Větrná elektrárna (levně)

Vše o alternativních zdrojích energie.

Moderátor: rival

Odpovědět
Uživatelský avatar
MilMAX
Starší člen
Příspěvky: 183
Registrován: úte 24 dub 2007 19:04
Bydliště: Kobylí
Kontaktovat uživatele:

Re: meloun sem meloun tam...

Příspěvek od MilMAX »

Akord píše:Fakt dobré. Alespoň mužeš zkoušet vyházet do studny nejaké melouny na pokusy.
Než te ta euforie prejde, je po melounech, pokud nejaké máš. Je blbé, že na muj
nepríliš twisterovský vkus se málo opíráš o fyzikální principy, dáváš na hezké oči nebo obrázky, a už mluvíš o kW. To se máš. Já zatím vyhazuji jenom tisícikoruny. :)
(Na zeleném prusvitném vetrném zázraku na tomto foru treba úplne chybí
na domovské stránce jakékoli technická data, asi jim stačí, že se to vubec točí.
To mne se treba venku houpá pri vetru hadr na šnure. Kdybych ho zprevodoval...)
Akorde dávej pozor!!

Irelevantní informace o nesmyslně nízké ceně sem dal XZZZX (pořád si to jméno pletu)
Já jsem se to jen pokoušel uvést na pravou míru.
Nemám zbytečné mega ač by se to mohlo zdát - mám však dost na to abych dokončil svůj prototyp.
Dám Vám vědět jak jsem dopadl a pak se mi můžeš klidně vysmát.

Zřejmě ses špatně vyspal při pátku - ale pokud se potřebuješ vyzvracet tak to udělej do hrnce s vodou a když do toho dáš kovovou kvedlačku s jedním pólem a na kastrol dáš druhý pól baterie a ještě si k tomu zapálíš tak ti to možná spraví náladu - ale musíš intenzívně kvedlat!!!


Akord
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3133
Registrován: stř 24 led 2007 0:52
Dal: 5 poděkování
Dostal: 28 poděkování

2 vety mimo téma, pak zbytek...

Příspěvek od Akord »

Nejsem škodolibý MillMAXI, budu rád, když pokročíš, a nevysmeju se, když ne,
nenamáhej se tolik za mne, jsem složitejší. xzzzx znám osobne, je to milý človek, a taky zrejme hledá nejaký efektivní výsledek.
Problém je v tom, jak oddelit zrno od plev, ať nikdo neríká že tady není popel.
Je tu fúru dobrých vecí, a porádek delat není slast.
Já jsem jen napsal, že na hurádemnato živelné vynálezy neverím, to snad mužu.
Hodne lidí tady hledá zázraky a na klasiku našich predku nejenom kašlou, ale jí ani nerozumí.
Na tom http://www.youtube.com je treba neco na Magnusuv efekt, ale at si to nekdo zkusí
v modelu, já to udelal v mikroverzi a nepresvedčilo me to. Je treba na ty informace
pečlivou filtraci, jinak melouny pujdou každému...nežebych to závidel.


Uživatelský avatar
MilMAX
Starší člen
Příspěvky: 183
Registrován: úte 24 dub 2007 19:04
Bydliště: Kobylí
Kontaktovat uživatele:

Re: 2 vety mimo téma, pak zbytek...

Příspěvek od MilMAX »

Akord píše:Nejsem škodolibý MillMAXI, budu rád, když pokročíš, a nevysmeju se, když ne,
nenamáhej se tolik za mne, jsem složitejší. xzzzx znám osobne, je to milý človek, a taky zrejme hledá nejaký efektivní výsledek.
Problém je v tom, jak oddelit zrno od plev, ať nikdo neríká že tady není popel.
Je tu fúru dobrých vecí, a porádek delat není slast.
Já jsem jen napsal, že na hurádemnato živelné vynálezy neverím, to snad mužu.
Hodne lidí tady hledá zázraky a na klasiku našich predku nejenom kašlou, ale jí ani nerozumí.
Na tom http://www.youtube.com je treba neco na Magnusuv efekt, ale at si to nekdo zkusí
v modelu, já to udelal v mikroverzi a nepresvedčilo me to. Je treba na ty informace
pečlivou filtraci, jinak melouny pujdou každému...nežebych to závidel.
To je fajn že ho znáš osobně neboť Tvé invektivy směřovaly k jeho příspěvkům (můžete si to tedy vyříkat)
Já jenom nemám rád když mi někdo podsouvá něco co jsem neřekl.
Pokud by jsi četl pozorně tak o melounech jsem vždy psal v podmínečném stavu : "pokud by to bylo tak levné, koupil bych si jich hned 10...." To ale vůbec neznamená že nevím co s prachama....

Proč jsi tak citlivý na peníze? ..... někdo Tě okradl? .... já ne, já si svoje prachy sakra vydřel - to si piš.

Jo a ještě mě zaujalo to že tady děláš pořádek - to právo jsi získal kde??
Máš na to vůbec??


xzzzx
Zasloužilý člen
Příspěvky: 285
Registrován: stř 14 bře 2007 10:52
Bydliště: Valtice
Dostal: 1 poděkování
Kontaktovat uživatele:

XCO2

Příspěvek od xzzzx »

Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Svět zboř! Já budu stát.
Akord
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3133
Registrován: stř 24 led 2007 0:52
Dal: 5 poděkování
Dostal: 28 poděkování

konečne neco z reálu

Příspěvek od Akord »

Zajímave udelaný novodobý zakroucený Darrieusuv rotor.
Darrieusy chodí po klasických vrtulích nejlíp, hlavní potíž je rezonance listu.
(Na smetišti dejin jako je tohle fórum nemá priliš smysl delat porádek kýmkoliv.
Každý si tady vezme, co se mu líbí, každý sem vyhodí, co se mu líbí...proč si to nahlas neutrídit ? To bych pak sem nic nemusel psát, když by nikdo nebyl na to zvedavý.)


Uživatelský avatar
MilMAX
Starší člen
Příspěvky: 183
Registrován: úte 24 dub 2007 19:04
Bydliště: Kobylí
Kontaktovat uživatele:

A nebo..

Příspěvek od MilMAX »

Tato firma dělá něco pro Tebe XZZZX : http://www.aerotecture.com


xzzzx
Zasloužilý člen
Příspěvky: 285
Registrován: stř 14 bře 2007 10:52
Bydliště: Valtice
Dostal: 1 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: A nebo..

Příspěvek od xzzzx »

MilMAX píše:Tato firma dělá něco pro Tebe XZZZX : http://www.aerotecture.com
aneb strana 4
dik


Svět zboř! Já budu stát.
xzzzx
Zasloužilý člen
Příspěvky: 285
Registrován: stř 14 bře 2007 10:52
Bydliště: Valtice
Dostal: 1 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: konečne neco z reálu

Příspěvek od xzzzx »

Akord píše:Zajímave udelaný novodobý zakroucený Darrieusuv rotor.
Darrieusy chodí po klasických vrtulích nejlíp, hlavní potíž je rezonance listu.
(Na smetišti dejin jako je tohle fórum nemá priliš smysl delat porádek kýmkoliv.
Každý si tady vezme, co se mu líbí, každý sem vyhodí, co se mu líbí...proč si to nahlas neutrídit ? To bych pak sem nic nemusel psát, když by nikdo nebyl na to zvedavý.)
Stalo by to tedy za cas nebo bude lepsi darius typu:?

-------
| H |
| H |
-------

Z.
dik za nazor


Svět zboř! Já budu stát.
Akord
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3133
Registrován: stř 24 led 2007 0:52
Dal: 5 poděkování
Dostal: 28 poděkování

subjektivne který Darrieus

Příspěvek od Akord »

Treba typ
H
má lepší využití plochy, ale horší je to se zachycením odstredivé síly,
a pokud je Darrieus slabe kroucený, nebo nekroucený,
pak má výrazne vetší mechanickou pulsaci i vetší hluk.
S ohledem na odstredivé síly nejlépe vyhovuje parabolické O.


Začínající

NOVÝ VÍTR DO LOPATEK

Příspěvek od Začínající »

Dobrý den, jen si dovolím vstoupit do vašeho fóra s jedním dalším podnětem. Mohl by totiž přinést větší účinnost větrného fóra.

Jsem členem jednoho malého kolektivu, který si vyměňuje teoretické a praktické znalosti týkající se větrných elektráren (VE), a tak mi nedalo, abych se i seznámil s obsahem tohoto vašeho fóra. Ačkoli to bylo dlouhé čtení, tak jen ale se závěrem, že příspěvky nevedou až tak podstatným tempem k dosažení cíle fóra (umožnit komukoli vyrobit malou VE). Navrhuji tedy, vám stálým a skalním přiznivcům, abychom vytvořili jakési nová pravidla fóra (a to se vyplatí), aby se tím jednou provždy vyloučil vznik nynější situace, v níž se stále jen hovoří o jednom vynálezu a ostatní členové fóra vlastně soutěží o tom, kdo dříve uhádne jeho podstatu. Cílem tohoto fóra přece nemohla být, alespoň mi to tak připadá, hádankářská soutěž. Pokud ten vynálezce nechce seznámit členy fóra s vynálezem (pokud už podal přihlášku u Úřadu průmyslového vlastnictví, pak už je přece dostatečně vynález chráněn před zneužitím!!!), tak se není třeba obávat, že by neexistovaly jiné možnosti, jak si vyrobit malou VE. VE odporového typu stejně nejsou zatím považovány odborníky za významné typy. Vynález tedy i tak zbytečně odvádí pozornost členů fóra, a tím se možnost výroby nadšencem v domácích podmínkách zbytečně oddaluje.

Tak co tomu říkáte, souhlasíte se vznikem nových pravidel fóra, ať už nemusíme pořád jen číst o tom rotoru odporového typu a čekat jen na to, jak dopadne ona soutěž? I tak už vím o jiném vynálezu (řeší právě problematiku malé účinnosti stávajících rotorů vztlakového typu), a určitě snadněji dostupném pro soukromé využití. Ale o tom až zase příště (a snad raději i bez soutěží).

S pozdravem
K. Konečný karel.konecny@volny.cz


belamachina
Zasloužilý člen
Příspěvky: 328
Registrován: stř 17 led 2007 1:59
Dostal: 1 poděkování

Re: NOVÝ VÍTR DO LOPATEK

Příspěvek od belamachina »

Začínající píše:Dobrý den, jen si dovolím vstoupit do vašeho fóra s jedním dalším podnětem. Mohl by totiž přinést větší účinnost větrného fóra.

Jsem členem jednoho malého kolektivu, který si vyměňuje teoretické a praktické znalosti týkající se větrných elektráren (VE), a tak mi nedalo, abych se i seznámil s obsahem tohoto vašeho fóra. Ačkoli to bylo dlouhé čtení, tak jen ale se závěrem, že příspěvky nevedou až tak podstatným tempem k dosažení cíle fóra (umožnit komukoli vyrobit malou VE). Navrhuji tedy, vám stálým a skalním přiznivcům, abychom vytvořili jakési nová pravidla fóra (a to se vyplatí), aby se tím jednou provždy vyloučil vznik nynější situace, v níž se stále jen hovoří o jednom vynálezu a ostatní členové fóra vlastně soutěží o tom, kdo dříve uhádne jeho podstatu. Cílem tohoto fóra přece nemohla být, alespoň mi to tak připadá, hádankářská soutěž. Pokud ten vynálezce nechce seznámit členy fóra s vynálezem (pokud už podal přihlášku u Úřadu průmyslového vlastnictví, pak už je přece dostatečně vynález chráněn před zneužitím!!!), tak se není třeba obávat, že by neexistovaly jiné možnosti, jak si vyrobit malou VE. VE odporového typu stejně nejsou zatím považovány odborníky za významné typy. Vynález tedy i tak zbytečně odvádí pozornost členů fóra, a tím se možnost výroby nadšencem v domácích podmínkách zbytečně oddaluje.

Tak co tomu říkáte, souhlasíte se vznikem nových pravidel fóra, ať už nemusíme pořád jen číst o tom rotoru odporového typu a čekat jen na to, jak dopadne ona soutěž? I tak už vím o jiném vynálezu (řeší právě problematiku malé účinnosti stávajících rotorů vztlakového typu), a určitě snadněji dostupném pro soukromé využití. Ale o tom až zase příště (a snad raději i bez soutěží).

S pozdravem
K. Konečný karel.konecny@volny.cz
zaujimavy postreh :-)))
najvyssia ucinnost za minimum penez je ten svaty gral co vsetci hladaju ak ma niekto ideu ako to dosiahnut nemyslim ze by niekto protestoval :-)))
ps. myslim ze forum pravidla nema snad okrem jedneho ze sa tu nehovori sproste ;-)))


Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: NOVÝ VÍTR DO LOPATEK

Příspěvek od Ilem »

Začínající píše:Pokud ten vynálezce nechce seznámit členy fóra s vynálezem (pokud už podal přihlášku u Úřadu průmyslového vlastnictví, pak už je přece dostatečně vynález chráněn před zneužitím!!!), tak se není třeba obávat, že by neexistovaly jiné možnosti, jak si vyrobit malou VE. VE odporového typu stejně nejsou zatím považovány odborníky za významné typy. Vynález tedy i tak zbytečně odvádí pozornost členů fóra, a tím se možnost výroby nadšencem v domácích podmínkách zbytečně oddaluje.

S pozdravem
K. Konečný karel.konecny@volny.cz
Karle, mluvíš mi z duše. pořád jsem přemýšlel, co mě na MilMaxovi tak vytáčí. Tys to přesně vystihnul.
Bude asi nejlepší, když si založíš své vlákno a tam po dohodě s Rivalem můžeš mít svá pravidla. Podobné vlákno má například Iv, a myslím, že se to osvědčilo. Já osobně jsem cestu větrné energie již opustil, hlavně proto, že v naší kotlině jsou silné větry nejvíc když máme k večeři hrachovou polívku. Přesto si myslím, že je to dobrý nápad a je tu spousta lidí, kteří Tvé informace budou hltat. I mě - jako technika, zajímá Tebou zmiňovaný vynález, přestože jej nehodlám využít.


"Dum spiro spero"
Ciceron
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

NSM

Příspěvek od A(&F) »



Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: NSM

Příspěvek od A(&F) »

Peter píše:
A(&F) píše:
Pěkná animace. Teď si představ jaké síly vznikají při vychýlení setrvačníku z osy rotace. :D
... má to pokračování ... viz takovej ten sloupeček vpravo ... ;)


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Začínající

Nový vítr do lopatek

Příspěvek od Začínající »

Dobrý den, dovolil jsem si nedávno vstoupit ve vší skromnosti (a navíc jako začínající) do zdejšího fóra, ve snaze mu napomoci nabrat nový vítr do lopatek, ale zřejmě ještě s nedostatečnou rychlostí v m/s - jak to tak zatím vyplývá z nereakce na akci.

Navážu tedy s něčím novým, reaktivnějším (podnětnějším), co mě napadlo během víkendu. Mám další návrh. Navrhuji, vám stálým a skalním příznivcům tohoto fóra, a zejména pak těm, kteří mají jak přispět na základě svých znalostí a zkušeností (ale i jen z pouhého nadšení) ke stavbě tzv. malé nebo mikro VE mezi širokou veřejností, abychom založili někde na bezplatném netu novou stránku, třeba s názvem STAVBA MALÉ VĚTRNÉ ELEKTRÁRNY (resp. alespoň nějak takto podobně, jmenovitě, tj. s vypovídající hodnotou, tedy adresně). Pokud by taková stránka byla snadno funkční, přehledná a třeba i s tolik oblíbenou rubrikou forum, pak by určitě přitáhla další potenciální vědátory, experimentátory, nadšence a přívržence (a třeba i tajuplné vynálezce-:). Každému z nás, co něco umíme a nechceme, aby se hned tak kdekým zapomělo, se tak nabídne možnost podílet (třeba i jen v nepatrné části tak významného celku) na něčem podobném, jako je tomu třeba u Linuxu - ten konkuruje svou
bezplatností Windowsu (jedná se o operační systémy pro PC, jeden je takřak bezplatný, druhý nehorázně zpoplatněn). Určitě se pak i najde kdejaký potenciální výrobce, aby třeba vyráběl (i když stěží bezplatně) nějaké hůře dostupné nebo nenahraditelné komponenty (pomůže to hospodářskému růstu ČR). Taková samostatná internetová stránka by byla jistě snadno dohledatelná potenciálními čtenáři/zájemci a vytvářela by tak zdroj všech možných inspirací v oboru, který si to jistě zaslouží.

To by se pak mohlo nějak i dotýkat toho vynálezu mého kolegy. K jeho vynálezu stojí totiž ještě za neméně významné uvést, že jeho podstata spočívá jen na výpočtu otimální geometrie listu vztlakového typu (určuje správný tvar lopatky). Podle jeho názoru se jedná s největší pravděpodobností o jediný možný nejúčinnější tvar, a že tak prý ostatními druhy už nebude moci být zřejmě nikdy nebo nadlouho překonán (a tedy ani odporovým typem ... snad že jedině perpetem -:). Jedná se tedy o určitý vzorec. Ten umožňuje zvolit i délku listu a jejich počet, a to v závislosti na očekávaný výkon, limitní otáčky rotoru a použitý materiál k výrobě listu. Správný výpočet pak umožňuje dosáhnout toho, že samotná elektrárna už nemusí být s ohledem na požadovaný výkon rozměrově tak veliká (průměr rotoru může být podstatně menší, údajně až o mnoho procent - až o cca 25 %; je ale nutno brát o to více ohled na tzv. smog - hluk, vybrace, ...). Vzorec má umožnit výrobu i oněch mikro VE. Zatím probíhá postupné modelové ověřování požitých fyzikálních principů (a prý vše v souladu s výpočty). Podle jeho názoru by se mělo jednat dokonce o celosvětový vynález (no to se ale ještě uvidí). Ten kolega by tedy přispěl do nových stránek se vzorcem pro výpočet optimálního rotoru, já pak třeba managementem (tj. něco jako principy řízení hospodářských procesů) a vy všichni ostatní pak taky s tím, co máte nejlepší (tedy s výjimkou manželek, protože těch svých máme zřejmě tak akorát -:). Taky by se ale připojil odborník na právo (je špička ... nikoli doma, ale v ČR). Ten by se nám třeba bezplatně staral o zapatentování dalších případných vynálezů - ale to myslím vážně, protože kdeco může být ještě vynálezem (když se dá tolik
chytrých hlav dohromady). Vzniklo by pak takové jakési první větrné kolégium, a zřejmě jen z darů naší země.

Tak co říkáte, přátelé alternativních zdrojů, včetně fazolového typu, tak poskytneme svým schopnostem a možnostem nové větrné prostory?

Karel, a upřímně (tj. vážně), karel.konecny(zavináč)volny(tečka)cz


Odpovědět

Zpět na „Jak na to...“