Vodíková Diskuze

Souhrn všeobecných informací nejen pro "Vodíkáře".
Odpovědět
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: nehamounit

Příspěvek od A(&F) »

lajos píše:NaOH (nátriumhydroxid), KOH(káliumhydroxid) anebo pro fajnšmekry jedlá soda a doladit pH citrónem
... jo, hydroxid sodnej, ... to potom s Al elektrodama vyvíjí vodík i bez proudu ... :lol: :lol: :lol:


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
gogo_1465

maňa

Příspěvek od gogo_1465 »

da sa to spravit aj na benzinove auto ??? ak hej tak kolko by mi to zralo keby to zmajstrujem doma na 1,2ku co zere normalne 4,8 ritla.. hmm aa ake su nasledky na motor neposkodi sa nejak ?? prosim poradte dobre duse :lol: :lol:


Uživatelský avatar
krakonos
Starší člen
Příspěvky: 185
Registrován: sob 31 led 2009 22:36
Bydliště: CZ

Re: maňa

Příspěvek od krakonos »

gogo_1465 píše:da sa to spravit aj na benzinove auto ??? ak hej tak kolko by mi to zralo keby to zmajstrujem doma na 1,2ku co zere normalne 4,8 ritla.. hmm aa ake su nasledky na motor neposkodi sa nejak ?? prosim poradte dobre duse :lol: :lol:
Proboha tě prosim , v prvé řadě nastuduj trocha teore o této fyzikální reakci (hrozí výbuch a poleptání) . Poté prozkoumej a vyzkoušej ověřené konstrukce , tím získáš zkušenosti a pak bez problému můžeš vymýšlet vlastní konstrukce a řešení . / Jen idiot vymýšlí vymyšlené . /

a tady pro tvou inspiraci například :

tohle je celkem dobrá práce s výsledky pokusů
http://translate.google.cz/translate?hl ... start%3D10


http://translate.google.cz/translate?hl ... start%3D30







atd. atd. atd .

Hodně úspěchů v bádání


Nenchnete se okmalat sývm mokezm , ve zkunočtesti to mžůe být teřba jniak . Toto si přteči jšetě jendou vemli pomlau a nalhas ! Rozmuíme si ?
chiq
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1546
Registrován: čtv 01 lis 2007 8:41
Bydliště: Trnavský kraj
Dal: 2 poděkování
Dostal: 1 poděkování

kanarev

Příspěvek od chiq »



Uživatelský avatar
huhu1235
Stálý člen
Příspěvky: 32
Registrován: stř 24 zář 2008 14:30
Bydliště: Blava ne?? :)

Re: H2 vyvýjač by fingal - pokus o stavbu, výsledky, pomoc..

Příspěvek od huhu1235 »

fingal píše: - osciloskop zháňam a potrebujem poradiť aké parametre by mal mať asi - dvojkanálový určite a aby som s ním mohol sledovať priebehy pulzov z generátora :roll: hmmm
Ja som si kupil toto
http://www.gme.sk/sk/f-kv-pps10-p720-073.html
a toto
http://www.gme.sk/sk/hc-506-p722-087.html

a som spokojny :P


Vivan
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: pon 22 lis 2010 9:20
Bydliště: Slovensko, LC

odpoved pre Jarda ovčák

Příspěvek od Vivan »

jarda ovčák svitavy píše:.....a rád bych se přestal i s mými blízkými plácat v našich projektech a rádi bychom si zakoupili již hotový přístroj.........
A je to (až na tú cenu): http://tinyurl.com/3aj59f2
Referencia: http://www.giacomini.sk/novinky/list/3/ ... 12ef.xhtml
Naposledy upravil(a) Vivan dne pát 07 led 2011 20:26, celkem upraveno 1 x.


Prokolt
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: pát 19 lis 2010 10:29

navod

Příspěvek od Prokolt »

tak som do SZ dostasl spravu ze by sa tu na fore niekde mal nachadzat navod na vyroby vodikovo yslikovej zvaracky (BP) ale asi som uplny nimrod pretoze to tu nikde neviem najst, ma o tom niekto nejake ifo?

vopred dakujem


1220
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1719
Registrován: úte 09 led 2007 12:49
Bydliště: Praha
Dal: 1 poděkování
Dostal: 20 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Zde

Příspěvek od 1220 »



Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: blbec

Příspěvek od poota »

1220 píše: Možná že za chvíli poznáme , že je o Dronda více ...
Nakročil správně, ale jestě je před ním dlouhá cesta. Zatím si myslí, že je to nějaká vada a třeba se za to i trochu stydí.
Teprve časem přijde na to, že je to největší přednost. A až se s tím naučí i správně zacházet, tak zjistí, že je to ten nejlepší dar, který ho mohl v životě potkat.
Ale uspěchat se to nedá - ještě že my smíme aspoň naznačovat :D

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
1220
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1719
Registrován: úte 09 led 2007 12:49
Bydliště: Praha
Dal: 1 poděkování
Dostal: 20 poděkování
Kontaktovat uživatele:

voda

Příspěvek od 1220 »

Je sama nositelem " nepolapitelného" života

Rusové ji fest zkoumají :

http://www.o8ode.ru/article/water/

těm výzkumům nebude hned tak konec........

K.


Uživatelský avatar
adam.benda
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1726
Registrován: čtv 15 bře 2007 12:03
Bydliště: Praha
Dal: 151 poděkování
Dostal: 258 poděkování

Re: voda

Příspěvek od adam.benda »

1220 píše:Je sama nositelem " nepolapitelného" života

Rusové ji fest zkoumají :

http://www.o8ode.ru/article/water/

těm výzkumům nebude hned tak konec........

K.
Byť mimo téma..., velice zajímavé! :good:

Tady jsem k článku udělal strojový překlad do češtiny:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Uživatelský avatar
wolf234
Starší člen
Příspěvky: 158
Registrován: sob 18 říj 2008 12:47
Bydliště: u pajkovačky
Dostal: 9 poděkování

vyvyjač

Příspěvek od wolf234 »

mam v plane vyrobiť tento vyvyjač kde bi sa použila ionizacia vn a tiež naviazanie N2 na vyvyjane HHO spolu z VN to môže mať zaujmavy efekt N2 nahustim do kolesa z traktora takže nejake testy budu
V každom prípade, že potrebujete k výrobe atómovej dusíka a vnútri nitro bunky nie je k dispozícii dostatok energie pre rozdelenie molekulárny dusík. Elektromagnet prítomný na nitro bunky nestačí na použitie, ktoré, ak je táto bunka práce existujú aj iné duch diely. Je môj názor, že nitro bunky je iba reaktora DBD upravené. Namiesto použitia nízkeho napätia, ktoré sa moc elektromagnet okolo rúrky SS treba použiť pozitívnu vysokého napätia poľa. Pre zvýšenie produkcie plynu a získať veľkú zmes odporúčam používať dusík membrány pre jednotlivé kyslík od dusíka. Iba pomocou dusíka získate stechiometrické zmes NH3 (40%) a N2O (60%), nemusíte plazmy zapaľovanie preto, že zmes horí len 0,07 mJ aktivačná energia .. Štandardné zapaľovacie prepustený 50mJ energie z sviečky. Ako vnútorné rúrky odporúčam používať hliník, okolo ktorej navrhujem otvormi 1,2 mm.
Priložené obrázky
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


bigben
Starší člen
Příspěvky: 105
Registrován: úte 29 pro 2009 17:00
Dostal: 12 poděkování

Petrův příspěvek

Příspěvek od bigben »

K těmto ruským hořákům-měl sem možnost vidět jejich tajemnou činnost a mít v ruce zcela nový kus(bratr je chtěl dovážet).Stále jsme nevěděli , proč mají náplň benzínu a hydroxidu ,až na to asi přišel náš starý táta-hoří benzínové výpary s kyslíkem a hydroxid slouží k jímání vodíku(reakce OH+H2=H2O-snad nějak takto) a je fakt , že na acetylen to zdaleka nemělo , takže to nikdo nechtěl.


JOVA
Zasloužilý člen
Příspěvky: 257
Registrován: úte 21 lis 2006 11:01
Bydliště: Jižní čechy
Dostal: 7 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Petrův příspěvek

Příspěvek od JOVA »

Dovolím si upřesnil ten benzín.
Svářečka se skládá z nádoby v které jsou elektrody napájené z klasické svářečky. Vodík s kyslíkem se vytváří rozkladem z vody a pro zvýšení vodivosti je přidaný hydroxid. Protože výsledná směs plynů má při hoření přebytek kyslíku je plamen oxidační a dá se použít pouze na řezání. Tento plyn vedou v ukázce do hořáku jako čistý plyn. Aby se z plamene oxidačního stal plamen neutrální, nebo redukční, musí se do směsi plynu přidat další vodík, respektive uhlovodík. Já osobně k tomu používám propan butan, v ukázce to řeší tak, že nechávají směs kyslíku a vodíku probublávat benzínem a vzniklou směs pak vedou další hadicí do hořáku. Díky tomu můžou kohouty hořáku měnit poměr plynů a nastavit tak požadovaný plamen od oxidačního po redukční.


MirekVonZlin
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: pon 31 říj 2011 10:30
Bydliště: Heh, Zlín)

Odpovězte prosím neznalému...

Příspěvek od MirekVonZlin »

Dobrého dne vespolek,
začal jsem na základě nejasných informací bádat na webu ohledně vyvíječe vodíku. Mým primárním cílem není dát si vodík do auta a "jezdit na vodu", šlo mi spíš o použití jako tepelný zdroj. Mám za sebou pokusy s trubkovým vyvíječem a s generátorem se dvěma 555 a na konci MOSFEET, ATMEL taky nic moc....
Šumák šumí, bublinky vodíku praskají, bouchnutou plastovou nádobu už mám taky za sebou. Tak jsem se pokusil jít trochu do hloubky.
Narazil jsem na hromadu nejasností jednak v Meyerově dokumentaci k patentům a na hromadu nejasností v dalších článcích. Pak jsem zakopnul o tohle fórum a poslušen netikety, začal jsem ho pročítat od začátku. Zhruba v půlce jsem se zaregistroval. Mezitím jsem se dočetl ke konci.

A mám opět nejasno. Ten imponující spolek, který tu dohromady třel mozky, aby k něčemu dospěl, ten se rozpadl?

Je tu někdo, kdo se snaží o podobné? Je tu někdo, kdo má chuť sdílet informace o slepých uličkách a hledat ty neslepé?

Práce se nebojím, elektroniku jakž takž dávám, když se tím živím a s mechanikou si snad taky poradím. Jde do toho někdo se mnou?

Je někdo ze zasloužilých členů ochoten mě případně při-pokopnout?

Zdraví vás
MirekVonZlin


Herdek, už to někomu prokazatelně funguje? )))
Odpovědět

Zpět na „Rozklad vody a vodík - všeobecně“