A je to jen Vaše...

Pravidla, aktuální info a finanční příspěvky na chod fóra
Odpovědět
Bobina
Zasloužilý člen
Příspěvky: 278
Registrován: ned 06 led 2013 12:50
Bydliště: České Budějovice
Dal: 127 poděkování
Dostal: 221 poděkování

Re: A je to jen Vaše...

Příspěvek od Bobina »

Moji milí přátelé.Byla jsem tak nějak vtažena do nějakého probíhajícího sporu ale,nevím oč jde protože-nechci to číst,nechci si kazit náladu,už tak mám starostí dost.Jen Vás všechny prosím Slávku,Pooto,Siso,Anri,Mahatmo.... a všichni kteří nám zde pomáháte s naším životem,zůstaňte!Pište příspěvky,které nás zajímají ohledně zdraví atd.Co bychom si bez Vás počli?Mám Vás ráda a spory nečtu :bye:

Pokud někdo další dostal SZ, nebo email, která se ho snažila do této kampaně zavléct, rád bych vás poprosil, abyste mi poslali po SZ zprávu (Slavek Krepelka), že se tak stalo a od koho přišla, popřípadě kolik. Děkuji, SDK


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: A je to jen Vaše...

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Slavek Krepelka píše: ... Mahatmův a Lajosův příspěvek byl přemístěn do Moderátorského vlákna K Posouzení. Jakékoliv stížnosti na globální moderátory budete muset SZnout Rivalovi. Stará pravidla stále ještě platí. Rozhodování o tom, kdo je a není Globálním Moderátorem spadá pouze do Rivalovy kompetence. SDK
a) Do rozhodnutí admina (Rival) budou veškeré příspěvky, které se týkají moderování fóra, ode dneška oficiálně považovány za úmyslné rozvracení FUP a přemísťovány do skryté moderátorské sekce. Takové příspěvky budou vraceny bez poznámek a budou vždy následovány varováním za neuposlechnutí globálního moderátora a podle historie sankcí přispěvatelů případně i dalším postihem. Toto platí pro celé fórum.

b) Dohadování z vlákna "A je to jen vaše" od úte 07 dub 2015 20:58 bylo přemístěno pro všechny, koho to zajímá, do nového vlákna "HÁDANICE 2015" http://upramene.cz/forum/viewtopic.php?f=53&t=4628 s několika poznámkami moderátora a zamčeno.

SDK


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
rival
Hlavní admin - živý člověk
Příspěvky: 1220
Registrován: stř 16 lis 2005 9:44
Bydliště: severní­ čechy
Dal: 14 poděkování
Dostal: 226 poděkování
Pohlaví:
Kontaktovat uživatele:

Týden klidu a pohody

Příspěvek od rival »

Jelikož hašteření a vzájemné osočování nebere konce, rozhodl jsem se od dnešního dne 13.4. do 20.4. vyhlásit týden klidu a pohody. Znamená to, že nikdo nebude nikoho napadat a to včetně administrativy. Nebudou se řešit žádné vzájemné spory, křivdy a to ani v zákulisí. Prostě zde zavládne klid, abych mohl reagovat ne mejly a SZ, které neberou konce.

Kdo toto příměří poruší a bude nadále rozeštvávat fórum dostane "Ban na 24 hod." a při dalším porušení "Týdenní ban".

Doufám, že si všichni trochu odpočinete a načerpáte nové pozitivní síly. Negativity už tady bylo opravdu dost.


rival - živý člověk
django1
Zasloužilý člen
Příspěvky: 317
Registrován: úte 29 kvě 2012 6:38
Dal: 4 poděkování
Dostal: 60 poděkování

Re: A je to jen Vaše...

Příspěvek od django1 »

Jelikož nepravosti a chyby jsou zamčeny a mě se to nechce nosit v hlavě, dávám sem :

V souvislosti s diskutovaným banem A(&F)a mi došlo, že toto fórum nenese informaci o banech.
Přijde mi to nefér vůči lidem, kteří chtějí zabanovaného kontaktovat.
Pokud mi někdo psal SZ v době, kdy jsem měl jako huhu už ban, nedočkal se odpovědi a možná v sobě dodnes nese pocit křivdy, že na něj kašlu. Dával jsem tu dříve veřejné nabídky různých přebytků a podobně.

Až budou vyřešeny ožehavé problémy dneška, zkuste se na to prosím podívat, vím, že v phpbb to je možné
Přílohy
ban.jpg
ban.jpg (5.2 KiB) Zobrazeno 10222 x


Zkus se podělit o své zkušenosti namísto hlásání své pravdy. Jsem huhu
Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: A je to jen Vaše...

Příspěvek od Ilem »

Vzhledem k tomu, že Martin11 mi psal SZ v době, kdy byl údajně zabanován, předpokládám, že SZ fungují dál, ale nevím, víc jsem po tom nepátral.


"Dum spiro spero"
Ciceron
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: A je to jen Vaše...

Příspěvek od A(&F) »

... :enaughty: ...ani náhodou ...... v okamžiku, kdy má člověk ban, tak ho systém takříkajíc "nepustí přes práh", tudíž ani do SZ (což je občas průser, např. když se potřebuje dostat k v SZ tel. kontaktu) ...... o to víc je v této souvislosti komické, že dle Křepelko pravidel: "M) Proti rozhodnutí usnesení globálních moderátorů se uživatelé mohou odvolat pouze přes SZ u administrátora (Rival)." = tedy v tomto případě až po vypršení banu, kdy už je mu to "k ničemu" ...... :ewhistle: :ewhistle: ...... takže pokud se někdo chce odvolat, doporučuji použít email na Rivala, který je v záhlaví fóra, tedy: rival@upramene.cz ...

... Anri ...

-------------
PeS: ... Martin nebyl "zabanován", ale bylo mu uděleno "varování" ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Milenium
Stálý člen
Příspěvky: 82
Registrován: úte 18 pro 2012 15:01
Dal: 53 poděkování
Dostal: 157 poděkování

Re: A je to jen Vaše...

Příspěvek od Milenium »

Nečetl jsem předmětné vlákna, takže nevím co a jak se stalo, upřímně nemám sílu, energii ani chuť věnovat několik dní abych to důkladně vše nastudoval. Tedy se nevyjádřím konkrétně ani nepodpořím jednu ze stran. Čistě pocitově z toho co jsem pochytil nebude jednoznačně vina jen na jedné straně.
Tyto Záležitosti se dějí i na jiných fórech, třeba u hifistů, modelář…..
Vždy to má stejné důvody. Lidi mají své životní problémy, bolístka, mindráky (za kterými jsou vztahy partnerské, rodinné, pracovní) které nedokáží řešit a dovede je to ke dvěma možným základním cestám. Buď koukají na všelijaké nekonečné seriály a žijí a zabývají se problémy postav, nebo se dají na aktivní směr a věnují se tvorbě obsahu internetového prostoru, třeba fóra. Pokud člověk chce zejména prezentovat svou osobu, vybudovat si jisté jméno, postavení, léčit si své bolístka, komplexi, dělat si reklamu na své podnikání či masírovat si ego vždy se najdou lidé, které to pobouří a pokud nejsou dostatečně moudří aby dokázali reagovat nekonfliktním způsobem vzplane bouře.
Na fóru se lidé stávají často doslova závislými, stane se nedílnou součástí jejich života a jsou nuceni na něj několikrát denně vstupovat a kontrolovat co se kde píše, a ihned pobouřeně reagovat na vše s čím nesouhlasí. Pokud mi představa týdenní nemožnosti vstupu na fórum navodí pocit zoufalství co to znamená? Pokud mam potřebu se do krve dohadovat a prosazovat svůj postoj co to znamená?
Čtení příspěvků se nevěnuje dostatek času, nečte se pozorně a následně se lidé nezamyslí aby si dali možnost co nejlépe porozumět napsanému. Lidé zkrátka moc spěchají a ještě navíc zbrkle a případně špatným „tónem“ reagují. Tím jen popudí pisatele či další účastníky a pokud ten udělá stejné chyby jako reagující jak to může dopadnout? Je potřeba krotit ego, prosazování vlastních pravd (jediných správných) a nereagovat rýpavě a útočně. Než něco vypustit na net zamyslet se nad tím, jestli je to podané co možná nejsrozumitelněji a nebát se to napsat až po lopatě, aby se minimalizovala možnost špatného pochopení a vzniku nedorozumění. Snažit se psát tak, aby se v druhých při čtení neaktivovalo zbytečně jejich ego a skrze něj pak dotyčný nereagoval.
Jsou i lidé, které to žene hodně přispívat, ale není za tím v první řadě snaha sdílet s ostatními cenné informace, ale zejména si tím vytvářet postavení, něco znamenat v daném prostoru, protože se jim to nepovedlo prosadit se v životě, tak se to třeba povede tady.
V předchozích řádcích se také nacházím, proto o tom vím a byl jsem schopen to napsat. Něco se týká mé minulosti na jiných fórech, něco bližší minulosti i na tomto. Ale důležité je si to vše uvědomit, těžší uznat, a nejtěžší pracovat na sobě a ovládat to.

Pokud se k přispívání nepřistupuje čistě jako k možnosti se podělit s ostatními o cenné informace a nabyté zkušenosti, tedy jako k tvorbě jakési užitečné knihovny pro lidi, nebo případně si přátelsky „popovídat“ s lidmi stejných zájmů nastanou přirozeně komplikace. Zkuste si jen uvědomit k čemu má tento prostor sloužit. Je to vývěsní tabule informací pro hledajícího pomoc nebo vzdělání. Takže z pohledu nezúčastněného je velmi zdržující a odrazující číst vlákno ve kterém se musí prokousat přes osobní spory a výlevy.

Uvědomělý přispívá důležitými informacemi a projevuje se společensky láskyplně.

Přeji aby tento prostor byl čistou studánkou vědění a milých osobních projevů.


Přeji moudrost všem, kteří jí hledají
Hořký život dortíkem neosladíš.
E_man
Zasloužilý člen
Příspěvky: 342
Registrován: pon 17 zář 2012 11:23
Dal: 139 poděkování
Dostal: 305 poděkování

Re: A je to jen Vaše...

Příspěvek od E_man »

Bobina píše:Moji milí přátelé.Byla jsem tak nějak vtažena do nějakého probíhajícího sporu ale,nevím oč jde protože-nechci to číst,nechci si kazit náladu,už tak mám starostí dost.Jen Vás všechny prosím Slávku,Pooto,Siso,Anri,Mahatmo.... a všichni kteří nám zde pomáháte s naším životem,zůstaňte!Pište příspěvky,které nás zajímají ohledně zdraví atd.Co bychom si bez Vás počli?Mám Vás ráda a spory nečtu :bye:
Bobino, mluvíš mi z duše, i když já jsem se do žádného sporu vtáhnout nenechal. Hlavně proto, že život je příliš krátký na to, abych jej trávil nic neřešícím studováním, když vidím tááááákovýhle kopec neprobádaných cest.
No a protože ty SZ jsou soukromé, nehodlam se o ně s nikým dělit. Sorry Slávku, ani s Tebou.
Osobně vím, že pro ajťáka Rivala to problém není, ale holt, až budu mít pocit že jde o morálně zvrhlého jedince, prostě mi přibude o jeden bolák na duší více.


____________
Jak se do lesa volá, tak se z lesa střílí...
Vlčice
Zasloužilý člen
Příspěvky: 308
Registrován: pon 14 črc 2014 21:19
Bydliště: ČR
Dal: 436 poděkování
Dostal: 281 poděkování

Re: A je to jen Vaše...

Příspěvek od Vlčice »

Milenium píše: Takže z pohledu nezúčastněného je velmi zdržující a odrazující číst vlákno ve kterém se musí prokousat přes osobní spory a výlevy.
Uvědomělý přispívá důležitými informacemi a projevuje se společensky láskyplně.
Milénium, díky za Tvůj rozbor vedoucí k uklidnění situace a zahlazení stop.

Lidé, co si na nic nehrají, reagují a fungují úplně stejně na fórech i v životě.
Nepotřebují se vylepšovat, lhát, vyvolávat konflikty, ani nic skrývat. Jediné, co od diskusních fór očekávají, je nalézt přátele naladěné na podobnou vlnovou délku a na dálku s nimi komunikovat na téma, které je momentálně zajímá.
V tom se spolu určitě shodneme.
Zkusím zareagovat na Tvůj příspěvek k bouřlivým událostem na FuP v posledních měsících z pohledu denní reality.
V klidu a pozitivním počinem lze utišit jen momentální výlev zoufalé bytosti. Úsměv a milé slovo udělají zázraky.
Permanentní snaha o bezkonfliknost v případě cílené a opakované agrese mimo jiné znamená i to, že zlu raději ustoupíme, abychom se vyhnuli jeho přímým zásahům.
Stupňující se systematické útoky jsou však prostředky zla kráčejícího za vytyčeným cílem a ty už pouhou pasivní moudrostí zastavit nelze.
Ustupovat agresorovi je sice pohodlnější, než bojovat, ale jen do té doby, než nás úplně zničí. Pak zaplatíme daň nejvyšší.
Dalším prostředkem obrany je útěk. Zmizet z fóra je jednoduchá volba.
Jenže systematicky útočící zlo nás provází i reálným životem, ve kterém se skrýš nehledá tak snadno.
Skutečné zlo se nikdy samo od sebe v dobro nepromění. Jeho potravou totiž není láska, ale pláč a zoufalství. Jeho cílem je neomezená moc.
Opomíjené zlo naroste do ještě obludnějších rozměrů, moudrosti a morálním hodnotám se cynický vysměje, a bez překážek pokračuje dál.
Boží mlýny sice melou jistě, ale někdy příliš pomalu na to, abychom si mohli dovolit pasivně čekat, "pracovat na sobě a ovládat to".


NAVAR
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1739
Registrován: stř 16 dub 2008 10:00
Dal: 37 poděkování
Dostal: 262 poděkování

Ke změně FUP - věcně

Příspěvek od NAVAR »

Co takhle když už jsme u těch změn, tak přidat funkci "zrušit registraci". ?
Tuším že kvůli zrušení registrace se musí oslovovat Rival, takže tato funkce by určitě byla vhodná. A záleželo by jenom na libovůli uživatele mít takříkajíc "FUP život ve svých rukou".


Není ani tak důležité najít "kámen mudrců" jako cesta k němu.
To co není vidět a ani není možno měřit nelze už z principu prohlásit za neexistující.
Pomož si sám, protože ti stejně nikdo jiný nepomůže.
Moderátor raději žádný než vadný.
Milenium
Stálý člen
Příspěvky: 82
Registrován: úte 18 pro 2012 15:01
Dal: 53 poděkování
Dostal: 157 poděkování

Re: A je to jen Vaše...

Příspěvek od Milenium »

Milá vlčice,
zkusila jsi se někdy zamyslet nad tím proč jsou jedinci zlý? To co tu popisuješ je starodávný model který nefunguje. A jen tím, že je předáván stále dál na nové generace je ještě byť bez valných úspěchů používán. Naučili nás zub za zub, ne obejmi násilníka a projev mu lásku, on ji totiž nepoznal a proto se takto chová.
Člověk, tedy jeho fyzické tělo je ovládáno programy stejně jako počítač. Takže programy které mu byli předány rodiči, sourozenci, příbuznými, vrstevníky, vychovateli, učiteli atd. mohou za to jak vidí svět, jak reaguje na podněty a situace a jak je nastaveno jeho vnímání co je špatné a co není.
Ti co činí něco co je obecně považováno za špatné si to nemyslí, nevnímají tak své chování. Všichni co kdy činili cokoli špatného to bytostně jako špatné nevnímali. Lidé nečiní špatné věci s vědomím že ubližují, respektive ubližují, protože jim bylo ubližováno od lidí, které jako děti vnímali za bohy a celý svět. Tito lidé jen nedostali v raném dětství „lekce“ soucitu, pokory a lásky. Naopak si prožili mnoho nepříjemného psychického i fyzického týrání v podobě bití, ponižování, strašení, nezájmu a toto si vzali do života jako program normálnosti. Vrazi, násilníci a zloději nepatří do vězení, nemají být trestáni, ale mají dostat naopak projev porozumění k tomu čím si museli projít a lásku.
Je to jako když soustružník vyrobí zmetek a ten pak někdo viní za to, že je k nepotřebě, neví co s ním a chce se ho zbavit. I toto přirovnání pokulhává, ale pro někoho může být pomůckou k pochopení mého sdělení.

Zlí nikdy nebude jedinec kterého negativně nepoznamenala jeho rodina a prostředí ve kterém se vyvíjelo jeho chápání světa.
Nikdy v dějinách se násilí nenapravilo násilím. Vše špatné se děje z důvodu nevědomosti a strachu, to jsou prvotní záležitosti na kterých se rozvíjí všechny negativní vlastnosti a projevy člověka. Není potřeba měnit jedince, je potřeba změnit společnost a to tak, že každý začne sám od sebe. Když změníme sebe, a staneme se vědomími a budeme moci působit každý na své nejbližší okolí, nebo podle osobní sféry vlivu. Když se tímto způsobem postupně promění společnost, tak začne jinak vychovávat své potomky a dojde k pročištění celé civilizace.
Stále pak zůstane jisté procento „zmetkovosti“, ale to bude plnit funkci příkladu toho špatného, bez kterého by časem zmizelo uvědomění si co je špatné s co dobré.


Přeji moudrost všem, kteří jí hledají
Hořký život dortíkem neosladíš.
Uživatelský avatar
hanka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1697
Registrován: ned 13 zář 2009 11:22
Bydliště: Severní Morava
Dal: 812 poděkování
Dostal: 875 poděkování

Re: A je to jen Vaše...

Příspěvek od hanka »

Milenium píše:Milá vlčice,
zkusila jsi se někdy zamyslet nad tím proč jsou jedinci zlý?...
Výborně, Milenie, souhlasím s Tebou ve všem!
Teď pojďme Tvoji teorii aplikovat do praxe – konkrétně na tomto fóru. Právě se tady tvoří nová pravidla, podle kterých se bude celé fórum řídit, Tvojí teorii tedy můžeme včlenit do našich pravidel :idea:

Co navrhuješ? Každopádně asi neomezovat chudáky, kteří v dětství nepoznali lásku.. Tudíž jsi pro zrušení jakýchkoliv pravidel, abychom jim chybějící lásku dali pocítit aspoň v dospělosti a zároveň tak dokázat, že pro jejich nepravosti máme pochopení.. :ethink: Nad tím by se měli tvůrci pravidel zamyslet a nejen oni … my všichni bychom se jim neměli bránit, když projevují svoji touhu ovládat jiné, protože v dětství museli poslouchat… zajímavý názor… :ethink:

Velice zajímavé je i Tvoje pocitové vyhodnocení sporu na tomto fóru, bez toho, aby jsi se chtěl seznámit se situací - že za zdejší spor mohou obě strany.. viník i postižený ... :| .. Tvůj pohled na situaci mě nenapadl ... ale teď, když jsi nám objasnil, kdo je postižený (= ten dobrý) a kdo necitlivý, protože je nechápe (= ten zlý), už je mi to jasné... ;)...


Všechno je tak, jak má být.
"Všechno co jsme, povstává v našich myšlenkách. Mluv a jednej s nečistou myslí, a budou tě následovat problémy. Hovoř a jednej s čistou myslí, a štěstí tě bude následovat jako stín." Buddha
Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: A je to jen Vaše...

Příspěvek od Ilem »

Proč ten sarkazmus, Vlčice?
Milenium má pravdu. Jen to málo kdo chápe a ještě míň lidí to dokáže aplikovat. Pro toho, kdo chce pochopit, o čem tu Milenium píše, doporučuji knihu od Dr. Campbella "Potřebuji tvou lásku". Aplikovali jsme to na svých zlobivých dětech s úžasnými výsledky. Jen mě nikdy nenapadlo to aplikovat jinde, například na fóru. Nejlepší na této metodě je, že vůbec není potřeba se zaobírat jádrem sporu, není to důležité. V podtextu je totiž vždy touha po povšimnutí, uznání a lásce. Pokud se toto dotyčnému dostaví v dostatečné míře, zmizí jádro sporu jako mávnutím kouzelného proutku. Neumím to vysvětlit tak dobře, jako Dr. Campbell, opravdu doporučuji přečíst. Úžasná kniha.


"Dum spiro spero"
Ciceron
sisa
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1178
Registrován: ned 16 kvě 2010 9:34
Bydliště: Praha
Dal: 1783 poděkování
Dostal: 634 poděkování

Re: A je to jen Vaše...

Příspěvek od sisa »

Milenium a Ilem,
Dr. Alex Loyd, autor The healing code, tvrdí to samé a má pravdu.


Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: A je to jen Vaše...

Příspěvek od poota »

Takže tu máme zastánce dvou krajních řešení konfliktních situací.
Podle prvního je nejlepší nepochybnému viníkovi pokud možno zakroutit krkem, aby byla jistota, že už se ničeho podobného vůči nikomu nedopustí.
Podle druhého je nejlepší mu nic nevyčítat, ale raději ho obejmout a ujistit ho, že ho máme opravdově rádi, čímž se docílí jeho "napravení" a také toho, že už se ničeho podobného vůči nikomu nedopustí.
I když ten druhý je mi jaksi sympatičtější, tak u obou vidím značnou potíž v jejich realizaci "přes sklo".
Jakousi náhradou toho prvního způsobu může být třeba trvalý ban a nebo mnohem snadněji jedincem realizovatelný přesun nežádoucí osoby do "nepřátel", čímž pro dotyčného jedince ona osoba z fóra jaksi "zmizí", protože se mu příspěvky této osoby už nebudou zobrazovat.
Jak by se dal nějak účinně realizovat ten druhý způsob "přes sklo", tak to opravdu netuším. Nejspíš to bude narážet na informační bariéry. Když té osobě napíšu, že z mého hlediska se dopustila ohavnosti, ale nemůžu jí to sebeméně vyčítat, protože ona si myslí, že to bylo v pořádku - tak mi nejspíš odpoví, že jsem ji nařknul buď z blbosti a nebo nepříčetnosti. Pokud jí napíšu, že i tak ji mám upřímně rád, tak nevím, jestli mi to i napíše, ale určitě si bude myslet, že jsem buď blbec a nebo mám sníženou až žádnou příčetnost.
Takže se obávám, že tudy praktická cesta nevede.
Dalším faktorem je to, proč na fórum většina lidí chodí - kvůli výměně názorů a zkušeností a také kvůli kontaktu s podobně smýšlejícími lidmi, mezi které takové "nežádoucí osoby" odmítá řadit a nemá celkem žádný zájem a ani kvalifikaci k "léčení" jejich psychických potíží.
Takže jako jedinou schůdnou cestou v podobné situaci vidím oznámení dané osobě, že s ní končím veškerý kontakt a řadím ji mezi své nepřátele, čímž pro mě mizí ze světa. Tuto možnost fórum skýtá celkem každému, jenom moderátoři ji nemohou využít, což mě občas docela mrzí ;)

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
Odpovědět

Zpět na „Úvodní informace“