Testatika - diskuze

Své příspěvky můžete psát do "Diskuze".

Moderátor: Merlin

Odpovědět
pepe
Zasloužilý člen
Příspěvky: 693
Registrován: ned 21 říj 2007 23:50

Hmm...

Příspěvek od pepe »

Túto ,,hračku" pre jéj povedal by som slabé výkonové parametre som už hodil za hlavu . Napájané to bolo z jedného akumulátoru Rcr 123 Li-on a nedokázalo to utiahnuť viac ako 60W-tovú žiarovku , proste bieda . No na druhú stranu nebola to márna snaha , preto že hlavne vďaka téjto ,,hračke" sa mi podarilo pochopiť pár súvyslosti a prísť na to že to s pár litrami vody ,,v kolotoči" funguje aj opačne ale hlavne s poctatne priaznivejšími výstupnými parametrami . ,,Vodný kondenzátor"... . Pepe


Dobrý karbaník vie , že aj oko je možné prebiť .
Uživatelský avatar
gromit
Zasloužilý člen
Příspěvky: 586
Registrován: pát 18 črc 2008 21:37
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: re

Příspěvek od gromit »

spaceball píše: S plazmou to asi nebude souviset. Jednak by se to v gravitačním poli
deformovalo a "paprsky" by byly radiální. Barva by tomu odpovídala, ale
háže to stíny. Předpokládám pevné těleso - tenké vodiče, ale ta dokonalá
sféra - asi je to v rotačním pohybu....


Spaceball Obrázek
nešlo mi o paprsky, ten měděný drát by byl na místě - jen jsem si vzpomněl na starého dobrého Naudina: http://jlnlabs.online.fr/plasma/html/s_gdp4.htm

pepe - inu voda není vzduch, že?


Když to nejde silou, musí to jít ještě větší silou!
Uživatelský avatar
Testatik
Stálý člen
Příspěvky: 32
Registrován: sob 03 říj 2009 22:42

Re: Upřesnění

Příspěvek od Testatik »

Iv píše: P.S.pro Testatik níže-to není tak jednoduché,musí se tam splnit jisté konstrukční věci , taky se nebudu rozvádět,abych nezvedl někoho tady na foru ze židle,nestojí to za to a to nemyslím nějak špatně.
Omlouvám se, ale zase nechápu. Opravdu nedělám si legraci a nemyslím to nijak zle..jen se ptám.
Proč o tom nediskutujeme? Proč by se někdo měl zvedat ze židle???
Myslel jsem, že tohle fórum je o diskuzi a zatím tady čtu jen takové příspěvky.


Uživatelský avatar
spaceball
Zasloužilý člen
Příspěvky: 614
Registrován: úte 05 kvě 2009 20:25
Bydliště: 48°15'N 16°22'E

Re: re

Příspěvek od spaceball »

gromit píše: nešlo mi o paprsky, ten měděný drát by byl na místě - jen jsem si vzpomněl na starého dobrého Naudina: http://jlnlabs.online.fr/plasma/html/s_gdp4.htm
Nedorozumění - Na příspěvku jsem pracoval dříve a než jsem stačil odeslat,
už tam byl Tvůj příspěvek (svůj - nezávisle). Ta světelná show na strašení
opilců potácejících se z hospody po půlnoci mne napadla, ale Tvůj odkaz je
zajímavější.

p.s. Nějaký svůj bezvýznamný postřeh k testatice jsem již napsal zde - https://www.upramene.cz/forum/viewtopic. ... 9105#49105


Spaceball Obrázek
_________________
To není průmyslové znečištění, co poškozuje naše životní prostředí. Jsou to nečistoty ve vzduchu a vodě, které za to mohou. G. W. Bush
pepe
Zasloužilý člen
Příspěvky: 693
Registrován: ned 21 říj 2007 23:50

Re: re

Příspěvek od pepe »

gromit píše:...pepe - inu voda není vzduch, že?
Tak tak... . Pepe


Dobrý karbaník vie , že aj oko je možné prebiť .
Uživatelský avatar
gromit
Zasloužilý člen
Příspěvky: 586
Registrován: pát 18 črc 2008 21:37
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: re

Příspěvek od gromit »

spaceball píše:
gromit píše: nešlo mi o paprsky, ten měděný drát by byl na místě - jen jsem si vzpomněl na starého dobrého Naudina: http://jlnlabs.online.fr/plasma/html/s_gdp4.htm
Nedorozumění - Na příspěvku jsem pracoval dříve a než jsem stačil odeslat,
už tam byl Tvůj příspěvek (svůj - nezávisle). Ta světelná show na strašení
opilců potácejících se z hospody po půlnoci mne napadla, ale Tvůj odkaz je
zajímavější.

p.s. Nějaký svůj bezvýznamný postřeh k testatice jsem již napsal zde - https://www.upramene.cz/forum/viewtopic. ... 9105#49105
Mám pocit, že si rozumíme.
Ten postřeh je zajímavý - někdy je dobré se vrátit pro nové informace a souvislosti...


Když to nejde silou, musí to jít ještě větší silou!
pooli
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: pon 07 zář 2009 8:26

Re: Upřesnění

Příspěvek od pooli »

Testatik píše:
Iv píše: P.S.pro Testatik níže-to není tak jednoduché,musí se tam splnit jisté konstrukční věci , taky se nebudu rozvádět,abych nezvedl někoho tady na foru ze židle,nestojí to za to a to nemyslím nějak špatně.
Omlouvám se, ale zase nechápu. Opravdu nedělám si legraci a nemyslím to nijak zle..jen se ptám.
Proč o tom nediskutujeme? Proč by se někdo měl zvedat ze židle???
Myslel jsem, že tohle fórum je o diskuzi a zatím tady čtu jen takové příspěvky.
Vis proc ti nic nereknou?? to je jednoduche........delaji si s tebe prdel. tady se nedovis vubec nic,jen jakesi fragmenty a pokud pochopis aspon neco z toho,tak si to stejne budes muset odskouset doma a sam!!! jak si uz napsal ty....tohle je diskuzni forum,ale tady se diskutuje stylem: ja ti napovim a ty si to pekne domysli sam!
Skoda,no.taky jsem nedavno myslel ze mi tady nekdo konkretne aspon neco poradi,ale kde pák!! nekdy se mi zda,ze smyslem nekterych postu je umyslne zavadet pripadne kutily,at se jim nic nepodari!! dodnes nechapu, z ceho maji ti lide co VÍ neco vice nez my strach?!!
myslim ze se vse co potrebujes dozvis az z vlastnich testovacich zkousek.financne ta testatika neni moc narocna,tak směle do toho.osobne se ted sice soustredim na MEG ale i tohle jednou dotahnu do konce (apropo...vedeli jste ze MEG postavil na ceske prumyslovce nejaky klucina?? COP byl 2,85!! a to byl jen zacatek-pdf s popisem a video je na www skoly.)


Návštěvník

Re: Upřesnění

Příspěvek od Návštěvník »

pooli píše: (apropo...vedeli jste ze MEG postavil na ceske prumyslovce nejaky klucina?? COP byl 2,85!! a to byl jen zacatek-pdf s popisem a video je na www skoly.)

Myslíš asi tohleto.
P.
http://www.issnp.cz/view.php?cisloclanku=2007120001
http://www.issnp.cz/pdf/horky_enersol/MEG.pdf


upřesnitel

Re: Upøesnìní

Příspěvek od upřesnitel »

pooli píše:[....osobne se ted sice soustredim na MEG ale i tohle jednou dotahnu do konce (apropo...vedeli jste ze MEG postavil na ceske prumyslovce nejaky klucina?? COP byl 2,85!! a to byl jen zacatek-pdf s popisem a video je na www skoly.)
Ano, a dokonce sám ministr Bursík předal autorům ocenění, viz zde:

http://www.issnp.cz/storage/20090407005 ... %20min.jpg

Sláva!
Tak už konečně...

Nyní již jen zbývá rozjet produkci, a pomocí řetězení MEGů bude mít každá domácnost elektrické energie dostatek!

Ale ono zase nic.

Tak snad příště...

A tak pořád dokola a dál a dál...

:O)))


pepe
Zasloužilý člen
Příspěvky: 693
Registrován: ned 21 říj 2007 23:50

Re: Upřesnění

Příspěvek od pepe »

pooli píše:...Vis proc ti nic nereknou?? to je jednoduche...
Povedz mi prosím ťa jeden jediný rozumný (nie logický) dovod , prečo by som tu mal niečo zverejňovať ? Pepe


Dobrý karbaník vie , že aj oko je možné prebiť .
pooli
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: pon 07 zář 2009 8:26

Re: Upřesnění

Příspěvek od pooli »

pepe píše:
pooli píše:...Vis proc ti nic nereknou?? to je jednoduche...
Povedz mi prosím ťa jeden jediný rozumný (nie logický) dovod , prečo by som tu mal niečo zverejňovať ? Pepe
Diky,presne tohle jsem potreboval slyset!! :x Potvrdilo to vse co jsem psal vyse.
Tady jde aspon videt jake zamery tady vladnou.Tento post by mel byt umisteny na hlavni strance celeho fora! plus jeste dovětek....necekejte zadnou pomoc.
A proc by si mel neco zverejnovat?! co takhle treba proto,ze zeme je v prdeli a napomohl by jsi k ukonceni tezby ropy atd...taky konec energo krizim atp...
Ale zas nadruhou stranu vim,ze plno lidi se tady dela akurat zajimavymi a vědi uplny pendrek!!!!!!!!!!!
p.s. lituju ze tu neni nejaka Síń slávy,kde se davaji unikatni posty :o
jinak nemam co dodat....at si kazdy udela obrazek sam.kam to tady směruje uz snad kazdy pochopi sam.


kr

Re: Upřesnění

Příspěvek od kr »

pooli píše:Diky,presne tohle jsem potreboval slyset!! :x Potvrdilo to vse co jsem psal vyse.
Tady jde aspon videt jake zamery tady vladnou.Tento post by mel byt umisteny na hlavni strance celeho fora! plus jeste dovětek....necekejte zadnou pomoc.
A proc by si mel neco zverejnovat?! co takhle treba proto,ze zeme je v prdeli a napomohl by jsi k ukonceni tezby ropy atd...taky konec energo krizim atp...
Ale zas nadruhou stranu vim,ze plno lidi se tady dela akurat zajimavymi a vědi uplny pendrek!!!!!!!!!!!
p.s. lituju ze tu neni nejaka Síń slávy,kde se davaji unikatni posty :o
jinak nemam co dodat....at si kazdy udela obrazek sam.kam to tady směruje uz snad kazdy pochopi sam.
jestlii chces informace napiš na krefmel@seznam.cz


pepe
Zasloužilý člen
Příspěvky: 693
Registrován: ned 21 říj 2007 23:50

Re: Upřesnění

Příspěvek od pepe »

pooli píše:
pepe píše:
pooli píše:...Vis proc ti nic nereknou?? to je jednoduche...
Povedz mi prosím ťa jeden jediný rozumný (nie logický) dovod , prečo by som tu mal niečo zverejňovať ? Pepe
Diky,presne tohle jsem potreboval slyset!! :x Potvrdilo to vse co jsem psal vyse.
Tady jde aspon videt jake zamery tady vladnou.Tento post by mel byt umisteny na hlavni strance celeho fora! plus jeste dovětek....necekejte zadnou pomoc.
A proc by si mel neco zverejnovat?! co takhle treba proto,ze zeme je v prdeli a napomohl by jsi k ukonceni tezby ropy atd...taky konec energo krizim atp...
Ale zas nadruhou stranu vim,ze plno lidi se tady dela akurat zajimavymi a vědi uplny pendrek!!!!!!!!!!!
p.s. lituju ze tu neni nejaka Síń slávy,kde se davaji unikatni posty :o
jinak nemam co dodat....at si kazdy udela obrazek sam.kam to tady směruje uz snad kazdy pochopi sam.
Je mi to prinajmenšóm zvláštne , keď moju OTÁZKU považuješ za odpoveď . No prestovšetko , tvoje argumenty neberiem ako argumenty postavené na rozume . O prírodu sa ty báť nemusíš , keď že tá tu už ,,rozchodila iné prešlapi" a to celkom určite bez nášéj pomoci . Čakám na rozumný argument a nie len takéto ,,blá , blá , blá" ktoré je celé postavené len na logike ,,škodnéj" (myslím to všeobecne ako živočišný druh) na téjto zemi . Pepe


Dobrý karbaník vie , že aj oko je možné prebiť .
Uživatelský avatar
Aquarius1
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1195
Registrován: ned 16 pro 2007 0:43
Bydliště: Planeta Země
Dal: 5 poděkování
Dostal: 20 poděkování

Re: Upřesnění

Příspěvek od Aquarius1 »

pooli píše:
pepe píše:
pooli píše:...Vis proc ti nic nereknou?? to je jednoduche...
Povedz mi prosím ťa jeden jediný rozumný (nie logický) dovod , prečo by som tu mal niečo zverejňovať ? Pepe
Diky,presne tohle jsem potreboval slyset!! :x Potvrdilo to vse co jsem psal vyse.
Tady jde aspon videt jake zamery tady vladnou.Tento post by mel byt umisteny na hlavni strance celeho fora! plus jeste dovětek....necekejte zadnou pomoc.
A proc by si mel neco zverejnovat?! co takhle treba proto,ze zeme je v prdeli a napomohl by jsi k ukonceni tezby ropy atd...taky konec energo krizim atp...
Ale zas nadruhou stranu vim,ze plno lidi se tady dela akurat zajimavymi a vědi uplny pendrek!!!!!!!!!!!
p.s. lituju ze tu neni nejaka Síń slávy,kde se davaji unikatni posty :o
jinak nemam co dodat....at si kazdy udela obrazek sam.kam to tady směruje uz snad kazdy pochopi sam.
Nevím proč se toliko čílíš,jasně ti bylo řečeno přemýšlej a je jedno jestli něco svádíš na poměry co vládnou tomuto světu.Pokud ti vadí přemýšlet je to jen tvůj problém. ;)


Věřím že v jednoduchosti bude ta pravá příčina neúspěchu dosavadního bádání,jelikož se bastlíme (a to i já) ve vymýšlení složitých mechanismů.
Elektro
Zasloužilý člen
Příspěvky: 434
Registrován: čtv 19 črc 2007 11:52
Bydliště: Banskobystrický kraj
Dal: 3 poděkování
Dostal: 3 poděkování

Pre Pooli(ho) a Testatik(a).

Příspěvek od Elektro »

Zdravím mládenci.
Súdiac podľa vašich príspevkov ste ešte veľmi mladí a dalo by sa povedať "s nevykysnutým rozumom". Natrafili ste na toto fórum a pochytil vás bádateľský (spasiteľský?) zápal. A vy samozrejme hneď hrr na to. Len v tom vašom zápale zabúdate rozmýšľať a hneď kladiete otázky a žiadate návody.
Keď chcete položiť otázku, tak najprv hľadajte na ňu odpoveď. Ak tú odpoveď nenájdete, potom sa vo vybranom fóre opýtajte. Toto fórum sa nevenuje otázkam už zodpovedaným. A čo sa týka hotových a funkčných návodov, tak tie vám sotva niekto predloží, lebo univerzálny návod na funkčné zariadenie sotva existuje. Táto oblasť je absolútne neprebádaná a nie je možné predpovedať, alebo predvídať všetky možné vplyvy na takéto zariadenie. Napr. mne to bude fungovať a dám vám presný návod, postup výroby, materiály a nastavenie. Vy to samozrejme do detailu dodržíte a fungovať vám to nebude. Ako asi na to zareagujete? Podvodník, šarlatán, úmyselne zavádza atd. A pri tom ja urobím repliku tohoto zariadenia a tiež mi nebude fungovať, pričom ten prvý prototyp funguje bezvadne. Tak sa nhnevám a dám ten nepodarok kamarátovým deťom, nech sa s tým aspoň hrajú. Kamarát to doma vybalí a jemu sa to samo od seba rozbehne presne na požadovaných parametroch.
Takže mládenci o tomto to je. A vy skôr ako začnete niekoho obviňovať alebo dokonca napádať, najprv sa zamyslite nad sebou a nad tým, čo ste pre získanie odpovedí na svoje otázky vykonali.
Želám príjemný večer.


Odpovědět

Zpět na „Seriál Testatika + Diskuze“