Magnetické Pístové Motory

Své příspěvky můžete psát do "Diskuze".
Odpovědět
Akord
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3133
Registrován: stř 24 led 2007 0:52
Dal: 5 poděkování
Dostal: 28 poděkování

Re: Magnetické kopečky

Příspěvek od Akord »

Mimo téma (offtopic)
děda Slavík píše:Já věřím, že pokud to nejde, tak jen proto, že jsme zvolili špatný způsob.
Presne tak. Ty však mluvíš, jakoby jsi nakonec nekde mel záruku na ten správný. Když se človek postaví proti jedoucímu vlaku, nemuže čekat, že se ten vlak tesne pred ním rozsype. Co tak nejprve se snažit pochopit situaci, jako to udelal Mládek ve své ...železniční vlečka povalila krečka....(nemyslím nic ve zlém :)....tam to taky dopadlo výborne....


martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Pístový magnetický motor běží....!!!...běžel

Příspěvek od martin11 »

Mimo téma (offtopic)
dovoluji si oznámit PT publiku, že mě včera ve večerních hodinách byla doručena nová středová osa motoru, zhotovená s legované oceli a též pomocná osa rozvodu z neznámého , ale pevného materialu...pravděpodobně letecký dural ...osa je nemagnetická...po proměření parametrů těchto dvou stěžejních dílů jsem si na chvilku dřímnul...
...jelikož osy vykazují abnormální pevnost, rozhodl jsem se pístové magnety zesílit na dvojnásobný účinek...2x magnet N42 20x20x10 x 12 pístů se motor bez vnější pomoci rozběhl....otáčky motoru se nekontrolovaelně zvyšovali. Protože jsem tento neobvyklý úkaz nepředpokládal a rotor-stator-toroid...o váze 2345g není vycentrován, staticky ani dynamicky vyvážen...a motor nebyl připojen na žádnou zátěž došlo při cca 3000 ot/ za minutu k destrukci celého zařízení./ motor nebyl vybaven žádnou brzdou...!!!.../..středová osa se zlomila, rozvodové kolo ojnic se odstředivou silou utrhlo s pístů..../ pokud jste někdo viděl jak vypadá utržený píst v motoru, tak toto jsem měl na stole v kuchyni 12x...došlo k destrukci všech pístů a magnety toroidu...poměrně velkou silou k sobě setavené..../ Neodym 40x20x10 mm celkem 13 ks/ svojí uvolněnou silou zničili i vlastní středový toroid.Základní deska anticoro 40x40cm se zohýbala. v poslední chvíli jsem se jen tak tak vyhnul létajícím troskám....nejvíce létaly vodítka pístů....délka 88mm pruměr 6 mm, kterých na motoru bylo 24...!!!...
....škody na domácnosti jsou značné. Zničená plazmová televize .../ uhlopříška 128 cm/ je jednou z největších....dále pak jeden píst vlétl do vytrýny s broušeným sklem a jeden mezi sbírku Míšeňského porcelánu mé paní, která byla po její babičce...
Ačkoli máme pojištěnou domácnost, pojištťovna odmítla škodu zaplatit, protože se nevztahuje na škody způsobené činností neslučující se s provozem běžné domácnosti....§ 9 odst 2 písmeno b..../ což musím uznat...roztočení magnetického motoru v kuchyni je..../
....vážení přátelé....tak tímto Vám oznamuji, že končím s dalším vývojem" Pístového magnetického motoru"...
a to z několika důvodů...1. je to blbost...2.je to nebezpečná blbost...3.tak se na to můžu...
...pokud má někdo zájem o oštípané neodymy....ale zatím jsem jich moc nenašel....nalepili se kde se dalo...na vše co je ...nebo kde je Fe...
....jako varování všem 1.dubna 2010 ve 12.oo SEČ sepsal martin11 :lol: p.s. probudil jsem se ze snu o tom, že vymyslím Magnetický motor...
Naposledy upravil(a) martin11 dne úte 06 dub 2010 6:27, celkem upraveno 1 x.


... věřím, že se " TO " povede ......
lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2444
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

martin

Příspěvek od lajos »

Mimo téma (offtopic)
Tak že ty končíš když ti to funguje??
Navrhuji sbírku na martinovy škody
Naposledy upravil(a) lajos dne čtv 01 dub 2010 17:04, celkem upraveno 1 x.


JOVA
Zasloužilý člen
Příspěvky: 257
Registrován: úte 21 lis 2006 11:01
Bydliště: Jižní čechy
Dostal: 7 poděkování
Kontaktovat uživatele:

martin

Příspěvek od JOVA »

[offtopic]:cry: Škoda že se to stalo zrovna 1.dubna :cry:[/offtopic]


Gabča
Zasloužilý člen
Příspěvky: 607
Registrován: čtv 21 kvě 2009 11:19
Dostal: 1 poděkování

Apríl

Příspěvek od Gabča »

Mimo téma (offtopic)
Marťas, málem jsi mě dostal, jak jsem četla začátek... takovej blbej apríl, teda dobrej... ale.... kdyby to jelo, tak byses na to nevy.. proto je to apríl.
Ahoj! :P
(kolega nás zase vodil za nos celý dopoledne, že má průšvihové zprávy od svého lékaře (průs.r), ale že to řekne až při obědě. Pak řekl apríl.)


martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: Apríl...napsala Gabča...!!!..

Příspěvek od martin11 »

Mimo téma (offtopic)
...ten motor vážil i s magnetama skoro 12 kg.....chceš koupit 12 kg anticorového šrotu....???....značka levně....!!!....

...jo platí bod 3..se.ru na to...www.se.ru NATO
..setrvačníky jsou bezpečnější...a v budoucnu mě nebude alespoň žádnej karban osočovat, že dělám pítka ptáčkům....a kafemlejnky....takovej kilovej setrvačník....na 60 000/min....už se těším....
...a sokratovi musím ukázat , jak vypadá energetický bod..tady se žádnej vakant neudrží...všechny je vyždímu...!!!... :shock: ..zdrarec...martin :lol:


... věřím, že se " TO " povede ......
Akord
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3133
Registrován: stř 24 led 2007 0:52
Dal: 5 poděkování
Dostal: 28 poděkování

Re: Pístový magnetický motor běží....!!!...běžel

Příspěvek od Akord »

Mimo téma (offtopic)
martin11 píše:Ačkoli máme pojištěnou domácnost, pojištťovna odmítla škodu zaplatit, protože se nevztahuje na škody způsobené činností neslučující se s provozem běžné domácnosti....§ 9 odst 2 písmeno b..../ což musím uznat...roztočení magnetického motoru v kuchyni je....
Díky Martinovi jsem konečne pochopil, kdože to vlastne brání vývoji nových udelátek. Pojišťovny. Ty vítají, pokud k takové destrukci dojde, protože mají zajištené 2 veci. Prvne nemusí platit za škodu, a pak po destrukci žádaného typu chvíli trvá, než dotyčný subjekt opet nabyde nejaký majetek, který by šlo zničit činností pri provozu bežné domácnosti. Konec koncu, kdy se nejaká škodová událost vlastne slučuje s bežným provozem domácnosti, prísne a doslovne vzato - nikdy. Co kdyby našel nejaký pojišťovák na stole nejaký vetší neodym a proste by rekl, že všechno má svým velkým vlivem na svedomí on, a že zrovna nepatrí k provozu bežné domácnosti.


Akord
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3133
Registrován: stř 24 led 2007 0:52
Dal: 5 poděkování
Dostal: 28 poděkování

CZfma.doc

Příspěvek od Akord »

Mimo téma (offtopic)
Za ničím nepodložené výroky z citovaného linku považuji:

1. Tìleso 1 kg spoustìné na ¹pagátì vá¾í nic, plus váha zpùsobená velikostí síly br¾dìní gravitaèní akcelerace. (Pokusy zedníku nic nedokazují, síla je stejná, pouze se mení rychlost špagátu, a produkované teplo v ruce snad navozuje dojem, že jde o vetší sílu. Je treba to posuzovat pres silomer a je po paráde, namerená síla bude vždy stejná.)

2. Pokusnictví prokazuje, ¾e voda z trysky skuteènì prý¹tí daleko rychleji ve smìru vodorovném, ne¾ vertikálním nahoru a daleko rychleji ve smìru vertikálním dolù, ne¾ ve smìru vodorovném.
(Zjevná a lehce overitelná nepravda, rychlost se merí a posuzuje na výtoku z trysky, nebo lépe otvoru, tam je vždy stejná. Není povinností telesa nebo média pri volném vrhu svisle zachovávat rychlost.)

Tabulka vypovídá o známém rovnež lehce overitelném a správném vztahu pro výtokovou rychlost v=sqrt(2*g*h). Další nesmyslné úvahy jsou docela bezpredmetné a svedčí o základních experimentálních a teoretických neznalostech.
Já jsem si ten vztah pro výtokovou rychlost a veci s ním spojené overil experimentálne pomerne dobre po výpočtech a konstrukci vodních turbínek.


Akord
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3133
Registrován: stř 24 led 2007 0:52
Dal: 5 poděkování
Dostal: 28 poděkování

chyba není ve vysílači

Příspěvek od Akord »

Mimo téma (offtopic)
Slavek Krepelka píše:Akorde, za prve tady plevelis magneticke motory, coz od chlapa, ktery si hraje na nekoho kdo vi co dela, je dost nezodpovedne. Tahle vec ma sve vlastni vlakno o kterem dobre vis. Je mi sice lito s tebou ztracet cas, ale na druhe strane te nemuzu nechat bez odpovedi placat nesmysly, na ktere by mohli jini skocit, kdyby nahodou nevedeli s kym maji tu cest.
Takze, pro toho koho to zajima, jsem odpovedel ve vlakne Newton a Jeho Sila:
http://www.upramene.cz/forum/viewtopic.php?t=1554
Ciao, Slavek.
1. Nejprve bys mohl rešit své špatne linkované citace, to by melo jít bez problému (na svou bezdiakritiku mám určitý duvod).
2. Pak očekávám, že bys mel odpovedet k veci místo odbočování, pokud to Martinovi tady vadí, tak predpokládám, že to nejak vyreším s Martinem. Dal jsem si práci a našel jsem ve tvých hypotézách nekolik chyb, je otázkou cti se k tomu vyjádrit.
3. To se ti vskutku povedlo: Je mi sice lito s tebou ztracet cas, ale na druhe strane te nemuzu nechat bez odpovedi placat nesmysly, na ktere by mohli jini skocit, kdyby nahodou nevedeli s kym maji tu cest.
Já si myslím, že zrovna tvoje nápady si zatím zaslouží toto hodnocení, ale treba se ješte zlepšíš, když už me to stálo tady tolik času. Psát o mojí cti takhle ti neprísluší. Zatím jsem to pochopil takhle: Ty jsi suverénní machr s papírem a já trouba.
4.
buky píše:Slavku, moc rád bych přispiel na tvoji vlákno nějakým experimentem, ale bohužel nemůžu z důvodu že jen UŽIVATELÉ SE ZVLÁŠTNÍM OPRÁVNĚNÍM mohou přispět na vlákno: Newton a jeho síla.
Ze stejného duvodu jsem tam neodpovedel. Tato téma oficiálne není určena pro realisty mezi které jsem tady zarazený, mohl bych se tam dočkat nanejvýš odmítnutí prístupu.


Tuco
Zasloužilý člen
Příspěvky: 243
Registrován: stř 10 zář 2008 17:53
Dostal: 10 poděkování

Re: nevadí ...jen tu zůstaňte...

Příspěvek od Tuco »

Mimo téma (offtopic)
Teda jak pozoruju dnešní datum, tak to asi vážně nebyl apríl :(

Nicméně to co jsi, Martine, popsal, by se dalo považovat z jistého úhlu pohledu i za úspěch. Nemohl by jsi udělat nějaké závěrečné resumé celého projektu (kromě teda škod, z těch už mi husí kůže naskočila)? Hlavně teda stran vývoje konstrukce, který si "pekelný stroj" prošel, protože já jsem se třeba ztratil v okamžiku, kdy se písty přestěhovaly zevnitř ven, pak jsem nějak měl problém vpravit se do principu funkce.


Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Apríl...napsala Gabča...!!!..

Příspěvek od Ilem »

Mimo téma (offtopic)
martin11 píše: ...ten motor vážil i s magnetama skoro 12 kg.....chceš koupit 12 kg anticorového šrotu....???....značka levně....!!!....

...jo platí bod 3..se.ru na to...www.se.ru NATO
..setrvačníky jsou bezpečnější...a v budoucnu mě nebude alespoň žádnej karban osočovat, že dělám pítka ptáčkům....a kafemlejnky....takovej kilovej setrvačník....na 60 000/min....už se těším....
...a sokratovi musím ukázat , jak vypadá energetický bod..tady se žádnej vakant neudrží...všechny je vyždímu...!!!... :shock: ..zdrarec...martin :lol:
Martine, pořád doufám, že to byl apríl. Uvěřím, až uvidím fotky. Jako fotograf jsi tu spoušť přeci nafotil, nebo snad ne? Nějak se mi nechce věřit, že bys to nezkusil znovu, když ti to fungovalo. Vybavit MM brzdou přece není až tak velký problém. Při dalším pokusu se vyvaruješ předchozích chyb. Možná bude stačit 6ti válec, aby náklady na další pokus nebyly tak vysoké. Pokud se na tebe udělá sbírka, jsem také ochoten něco přispět, ač jsem sám teď v těžké finanční situaci.


"Dum spiro spero"
Ciceron
Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: nevadí ...jen tu zůstaňte...

Příspěvek od Ilem »

Tuco píše: já jsem se třeba ztratil v okamžiku, kdy se písty přestěhovaly zevnitř ven, pak jsem nějak měl problém vpravit se do principu funkce.
To bych byl taky rád. Mě funkce unikla, když zmizela clonka. Což byl možná stejný okamžik, jako když se stěhovaly písty, nebo možná jindy, to už nevím.


"Dum spiro spero"
Ciceron
Uživatelský avatar
Waldes
Zasloužilý člen
Příspěvky: 460
Registrován: pon 22 kvě 2006 20:52
Bydliště: planeta Zem, Slovensko
Dal: 262 poděkování
Dostal: 43 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Co myslíte aj tento dopadne ako Perendev ?

Příspěvek od Waldes »

Mimo téma (offtopic)
Neviem či to náhodou už tu niekde je ale pozrite si toto

http://pesn.com/2010/04/22/9501639_Yild ... niversity/

Čo si myslíte dostane sa ešte domov ? Ak to bude chcieť vyrábať tak asi dlho nie ...

Waldes.


Nieje nič nové, len zabudnuté ...
StepanPepan
Zasloužilý člen
Příspěvky: 255
Registrován: pát 02 dub 2010 11:39
Dostal: 1 poděkování

Fantasta

Příspěvek od StepanPepan »

Mimo téma (offtopic)
Waldes píše:Neviem či to náhodou už tu niekde je ale pozrite si toto...
Čo si myslíte dostane sa ešte domov ? Ak to bude chcieť vyrábať tak asi dlho nie ...
Waldesi, ty kluku ušatá! :D Ty skočíš na všechno viď?

Problémy:
1) Ventilátor potřebuje k provozu a k vytvoření působivého proudu vzduchu překvapivě málo energie. Ten ventilátor, co tam měli, mohl mít příkon třeba i jen 30W. Takový veliký motor a tak směšný výkon? To se pan vynálezce tedy moc nevytáhnul. Využitelný výkon 3kW by vyžadovat STO těchto motorů, kdyby byly všechny vedle sebe, byla by to řada asi padesát metrů dlouhá. Padesátimetrová řada k pohonu jediné pračky?! Fíha.

2) Ventilátor při provozu způsobil takový hluk, který mohl snadno překrýt zvuk například stlačeného vzduchu, pokud byl motor poháněný tak (to se mi moc nezdá)

3) Bystrému očku Waldesovu jistě neuniklo, že motor nebyl rozebraný celý ale zůstala tam nerozebraná čtvrtina, jsou na ní pořád připevněné ty kovové pásky, kterými byl motor při provozu obalen. Baterka, elektronika a cívky by se tam krásně vešly. Do kompletního rozebrání měl ten motor hodně daleko.

4) Teoreticky by se energie do motoru mohla dodávat externím zdrojem pomocí elektromagnetického vlnění, ty zajímavé pásky na tom motoru třeba mohla být anténa.

5) Nikde nevidím monitorování otáček. Asi by se jim velice těžko vysvětlovalo postupné pomalé snižování otáček, jak se jim vybíjí baterka.

6) Motor nikomu do ruky nedali. Stojí u něj a podávají lidem okolo jednotlivé části. Nerozebranou část mají přivrácenou k sobě, aby si jí pokud možno nikdo nevšiml. Kdyby si toho někdo všiml, tak by se určitě začali vymlouvat, že rozebrání té části je moc složité a časově náročné, že už za hodinu potřebují odjet a podobně.


Takže snílek a fantasta Waldes je nadšený a oči za okuláry se mu radostně blyští, nepřející kazisvět praktik Štěpán se mu směje... :D
Naposledy upravil(a) StepanPepan dne stř 28 dub 2010 10:00, celkem upraveno 1 x.


StepanPepan
Zasloužilý člen
Příspěvky: 255
Registrován: pát 02 dub 2010 11:39
Dostal: 1 poděkování

..

Příspěvek od StepanPepan »

Mimo téma (offtopic)
Stlačeným vzduchem asi poháněný nebyl, na webu je ještě jedno video, kde je dost tichý a žádné podezřelé zvuky z něj nevycházejí. Navíc při pohonu stlačeným vzduchem by se motor začal ochlazovat, což by mohlo upoutat pozornost.

K tomu rozebrání - ono ani nestačí motor ROZEBRAT DO POSLEDNÍHO ŠROUBKU (což se nestalo), ještě je nutné některé masivní díly zrentgenovat.


Odpovědět

Zpět na „Seriál o magnetech + Diskuze“