Komentáře ke změnám pravidel 2015

Pravidla, aktuální info a finanční příspěvky na chod fóra
Uživatelský avatar
adam.benda
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1726
Registrován: čtv 15 bře 2007 12:03
Bydliště: Praha
Dal: 151 poděkování
Dostal: 258 poděkování

Re: Komentáře ke změnám pravidel 2015

Příspěvek od adam.benda »

sisa píše:Je vás tady hodně a nedokázali jste ukočírovat a vyřešit jednu banální Anriho chybu a tou byl ban Mirkovi.
Nešlo o jednu banální chybu, šlo o mnohem širší a horší problém. A kočírování situace začalo v samém začátku. Bohužel bez výsledku. A opravdu už dost na tohle téma, dokud nám k tomu něco neřekne Rival.

Z každého špatného je vhodné vzít si to dobré a užitečné, takže i kauza kolem Anriho inspirovala ostatní moderátory k zamyšlení se nad některými body. Nicméně, současné navrhované změny celkově nevyplývají z této kauzy, pravidla si zasloužila revizi tak jako tak. a.b


sisa
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1178
Registrován: ned 16 kvě 2010 9:34
Bydliště: Praha
Dal: 1783 poděkování
Dostal: 634 poděkování

Re: Komentáře ke změnám pravidel 2015

Příspěvek od sisa »

Poo, ano, máš pravdu s tou redakcí. Taky si tam dělají, co chtějí.
Ale Abul to myslel asi tak, že by měla být takhle stručná


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Komentáře ke změnám pravidel 2015

Příspěvek od Slavek Krepelka »

abul píše: ...
abul píše:Netvrdím, že to sedí přesně na FuP, ale takhle vypadají stručná a poměrně jasná pravidla, s úctou bych přivítal změnu v tomto stylu.
Nevím kolik z vás si při přihlašévání přečetlo toto: https://www.upramene.cz/forum/ucp.php?mode=terms

Základní pravidla fóra


Svým přístupem na „Fórum U Pramene“ souhlasíte s následujícími podmínkami. Pokud nesouhlasíte, neprodleně opusťte „Fórum U Pramene“, nevstupujte na něj a nepoužívejte jej. Vyhrazujeme si právo tyto podmínky kdykoliv změnit a učiníme vše potřebné pro to, abychom vás o této změně informovali. Přesto je rozumné tyto podmínky průběžně sledovat vzhledem k tomu, že používáním „Fórum U Pramene“ s nimi souhlasíte.

Naše fóra beží na systému phpBB, což je řešení internetového fóra, které je vydané pod licencí „General Public License“ a které je možno stáhnout z http://www.phpbb.com. phpBB software pouze zprostředkovává internetové diskuze. Pro další informace o phpBB navštivte: http://www.phpbb.com/.

Zavazujete se nepřispívat na fórum pohoršujícím, hanlivým, nevhodným, vulgárním nebo jiným materiálem, který by mohl porušovat platné zákony ve vaší zemi, zákony v zemi, kde sídlí „Fórum U Pramene“, nebo platné mezinárodní právo. Tato činnost může vést k okamžitému a trvalému vykázání z fóra a/nebo upozornění vašeho poskytovatele internetových služeb (ISP) na vaši činnost, pokud bude uznáno za nutné. IP adresy všech příspěvků jsou ukládány pro případné uplatnění těchto opatření. Souhlasíte s tím, že „Fórum U Pramene“ má právo odstranit, upravit, přesunout nebo uzamknout jakékoliv téma nebo příspěvek, pokud to bude považovat za nutné. Své příspěvky můžete upravit nebo smazat během 24 hodin od data jejich vložení. Po uplynutí této doby se příspěvky automaticky stávají majetkem fóra. Komerční reklama je bez souhlasu "Hlavního administrátora" fóra zakázána a to i v "Podpisu uživatele". Jako uživatel souhlasíte se všemi údaji uloženými v databázi. Přestože „Fórum U Pramene“ ani phpBB neposkytne tyto informace třetí straně nebo cizím osobám, nepřebírá „Fórum U Pramene“ ani phpBB zodpovědnost za jakýkoliv pokus o vniknutí do systému, který by mohl vést ke kompromitaci těchto dat.


S tím fórum začínalo a tato pravidla se velice brzy projevila jako naprosto nedostatečná už z toho důvodu, že se většina příchozích ani neobtěžuje si je přečíst. Proto jsme v kooperaci Rival, Anri, Poota a SDK vypracovali rozšířená pravidla v roce 2012 u příležitosti pokračujících i nových hádnic a eventuelně vyvěsili. Ta jsou dodnes platná a předmětem současné diskuze.

Problémem nejsou pravidla, ale někteří "jedinní spravedliví" hráči, kteří trpí utkvělými představami a nepatrnými, až nulovými znalostmi technické a psychologické podstaty moderování a stejně tak záležitostí, které vedly a vedou ke sporům, ke kterým se sami ať již slovy, či konáním přiznávají, zatímco trpí neutišitelnou touhu se neustále a povětšinou dokolečka dohadovat o své surealistické pravdě. Jenom vrtím hlavou nad tím, že se někteří z nich dokonce holedbají i tím, že někoho nějak léčí, maje sami očividně víc než plné ruce pazourů sami se sebou, vycpaní zlobou a evidentními psychologickými zátěžemi, které tahají na fórum. Zdejší "protestanti" nevykazují ani tak základní schopnost se orientovat v tématech, aby nekecali s cesty ... :oops: mimo téma a chtěli by pravidla pokud možno taková, aby to nebylo vidět?

Jděte si na Doktorku, či podobné nemoderované webovky. Specielně Sise doporučuji se zúčastnit diskuze ve vlákně MMS1 tamtéž. :bye: Slávek.

Než jsem tohle dosal a poslal, zjistil jsem, že se nám to tu zase zvrhává v diskuzi činnosti moderátorů a nehodlám to zase řešit. Tímto toto téma zamykám a případné plevelení původního vlákna budu přesunovat do nějakého vhodného vlákna bez vyjímky, asi do některého ze septiků. SDK


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2444
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

Re: Změny pravidel FUP 2015

Příspěvek od lajos »

Schyluje se to k policejnímu státu a za chvíli budeme potřebovat mezinárodního arbitra.
Nesouhlasím s jednotným avatarem moderátorů-proč? protože i moderátor je někdo a ne kapitán Nemo.
Nesouhlasím upravováním podpisů, možná mimo hrubých ale opravdu hrubých vulgarizmech, myslím že koule se do toho nepočítají.
Naposledy upravil(a) lajos dne pát 10 dub 2015 15:12, celkem upraveno 1 x.


felda
Zasloužilý člen
Příspěvky: 285
Registrován: čtv 22 čer 2006 21:04
Bydliště: Všenory
Dal: 94 poděkování
Dostal: 175 poděkování

Re: Změny pravidel FUP 2015

Příspěvek od felda »

Mimo téma (offtopic)
Pooto, měnit pravidla je hezké, problém je, že jste jak vagonky,které se utrhly z vláčku.
Jsem tady už pár let, ale poslední dobou nestačím zírat. Předtím -tedy cca do roku 13 jsem si nevšiml resp. nemám vůbec špatný pocit z toho jak forum fungovalo. A že se tu odehrávaly výlevy na Elabs,na Sao, prostě se tu sem tam zajiskřilo a bylo.
Dále -tedy po roce 13,tady houstne ovzduší , v každém vlákně se upravuje,dopravuje,přepravuje ,napomíná, lezete lidem do příspěvků ačkoli si na něco povídají -furt nějaké modro. Tak trochu těžce přemoderátorováno.
Když se k tomu ještě přidají vlastnosti brouka pytlíka,dokonáno jest.
Můj pocit z toho zde je stísňující.
Lidi, uvědomme si!!!, že v poslední době jsme najednou označováni za postižené,rozvrtávače,jsme odesíláni na doktorky a jiná nemoderovaná pracoviště,daly by se tady vyhledat i jiné invektivy tohoto typu a to tu nikdy předtím NEBYLO!
Chodím se sem bavit s lidmi, kteří se se mnou chtějí bavit. NECHCI abych byl nebo protějšek peskován jak v mateřské školce, že mi řekne vole, nebo že jsme si uplácali bábovičku nevhodně.
Ten pocit je tedy o peskování, chcete-li v některých případech o šikaně.
Toto prostředí nevytvořili členové.... a o tom to je.


felda
Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Změny pravidel FUP 2015

Příspěvek od poota »

Mimo téma (offtopic)
A už jsme zase u toho, že ve vlákně, kde máš navrhovat nějaká zlepšování pravidel, tak místo toho tu vzpomínáš na staré dobré časy.
Co Ti asi tak na to mám napsat - že jsi mimo téma? že to ke zlepšení pravidel nijak nepřispěje? nebo že už nic není jak bývalo?
Proč bych to měl dělat - tohle všechno přece dobře víš, stejně jako já a kdokoli jiný.
Takže se nediv, když mám dojem, že to sem píšeš z nějakého důvodu, který je jiný než konstruktivní.

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2444
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

Re: Změny pravidel FUP 2015

Příspěvek od lajos »

Mimo téma (offtopic)
Feldo pláčeš nad správným hrobem. Nemáš plakat ale jasně a zřetelně říct co si nepřeješ


Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Změny pravidel FUP 2015

Příspěvek od poota »

Mimo téma (offtopic)
I když mnohem lepší by bylo, kdyby naopak jasně řekl, co si přeje!

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
felda
Zasloužilý člen
Příspěvky: 285
Registrován: čtv 22 čer 2006 21:04
Bydliště: Všenory
Dal: 94 poděkování
Dostal: 175 poděkování

Re: Změny pravidel FUP 2015

Příspěvek od felda »

Mimo téma (offtopic)
Tak tobě je nejasné co si přeju, jejeje. co se děje, Slávek ti neporadí?
Moje přání je jednoduché pánové. Když si přečtete příspěvky, jasně je tam řečeno od roku 13 co se mi nelíbí a co si přeju. Nebo mám nahrát na smeč SDK ,který už zase dnes vybanoval Anriho, že řeknu nelíbí se mi Pooto jak to děláš. Nelíbí se mi SDK všudebyl všechnoznal jak to děláš. Neřeknu to. Napsal jsem to jasně, že to tu fungovalo normálně i bez vás, opravdu je tu přemoderátorováno.
Nebudu o vás říkat ,že jste postižení,mimo mísu atd....jako vy páni globálové na naše příspěvky, ale jsem člen tohoto fóra, nechte si laskavě posměšky od cesty a uvědomte si ,že za ten stav zde nesete právě lví podíl vy... Jestli tady balamutíte někoho, že přidáte tady dvě písmenka, tuhle je odeberete, tak změna pravidel to nezmění, musíte změnit svoje chování. TO je můj názor k pravidlům.
A co by na tom mělo být konstruktivního? No,hádej...


felda
mahatma

Re: Změny pravidel FUP 2015

Příspěvek od mahatma »

poota píše:
Mimo téma (offtopic)
A už jsme zase u toho, že ve vlákně, kde máš navrhovat nějaká zlepšování pravidel, tak místo toho tu vzpomínáš na staré dobré časy.
Pooto, skús to znovu prečítať...
felda úplne jasne píše je to tu přemoderátorováno.
novými pravidlami si ešte rozširujete právomoci, čo sa vzhľadom na terajšie "řádění (presúvanie, zamykanie, potieranie kritiky a iných ako vašich názorov)" mnohým členom fóra nepáči.
ono bez toho otravného póvlu bez moderátorských právomocí, bez tých rozvracačov ktorých verejne urážate ak si dovolia nesúhlasiť s osvietenými moderátormi, bez nich to tu bude úžasné, učinený raj na zemi kde nikto ani na moment nezapochybuje o osvietenosti a genialite vrchnosti...
:eclap: :eclap: :eclap: nech sa vám darí vymysliť dokonalé pravidlá a nech sa vám dobre moderátoruje


Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Změny pravidel FUP 2015

Příspěvek od poota »

mahatma píše: Pooto, skús to znovu prečítať...
felda úplne jasne píše je to tu přemoderátorováno.
Momentálně tu funguje administrátor, dva globální moderátoři a dva aktivní sekční moderátoři - a rozdíl od feldy mám názor, že to není víc, než je potřeba.
mahatma píše:novými pravidlami si ešte rozširujete právomoci, ..
Teraz si daj mahatma tu prácu, a zkús si prečítať - současně platná pravidla a taky pravidla navrhovaná - zjistíš, že novými pravidly se pravomoci moderátorů naopak snižují jejich přesnějším definováním, že se nově umožňuje mít k jejich práci kritické připomínky a že se nově zavádí i možnost rušení rozhodnutí moderátora i moderátorem na stejné úrovni. Takže buď tak laskav a nešiř tady mylné informace.
mahatma píše:ono bez toho otravného póvlu bez moderátorských právomocí, bez tých rozvracačov ktorých verejne urážate ak si dovolia nesúhlasiť s osvietenými moderátormi, ..
Sice tu neustále píšete o tom, že moderátoři veřejně urážejí kdekoho. Osobně si nejsem vědom toho, že bych používal z pozice moderátora vůči někomu nějaké nevhodné výrazivo, takže pokud víš o tom, že bych v modré barvě písma někoho nějak urazil nebo se ho dotknul, tak mi dej prosím na takový příspěvek nebo vpisek odkaz. Pokud takový najdeš, tak se pochopitelně adresátovi omluvím - pokud ne, je omluva na Tobě.
Když už budeš pročítat ta současná pravidla, tak se tam dočteš i věci ohledně osobního napadání i napadání moderátorů - a ta pravidla pořád ještě platí.

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Změny pravidel FUP 2015

Příspěvek od Slavek Krepelka »

poota píše: ... Sice tu neustále píšete o tom, že moderátoři veřejně urážejí kdekoho. Osobně si nejsem vědom toho, že bych používal z pozice moderátora vůči někomu nějaké nevhodné výrazivo, ....
:oops: Tak to já zase ano, pokud vím jednou, takže se kaju za tento můj donebevolající poklesek ve funkci moderátora. :oops:
SDK píše: http://upramene.cz/forum/viewtopic.php?p=136495#p136495 Jinak Abulovi ještě poznámku: Uvědom si laskavě moudrý muži, že nebýt Rivala, celé toto fórum by neexistovalo. Neber si Rivala do své tlamy ohnivé jen proto, že jeho přístup k moderování nevyhovuje tvým představám. Jestli něco, Rival se vždy snažil, aby se členové ukorigovali sami, a proto i jeho politika nevměšování až na zcela vyjímečné případy. Jestli s tím máš potíž, založ si svou netovou diskuzi a tam si dělej jak umíš. Kritizovat umí každý hňup. SDK
a) Promiň Abule, že jsem Tě kdy modře nazval moudrým mužem a že jsem Tě kdy modře nařkl, že máš tlamu ohnivou.

b) Slovní spojení "Kritizovat umí každý hňup," které mi bylo též některými kritiky vyčítáno a to i
zatvrzelým slušňákem Mahatmou, jsem použil všeobecně a s Abulem osobně nemělo nic společného. Pokud se této věty, či pouhého výrazu hňup kdokoliv chytil osobně a vysvětlil si ho jako osobní nařčení, či napadení, mohu se domnívat, že věděl co dělá, ale definitivně minul její všeobecnou podstatu.
Za tuto větu se nikomu omlouvat nehodlám a naveskrze a skálopevně na její formulaci a všeobecném významu trvám.


SDK


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Zamčeno

Zpět na „Úvodní informace“