Alternatívne pohony automobilov

Vodík, plasma, orgon... a spalovací motory.
Odpovědět
bigben
Starší člen
Příspěvky: 105
Registrován: úte 29 pro 2009 17:00
Dostal: 12 poděkování

martin jedenáctý

Příspěvek od bigben »

registrace proběhla-dík za radu.Jinak k tématu. Už někdo zkoušel ionizovat vzduch do sání?Přidat jeden atom kyslíku? Jsem začátečník a proto možná hloupá otázka nebo možná jiné vlákno.


Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: martin jedenáctý

Příspěvek od poota »

bigben píše:...Už někdo zkoušel ionizovat vzduch do sání?...
Výborný nápad, který bys měl realizovat. +1 :good:
Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
bigben
Starší člen
Příspěvky: 105
Registrován: úte 29 pro 2009 17:00
Dostal: 12 poděkování

ionizace

Příspěvek od bigben »

No já to chtěl realizovat pomocí horského sluníčka , že bych ho napájel střídačem a zkusil co to bude dělat.Ale watmetr mi ukázal spotřebu 400W a v té době sem neměl dostatečně silný střídač.Ale nastala další otázka-400W z akumulátoru je při 12V 33Ampér a to je fakt moc.Takže pak mne napadlo něco jako teslovo trafo, ale ještě sem se k tomu nedostal-tak to házím do placu-třeba se toho někdo chytne.


Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: ionizace

Příspěvek od Ilem »

bigben píše:No já to chtěl realizovat pomocí horského sluníčka , že bych ho napájel střídačem a zkusil co to bude dělat.Ale watmetr mi ukázal spotřebu 400W a v té době sem neměl dostatečně silný střídač.Ale nastala další otázka-400W z akumulátoru je při 12V 33Ampér a to je fakt moc.Takže pak mne napadlo něco jako teslovo trafo, ale ještě sem se k tomu nedostal-tak to házím do placu-třeba se toho někdo chytne.
Když vyměníš tlumivku v horském sluníčku za tlumivku s menším výkonem (třeba ze zářivky), pojede to na nižší výkon. Ale taky to bude míň ionizovat. Zkoušel jsem to, ale rozdíl jsem nepocítil. Ale jsou lidé, kteří tvrdí že poznají rozdíl i při ionizaci několika UV ledkama, což je nesrovnatelně míň, než zeslabené horské sluníčko. Tak si vyber.


"Dum spiro spero"
Ciceron
bigben
Starší člen
Příspěvky: 105
Registrován: úte 29 pro 2009 17:00
Dostal: 12 poděkování

ionizace

Příspěvek od bigben »

Dík za info-jsem rád že to někdo vyzkoušel-občas mně napadají věci o kterých si myslím , že sou šílený , ale po studiu tohoto fóra jsem se uklidnil-sem vcelku normální :lol:


Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: ionizace

Příspěvek od poota »

bigben píše: -občas mně napadají věci o kterých si myslím , že sou šílený , ale po studiu tohoto fóra jsem se uklidnil-sem vcelku normální :lol:
Kdybys byl normální, tak by ses tu mezi "svými" rozhodně necítil. Tady je normální být nenormální a naopak.
Zkusím Ti zacitovat z jedné pěkné písně: "Nos jak skobu, voči šejdrem, jsi tu dobře, pojď dál ...".
Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
Návštěvník

Re: martin jedenáctý

Příspěvek od Návštěvník »

bigben píše:registrace proběhla-dík za radu.Jinak k tématu. Už někdo zkoušel ionizovat vzduch do sání?Přidat jeden atom kyslíku? Jsem začátečník a proto možná hloupá otázka nebo možná jiné vlákno.
Dělají to všichni, jenom tomu dávají různé názvy.


martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: martin jedenáctý

Příspěvek od martin11 »

bigben píše:registrace proběhla-dík za radu.Jinak k tématu. Už někdo zkoušel ionizovat vzduch do sání?Přidat jeden atom kyslíku? Jsem začátečník a proto možná hloupá otázka nebo možná jiné vlákno.
...ano...už jsem tady o tom kdesi psal...do Trabanta ....asi 10 vteřin to jede opravdu rychle....pak se ti propálí písty...u Traboše naštěstí jen 2..... zkus to na nějakým 8 mi válci...třeba se ten ozon naředí....ale dříve se podívej na joutube na nějaký závody draxterů...tam to používaj ....
...jinak raději běž opravdu koupit ty magnety......to ti radí...při plném vědomí martin11 :lol:


... věřím, že se " TO " povede ......
aNONym
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1477
Registrován: čtv 18 pro 2008 20:43
Dal: 8 poděkování
Dostal: 8 poděkování

Re: martin jedenáctý

Příspěvek od aNONym »

Marťas, a co vidíš jako hlavní důvod propálení pístů při sání O3? ;) Non


The fact that a new idea is ridiculed doesn't increase its likelihood of being eventually found to have merit. Most new ideas, even in science, fail, and are quietly swept under the rug of history - D.E.S.
martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: martin jedenáctý

Příspěvek od martin11 »

...přiznam , že nevim...oni ty písty byly podpálený podle kroužků....ale myslím, že vysoká teplota při hoření ...a hoření proběhlo moc rychle...a při kompresi která tam byla...proti seriovému motoru dost vyšší.... :evil: ....prostě motor na to není stavěný...ani ten Trabant...ani žádný jiný benziňák...o naftě už vůbec nemluvim...takže...sečteno podtrženo....vodík do motoru ne...a ani jiné palivo...třeba vodu....jediné co může být prospěšné je bubler...ale ne vyvíječ H2 + O2...možná do paliva.... :idea: ...trocha acetonu, nebo močoviny, nebo glicerýnu....každé má svoje plus a minus....já osobně mám 800ccm turbodisel....jezdím za 3,5...a jsem spokojenej...martin11 :lol:


... věřím, že se " TO " povede ......
bigben
Starší člen
Příspěvky: 105
Registrován: úte 29 pro 2009 17:00
Dostal: 12 poděkování

další šílený nápad

Příspěvek od bigben »

Dnes sice nejsem zcela střízliv a je to možná do jiného vlákna , ale týká se to automobilů. Takže-magnetické pérování mně napadlo před 30ti lety , ale co takhle do toho vrazit cívku a máme malou elektrárnu. ;)


Uživatelský avatar
KEXIK
Starší člen
Příspěvky: 171
Registrován: čtv 23 lis 2006 17:59
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: další šílený nápad

Příspěvek od KEXIK »

Pod podobnym principom funguju hodinky na ruku ktore sa nabijaju pohybom ruky :-) ale tam to budu miliampere ... nevidim v tom moc velke vyuzitie. Ked uz tak potom skorej toto



Keby boli zavazia na konci magneticke a bezalo by to na magnetickom lozisku a na jednej oske by bolo viacej tychto zariadeni tak by to vyzeralo zaujmavo.


VE je buducnost ale malo ludi to chape
informacie,schemy,foto o vyvijacoch http://www.h2o-energia.wz.cz
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

výzva pro kutily ...

Příspěvek od A(&F) »



Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: výzva pro kutily ...

Příspěvek od poota »

Zajímavé.
A taky zajímavé je, že s nápadně podobnou výzvou se tu vytasil i náš realista Karban, i když po pravdě řečeno, jeho podmínky byly daleko volnější a slibovaná částka vyšší :D
Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
Uživatelský avatar
gromit
Zasloužilý člen
Příspěvky: 586
Registrován: pát 18 črc 2008 21:37
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: výzva pro kutily ...

Příspěvek od gromit »

jasně že nabíjení ze zásuvky není žádná výzva ;), ale jdeme do toho? kdyby to mělo formu Martinovy nejnovější stavebnice a pořizovací cenu pod sto tisíc, bral bych to i pro sebe...


Když to nejde silou, musí to jít ještě větší silou!
Odpovědět

Zpět na „Auto na alternativní pohon“