Vyjetý olej

Vše o alternativních zdrojích energie.

Moderátor: rival

pacesatej
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: stř 28 pro 2011 10:48

Re: Vyjetý olej

Příspěvek od pacesatej »

taky jsem řesil kamna na olej a nedarilo se ...kouřilo a netopilo ..komin dobrý ale tah nestačil...pac to mam napjený na okruh vody do radiatoru a nakonec jsem laboroval dal a nakonec jsem skoncil u maleho snekového radialního ventilátorku...0,5amp 200volt a a ma psano 63wat ale jak je jeste trosku privrený aby nedaval zase moc vzduchu tak bere jen 27wat.....a musim říct ze veskerý problem VYŘEŠEN!radiatory jsou na 38 stupnů (v baraku je kolem 23stupnu)spatecka vrací 30stupnu..z komina nevidis vubec ani naznak ze se topí!!!když jede plynový kotel co mam jako zalohu když olejový vypne nebo je odstave tak de aspon pára...tady u toho vubec nic!tak se mi konecne dostala odmena za 3mesice prace na kotli... spotřeba je za hodinu 0,82 litru když je venku minus 5stupnu...mam ale plastová trojitá okna a ty delaj taky hodne pac u drivejsích špaletových bych to asi pri tehle litraži nedokazal...ventilátor je původne na peletkové a regulované kotle takřka na vse....uhlí...drevo..štepka..ale i olejové a stal s daní 3700kč ale nasel jsem u vyrobce cloveka a nechal mi ho za 2,5tis(kdyby mel nekdo zajem mohu sehnat....jsou tři druhy výkonové,foto napožádání......)tak jsem konečne spokojen..přeju vsem hodne zdaru...


pacesatej
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: stř 28 pro 2011 10:48

Re: Vyjetý olej

Příspěvek od pacesatej »

diky za radu taky sme to tu řesily a byly takové nazory že by to pomohlo.....no nicmene jsem laboroval dal a nakonec jsem skoncil u maleho snekového radialního ventilátorku…0,5amp 200volt a a ma psano 63wat ale jak je jeste trosku privrený aby nedaval zase moc vzduchu tak bere jen 27wat.....a musim říct ze veskerý problem VYŘEŠEN!radiatory jsou na 38 stupnů (v baraku je kolem 23stupnu)spatecka vrací 30stupnu..z komina nevidis vubec ani naznak ze se topí!!!když jede plynový kotel co mam jako zalohu když olejový vypne nebo je odstave tak de aspon pára…tady u toho vubec nic!tak se mi konecne dostala odmena za 3mesice prace na kotli… spotřeba je za hodinu 0,82 litru když je venku minus 5stupnu…mam ale plastová trojitá okna a ty delaj taky hodne pac u drivejsích špaletových bych to asi pri tehle litraži nedokazal…ven­tilátor je původne na peletkové a regulované kotle takřka na vse…uhlí…drevo­..štepka..ale i olejové a stal s daní 3700kč ale nasel jsem u vyrobce cloveka a nechal mi ho za 2,5tis(kdyby mel nekdo zajem mohu sehnat…jsou tři druhy výkonové,foto napožádání...­...)tak jsem konečne spokojen..přeju vsem hodne zdaru…


ajakoamper
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: pon 22 čer 2009 19:35
Bydliště: Choceň

Kotel na vyjetý olej

Příspěvek od ajakoamper »

Tak jsem úspěšně dokončil kotel na vyjetý olej, už jen zapojit a podělím se o schémata apod. Jest-li chcete?

Téma "Vyjetý olej" existuje - Tvůj příspěvek i s případnými reakcemi tam přesunu, aby to bylo pohromadě pro hledání.
Než založíš nové vlákno, tak použij [Hledání] podle předmětu, najde Ti to vlákna, která o něm pojednávají. poo.


Uživatelský avatar
wolf234
Starší člen
Příspěvky: 158
Registrován: sob 18 říj 2008 12:47
Bydliště: u pajkovačky
Dostal: 9 poděkování

Re: Vyjetý olej

Příspěvek od wolf234 »

tiež som našiel pekny horak a nejaky olej mam


PeTr1
Zasloužilý člen
Příspěvky: 341
Registrován: úte 03 črc 2007 23:20
Dostal: 3 poděkování

Re: Kotel na vyjetý olej

Příspěvek od PeTr1 »

Kamna na olej mam vyzkouseny a jedou super.Jen met dostatek oleje.Da se v tom topit i drevem a funguje i uhlí.Kdejakej plast to taky schlamstne a z komina nejde nic.Proste dokonale topení.Mam to hnane ventilatorem stredovou provrtanou trubkou.A olej je tam privaden cerpadlem.Vse domaci vyroba.Zrovna dosel olej,neni k sehnani nikde.A to ani za penize.Tak ted topime ulim.Jen se to musi dobre roztopit na trochu oleje prihodite nejaky to drevo a dve lopatky uhli a pak uz jen prihazovat uhli.


ajakoamper
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: pon 22 čer 2009 19:35
Bydliště: Choceň

Re: Kotel na vyjetý olej

Příspěvek od ajakoamper »

jakej máš přibližně výkon a spotřebu oleje na danný výkon?


PeTr1
Zasloužilý člen
Příspěvky: 341
Registrován: úte 03 črc 2007 23:20
Dostal: 3 poděkování

Re: Kotel na vyjetý olej

Příspěvek od PeTr1 »

NO PLNEJ VYKON ASI TAK 25kW NO A NA TEN PLNEJ VYKON TO PAPNE 30L OLEJE NA DEN.9 RADIATORU ZA PUL HODINY NA 50 STUPNU.PLUS TEPLOVZDUSNEJ RADIATOR NA STENE S VENTILATOREM.NO SEZONA SPAPA 2500 LITRU OLEJE PRI TEHLE KRUTE ZIME.

Podívej se na klávesnici, někde vlevo bývá napsáno Caps Lock - zkus to stisknout.
Psaní velkými písmeny je tady považováno za "křik" a jeho bezdůvodné používání za nevychovanost, kterou u Tebe opravdu nepředpokládám - poo.


PeTr1
Zasloužilý člen
Příspěvky: 341
Registrován: úte 03 črc 2007 23:20
Dostal: 3 poděkování

Re: Vyjetý olej

Příspěvek od PeTr1 »

se me nechtelo to prepnout kdyz uz sem toho mel napsano pulku.a nechces resit topeni?velka pismena to by me zrovny netizilo.

K topení nemám co říct.
A píšu Ti do toho proto, že nechci, aby to vypadalo, že sem píší lidé, kterým nezáleží na slušnosti, diakritice, pravopisu a překlepech. poo.


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Kotel na vyjetý olej

Příspěvek od Slavek Krepelka »

- Promazány prázdné příspěvky
- Promazány opakované stejné příspěvky (Z dob kdy to tu vehementně blblo?)
Vlákno tímto vyčištěno. SDK


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
otter
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: úte 01 kvě 2012 15:47
Dal: 7 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyjetý olej

Příspěvek od otter »

ale stejně škoda, že to tady usnulo... ? Dnes jsou už na prodej fakt dobrý kotle na fakt jakýkoliv olej :)


Mazlin
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: sob 22 srp 2015 8:20

Re: univerzální hořák

Příspěvek od Mazlin »

jeff píše:Takovýhle hořák je možné si objednat za mrzký peníz z Číny :D

Jeff

máte tušení kde se dá pořídit ?


magicontrol
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: pon 18 črc 2011 7:39

Re: Vyjetý olej

Příspěvek od magicontrol »

Jak se Vám líbí toto?
Plně digitální řízení komplet celého kotle vč. hořáku, dopravy oleje, ohřevu atd.
Ovládání přes webové rozhraní.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


lukas6492
Stálý člen
Příspěvky: 26
Registrován: čtv 08 led 2015 22:02
Dostal: 1 poděkování

Re: Vyjetý olej

Příspěvek od lukas6492 »

kustik odbocim, od kotlov, ma niekto skusenosty s rastlinim prepalenim,, fritakom,, v starom diesly?


eda64
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: pát 11 lis 2016 18:52
Dostal: 2 poděkování

Re: Vyjetý olej

Příspěvek od eda64 »

Zdravím.na P 205 1.8D jsem najel na použitý friťák možná 100 000km,když šel do šrotu měl najeto 360 000km,do šrotu šel kvůli korozi karoserie,motor byl OK.Na toto palivo se jezdí v létě při teplotách kolem 20st.C a výš.Tak jsem jezdil já.Jinak jsou soupravy na předehřev a přepínání 2 nádrží(nafta na start,potom olej).Dobré je to ředit s naftou 1:1,nepotřeboval jsem to,ale když jsem jel na neředěný friťák,sbíhali se za mnou všichni psi(vůně hranolek).Jinak motor měl klidnější chod a lepší výkon než na naftu.To potvrzují i ostatní "uživatelé" friťáku.Eda64
Kdo nezkusí,neví.


roman
Stálý člen
Příspěvky: 54
Registrován: sob 04 bře 2006 21:29
Dostal: 1 poděkování

Re: Vyjetý olej

Příspěvek od roman »

Dával som to do Bielorusa. Ale zalepilo to krúžky a teraz dymí cez nalievací otvor na olej. Ale šlapal na čistý olej. Teraz už len občas nejaky olej do nafty.
Dym z výfuku je viac do biela a smrdi po rezňoch. Vyvoláva to u susedov pocit, že sa niekde griluje.


Odpovědět

Zpět na „Jak na to...“