Ultrazvuková mlha - oponentura

Vodík, plasma, orgon... a spalovací motory.
Odpovědět
Karban

Re: hmla

Příspěvek od Karban »

Water píše:Panove :-)
Riesite tu konstrukcnu cast technickeho planu a to bez toho aby ste uvazovali nad tym, co ta hmla bude robit v agregate !
Ale to já vím, co udělá.

Trochu ochladí vzduch v sání, což je dobře, a taky nám něco vyvede ve spalovacím prostoru, protože se roztáhne a zmenší nám spalovací prostor - efekt jasný....

Negativa to samozřejmě také nese, ale snížení životnosti asi v tomto případě není důležitá.
--------------
Water píše:Hmlovac, ktory tu spominate je schopny nie len setrit, ale pohanat cele auto a to bez akychkolvek C-ciek (uhlika). :-) .
To asi těžko....

8)


Karban

Re: životnost

Příspěvek od Karban »

FavoRS píše:Jaký snížení životnosti ohledně motoru si měl namysli??
Přisávání vodní páry do motoru je pro motor ohledně životnosti takřka zanedbatelný....jediný kde by to mohlo trochu přihoršit je výfukovej systém...ale je to zase o materiálech!
Koroze, ale to řešit nemusíš, tak dlouho ten motor mít nebudeš.


FavoRS
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: stř 04 úno 2009 14:27

Re: životnost

Příspěvek od FavoRS »

[/quote]
Koroze, ale to řešit nemusíš, tak dlouho ten motor mít nebudeš.[/quote]

Při dněšní kvalitě olejů, je problém koroze motoru tabu !


Skrytá síla......ŠKODA FAVORIT.....FavoRS....
Karban

Re: životnost

Příspěvek od Karban »

FavoRS píše: Při dněšní kvalitě olejů, je problém koroze motoru tabu !
To určitě není.

Ale řešit ji nemusíš, když ho dlouho provozovat nebudeš.


Karban

Re: životnost

Příspěvek od Karban »

FavoRS píše:..takže proč tu řešit vliv koroze, když ta by motor lehce nahlodala za 10 možná víc let......proto jak píšu.....PROBLEMATIKA KOROZE SE VŮBEC NEMUSÍ ŘEŠIT....jelikož je zanedbatelná!!!
Hm, to jsem psal ve 13:18...


FavoRS
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: stř 04 úno 2009 14:27

Re: životnost

Příspěvek od FavoRS »

Karban píše:
FavoRS píše:..takže proč tu řešit vliv koroze, když ta by motor lehce nahlodala za 10 možná víc let......proto jak píšu.....PROBLEMATIKA KOROZE SE VŮBEC NEMUSÍ ŘEŠIT....jelikož je zanedbatelná!!!
Hm, to jsem psal ve 13:18...

Hmmm, ty ses o tom zmínil, ale tak, že z tvýho příspěvku bylo cítit to jak má ta koroze strašnej vliv.


Skrytá síla......ŠKODA FAVORIT.....FavoRS....
Karban

Re: životnost

Příspěvek od Karban »

FavoRS píše:
Karban píše:
FavoRS píše:..takže proč tu řešit vliv koroze, když ta by motor lehce nahlodala za 10 možná víc let......proto jak píšu.....PROBLEMATIKA KOROZE SE VŮBEC NEMUSÍ ŘEŠIT....jelikož je zanedbatelná!!!
Hm, to jsem psal ve 13:18...

Hmmm, ty ses o tom zmínil, ale tak, že z tvýho příspěvku bylo cítit to jak má ta koroze strašnej vliv.
Píšu tohle:


"..Negativa to samozřejmě také nese, ale snížení životnosti asi v tomto případě není důležitá..."


"...řešit ji nemusíš, když ho dlouho provozovat nebudeš.."

- - -

Kde je něco o strašným vlivu???

:roll:


FavoRS
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: stř 04 úno 2009 14:27

Re: životnost

Příspěvek od FavoRS »

Třeba to jak píšeš " když ho dlouho provozovat nebudeš.."

Z toho není dost dobře jasný, jakej časovej úsek máš namysli.........a navíc s tvým občasným pasivismem to z toho opravdu cítit jde.

Navíc některý lidi maji auto třeba jen 2 roky, takže když si to spojí s tvým řčením " když ho dlouho provozovat nebudeš" ....nevím co by si o tom měli myslet.


Ale to jsem odbočil


Skrytá síla......ŠKODA FAVORIT.....FavoRS....
Karban

Re: životnost

Příspěvek od Karban »

FavoRS píše:Třeba to jak píšeš " když ho dlouho provozovat nebudeš.."

Z toho není dost dobře jasný, jakej časovej úsek máš namysli.........a navíc s tvým občasným pasivismem to z toho opravdu cítit jde.

Navíc některý lidi maji auto třeba jen 2 roky, takže když si to spojí s tvým řčením " když ho dlouho provozovat nebudeš" ....nevím co by si o tom měli myslet.


Ale to jsem odbočil
Ale ty ho dlouho provozovat nebudeš, to je snad jasný.


FavoRS
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: stř 04 úno 2009 14:27

Re: životnost

Příspěvek od FavoRS »

No já třeba nijak extrémně ne tak okolo 5 let.....ale ostatní třeba jo.

Znám spoustu lidí kterejm stačí starý auto, který moc nežere a maji ho jen na ježdění do práce........a tyhle typy aut jsou většinou na větší časový vyhlídky.


Skrytá síla......ŠKODA FAVORIT.....FavoRS....
Karban

Re: životnost

Příspěvek od Karban »

FavoRS píše:No já třeba nijak extrémně ne tak okolo 5 let.....ale ostatní třeba jo.

Znám spoustu lidí kterejm stačí starý auto, který moc nežere a maji ho jen na ježdění do práce........a tyhle typy aut jsou většinou na větší časový vyhlídky.
A třeba zrovna na ježdění do práce nemusí znamenat na dlouho, v takovým cyklu denního provozu je opotřebení dost značný.

Já měl třeba auto starý 35 let, a sloužilo mi dalších 12 let, takže 47 lety bylo starý, když jsem ho prodal.
A nový majitel udělal trochu repasí a má ho uložený - v dost slušným stavu.


Uživatelský avatar
Aquarius1
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1195
Registrován: ned 16 pro 2007 0:43
Bydliště: Planeta Země
Dal: 5 poděkování
Dostal: 20 poděkování

Příspěvek od Aquarius1 »

Karbane Karbane,zas jen polemika a nikde nic,jsem zvědav kdy konečně vyrukuješ s něčím co bude opravdu stát za to a to nemyslím jen řeči nikam nevedoucí.Při tvé inteligenci-co takhle něco konstruktivně co by pomohlo ostatním ;)


Věřím že v jednoduchosti bude ta pravá příčina neúspěchu dosavadního bádání,jelikož se bastlíme (a to i já) ve vymýšlení složitých mechanismů.
Karban

Příspěvek od Karban »

Aquarius1 píše:Karbane Karbane,zas jen polemika a nikde nic,jsem zvědav kdy konečně vyrukuješ s něčím co bude opravdu stát za to a to nemyslím jen řeči nikam nevedoucí.Při tvé inteligenci-co takhle něco konstruktivně co by pomohlo ostatním ;)
Copak bys rád...?

8)


Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Příspěvek od poota »

Karban napsal:
Copak bys rád...?
Nevím sice úplně přesně, co by rád Aquarius1, ale předpokládám, že se shodneme. Já bych tedy opravdu moc rád, kdybys ve vlákně "Ultrazvuková mlha" napsal napsal cokoli alespoň trochu přínosného o ultrazvukové mlze. A byl bych moc rád, kdyby se ti to dařilo i v ostatních vláknech. Zatím je tvůj přínos nulový a obávám se, že to tak zůstane i nadále. Buďto prostě nic kloudného nemáš a jenom si tu honíš tričko, a nebo v horší variantě něco máš, ale nenapíšeš. Ať tak či onak, na tvoje příspěvky je opravdu škoda místa - poota


1220
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1719
Registrován: úte 09 led 2007 12:49
Bydliště: Praha
Dal: 1 poděkování
Dostal: 20 poděkování
Kontaktovat uživatele:

nějak moc mně ta mlha nebere

Příspěvek od 1220 »

Zvlášť ale kvůli panu Karbanovi, je to fakt moc nudný přesvědčovat někoho kdo žije ve starých představách o tom , že Země není placatá.
Vstřikování vody dokonce, to si Karbane představ, je předmětem vývoje nových dvoutaktů pro auta. Vím že se o sebe nepostaráš a je mi to celkem jedno. Kdo nic nezkusí........ těžko může něco ... věřit nestačí....
Někteří došli dál a motory na biomasu bez reaktoru a tím pádem i na hovna se začínají točit :D
ČASEM TO BUDOU VĚDĚT VŠICHNI a tak Ti to dojde. :epray:
Jo a kdo si myslíš že jsi, aby ti někdo něco ukazoval když to vlastně neuznáváš. Přečti si archetypy třeba se odrazíš od vlastního dna.Dej si ultimátum třeba 72 hodin, že si něco pořánýho nastuduješ a zkusíš, třeba tak jednoduchou věc jako má M 11 v autě /magnet/Lidi na tomto foru neotrávíš, sám sebe možná ale jo.Všechno souvisí i když si myslíš, že ne.
Za celkový přístup máš u mně - 25 bodů to jsou takový neviditelný bodiky, co nebolej. Škoda.
K.


Odpovědět

Zpět na „Auto na alternativní pohon“