Efektivní elektrolýza

Souhrn všeobecných informací nejen pro "Vodíkáře".
Odpovědět
Uživatelský avatar
jeff
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1140
Registrován: pon 28 lis 2005 1:25
Bydliště: Praha
Dal: 33 poděkování
Dostal: 95 poděkování
Kontaktovat uživatele:

motor

Příspěvek od jeff »

Stirlingův motor je motor s vnějším spalováním. Myslíš teda spalovat vodík a ohřívat ho z venku?

Jeff


Uživatelský avatar
vonLichtverden
Stálý člen
Příspěvky: 77
Registrován: čtv 16 bře 2006 7:44
Bydliště: Doma

Re: 2 von Lichtverden

Příspěvek od vonLichtverden »

sano píše:VonLichtverden, mám jednu prosbu. Nakoľko je nás tu málo dodržujme nejaké pravidlá hry. Nesprdávajme dopredu prácu niekoho, len preto lebo zatiaľ neposlal ďalšie údaje. Aj ke´d by to mala byť len obyčajná elektrolýza, dal si s tým námahu, dal tomu najakú formu. Sú tam ovládacie prvky, takže určite sa snaží o ladenie.
Skôr by sme sa mali navzájom povzbudzovať a nie odrádzať.
Nemám nič proti tebe. Len do budúcna by sme mali myslieť na to, že sme pomerne malý kolektív, aj ke´d sme ďaleko od seba.
Tak niekedy aj nie zle myslené slovo môže odradiť. :)
sano
Máš pravdu. Moc rychle jsem zapoměl, že začátek je vždy těžký... a někdy se vývoj pokusu ne a ne dařit. I mě vlastně původně učarovala obyčejná elektrolýza a až potom sem se dozvěděl o možnostech zdokonalení... Je třeba držet po kupě. OMLOUVÁM SE IVANE!! :oops:


Uživatelský avatar
vonLichtverden
Stálý člen
Příspěvky: 77
Registrován: čtv 16 bře 2006 7:44
Bydliště: Doma

Příspěvek od vonLichtverden »

Pokud se týká stirlingova motoru: Osobně si myslím, že na výrobu elektřiny, jakožto stacionární jednotka, by mohl být dobrý. Pokud ale jde o pohon vozidla, nejsem si jist. Stirlingův motor totiž s přibývajícím výkonem přibývá i na velikosti. Obávám se, že pokud by nebyl použitý některý ze speciálních provedení tohoto motoru(které jsou ovšem v domácích podmínkách těžko vyrobitelné), tak by nebyl pohon auta realizovatelný..... Ale je to spíš můj názor :wink:


Uživatelský avatar
martinq
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1235
Registrován: pon 27 bře 2006 16:33
Bydliště: Prágl
Dal: 31 poděkování
Dostal: 203 poděkování

dotaz

Příspěvek od martinq »

Jak mohu připojit to co kmitá s blánou v reproduktoru k elektrodě anebo k celému vyvíječi ?


Vím, že vím vše, aneb meditace o ničem.
Uživatelský avatar
martinq
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1235
Registrován: pon 27 bře 2006 16:33
Bydliště: Prágl
Dal: 31 poděkování
Dostal: 203 poděkování

Egaspower

Příspěvek od martinq »

Zajímavá stránka, která asi způsobila nekompromisní výmaz celé yahoo diskuze Egaspower.

http://home.mchsi.com/~actt2/garrett.html


Vím, že vím vše, aneb meditace o ničem.
Uživatelský avatar
vonLichtverden
Stálý člen
Příspěvky: 77
Registrován: čtv 16 bře 2006 7:44
Bydliště: Doma

Příspěvek od vonLichtverden »

No, tak vidíš, jak nám někteří lidé pomáhají postupovat kupředu ve vývoji a v získávání informací.
Ještě bych se zeptal: Myslíš, že by ten reprák ponořený do reaktoru fungoval? Mohl by si třeba jenom zkusit rozrezonovat prázdnou sklenici - pro začátek. Ale asi to nebude takové lehké...


Uživatelský avatar
vonLichtverden
Stálý člen
Příspěvky: 77
Registrován: čtv 16 bře 2006 7:44
Bydliště: Doma

Příspěvek od vonLichtverden »

Nevím jestli je to jenom můj dojem, ale trochu mě připadá, že některým lidem tady chybí základy z fyziky.... Není se čemu divit... ten dělá to a ten zas tohle a fyziku jsme naposled viděli na základní škole, což může, v případě některých lidí, být docela dávno. Půjčil jsem si v knihovně učebnici elektrotechniky pro střední školy. Nachází se tam docela podrobné pasáže rozebírající jak jev kapacity, tak indukce ap. Zkusím nějaké stránky naskenovat...
Věřím tomu, že zasvěcený pekař dokáže vymyslet lepší věci, než elektronik s profesionální deformací... :wink:


Uživatelský avatar
sano
Zasloužilý člen
Příspěvky: 942
Registrován: stř 08 úno 2006 23:48
Dostal: 18 poděkování

2 martinq

Příspěvek od sano »

Martin zrejme chces použiť audiotónový generátor ako zdroj rezonančných kmitočkov. na rezonanciu musia byť splnené niektoré podmienky súčasne, výpočet daného reaktora podľa Milanovho návodu, nájdenie rezozančného kmitočku, a jeho usporiadanie podľa nákresu v galérii, a zároveň tam musí byť taký preibeh prúdov ako je na nákrese. Mioan doporučoval začínať s vysokým napätím. Ale nakoľko niektoré infomácie od neho boli neúplné( zamlčal nám napr. použitie 5% roztoku KOH, ale aj iné veci), tak by som si to preveril. Splnenie týchto viacerých podmienok len s pomocou jednoduchej rezonancie nie je úplné a teda množstvo uvoľneného vodíku bude malé.
sanoí


Uživatelský avatar
vonLichtverden
Stálý člen
Příspěvky: 77
Registrován: čtv 16 bře 2006 7:44
Bydliště: Doma

Příspěvek od vonLichtverden »

Když už je řeč o tom KOH, tak nevíte někdo kde by se dal sehnat? Zkoušel sem to v drogerii, kde kupuju NaOH a čuměli na mě jak :shock:
Při úklidu na půdě sem našel prodejní leták k vodíkovým svářečkám značky TESLA. Jako náplň tam je dokonce 25% vodný roztok KOH.
Na co tam ten louh vlastně je? Je to jenom kvůli tomu vodivosti? Nebo jsou vyrobené plyny nějakým způsobem účinnější?


lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2444
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

KOH

Příspěvek od lajos »

Je tam jen na zvýšení vodivosti


Collodi
Stálý člen
Příspěvky: 46
Registrován: pát 14 dub 2006 21:22
Bydliště: Miroslav (u Znojma)
Kontaktovat uživatele:

KOH

Příspěvek od Collodi »

KOH - hydroxid draselny, se da sehnat v prodejnach chemikalii. Vim o par v Brne - na Orlí je drogeriie(driv se to menovalo tezka chemie). Tam to maj urcite. Jinak pokud se na takovyhle chemikalie budes ptat v normalni drogerii
jakou zname z nasich vesnicek :D tak asi neuspejes. Leda tak v nake starobyle. Anebo v lekarne.
Collodi


Uživatelský avatar
sano
Zasloužilý člen
Příspěvky: 942
Registrován: stř 08 úno 2006 23:48
Dostal: 18 poděkování

KOH

Příspěvek od sano »

V Čechách je výrobca KOH, dokonca som s nimi jeden čas komunikoval. Dostal som sa tam zak, že do vyhľadávača som dal hydroxid draselný a nejak som to našiel Pamätám si cenu 70 Ks za kilogram. Nie je tio drahé, najmä ak uvážime že sa pri procese KOH nespotrebúva.
Je to podľa všetkého bežná chemikália. Podľa údajov na vebe, použitím KOH (stačí 5%)aj obyčajná elektrolýza sa stáva finančne efektívnou.
sano


Uživatelský avatar
vonLichtverden
Stálý člen
Příspěvky: 77
Registrován: čtv 16 bře 2006 7:44
Bydliště: Doma

Příspěvek od vonLichtverden »

Pánové. Pro některé mě to připadá jako nošení dříví do lesa, ale věřím že některým z vás by to mohlo pomoct v bádání(pokud zrovna nejste vyučení v elektrotechnickém oboru).
Mám zde několik stránek z učebnice elektrotechniky týkajících se kapacity... Kvalita je snížená. Jednat ta knížka už nebyla v nejlepším stavu a jednak to mělo kolem 15MB, tak sem to musel zkorigovat...
Doufám, že se to podaří uploadnout
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Uživatelský avatar
vonLichtverden
Stálý člen
Příspěvky: 77
Registrován: čtv 16 bře 2006 7:44
Bydliště: Doma

Příspěvek od vonLichtverden »

A ještě to samé, ve stejné kvalitě o rezonanci.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Uživatelský avatar
jeff
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1140
Registrován: pon 28 lis 2005 1:25
Bydliště: Praha
Dal: 33 poděkování
Dostal: 95 poděkování
Kontaktovat uživatele:

rezonance

Příspěvek od jeff »

Jaké je to pěkné, oživit si obecné znalosti ze základů elektrotechniky. Taková rezonance je úplně kouzelná věc, i pan Tesla už to věděl a přesto jsou některé její jevy dodneška nevyužívané, nebo označené jako nevyužitelné.
Pokud máte zájem se dozvědět další informace a aplikace sériových rezonančních obvodů, přejděte v této sekci na téma rezonanční elektromotor a přečtěte si článek "analýza ro" a "free-energy".

Jeff


Odpovědět

Zpět na „Rozklad vody a vodík - všeobecně“