tak se podívám do psacího stroje....nebo do nějakých hodin co bijou i čtvrtky... píšu to proto , že tudy cesta nevede....aby to někdo zkoušel...perpetum mobile NENÍ !!! ale to snad zde nemusím říkat....hezký den martin11 :lol:


... věřím, že se " TO " povede ......
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Gravitační Motory

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Slučované vlákno SDK


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
zvedavec
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: stř 28 bře 2012 16:54
Bydliště: Ladce
Dal: 2 poděkování
Kontaktovat uživatele:

To nie je možné!!!

Příspěvek od zvedavec »

Ako to, že keď ma niečo napadne zrazu to vidím niek de na nete že to už niekoho napadlo :evil: :evil: :evil: !!!

Inak GM ma tiež zaujímajú a myslím si, že čím menší rozdiel medzi "roztiahnutými" a "stiahnutými", tým lepšie: ak to bude ako na obrázku, bude to síce dávať viac energie, ale priveľa jej pôjde na zdvíhanie. to čo je vľavo na obrázku sa podľa mňa neroztočí. Keby to bolo ako vpravo, (lepšie ako na obrázku, len sa mi nechcelo kresliť :oops: ) malo by to, myslím, lepšiu šancu. Nemyslím, že som vás presvedčil, ale skúste sa pozrieť na toto, porovnajte s pôvodným šesť-klapkovým a tipnite si, ktorý má väčšiu šancu sa točiť :!: :?: :!:
Obrázek


Ja nič... :angel:
Magneto
Zasloužilý člen
Příspěvky: 316
Registrován: pát 02 zář 2011 13:28
Dal: 8 poděkování
Dostal: 26 poděkování

Re: Gravitační Motory

Příspěvek od Magneto »

Zdarec Zvedavce,
chci reagovat na ten odkaz "toto": Jak mají ty červené čtvrtkruhy působit na ta sklopná ramínka - mechanicky nebo magneticky? A ramínka samotná se narovnávají pomocí pružinek, magnetické odpudivosti nebo jen gravitací? Předpokládám zamýšlený směr rotace proti směru hodinových ručiček: U čistě mechanických modelů dochází k úplnému vyklopení ramínka na 9. hodině a k úplnému sklopení na 3. hodině, takže dolní půlkruh převažuje horní (dělený v rovině mezi 9. a 3. hodinou) a žádný pohyb se nekoná. Na tom obrázku je ale dělení v rovině mezi 12. a 6. hodinou, takže levý půlkruh převažuje pravý, což by samozřejmě vedlo k pohybu, ale není jasné, co vyklápí ta ramínka mezi 12. a 9. hodinou a co je sklápí mezi 6. a 3. hodinou. Tenhle hybatel, který by byl energeticky "zadarmo" tam nějak chybí. Nebo to máš ošetřené nějak jinak? Díky předem za vysvětlení - mě nic nenapadá.
Zdar a sílu všem :)
Magneto


zvedavec
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: stř 28 bře 2012 16:54
Bydliště: Ladce
Dal: 2 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Vysvetlenie - aspoň trochu

Příspěvek od zvedavec »

Posielam zopár obrázkov.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek



Druhá vec, čo som chcel:
Som presvedčený, že malé klapky, ramená, atď. sú lepšie ako veľké, no nevedel som to zrozumiťeľne vysvetliť. Toto ma napadlo včera večer:


Energia potrebná na zdvihnutie ramien je závislá na dĺžke dráhy, po ktorej sa má zdvihnúť, čiže rozdiel medzi vystretým a zlomeným ramenom, čiže na dĺžke ramena a hmotnosti ramena;
Energia vydaná strojom je závislá na dĺžke dráhy, po ktorej závažie ide dole, čiže na polomeri kruhu, rozdieli medzi vystretým a zlomeným ramenom, čiže na dĺžke ramena a hmotnosti ramena.


Teda, ak zdvojnásobíme dĺžku ramena, zdvojnásobíme obe energie -žiadúcu aj nežiadúcu- lebo obe sú ne nej závislé -nič nedostaneme.
To isté aj z hmotnosťou.
Ak však zdvojnásobíme polomer kolesa, pričom dĺžka ramien ostáva rovnaká, zdvojnásobíme iba žiadúcu energiu a dĺžka ramien sa v pomere s kolesom zmenší.

Predsa sa točí!!! :eclap: :eclap: :eclap:


Ja nič... :angel:
kolakao
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: úte 21 kvě 2013 16:28

Re: Gravitace

Příspěvek od kolakao »

Dobrý den,
vím že tenhle příspěvek sem nepatří , ale už dlouhou dobu přemýšlím nad jednou myšlenkou a protože fyzika šla kolem mě, tak si to nedokážu spočítat.
Tímto Vás moc prosím o potvrzení funkčnosti , nebo nefunkčnosti.


Koukal jsem že už se tu řešilo perpetu mobile na téma Hydrostaticko-gravitační generátor (přikládám obrázek)
Když jsem viděl podobné "perpetu mobil" napadla mě myšlenka, jak odstranit nedostatky.

Vztlaková Elektrárna:
Podstata je v zachycení energie, tím že vlastní silou natlakuji vzduch do určené hloubky a tak už nemusím opakovaně natlakovat na dno a naplním vaky vztlakové elektrárny směřující ke hladině.
Po té je vztlaková elektrárna připravena k provozu.
Kompresorem vháním vzduch do trubky hluboko pod hladinu, na jejím konci u dna naplní stlačený vzduch do vaku vztlakové elektrárny, vztlakovou silou stoupa k hladině, u hladiny se otáčí, vypustí vzduch a vlastní tíhou padá na dno.
Dokáže elektrárna napustit další vak a zůstane v pohybu?

Moc děkuji alespon za Váš názor.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Gravitace

Příspěvek od Slavek Krepelka »

kolakao píše:Dobrý den, ... vím že tenhle příspěvek sem nepatří ...
Je to tu už porůznu několikrát a vždy od někoho, kolem koho šla fyzika hodně daleko. Ony aspoň ty základy dost pomůžou v tom, kudy ne. Pak je snazší vidět, kudy ano.

S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
kolakao
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: úte 21 kvě 2013 16:28

Re: Gravitační Motory

Příspěvek od kolakao »

A vídíte proč to nemůže fungovat ?


Děkuji
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Gravitační Motory

Příspěvek od Slavek Krepelka »

kolakao píše:A vídíte proč to nemůže fungovat ?
Ano. Ono to teda fungovat bude, ale dost se u toho zapotíš. Sire. To, co dostaneš na vztlaku v hrnkách, do toho musíš investovat proti vztlaku pumpou, plus spousta mechanických ztrát. Kdybys misto toho udělátka s hrnkama dal kliku rovnou na generátor, ušetřil by sis dost ztrát. Kup si učebnici fyziktak někde pro 8 třídu a tyhle základy si dožeň. Tento a mnoho jiných totiž skutečně pracuje podle učebnice bez ztráty květinky a PM se nekoná.

S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
kolakao
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: úte 21 kvě 2013 16:28

Re: Gravitační Motory

Příspěvek od kolakao »

No co na to napsat...

Já si velice vážím lidí co umí a vědí víc než já. Hrozně rád jim naslouchám a hltám informace.
Něco jsem si od vás přečetl a myslím že patříte mezi ně, o to víc mě mrzí že se po mě "vozíte" :lol: .

Já jsem v tom nákresu neřešil kliku ani aerodynamiku vaků prostě žádné mechanické ztráty, šlo mi o to udělat co nejjednodušší nákres pro pochopení.
To ještě můžu tu elektrárnu uzavřít a oddělit komoru klesající od komory stoupající, abych vytvořil proud a snížil odpor.
Jako hrnky to vypadá na nákresu, ale psal jsem o vaku který může mít obsah třeba 10l a to už dostanu trochu víc vztlaku...
A zrovna tak ta hloubka je myšlena klidně 100m to už je 10b + nafoukání vaků a tuhle energií vložím vlastní silou a už tam zůstane.

Žádal jsem výpočet a nebo říct proč to nebude fungovat i když se maximálně sníží mechanické ztráty?


Ještě jednou moc děkuji, Jirka.


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Gravitační Motory

Příspěvek od Slavek Krepelka »

kolakao píše:.... Žádal jsem výpočet a nebo říct proč to nebude fungovat i když se maximálně sníží mechanické ztráty?
Ještě jednou moc děkuji, Jirka.
Podívej jirko, ono je to asi o hodně složitější to počítat než si myslíš. Hrníčky pytle, to je jedno, vynecháš-li ty ztráty. Ale:

a) čím hloběji jdeš, tím víc ztrácíš na objem vzduchu díky hydrostatickému tlaku proti kterému pumpuješ. 5ekněme 10m je jedna atmosféra, takže do trubky musíš napumpovat dvakrát tolik vzduchu než se vůbec něco z vyústění vydere.
b) s hrníčkama je to obráceně, jak budou stoupat, bude se ti vzduch roztahovat a pokud hrníček ve spodní úvrati naplníš, bude vzduch ztrácet cestou nahoru a to je čistá ztráta, pokud naplníš napůl, ztrácíš vztlak u dolní úvratě, kde je největší a dál postupně směrem nahoru.
c) Jak vyřešíš nafouknutí hrníčku za běhu a jak rychle se ti bude ten dopravník motat?
d) Jak hluboko pod hladinou začneš ztrácet vduch z hrníčku při vypouštění?

Je to dost složité počítání co se bude dít a to jsi jenom začal. Ono je toho vysvětlování totiž na několik stránek. Pokud ale pochopíš, co vše je v tom zahrnuto a že nakonec jde jen o to, že naplníš-li ten hrníček nad hladinou a potopíš ho do těch deseti metrů, což je v podstatě totéž co ta tvoje pumpička, naděláš stejnou prácí jakou z hrníčku dostaneš z toho, co Ti dá při stoupání ke hladině. Tudy cesta vážně nevede.

Možná na to jdi od lesa.
Tady Tě asi nikdo doučovat nebude, ale pokud si vlezeš na Sysifos, což je diskuze Aldebaran a optáš se nesměle zda-li by někde v archívu, či v diskuzích výpočet takového zařízení neměli s tím, že se snažíš vysvělit kámošovi, proč to nemůže fungovat, vsadím se, že Ti ty výpočty někdo přeochotně poskytne. Absolutně se s nima nedohaduj, to by tě vyrazili. Hraj blbýho. Jsou na tohle experti a nejspíš se přetrhou o příležitost se ukázat jak jsou chytrý a strašně rádi Tě poučí.

S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
kolakao
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: úte 21 kvě 2013 16:28

Re: Gravitační Motory

Příspěvek od kolakao »

O tom stlačení vzduchu jsem věděl z potápění :D proto bych použil vak který by se cestou nahoru nafukoval.
Ještě by šel využít méně stlačitelný plyn.

A nejde na něco využít ani ta myšlenka toho přenosu vzduchu pod hladinu :?

Ještě počkám třeba se tu někdo najde.

Děkuju moc


Odpovědět

Zpět na „Jak na to...“