Fórum U Pramene

 Portál: www.upramene.cz   E-mail: rival@upramene.cz

Bleší trh U Pramene
Novinka: MMS2 Maxi  Bleší trh U Pramene
     
    Aktuálně:  Probíhá migrace "Fóra U Pramene" na výkonnější server. Nahlašte prosím nalezené chyby...    
 
Právě je pát 06 pro 2019 3:25

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 30 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Homeostáze,Prevence,Souvislosti
PříspěvekNapsal: pát 16 črc 2010 9:58 
Offline
Zasloužilý člen
Uživatelský avatar

Registrace: stř 25 lis 2009 20:36
Příspěvky: 660
Karma:
Pohlaví: Neurčeno
Darovaná ocenění: 0
Ziskaná ocenění: 32
Proč mnoho postupů klasické i alternativní medicíny a ozdravných metod, má jen krátkodobější výsledky nebo nepříjemné pozdější vedlejší účinky...? Není dobré jen poznat a odstranit příčinu místo následků,...ale i pravidelná snaha předcházet jejich návratu...

--------
...bez snahy o širší pochopení souvislostí a toho CO vlastně chceme získat a zabezpečit, nenajdeme ani cesty JAK dosáhnout DLOUHODOBĚJI UDRŽITELNÝCH VÝSLEDKŮ k navození a udržení svého zdraví.

... má to také úzkou spojitost s nepopulárním slovem "prevence" - neboť daleko snadněji je udržovat něco v "provozuschopném" fungujícím stavu, než něco zanedbat a pak vynakládat velké peníze, úsilí a nervy...na složité a zdlouhavé hasení problému - nemoci....( i hloupý malý zánět je, jak by řekli požárníci, malý ohýnek. Z malého ohýnku však pokud nezačnem hasit včas, může být až tak velký oheň, že se nemusí navzdory obrovským snahám a vynaložených nákladů jej podařit uhasit - a budova(člověk) vyhoří až do základů("lehne popelem"....PS:to nás stejně nakonec asi nemine.... ;)).

--------------
Pro začátek tedy něco málo z teorie, doufejme následované úspěšnou praxí....( i já sám vím že nic nevím-a přivítám vaše pojmy a dojmy...):

Homeostáze
Acidobazická rovnováha (ABR) a její VLIV na homeostázu
- Respirační alkalkóza a acidóza
- Metabolická acidóza a alkalóza
Dehydratace
Hyponatremie
Hypoxická hypoxie (nedostatečné zásobení organismu kyslíkem)
----------------

HOMEOSTÁZE

Homeostáze nebo také homeostáza (z řec. homoios, stejný, a stasis, trvání, stání) znamená samočinné udržování hodnoty nějaké veličiny na přibližně stejné hodnotě. U živých organismů je to schopnost udržovat stabilní vnitřní prostředí, které je nezbytnou podmínkou jejich zdravého fungování a existence, i když se vnější podmínky mění. Příkladem organické homeostáze je udržování acidobazické rovnováhy nebo tělesné teploty u homoiotermních organizmů.

Koncept homeostáze v biologii popsal a publikoval francouzský fyziolog Claude Bernard roku 1865, pojem pochází od amerického fyziologa W. B. Cannona (1932).

----------


Acidobazická rovnováha (ABR) a její VLIV na homeostázu

Udržování řady veličin – například stupně pH tělních tekutin, vlhkosti, tělesné teploty aj. – ve velmi úzkých mezích je pro mnoho organismů nutná podmínka života. Podobně udržují živé buňky, tkáně i organismy více méně stálou hladinu různých látek ve svém těle, zbavují se přebytečných a přijímají ty, jichž se nedostává. Tak živočich reguluje hladinu glukózy v krvi, ledviny odvádějí přebytečnou vodu a další látky. Poruchy homeostatických mechanismů jsou příčinou řady nemocí (cukrovka, hypoglykemie aj.). Organické homeostaty jsou ve skutečnosti velmi složité a biolog Humberto Maturana proto navrhl, aby se pro ně pojem „homeostáze“ nepoužíval, protože skutečnost příliš zjednodušuje. Ve skutečnosti nejde o pouhé udržování či trvání, nýbrž o dynamické vyvažování; Maturana proto navrhl pojem homeodynamiky.

Acidobazická rovnováha (ABR) je dynamická rovnováha kyselin a zásad uvnitř organizmu, tj. stálý poměr mezi jejich tvorbou a odbouráváním, respektive vylučováním. Je nezbytná pro udržení homeostázy. V klidovém stavu dochází k větší produkci kyselých látek, které jsou ovšem neutralizovány systémem pufrů a vylučovány z těla pryč. Pufry upravují výkyvy pH (normální hodnota pH extracelulární (mimobuněčné) tekutiny je 7,36-7,44) jen do výše své pufrovací kapacity. Pokud je tato kapacita vyčerpána, pak dochází k poměrně rychlým změnám pH. V krvi se jako pufry uplatňují erytrocytární a plasmatický hydrogenkarbonatový systém (HCO3–), z nehydrogenkarbonatových systémů pak hemoglobin/oxyhemoglobin, anorganické a organické fosfáty a bílkoviny plasmy.

Porucha acidobazické rovnováhy ve prospěch kyselin vede k acidóze (snížení pH), porucha ve prospěch zásaditých látek k alkalóze (zvýšení pH).

Respirační alkalkóza a acidóza

Je navozena poruchami ve výměně krevních plynů dýchacím systémem.

Různé příčiny, které vedou ke snížení ventilace v plicních sklípcích (alveolech), způsobí nahromadění oxidu uhličitého (CO2) v organizmu a tím dojde k poklesu extracelulárního (mimobuněčného) pH na kyselou stranu. Výsledkem je respirační acidóza. Opačný děj, kdy se zvýší alveolární ventilace, vede k respirační alkalóze.

Příčiny

K respirační acidóze vedou mimojiné:
Poškození dechových center v prodloužené míše.
Obstrukce dýchacích cest.
Pneumonie
Pokles plochy pro výměnu krevních plynů (O2 a CO2) v plicních sklípcích.

Respirační alkalóza je méně častá. Nastává při nadměrné ventilaci, kdy se snižuje koncetrace CO2 v krvi (například při psychickém vzrušení, intoxikaci salicyláty, při nižší koncentraci O2 ve vdechovaném vzduchu, která vede k hyperventilaci - ve vysoké nadmořské výšce).

Kompenzace

Respirační výkyvy ABR jsou kompenzovány ledvinnými mechanismy.

U respirační acidózy se rozvine v rozmezí 1-6 dnů zvýšené vylučování protonů (H+) v renálních kanálcích, ke zpětné absorpci hydrogenuhličitanu (HCO3-) a k návratu pH skoro do normálního stavu. K opačným dějům dojde při respirační alkalóze, tj. omezí se vylučování protonů a sníží zadržování hydrogenuhličitanových iontů.

Na regulaci dýchání, tak aby byla udržována ABR, se podílejí stimulačním účinkem nevázané, nepufrované protony mozkomíšního moku, které aktivují dechová centra prodloužené míchy.

Metabolická acidóza a alkalóza

O metabolické acidóze či alkalóze hovoříme vždy, když dochází ke změnám extracelulárního pH, z příčin jiných, než je nahromadění či nedostatek oxidu uhličitého v tělesných tekutinách.

Příčiny

U metabolické acidózy jsou mimojiné příčinami:
Neschopnost vyloučení protonů ledvinami, které vznikají v organizmu.
Zvýšení metabolické aktivity.
Nitrožilní aplikace kyselin.
Vyšší ztráta alkálií z organizmu. Nejčastější příčinou jsou těžké průjmy, které provází masivní ztráta hydrogenuhličitanových iontů. Tento děj je dramatický zejména u malých dětí, kdy je jednou z příčin úmrtí.
Hluboké a dlouhé zvracení, pokud je provázeno zvracením obsahu v nižší části trávicího traktu než je žaludek.
Urémie, kdy ledviny nejsou schopné vyloučit toxické produkty a tedy i protony.
Cukrovka (diabetes mellitus), kdy u dekompenzovaného pacienta kyselé ketolátky mohou navodit až acidotické kóma.

Metabolická alkalóza je ve srovnání s acidózou vzácná. Občas jí lze navodit:
aplikací diuretik, které vedou ke zvýšené glomerulární filtraci, tekutina v ledvinných kanálcích je koncentrovanější s větším obsahem sodíku. Ten je potom více vyměňován s protony, které odchází ve vyšší míře z těla v moči a tím se rozvíjí alkalóza.
vyšším požitím alkalických látek jako např. jedlé sody při léčbě peptického vředu.
zvracení jen žaludečního obsahu znamená odchod HCl.
hypersekrece aldosteronu – mechanismus vzniku je analogický jako u podání diuretik. Aldosteron zvyšuje reabsorpci sodíku v kanálkové tekutině.

Kompenzace

Metabolické alkalóza a acidóza jsou kompenzovány dýchacím systémem. Tato kompenzace se rozvine během několika minut, nebývá tak účinná jako kompenzace renální.

Nejzávažnější účinky
acidózy - deprese CNS.
alkalózy - hyperexcitace nervového systému až křeče.

Literatura
Pometlová, M. et al.:Obecná patofyziologie. 3. LF UK, Praha, 1996.

------------
Dehydratace

Dehydratace je odstranění vody z objektu, látky či prostoru.

Z lékařského hlediska představuje narušení homeostázy (vnitřní rovnováhy organismu) v důsledku snížení obsahu vody v těle. Normální množství tělesné vody kolísá mezi 60 a 70 % tělesné hmotnosti dle věku a pohlaví. Snížení nastává v důsledku nevyváženosti příjmu a výdajů vody, například nedostatečným příjmem dostatečně kvalitní vody (typickým příkladem je zbloudilec na poušti nebo trosečník v širém oceánu), nebo přílišným výdajem vody, který není patřičně vyvážen příjmem - například při velmi silných průjmech, zvracení nebo namáhavých fyzických výkonech doprovázených silným pocením.

Zvláštním případem vysokého výdeje je polyurie, která provází ledvinové onemocnění nebo diabetes. Dehydratace způsobená při manifestaci diabetu není způsobena nízkým příjmem tekutin, naopak při nerozpoznaném diabetu člověk vypije i 5 litrů za den. Tělo se zbavuje močí přebytečné glukosy v krvi, která při koncentraci více jak 10 mmol/l překročí tzv. ledvinový práh. Ledvina pak není schopna glukósu v krvi zadržet a ta s sebou strhává osmoticky vodu. Čím vyšší glykémie, tím je tělo dehydratovanější.

Dehydratace může být životu nebezpečná a je příčinou smrti u mnoha nemocí, zejména silných průjmových onemocnění (cholera, tyfus).

Ztráta tekutiny v litrech příznaky
0,5-1 nic nebo mírná žízeň
1-2 žízeň, suché sliznice (rty), snížená tvorba moči (koncentrovaná moč tmavé barvy)
2 až cca 4 viz výše, pokles tlaku při rychlém povstání - závrať, bolest hlavy, zrychlený puls
cca 4 až cca 10 viz výše, trvale zrychlený puls, nízké napětí kůže, minimální močení
nad 10 litrů viz výše, zástava močení, smrt


Léčba

Prosté zvýšení příjmu tekutin je v mnoha případech dostačující.

Rozhodující je množství. Nelze očekávat, že výrazné příznaky ustoupí s jedním napitím. Velké množství tekutin může opět vyvolat zvracení. Pokud je snese žaludek, dojde následně k zvýšenému močení a situace se nezlepší. Tekutiny je nutno podávat po malých dávkách delší dobu. Těžká dehydratace se řeší více dnů. Na počátku je zcela dostačující voda, iontové nápoje je vhodnější naředit. Tělo primárně potřebuje vodu jako rozpouštědlo, koncentrace iontů je vysoká. Pokud dehydratovaný normálně jí, doplní minerály bez problémů.

V případech intenzívní ztráty tekutin zvracením a průjmem nestačí tedy pít stále čistou vodu, vhodné je pít čerstvé ovocné šťávy(nemáme-li tak v nejhorším i vodou naředěné 100%džusy...)
Lze použít jednoduchý rehydratační roztok. Těžká dehydratace snižuje příjem tekutin trávicím traktem, většinou je tedy v takovém případě nutné nitrožilní podání.

-------------
Hyponatremie

Hyponatrémie je porucha složení vnitřního prostředí v organismu, při níž poklesá koncentrace sodného iontu (Na+) v krvi, resp. v krevní plazmě. Může být spojen s dehydratací.

Schwartz Barterův syndrom

Schwartz Barterův syndrom, též syndrom inadekvátní produkce ADH (SIADH), může být paraneoplastickým projevem při některých nádorových onemocněních. Zvýšená produkce ADH vede k zadržování vody v těle a tím k poklesu koncentrace sodíku.

Ztráty potem

V roce 2002 na Bostonském maratonu vyšetřovali vědci přes 400 zkolabovaných závodníků. Zjistili, že mnoho z nich bylo blízko smrti z nedostatku kationtu sodíku (NaCl = chlorid sodný, kuchyňská sůl). Během závodu maratonec vypotí 3 a více litrů potu a s ním také sůl. Nedostek soli se projevuje jako žízeň, a tak závodník na občerstvovacích stanicích podél trati stále více pije. Může nastat „naředění“ vnitřního prostředí a kolaps.

--------------

Hypoxická hypoxie

Hypoxická hypoxie je nedostatečné zásobení organismu kyslíkem z důvodu nedostatečného okysličení krve. Mohou se s ní setkat lidé pracující ve velkých nadmořských výškách tzn. zejména horolezci ( znají ji pod názvem výšková nemoc ) a létající personál.

Způsobuje ji malý parciální tlak kyslíku nebo jeho malá koncentrace ve vdechovaném vzduchu. Tlak vzduchu, tudíž i parciální tlak kyslíku ( pO2 ) s nadmořskou výškou klesá. Transport kyslíku tělem ze vzduchu v plicích až k buňkám je založena na principu difuze tzn. kyslík se pohybuje ve směru tlakového spádu. Pokud klesá parciální tlak kyslíku ve vdechovaném vzduchu, klesá zároveň tlakový spád mezi ním a buňkou a tím i množství přepravovaného kyslíku.

Odolnost člověka vůči hypoxii je u každého jiná, vrozená a nedá se ovlivnit.

Obsah
1 Nadmořská výška z hlediska hypoxie
2 Pŕíznaky hypoxie
3 Faktory ovlivňující hypoxii
4 Obrana proti hypoxii


Nadmořská výška z hlediska hypoxie

Atmosféru můžeme rozdělit podle reakcí organismu na pobyt ve výšce na několik pásem
0-2 km - indiferentní pásmo - člověk netrpí obtížemi a nemusí využívat kompenzační mechanismy
2-4 km - pásmo úplné kompenzace - kompenzační mechanismy (viz hypoxie) stačí pokrýt nedostatek kyslíku.Nad 3 km mohou nastat obtíže
nad 4 km - pásmo neúplné kompenzace - kompenzační mechanismy nestačí, je nutné použít kyslíkového přístroje.
nad 6,5-7 km - kritická zóna - dlouhodobý pobyt není možný
nad 12 km - tlakový spád kyslíku je obrácený (ve volné atmosféře by kyslík nepronikal z plic do těla ale naopak!), je nutné použít přetlakovou kabinu

Pŕíznaky hypoxie

Hypoxie probíhá ve dvou fázích:
Euforická fáze- Podobá se lehké opilosti.( Je to ostatně totéž. Opilost je forma hystoxické hypoxie )Dostavuje se dobrá nálada, jemné poruchy logického myšlení, ztráta sebekritičnosti, pocit tepla v obličeji, jemné poruchy barvocitu a hloubkového vidění.
Hypoxická fáze- Podobá se těžké opilosti. Nastává úzkost, nevůle, těžké poruchy logického myšlení, motoriky, paměti. Objevují se dechové obtíže. Můžeme pozorovat cyanózu ( zmodrání sliznic a kůže ). Zorné pole se zužuje, nastává úplná ztráta barevného vidění. Téžká hypoxie končí bezvědomím a smrtí.

Příznaky jsou individuální ale u každého zůstávají stejné a s věkem se nemění. Proto se létající personál. v Ústavu leteckého zdravotnictví seznamuje s hypoxií v barokomorách, aby jí mohl rozpoznat a bránit se jí.

Faktory ovlivňující hypoxii
Výška - čím výš, tím hůř
Rychlost výstupu - čím rychleji, tím hůř
Doba vystavení velké výšce - čím déle, tím hůř
Přirozená odolnost
Fyzická zátěž - spotřebovává se kyslík - zhoršuje
Teplota - v chladu zrychlení metabolismu - spotřebovává se kyslík - zhoršuje
Stav výživy - při nedostatku cukru menší odolnost
Životospráva - nedostatek spánku snižuje odolnost
Léky, alkohol, kouření, nemoc - snižuje odolnost

--------------
PS: Tak zatím tolik základ z wikipedie...Jistě se dá najít MNOHO SOUVISLOSTÍ a dalších návazných věcí, které pro toho kdo nechce zůstat v šíři svého obzoru omezen, by měli být brány v úvahu při naší individuální cestě za zdravím.
Doplňujte, diskutujte, uvažujte do sytosti....(je to samozřejmě TA TĚŽŠÍ CESTA- JEDNODUŠŠÍ JE NAJÍT ZÁZRAČNÝ VŠELÉK NEBO SE BEZ ZNALOSTI SOUVISLOSTÍ VRHAT BEZHLAVĚ Z JEDNÉ LÉČEBNÉ METODY ČÍ "LÉKU"(které nejspíš zabraly jen dočasně... :cry: ) NA DALŠÍ "zaručené" řešení.... :|


Naposledy upravil muflon dne pát 06 srp 2010 11:20, celkově upraveno 11

Nahoru
 Profil   
 
 Předmět příspěvku: Pár dalších souvisejících odkazů
PříspěvekNapsal: pát 16 črc 2010 10:24 
Offline
Zasloužilý člen
Uživatelský avatar

Registrace: stř 25 lis 2009 20:36
Příspěvky: 660
Karma:
Pohlaví: Neurčeno
Darovaná ocenění: 0
Ziskaná ocenění: 32
Mnoho lidí si nepřipouští, že na naše nemoce si často zaděláváme DLOUHO PŘEDTÍM než se v plné palbě projeví....(často jde o mnoho roků). Typickým příkladem je dnešní epidemie nárůstu cukrovky...Pokud ji ještě nemáte, buďte sice rádi ale nebuďte ukolébáni k neinformovanosti -jak se projevuje už začínající cukrovky(i když to už je docela pozdě....-zkušení to poznají dokonce i pár let před tím než se cukrovka projeví...)

Malý příklad základních informací(doufám že najdete i lepší a praktičtěji využitelné odkazy nebo napíšete své poznatky... :)) :
http://cs.wikipedia.org/wiki/Diabetická_ketoacidóza

Další věcí které zajímá(doufejme) nejen alkoholiky je "jak dlouho mi vydrží játra"(nejen fungující tak nějak ale zdravá...):
Základní info o selhání jater:
http://cs.wikipedia.org/wiki/Jaterní_selhání

--------------------

Nás co se narozdíl od ostatních aspoň trochu zajímáme např. o očisty jater, ledvin, střev...,acidobazickou rovnováhu apod., by mohlo být dobré vědět i související věci...
Např.(a to není jen pro aktivně činné a sportovce...) :

Laktacidóza

Laktacidóza (též laktoacidóza) je stav způsobovaný nahromaděním kyseliny mléčné v těle. Vede k překyselení krve (acidóze) a považuje se za samostatnou formu metabolické acidózy[1]. Hypoxie a hypoperfuze tkáně nutí buňky štěpit glukózu anaerobně. To vede k tvorbě kyseliny mléčné. Proto je zvýšená hladina kyseliny mléčné, společně s klinickými znaky a symptomy, indikací hypoxie, hypoperfuze a možného poškození tkáně. Laktacidóza je charakterizována úrovní laktátu nad 5 mmol/l a pH séra pod 7,35[2].

Existuje více různých příčin laktacidózy[4]. Patří mezi ně:
genetické dispozice
MELAS (progresivní vrozená mitochondriální encefalomyopatie)
porucha ukládání glykogenu
deficit 1,6-difosfatázy fruktózy
deficit pyruvátdehydrogenázy
intoxikace
fenformin[5]
metformin[6]
isoniazid
inhibitory nukleosidové reverzní transkriptázy
ostatní příčiny
hypoxie a hypoperfuze
hemorrhagie
otrava ethanolem
sepse
šok
jaterní onemocnění
diabetická ketoacidóza
svalová námaha
regionální hypoperfuze (střevní ischemie...)
nehodgkinův lymfom, Burkittův lymfom

Související stavy

Laktacidóza je základním procesem posmrtné ztuhlosti. Svalová tkáň zemřelého se v nepřítomnosti kyslíku uchyluje k anaerobnímu metabolismu a do tkáně se uvolňuje významné množství kyseliny mléčné. To společně se ztrátou adenosin trifosfátu způsobuje, že svaly tuhnou.

Laktacidóza může být také výsledkem deficitu vitaminu B1 (thiaminu).

Zvířata

Plazi, kteří při silných pohybech spoléhají primárně na anaerobní způsob získávání energie, mohou být na laktacidózu zvláště náchylní. Konkrétně při lovu velkých krokodýlů tato zvířata často tvoří taková množství laktátu, že to významně mění pH jejich krve, což jim mnohdy brání reagovat na podněty a pohybovat se. Byly zaznamenány případy, kdy zvlášť velcí krokodýli, kteří kladli extrémní odpor proti jejich ulovení, později zemřeli v důsledku narušení rovnováhy pH jejich krve[7].

Související články
Metabolická acidóza
Kyselina mléčná

Reference
V tomto článku je použit překlad textu z článku Lactic acidosis na anglické Wikipedii.

--------
Kyselina mléčná je kysele chutnající, lehce rozpustná, bezbarvé krystaly tvořící kyselina s chemickým vzorcem CH3–CHOH–COOH. Tato kyselina vzniká mléčným kvašením cukrů, např. v mléce, sýrech, kyselém zelí. Používá se proto v pekařství, pivovarnictví, koželužství, k přípravě limonád a při barvení a zušlechťování textilií (pohmat, lesk). Většinou je opticky neaktivní (viz optická aktivita). Používá se také kvůli svým antiseptickým vlastnostem v mastech, ústních vodách a jako prostředek k ošetřování vlasů. Její L-enantiomer je koncovým produktem mléčného kvašení cukrů, a proto je přítomen v kyselém mléku a zelí.

Sůl kyseliny mléčné (anion kyseliny mléčné) se nazývá laktát CH3-CHOH-COO-. Laktát vzniká (krystalizuje) při nadměrné námaze, kdy se glukosa spaluje za nedostatku kyslíku ve svalech (viz anaerobní glykolýza). To se projevuje bolestí svalů po pohybu (během určité doby se krystalky kyseliny mléčné ve svalech za přítomnosti kyslíku zase začnou rozpouštět, což pocítíme tím, že svaly po této době přestanou bolet).

Literatura
Výkladový slovník biochemických pojmů, http://vydavatelstvi.vscht.cz/knihy/uid ... ina_mlecna


Naposledy upravil muflon dne pát 06 srp 2010 9:41, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil   
 
 Předmět příspěvku: Dobrý metabolismus je základ...
PříspěvekNapsal: pát 16 črc 2010 10:34 
Offline
Zasloužilý člen
Uživatelský avatar

Registrace: stř 25 lis 2009 20:36
Příspěvky: 660
Karma:
Pohlaví: Neurčeno
Darovaná ocenění: 0
Ziskaná ocenění: 32
Metabolický syndrom

Metabolický syndrom (MS) je odborný termín, který zaštiťuje řadu rizikových faktorů nebo nemocí, které se často vyskytují společně a které vedou k předčasným komplikacím zdravotního stavu. Je známý také jako syndrom X, Reavenův syndrom, syndrom inzulínové rezistence či smrtící kvarteto. Za patofyziologický podklad metabolického syndromu je považována inzulínová rezistence. Syndrom ve svém důsledku vede k rozvoji diabetu 2. typu a předčasným komplikacím oběhového systému, jako ateroskleróza, infarkt myokardu, mozková mrtvice apod. Nebezpečí metabolického syndromu tkví především v tom, že se člověk necítí nemocný, žádný faktor ho neomezuje v běžném životě a tím pádem nemá potřebu ani vůli dodržovat režimová opatření a pravidelně užívat léky.

V České republice trpí metabolickým syndromem asi 25 % populace v produktivním věku, u seniorů se vyskytuje u přibližně 40 % jedinců.Obsah

Složky metabolického syndromu
obezita
vysoký krevní tlak
vysoká hladina triacylglycerolu
nízká hladiny HDL cholesterolu
diabetes melitus 2. typu
-----------

Určitě je vhodné se zajímat o to co souvisí s dobrým metabolismem...lékaři se (žel) zajímají víc o patofyziologii
Základní info:
http://cs.wikipedia.org/wiki/Kategorie:Metabolismus


Nahoru
 Profil   
 
 Předmět příspěvku: Krvinky, Kapiláry, Metabolismus-jak zlepšit
PříspěvekNapsal: pát 16 črc 2010 14:09 
Offline
Zasloužilý člen
Uživatelský avatar

Registrace: stř 25 lis 2009 20:36
Příspěvky: 660
Karma:
Pohlaví: Neurčeno
Darovaná ocenění: 0
Ziskaná ocenění: 32
Na základě knihy Michaela Peusera "Kapillaren bestimmen unser Schiksal" (Kapilary urcuji nas osud) cituji neco malo z jeho kompendia "kapilární teorie":

Vysledky nejnovejsich vyzkumu v oblasti kapilar -

Lidé kteri trpi nemocemi jejichz pricinami jsou:
- zúžené kapiláry
- nedostatek křemíku
- "lepkavá krev"
- ztráta pružnosti krvinek

mohou za pomoci určitých opatření výrazně pomoci svemu zdravi, a to dodržováním např. těchto zásad:

"Čtyřlístek(nikoli desatero) pro zdraví:
1) užíváním křemíku (je např. v okurkách! nebo bílém jílu, krátkodobé(!) kůry lze dělat také s čajem z přesličky nebo kopřivy). Bez křemíku ztrácí cévy a kapiláry pružnost a kornatějí, křemík též aktivuje imunitu
2) užíváním kyseliny gamma-linolenove (napr. v pupalkovem oleji), to má vliv na zlepšení proudění krve a odstraňuje problémy s její viskozitou
3) užíváním alkalických minerálů (hořčík, draslík,... apod., a samozřejmě jíst co nejvíc čerstvého ovoce a zeleniny - pro mnohé nejlépe stravitelných ve formě šťáv)
4) užíváním Aloe Vera-gel, nejlépe s přidáním medu který účinky zesiluje (nikoli jen šťávy Aloe nebo roztoku, musí obsahovat ALOIN z vnitřní strany řízků listu, nevyrobenych z koncentratu a tepelně upravených roztoků namíchaných s vodou...). Aloe obsahuje mj.titan a galium-ktere se jinde temer neobjevuji(tyto stopove prvky jsou potřebné pro látkovou výměnu)

To má úzkou spojitost s nápravou překyselení organismu, které mj.:
- zhoršuje zásobování těla kyslíkem
- je příčinou tuhnutí červených krvinek které tak ztrácejí svou pružnost a zúženými kapilárami putují mnohem pomaleji

ZLEPSENY PRUTOK KRVE POSKYTUJE TELU LEPSI MOZNOST SAMO SE VYLECIT. Znovuobnovení normální, zdravé průchodnosti kapilár je velmi důležité....spolu s dostatečným prouděním lymfy v těle a dobře fungujícím trávením.

Nedostatek kyslíku vede k překyselení organismu (proto je také tak důležity pravidelný pohyb v přírodě jak doporucuje Jarda Z. ... :wink: ), přesto - pokud máte zúžené kapiláry(tj.drobné cévky) tak to opět velmi brzy vede k nedostatku kyslíku a nemusí stačit ani ten pohyb..., zvláště když kromě pohybu ještě nějak dál nekompenzujete stresy (pohyb v přírodě je velmi účinný odbourávač stresů a podporovač dobrého metabolismu a pohybu střev...

Proto je vhodné ještě něco přidat neboť nekompenzované stresy rozhodí Váš organismus i kdyby jste se stravovali sebezdravěji a cpali do sebe tuny potravnich doplnku...nutna je napr.naučit se efektivněji odpočívat a využívat chvíle volna(dřepnutí před TV vám naopak ty skrovné zbytky sil ještě vysaje jak vysavač... :evil:), relaxace(prochazka vecerni pred spankem...), meditace(napr.rozjimani o nepatrnosti svych problemu z pohledu z vesmíru na nasi obrovskou Zemi, ktera se vsak z vesmirneho pohledu jeví jako nepatrná....), poslech velmi pomalé uklidňující hudby(metronom M.M.40-50 tj."tep" hudby pomalejší než je 1vterina(1sec.=M.M.60), atd....a můžete se podělit jaká opatření na kompenzaci stresu děláte vy... :wink:

Malokdo si uvedomuje jak velky vliv na celkove zdravi a vyhlidky(na pripadnou smrt ci uzdraveni), mají právě naše ZDRAVÉ KRVINKY, KAPILÁRY A DOBŘE FUNGUJÍCÍ METABOLISMUS (jako dobře namazany stroj který se jen tak "nezadře"... :shock:

Pokud nekdo mate k tomu co říct, piste do tohoto vlakna. :D


Naposledy upravil muflon dne sob 17 črc 2010 1:39, celkově upraveno 5

Nahoru
 Profil   
 
 Předmět příspěvku: Veškeré
PříspěvekNapsal: pát 16 črc 2010 14:24 
Offline
Zasloužilý člen
Uživatelský avatar

Registrace: sob 21 říj 2006 1:32
Příspěvky: 1764
Karma:
Bydliště: Severní Morava
Pohlaví: Muž
Darovaná ocenění: 2
Ziskaná ocenění: 53
popsané potíže jsou důsledkem nedostatku tvorby HCl v žaludečních buňkách. Hlavní příčinou výpadku je dlouhodobý stres.

_________________
The hardest part of being a teacher is not teaching what I know but knowing what not to teach.
-----------------------------------------------------


Nahoru
 Profil Zobrazit autorovy stránky   
 
 Předmět příspěvku: Re: ABR
PříspěvekNapsal: sob 17 črc 2010 10:26 
Offline
Zasloužilý člen

Registrace: stř 02 čer 2010 23:22
Příspěvky: 209
Karma:
Pohlaví: Neurčeno
Darovaná ocenění: 0
Ziskaná ocenění: 0
Ahoj Muflon.

Už som to tu niekde písal...ale k tej ABR ti sem vložím jeden zaujímavý článok. možno ta poteší.


Nejste registrován nebo přihlášen, takže nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Nahoru
 Profil   
 
 Předmět příspěvku: Re: Veškeré
PříspěvekNapsal: sob 17 črc 2010 10:41 
Offline
Zasloužilý člen

Registrace: stř 02 čer 2010 23:22
Příspěvky: 209
Karma:
Pohlaví: Neurčeno
Darovaná ocenění: 0
Ziskaná ocenění: 0
Merlin píše:
popsané potíže jsou důsledkem nedostatku tvorby HCl v žaludečních buňkách. Hlavní příčinou výpadku je dlouhodobý stres.


Prosím ta vieš aj povedat niečo iné ako HCl????
pozri si najskorej aké písal zdravotné problémy a niečo si o nich nájdi..........a zistíš že problém je niekde inde ako v nedostatku HCl
čo má spoločné HCl s Hyponatremiou, dehydratáciou a hypoxiou........ach jaj.


Nahoru
 Profil   
 
 Předmět příspěvku: Re: Veškeré
PříspěvekNapsal: sob 17 črc 2010 13:16 
Offline
Zasloužilý člen
Uživatelský avatar

Registrace: sob 21 říj 2006 1:32
Příspěvky: 1764
Karma:
Bydliště: Severní Morava
Pohlaví: Muž
Darovaná ocenění: 2
Ziskaná ocenění: 53
roughboy píše:
... čo má spoločné HCl s Hyponatremiou, dehydratáciou a hypoxiou........ach jaj.


Všechno souvisí se vším. A pokud nejsou základy, na kterých stojí zdi, nemá smysl se bavit o střeše.
Možná se vyplatí ještě jednou uvést přiložený text. Je to česky..


Nejste registrován nebo přihlášen, takže nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

_________________
The hardest part of being a teacher is not teaching what I know but knowing what not to teach.
-----------------------------------------------------


Nahoru
 Profil Zobrazit autorovy stránky   
 
 Předmět příspěvku: Re: Veškeré
PříspěvekNapsal: úte 20 črc 2010 11:48 
Offline
Zasloužilý člen
Uživatelský avatar

Registrace: stř 25 lis 2009 20:36
Příspěvky: 660
Karma:
Pohlaví: Neurčeno
Darovaná ocenění: 0
Ziskaná ocenění: 32
Merlin píše:
roughboy píše:
... čo má spoločné HCl s Hyponatremiou, dehydratáciou a hypoxiou........ach jaj.


Všechno souvisí se vším. A pokud nejsou základy, na kterých stojí zdi, nemá smysl se bavit o střeše.
Možná se vyplatí ještě jednou uvést přiložený text. Je to česky..


Otázka by mohla znít i jinak:
Je pravda že nefunkční parietalni buňky(ktere se spolupodílí v těle na tvorbě HCL) už nejde v určitém stadiu nemoci znova nahodit aby se znovu vzpamatovaly a začaly produkovat dost vlastní HCL v těle ???...
A hlavně...JAK TOHO DOCíLIT...a k tomu doufejme může přihodit časem více lidí nějaké poznatky a shrnutí dosavadního stupně naseho poznání. Tak přeju hodně "badatelsky-entuziastických" úspěchů a to hlavně uplatnitelných dostupne pro KAZDEHO cloveka...;)

ZAKLADNI INFO O PARIETALNICH BUNKACH:
http://www.google.cz/search?hl=cs&clien ... =&gs_rfai=

http://cs.wikipedia.org/wiki/Parietální_buňka

-----------------------

PS: Prosím všechny aby věci týkající se HCL psali do vhodných vláken kvuli prehlednosti a tematicke souvislosti:

Hlavni vlakno o léčebné Terapii HCL(roztok kyseliny solne neboli chlorovodikove) je zde:
viewtopic.php?t=1631

Vedlejsi vlakno o diskusi zda (ne)doplnovat HCL orálně či jinak a způsobech podpory vlastní tvorby HCL v těle apod.zde:
viewtopic.php?t=1710

O BetainHCL-vlákno viz:
vlákno o dobrém trávení- viewtopic.php?t=1727
nebo PMS(včetně informací o Betainu)- viewtopic.php?t=1680

_________________
Cizími zkušenostmi se málokdo poučí - co si kdo vyzkouší sám na sobě, tomu je ochoten věřit.(paradoxně Zakázané ovoce nejlíp chutná, proto říkám: "Raději to nikdo nezkoušejte ! - co kdyby to náhodou bylo šarlatánství... :-)


Naposledy upravil muflon dne pát 06 srp 2010 10:04, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil   
 
 Předmět příspěvku: Důležitost podpory žláz s vnitřní sekrecí
PříspěvekNapsal: stř 04 srp 2010 14:36 
Offline
Zasloužilý člen
Uživatelský avatar

Registrace: stř 25 lis 2009 20:36
Příspěvky: 660
Karma:
Pohlaví: Neurčeno
Darovaná ocenění: 0
Ziskaná ocenění: 32
Nemoci endokrinního systému jsou běžné, např. diabetes mellitus (cukrovka), nemoci štítné žlázy atd.

Jen namátkou co si ani neuvědomujeme...
-Proč přibývá neplodných mužů(nepohyblivých spermií)...např.souvislost s estrogeny z ženské antikoncepce, kterou čističky z vodáren prakticky zatím moc neumějí odstranit z pitné vody...
-Proč tolik maminek není schopno kojit dostatečně dlouho(ztráta mléka)...laktační hormon podporující tvorbu mléka při kojení(luteotropní hormon (prolaktin, LTH)
-Proč tolik lidí má nedostatek "hormonu štěstí"(serotonin aj.)...a je tolik depresí a psych.poruch...
-Proč lidem obvykle schází dostatek melatoninu...a přibývá mj.poruch nespavosti...
-Proč ve světě např.přibývá epidemie nárůstu cukrovky, a to nejen té "stařecké"...
-Proč tolik lidí trpí s pod- nebo nad-produkcí štítné žlázy....
-Jaká může být souvislost mezi hormonem zvaným LEPTIN(tuková tkáň), +poruch štítné žlázy...a nemožností trvaleji zhubnout
(těch otázek by mohlo být mnohem víc ale spíš nás asi zajímá řešení(snad přijdou když se budeme vhodně ptát a HLEDAT řešení...proto nezaškodí vědět trochu souvislostí... )

Žlázy s vnitřní sekrecí - nákres + podrobný popis:
http://sk2.goo.cz/zdravi_na_dlani/knihy ... ekreci.htm

http://sk2.goo.cz/zdravi_na_dlani/knihy ... _zlazy.htm
http://sk2.goo.cz/zdravi_na_dlani/knihy ... _zlazy.htm
http://sk2.goo.cz/zdravi_na_dlani/knihy ... ekreci.htm
Žlázy endokrinní - (nákres)
http://sk2.goo.cz/zdravi_na_dlani/nase_ ... ekreci.htmJen namátkou např.:
-THYMUS (brzlík)...(pozn.-kdysi jsem něco četl o výzkumu inj.podávání thymových(tj.brzlíkových) výtažků s překvapivými výsledky...kdo chce nechť trochu zagooglí...)
Řídí: růst, metabolizmus pohlavních orgánů, ovládá lymfatický systém.

-NADLEDVINKY (glaudula suprareoalis)
Řídí: kůra nadledvinek řídí metabolizmus vápníku, hladinu fosforu, síry chlóru a sodíku v krevní plasmě, pohlavní funkce, vylučování vitamínu C. Dřeň nadledvinek rozšiřuje zornice, kontrahuje dělohu, brzdí pohyby střev

-LYMFATICKÉ ŽLÁZY(pozn:nevím, jen vím že rozproudění lymfy-např.pohybem,masáží atd, odvádí z těla nahromaděné toxiny v lymf.systému... :? )
Řídí: metabolizmus síry, obranné látky.

-JÁTRA (hepar)
Řídí: oxidaci, oxygeraci detoxikaci, povzbuzují slinivku břišní, lymfatické cesty, slezinu, jsou povzbuzována nadledvinkami a varlaty.

----------

Znalosti o nedostatečné činnosti žláz s vnitřní sekrecí na možnost obnovení zdraví, jsou často nedoceněny pro svou málo zdůrazňovanou důležitost...Měly by nás zajímat možnosti zlepšení jejich funkce...

Asi nejznámější žlázy jsou hypofýza,nadledvinky, štítná žláza a slinivka břišní...
Podrobný ale stručný seznam žláz a jejich sekretů-hormonů, viz např.zde:
http://www.zdravi4u.cz/view.php?cisloclanku=2007040601
http://cs.wikipedia.org/wiki/Soustava_žláz_s_vnitřní_sekrecí

Štítná žláza viz vlákno: http://www.zdravi-az.cz/Forum/search.ph ... a&start=60
Jen něco málo ke štítné žláze-jeden z jejích hormonů-kalcitonin - snižuje hladinu vápenatých a fosforečnanových iontů v krvi jejich ukládáním do kostí...

JATRA-ZLUCNIK-SLINIVKA mají úzkou souvislost(a samozřejmě se to dá doplnit pokud chcete...).
Ted ctu Malachova Totalni detoxikaci a doporucuju vsem!!
Překvapilo mne JAK DULEZITA JE DOBRA CINNOST JATER(pečeně) NA CELKOVE DOBRE ZDRAVI a vitalitu cloveka...
Malachov-kniha Totální detoxikace.

Krátký citát: ...zdraví jater zajišťuje zdraví a životaschopnost celého organismu. Nejdůležitější ŽLÁZY-hypofýzy, štítná žláza a slinivka...JÁTRŮM POMÁHAJÍ PŘI TRÁVICÍCH PROCESECH...(Tyto žlázy jsou ale) paralyzovány, když se příliš namáhají, aby oslabeným a nemocným játrům pomohly...Celkové poruchy...hrozí nedozírnými následky.


Naposledy upravil muflon dne pon 09 srp 2010 19:01, celkově upraveno 3

Nahoru
 Profil   
 
 Předmět příspěvku: Jak se bránit plísním a toxinům
PříspěvekNapsal: čtv 05 srp 2010 9:50 
Offline
Zasloužilý člen
Uživatelský avatar

Registrace: stř 25 lis 2009 20:36
Příspěvky: 660
Karma:
Pohlaví: Neurčeno
Darovaná ocenění: 0
Ziskaná ocenění: 32
Plísně,Toxicita potravin,Éčka,PREVENCE před škodliv.účinky-viz vlakno:
http://www.zdravi-az.cz/Forum/viewtopic.php?f=24&t=807

Ohledně pravidelné detoxikace viz různá vlákna o očistách...

Hodně se dá ovlivnit i stravou...viz různá vlákna...

Fytoncid,fytoncidní účinek - fytoncidy jsou rostlinná antibiotika nebo i rostlinné pesticidy(nikoli chemické, ale přirozeně obsažené v rostlině), tyto látky jsou toxické vůči patogenním virům, mikroorganismům a škůdcům rostlin. Lidověji řečeno-usmrcují mikroorganismy, nebo omezují jejich růst. Mají význam v ochraně před infekcemi, zvláště v období chřipkových nákaz, také mají hojivý účinek na rány.
- příkladem může být např.mrkev(výborné je denodenní pití čerstvých šťáv s podílem mrkve),rajče(vhodné mixovat také s Céčkem),česnek,cibule...různá koření a byliny...

Neplést s fungicidním účinkem - fungicidy(nikoli chemické, ale přirozeně obsažené v rostlině) jsou látky hubící plísně.
- příkladem může být opět cibule a česnek, dále chilli,kurkuma,zázvor...různé byliny...

PS: :!: Jedna věc je používat v případě akutní potřeby chemické "biče"(ať už klasické nebo alternativní medicíny a postupů), a jiná věc je snaha najít nějaký preventivně-léčebný životní styl a každodenní možnosti jak ovlivňovat své zdraví bez rizik vedlejších efektů...


Nahoru
 Profil   
 
 Předmět příspěvku: Vseobecne podcenovani parazite a nasledky na zdravi
PříspěvekNapsal: pát 06 srp 2010 15:28 
Offline
Zasloužilý člen
Uživatelský avatar

Registrace: stř 25 lis 2009 20:36
Příspěvky: 660
Karma:
Pohlaví: Neurčeno
Darovaná ocenění: 0
Ziskaná ocenění: 32
Hlavní příčiny nákazy+příznaky parazitárních infekcí...podrobněji viz:
http://www.centrumzdravi.net/boj-proti- ... oveka.html

...V dnešní době existují různé léky proti cizopasníkům, ale otázka boje s cizopasníky zůstává nevyřešenou. Příčin tohoto jevu je několik. Za prvé lidé nevnímají tento problém dost vážně kvůli nedostatečným znalostem. Za druhé takové léky jako antibiotika, kortikosteroidy a hormony dokonce napomáhají rozvoji mnohých druhů cizopasníků. Zpravidla se nevěnuje dostatečná pozornost průběžné prevenci.

Během posledních 50 let medicína prakticky přestala bojovat s cizopasníky a ti to využili k tomu, aby člověka přemohli.

Parazitárním infekcím podle počtu postižených osob patří dnes 4. místo. První místo zaujímají kardiovaskulární onemocnění, druhé onkologická onemocnění a třetí — mrtvice, ale všechna tato onemocnění jsou často spojena s výskytem cizopasníků v těle člověka.

Cizopasnící červy a jejích larvy během různých migračních úseků se usazují v orgánech, provrtávají cévy, narušují protirakovinovou obranu a teprve tehdy vznikají onemocnění.

Hlísti požírají potravinové zásoby člověka spolu s krví hostitele. Hlísti absorbují ve velkém množství křemík, což pro člověka představuje ohrožení života.

Chronická a mezi nimi i onkologická onemocnění jsou ze 60% vyvolána působením cizopasných červů. Podle údajů uváděných zdravotnickou literaturou během posledních deseti let se cizopasníci lokalizují v životně důležitých orgánech jako je mozek, srdce, průdušky, játra, ledviny atd. (údaje SZO z roku 1999). Pokud stav infikování cizopasníky trvá dlouho, trpí tím nejenom vnitřní orgány ale i imunitní systém.

Jarda Z. ze zdravi-az.cz píše:
Osobně se domnívám, že toto přehlížení domácích zvířátek v lidském těle je z hlediska medicíny záměrné, protože odstraněním zvířátek ze svých orgánů se zpravidla opravdu uzdravíte, což evidentně moderní medicína nemůže potřebovat, tím by klesaly zisky. Já bych je určitě neřadil na 4 místo, ale na první příčku příčin veškerých onemocnění, těsně po kyselosti a hlenu, což jsou dva základní faktory úspěšného zabydlení cizopasníků ve vašem těle. Ovšem obráceně to funguje naštěstí také a pokud pro svoje domácí zvířátka přestanete dělat takové pohodlí, tak se prostě odstěhují bez nějaké drastické chemické léčby a bohatě na ně stačí delší hladovění a hořké byliny.

Více viz vlákno na tomto fóru o parazitech nebo také na zdravi-az.cz:
http://www.zdravi-az.cz/Forum/viewtopic ... 4&start=30


Nahoru
 Profil   
 
 Předmět příspěvku: Bez očisty střeva a jater nelze nic moc vyřešit...
PříspěvekNapsal: pát 06 srp 2010 16:23 
Offline
Zasloužilý člen
Uživatelský avatar

Registrace: stř 25 lis 2009 20:36
Příspěvky: 660
Karma:
Pohlaví: Neurčeno
Darovaná ocenění: 0
Ziskaná ocenění: 32
Stále hledáme jednodušší rychlé zázračné všeléky...jak se vyvléci z nepohodlných ale klíčových opatření k návratu zdraví: málokomu se chce provádět několikrát ročně(nebo častěji) očistu střev a jater....

Malachov v knize Totální detoxikace popisuje, že očista střeva a jater jsou nezbytné a je to podle něj možná vrchol lékařského umění- REVITALIZACE ORGANISMU JEHO VLASTNÍMI SILAMI... ;)
"...po vyčištění jater zmizí halda chronických a jiných nemocí jakoby sama od sebe...

Nejprve musí přijít očista střeva, pak až očista jater....dost je toho popsáno ve vlákně o různých očistách na tomto fóru.

1) Očista střeva může začít třeba zvýšenou konzumací čerstvého ovoce a zeleniny, dodáváním psyllia nebo lepicolu, mnozí mají zato že bez klystýru to nejde...ti co jsou proti levným historicky ověřeným klystýrům(nebo nověji kolonhydroterapií) a mají dost peněz-dají asi přednost předraženému výrobku Sanogel(Enterosgel, apod)....

Pokud neodstraníme zácpy a násilnou,nepravidelnou stolici, pak venózní krev spodní části konečníku neprochází játry ale NEVYCISTENA SE DOSTAVA PRIMO K SRDCI... :shock:
- odtud nejspise i dnesni epidemie srdecnich poruch...

Současná léčba klasické ale i alternativní medicíny nemá perspektivu bez vyčištění krve(tedy opět jsme u střeva a jater...).
Srdce i kterykoli orgán se obnovuje zásluhou čisté zdravé(dostatečně okysličené a proudící..!) krve...která je však u většiny lidí pořád znečištěná...Pak nás žádné drahé léky, léčby, ani léčitelé nespasí...

Veškeré živiny ale i toxiny se řeší hlavně skrze střevo a játra... :!:

2) Po kůře očisty střeva následuje očista jater (jedno bez druhého nemá velký význam...).
Pak je vhodné 2-3x ročně rovádět preventivně tyto kůry pro udržení očistných pochodů organismu.

Pokud játra neplní svou funkci coby trávicí orgán, orgán krevního oběhu a látkové výměny, tak krev zůstane znečištěna a stagnuje(neproudí dostatečně) ve venózní soustavě.

Pokud krev neproudí dostatečně:
* buňky hladovějí
* buňky jsou napůl zadušené (dodávky kylíku váznou a odplavování CO2 vázne...)
* buňky se po uši máchají ve vlastní špíně (usazeniny a jedy, odumřelé buněčné orgány se hromadí uvnitř buňky)
* chybí humorální a další REGULACE jejich životních činností organismem (+ kvůli vlastní špíně uvnitř vznikají mutace...a rakoviny...)


Nahoru
 Profil   
 
 Předmět příspěvku: Re: Bez očisty střeva a jater nelze nic moc vyřešit...
PříspěvekNapsal: pát 06 srp 2010 17:18 
Offline
Zasloužilý člen

Registrace: stř 02 čer 2010 23:22
Příspěvky: 209
Karma:
Pohlaví: Neurčeno
Darovaná ocenění: 0
Ziskaná ocenění: 0
1) Očista střeva může začít třeba zvýšenou konzumací čerstvého ovoce a zeleniny, dodáváním psyllia nebo lepicolu,

Ahoj Muflon......už som ti vysvetlil očistu čriev....
prosím ta vysvetli mi ako z ovocím, zeleninou,psyliom...alebo lepicolom....odstrániš ž tela mikroby, ktoré sú molekulovej velkosti napríklad 100 daltonov.......
a to nehovorím o plynoch. ktoré sú v črevách...metan , merkoptan . H2S.......o drobnostiach ako bilirubín, močovina, trigliceridy...atd...atd......radšej pomlčím
S tým čo tu uvádzaš človeku pomože akurát aby sa dobre vyprázdnil a nie na očistu.
Trošku si zisti čo je pojem detoxikácia a čoho sa týka......potom skús nájst nejaký prípravok alebo potravinu alebo čokolvek iné ktoré ti to funkčne dokáže odviest z organizmu von...... a budeš prekvapený že hladáš márne.....najbližšie sú saponíny ale!!!...tier berú len čast spektra toxínov v organizme......skús nájst produkty, ktoré berú skoro všetok odpad....včetne tažkých kovov..a uvidíš kam sa dostaneš.
Z či už kupovaným alebo domácím ovocím a zeleninou si tiež dávaš toxíny do organizmu.....(nie sú pestované v hermetickom prostredí a bez toho aby boli pestované bez vzduchu slnka a vody.....to nejde.
UMELÉ METABOLITY PRÍRODNÉ PRODUKTY NEDOKÁŽU Z TELA ODSTRÁNIT LEBO ICH NEVIDIA........

Očista čriev je ako si spomínal nevyhnutná...nato neprišiel Malachov ale čínania pred 5000 rokmi.......a bez nej každá liečba pojde velmi problematicky.
Nezavádzaj ludí.....

Sám vidš že do žiadnyh rád čo uvádzaš vo všetkých vláknach sa ti vobec nemontujem...sú to užitočné rady. človek nech užíva na posilnenie organizmu čokolvek čo mu vyhovuje...ale čo sa týka očisty čriev tam prosím zlahka...... ;)
R.


Nahoru
 Profil   
 
 Předmět příspěvku: Re: Bez očisty střeva a jater nelze nic moc vyřešit...
PříspěvekNapsal: ned 08 srp 2010 22:22 
Offline
Zasloužilý člen
Uživatelský avatar

Registrace: stř 25 lis 2009 20:36
Příspěvky: 660
Karma:
Pohlaví: Neurčeno
Darovaná ocenění: 0
Ziskaná ocenění: 32
roughboy píše:
...prosím ta vysvetli mi ako z ovocím, zeleninou,psyliom...alebo lepicolom....odstrániš ž tela mikroby, ktoré sú molekulovej velkosti napríklad 100 daltonov.......
a to nehovorím o plynoch. ktoré sú v črevách...metan , merkoptan . H2S.......o drobnostiach ako bilirubín, močovina, trigliceridy...atd...atd......radšej pomlčím
S tým čo tu uvádzaš človeku pomože akurát aby sa dobre vyprázdnil a nie na očistu...
... človek nech užíva na posilnenie organizmu čokolvek čo mu vyhovuje...ale čo sa týka očisty čriev tam prosím zlahka...... ;)
R.Ano vysvětlil jsi že se ničí mikroflora...(což Malachov vyvrací u urino-klystýrů !), co se týká odvodu těžkých kovů a jiných toxinů z těla, dá se to i JINAK - neexistuje tady jen předražený Enterosgel...(SAMOZŘEJMĚ ŽE FUNGUJE A JE VÝBORNÝ..., ale já hledám i cesty pro lidi méně movité, co chtějí průběžným způsobem odstraňovat pravidelně toxiny z těla...-levnějšími ale každému dostupnými metodami...cíl zde není v tom být dokonale "sterilní"(...to se nevyplácí ani jogínům ani alergikům zvyklým na sterilní vzduch svých domácích čističek vzduchu...když tělo ztratí adaptabilitu a přestaneme trénovat imunitu je problém...a za tělo vše řešit také není vždy dobré (něco jiného je když to jinak nejde nebo je rakovina a jiná závažná akutní onemocnění...to se pak musí tělu maximálně ulehčit...).

Proto také odkazuju na vlákno o různých očistách kde o tom je více... ;)...případné debaty tedy směřovat tam...já to tady zmínil pouze pro upozornění že je potřeba se na střevo a játra zaměřit...nikoli tady rozebírat konkretně jak na to!

Píšu že lze stravou a psylliem "začít" ale nepíšu že tím má člověk skončit...!...věta pokračuje zmínkou o sanogelu(Enterosgelu) a pro úplnost uvádí tradiční nejlevnější klystýry, případně colonhydroterapii (na které máme rozdílné názory,ale SMIŘ SE S TÍM ŽE MOHOU I V POHLEDU NA OČISTY STŘEVA EXISTOVAT 2 RŮZNÉ HISTORICKY(tisíciletími ověřené...) NEBO MODERNě POJATÉ(v tvém pohledu) PŘÍSTUPY...

Jinak stravu nelze ani přeceňovat ani podceňovat co do dlouhodobého a šetrného účinku...malý př.od Jardy Z.:
Z pohledu kvalitní defekace, je syrová strouhaná mrkev s listovým špenátem, nejlepší jídlo vůbec a poměrně rychle dá do pořádku stav střev. ...zařaďte do stravy ve větším množství strouhanou mrkev a listový špenát... :idea:
Podobně ostropestřecová kašička vlastní výroby...časem velmi prospěje regeneraci jater...
Musí samozřejmě nejlépe následovat očistné metody...


Naposledy upravil muflon dne pon 09 srp 2010 0:22, celkově upraveno 3

Nahoru
 Profil   
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 30 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Registrovaní uživatelé: MSN [Bot]


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Portal: Stargate Portal 3.2.0 © 2005 - 2010 Michael O'Toole


Český překlad – phpBB.cz
Copyright Rival a spol. 2005 - 2011