Testatika - diskuze

Své příspěvky můžete psát do "Diskuze".

Moderátor: Merlin

Odpovědět
Uživatelský avatar
Mim
Zasloužilý člen
Příspěvky: 855
Registrován: čtv 21 zář 2006 7:41
Bydliště: Plzeň
Dostal: 3 poděkování

Testatika - diskuze

Příspěvek od Mim »

Pro gewo!!!
Určitě slyšeli!!!! Ale, že by neše diskuse byla skomírající......? :? Ozvu se, dnes už toho mám opravdu dost.


Však ono to půjde!!!
Uživatelský avatar
sano
Zasloužilý člen
Příspěvky: 942
Registrován: stř 08 úno 2006 23:48
Dostal: 18 poděkování

Pre Gewo

Příspěvek od sano »

Hlavnou stratégiou dnešných časopisov je udržať pozornosť za každú cenu. V tomto fóre tí ktorí riešia problémy, ich riešia na úkor vlastného času. vytvorila sa tu partia ľudí, ktorí sa snažia prinášať do spoločnej kuchine, každý podľa svojich schopností. Príspevky sa hrnú keď sa niekomu darí v práci. Obdobia hojného prúdu informácií sa striedajú s obdobiami, kedy je tu zdanlivo pokoj, ale v garážach, dielňach sa intenzívne pracuje. Tí ktorí sú na tomto fóre dlhšie už sa prispôsobili tomuto striedaniu temp.
Čo sa mi tu páči, že sa tu nikto nesnaží vyniknúť za každú cenu.
Bol by som sklamaný, keby tu prišla silná osobnosť z iného prostredia a snažila sa pretvoriť toto fórum ku obrazu svojmu.
sano


ga
Stálý člen
Příspěvky: 56
Registrován: stř 08 bře 2006 15:01

Re: Pre Gewo

Příspěvek od ga »

sano píše:....
Bol by som sklamaný, keby tu prišla silná osobnosť z iného prostredia a snažila sa pretvoriť toto fórum ku obrazu svojmu.
sano
Toho bych se urcite nebal, naopak jakykoliv prinos z jakekoliv dalsi skupiny je pozitivni a muze driv prinest konkretni vysledky. Nema smysl pracovat roztristene a kdokoliv dava dalsi impulsy a dokaze prijit s necim konrketnim (ja bohuzel ne) tak bychom ho meli podporovat. Nejhorsi je se handrkovat kdo neco napsal/udelal vice profesionelneji apod..


Uživatelský avatar
rival
Hlavní admin - živý člověk
Příspěvky: 1220
Registrován: stř 16 lis 2005 9:44
Bydliště: severní­ čechy
Dal: 14 poděkování
Dostal: 226 poděkování
Pohlaví:
Kontaktovat uživatele:

Re: Pre Gewo

Příspěvek od rival »

sano píše:... Obdobia hojného prúdu informácií sa striedajú s obdobiami, kedy je tu zdanlivo pokoj, ale v garážach, dielňach sa intenzívne pracuje. Tí ktorí sú na tomto fóre dlhšie už sa prispôsobili tomuto striedaniu temp...
sano
Myslím, že Sano ve svém příspěvku řadu věcí vystihl... Já to jen malinko doplním.
gewo píše: ...Toto je fórum skupiny, která se věnuje výzkumu a občas zveřejňuje dílčí výsledky. Nikdo ale nechce pustit nic konkrétního, takže všechny debaty nutně musí vyběhnout do ztracena. To jsem myslel tím "skomíráním"... Jinak řečeno, dostali jste se do stejné fáze, kterou jsme si prošli i my...
A to je ono. Teď jsme teprve v první fázi :). Ono to navenek možná vypadá, že se nic neděje. Ale ono se děje a děje se hodně. Rád bych, aby na jaře příštího roku proběhlo první oficiální setkání fandů a uživatelů tohoto fóra. Celou zimu se na tomto bude pracovat. Ke vzájemné komunikaci se samozřejmě využívají také SZ, emaily, ICQ... atd. Nyní je vše ve fázi připrav. Mělo by to být setkání, kde se kromě jiného předvedou i nějaká již postavená zařízení. Bližší podrobnosti budou včas uveřejněny ve fóru. Jak už jsem jednou psal, uvítám jakoukoliv pomoc a podporu...

Ale zpět k tomuto tématu. Přiznám se, že i mne Testatika učarovala. Zprvu si mi nechtělo věřit, že to opravdu funguje. Člověku se vtírá otázka: "A není to jen rafinovaný podvod ?" Ale pokud opravdu je tolik svědků, kteří ji viděli v chodu a mohli ji částečně i prozkoumat. Tak začínam věřit tomu, že to funguje či fungovalo... Těším se, že se zde dozvím nějaké nové informace o tomto pozoruhodném zařízení.


rival - živý člověk
kutil
Zasloužilý člen
Příspěvky: 766
Registrován: pát 25 lis 2005 19:33
Bydliště: Morava
Dal: 48 poděkování
Dostal: 269 poděkování

pro gewa

Příspěvek od kutil »

Ahojky, díky za SZ později se ozvu.
Tématu testatika zatím nerozumím ale jako kutil bych si uměl poradit s tím zahříváním se cívek. Ponořit je do trafooleje, chladit a teplo odebírat jako topení pro svůj domeček.


Uživatelský avatar
ekowatt
Stálý člen
Příspěvky: 70
Registrován: sob 23 zář 2006 12:26
Bydliště: Slovensko
Dal: 1 poděkování
Dostal: 13 poděkování

Re: pro gewa

Příspěvek od ekowatt »

kutil píše:Ahojky, díky za SZ později se ozvu.
Tématu testatika zatím nerozumím ale jako kutil bych si uměl poradit s tím zahříváním se cívek. Ponořit je do trafooleje, chladit a teplo odebírat jako topení pro svůj domeček.
:lol:


Uživatelský avatar
Mim
Zasloužilý člen
Příspěvky: 855
Registrován: čtv 21 zář 2006 7:41
Bydliště: Plzeň
Dostal: 3 poděkování

Pro Gewo....

Příspěvek od Mim »

Pokračování nebude...???? :cry:


Však ono to půjde!!!
Uživatelský avatar
Merlin
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1764
Registrován: sob 21 říj 2006 0:32
Bydliště: Severní Morava
Dostal: 54 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pro Gewo....

Příspěvek od Merlin »

Mim píše:Pokračování nebude...???? :cry:
Bude, až bude zájem.

"Můžeš přivést koně k vodě, ale nemůžeš je nutit pít."
arabské přísloví


The hardest part of being a teacher is not teaching what I know but knowing what not to teach.
-----------------------------------------------------
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Pro Gewo....

Příspěvek od A(&F) »

Mim píše:Pokračování nebude...???? :cry:
... připojuji se, ... a taky se těším ... opravdu ... :good: ... A(&F)


Uživatelský avatar
Mim
Zasloužilý člen
Příspěvky: 855
Registrován: čtv 21 zář 2006 7:41
Bydliště: Plzeň
Dostal: 3 poděkování

Ještě pro Gewa....

Příspěvek od Mim »

Víš, zájem je...ale jak jsem již psal musím si to trochu vždycky poskládat, hlavně v hlavě....nejsem zas tak erudovaný, abych všechno pochopil okamžitě...takže mi to prostě trvá dýl....no. A co? :lol:


Však ono to půjde!!!
lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2444
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

gewo

Příspěvek od lajos »

Tak, čteme teorii, která tvoří základ funkce testa, předpoklady chaosu jsou zajímavé a určítě předbíhám, zajímám se o jakýkoliv fyzický pokus, do kterého by mělo smysl se pustit . Třeba Lindenův pokus?
Těch spousta článků na netu o testa, z nás asi většina četla. Myslím že sem nepřispíváme z důvodu málo teoretických a praktických skušeností s tímto strojem. Je výborné že se od gewa dozvíme teorií. Zbývá praktická stránka, z fotek se dá posoudit že stroje menšího výkonu(200W?) jsou nejen fyzicky menší ale elektromechanicky se zdají i jednodušší?
Otázka na gewa je, nakolik má nějaký pokus pokročilí, popř. říct : vezměte plexi 5(10) mm a udělejte kruh 20cm, dva kusy, osa 8mm nerez, co ložiska atd.
Anebo v takovém stavu pokusy nejsou, tak že budeme číst teorii a kdo na to bude mít bude s Tebou polemizovat. Co dodat, jak jsem předeslal, tato tema je velmi zajímavá až vzrušující, jen dále nevím co učinit v zájmu řešení principu.
Naposledy upravil(a) lajos dne pát 27 říj 2006 14:22, celkem upraveno 1 x.


Uživatelský avatar
Merlin
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1764
Registrován: sob 21 říj 2006 0:32
Bydliště: Severní Morava
Dostal: 54 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: gewo

Příspěvek od Merlin »

lajos píše:Tak, čteme teorii, která tvoří základ funkce testa, předpoklady chaosu jsou zajímavé a určítě předbíhám, zajímám se o jakýkoliv fyzický pokus, do kterého by mělo smysl se pustit . Třeba Lindenův pokus?
Těch spousta článků na netu o testa, z nás asi většina četla. Myslím že sem nepřispíváme z důvodu málo teoretických a praktických skušeností s tímto strojem. Je výborné že se od gewa dozvíme teorií. Zbývá praktická stránka, z fotek se dá posoudit že stroje menšího výkonu(200W?) jsou nejen fyzicky menší ale elektromechanicky se zdají i jednodušší?
Otázka na gewa je, nakolik má nějaký pokus pokročilí, popř. říct : vezměte plexi 5(10) mm a udělejte kruh 20cm, dva kusy, osa 8mm nerez, co ložiska atd.
Anebo v takovém stavu pokusy nejsou, tak že budeme číst teorii a kdo na to bude mít bude s Tebou polemizovat. Co dodat, jak jsem předeslal, tato tema je velmi zajímavá až vzrušující, jen dále nevím co učinit v zájmu řešení principu.
Ano, předbíháš, a to dost hodně. Předně: zapomeňte prosím na ty haldy nesmyslů, které visí na webu a neskladujte to sem! Sám toho mám tolik, že bych to tady mohl zavalit, navíc přístup na ftp do různých soukromých sbírek a pochybuji, že by mi něco uniklo. Spousta toho je stará přes dvacet let. Ale nic z toho nepomohlo k realizaci, jen to vyvolalo další zmatek.
To, co se tady snažím sdělit je úplně něco jiného. Zdánlivá rozvláčnost má své důvody. Tahle "teorie" - nazval bych to spíše pracovní hypotézou - se zdaleka netýká jen Testatiky, jde o mnohem víc. Snažte se to nepřelétnout a opravdu pochopit.
Udělali jsme řadu dílčích pokusů za účelem ověření funkce jednotlivých součástí či bloků tohoto aparátu, a ty potvrdily platnost prezentovaných úvah anebo vedly k jejich upřesnění.

V podstatě TATÁŽ pravidla platí i při pulsní elektrolýze, jenže tam je to jednodušeji proveditelné a kontrolovatelné skrz "bublání". A věřte mi, že až pozměníte úhel pohledu na věc a začnete sami vidět jisté zákonitosti, budete schopni stavět mnohem výkonnější zařízení. To, čemu se říká OU (over unity) - "nadzáklad" - má společného jmenovatele!

To není "Lindenův", ale "lindenský experiment", protože Baumann, vynálezce Testatiky, bydlel v Linden. Ten obrázek je zavádějící, bylo to trochu (hodně) jinak. Mám to na svých stránkách česky, ale záměrně to sem nedávám. Je to jen souhrn věcí, které nikam a k ničemu nevedou.

Tady jsme v teoretické části fóra, návody na "řezání plexiskla" (není v tom železo) sem nepatří.
Trpělivost! Napřed je třeba postupně pochopit, oč jde, jinak vyhodíte spoustu peněz a nic z toho nebude. Po mechanické stránce je to věc vyžadující hodinářskou přesnost a dobré dílenské vybavení. Po elektrické stránce je to "cosi jako" Joe-cell, ne co do provedení, ale po stránce vcítění určitě.
Pro informaci, mašinka s 200W má průměr disku 12 cm...


The hardest part of being a teacher is not teaching what I know but knowing what not to teach.
-----------------------------------------------------
lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2444
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

gewo

Příspěvek od lajos »

Dobrá, obrázek jsem umazal když není k ničemu, ať nemate.
Já a asi i ostatní budeme číst rádi novou teorií, nejdřív budeme muset znát celou, než se začneme ptát.
Tím i přestávám předbíhat.


Uživatelský avatar
Merlin
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1764
Registrován: sob 21 říj 2006 0:32
Bydliště: Severní Morava
Dostal: 54 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: gewo

Příspěvek od Merlin »

lajos píše:Dobrá, obrázek jsem umazal když není k ničemu, ať nemate.
Já a asi i ostatní budeme číst rádi novou teorií, nejdřív budeme muset znát celou, než se začneme ptát.
Tím i přestávám předbíhat.
Díky za pochopení! :good:


The hardest part of being a teacher is not teaching what I know but knowing what not to teach.
-----------------------------------------------------
Uživatelský avatar
Merlin
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1764
Registrován: sob 21 říj 2006 0:32
Bydliště: Severní Morava
Dostal: 54 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Merlin »

Novák píše:Hmota a tudíž i lidská schránka není zas tak bezmocná vůči indikaci éteru. Vlastnost cítit a vnímat éter má každý sám v sobě. Někdo tu vlastnost záměrně potlačuje, někdo o ní ještě neví ale je spousta lidí, kteří se snaží v sobě probudit tu schopnost cítit alespoň špetku tý nezměrný energie.
Je to jako dýchání nebo tlukot srdce. Žijeme s tím zcela automaticky a nevnímáme to. Dokud se na to nesoustředíme. To sem ale nepatří, tady se chci věnovat základům a technickému využití. Nebudeme to tady trhat, o duchu můžeme diskutovat jinde.


The hardest part of being a teacher is not teaching what I know but knowing what not to teach.
-----------------------------------------------------
Odpovědět

Zpět na „Seriál Testatika + Diskuze“