Domáca liečba nechtovej plesne

Přístroje, nápady a rady pro udržení zdraví.
Uživatelský avatar
Nso ci
Starší člen
Příspěvky: 105
Registrován: čtv 15 črc 2010 19:06
Dal: 268 poděkování
Dostal: 36 poděkování

Re: Domáca liečba nechtovej plesne

Příspěvek od Nso ci »

Slavek Krepelka píše: Jak často je musíš střihat?
Ahoj, Slávek
moje pazúrky zďaleka tak rýchlo nerastú, odhadujem, že celé palce by odrástli asi tak za pol roka, možno za dlhšie :bhead:. Veď som sa aj nestačila čudovať, že tebe to odrastalo ako divé, súdiac podľa fotiek, myslela som si, že k tomu nejak prispieva práve MMS s DMSO. Inak mne nerastú nejak ani vlasy :(.
Syrovátku kolagen som googlila celkom vážne, ale o jej významu si vlastne písal, možno mi predsa len niečo ušlo, teda okrem toho, že vyzerá tak pozoruhodne, až si ju kúpim :lol: :good:.
S vďačným pozdravom Nso ci. :bye:


„Chcem byť silný nie preto, aby som bol väčší než môj brat, ale aby som porazil svojho najväčšieho nepriateľa – seba.“ Indiánske príslovie.
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Domáca liečba nechtovej plesne

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Nso ci píše: ... Syrovátku kolagen som googlila celkom vážne ...
:) Já taky. Vykašli se na kupování syrovátky. Osobně si dělám tvaroh doma, tím pádem aj syrovátku, i když s tímhle to moc nesouvisí. Vyjde to daleko lacinějc a ten tvaroh je taky božidar, i kdyby si z něj člověk měl pouze dělat obličejové masky. Ono ne nadarmo se tvaroh používá na obklady třeba bolavých kolen a podobně.

S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
davidekMTB
Stálý člen
Příspěvky: 62
Registrován: čtv 12 led 2012 19:29
Bydliště: Ostrava
Dal: 15 poděkování
Dostal: 11 poděkování

Re: Domáca liečba nechtovej plesne

Příspěvek od davidekMTB »

Ahoj,

užívám na ekzém na hlavě směs MMS aktiv. kyselinou citronovou a DMSO v poměru, jaký zde doporučuje Slávek. Dost mi to leptalo hlavu, tak jsem to vyzkoušel aktivovat s HCL a je to o dost lepší... Dá se to takto dělat, nebo to snižuje účinnost a měl bych raději zůstat u kys. citronové?

DÍKY,

DAVID


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Domáca liečba nechtovej plesne

Příspěvek od Slavek Krepelka »

davidekMTB píše: ... Dá se to takto dělat, nebo to snižuje účinnost ...
Ono pomůže si pořídit pH papírky a míchat MMS do pH 7-7.5. Jinak ale mám info od chlapíka, kterému tyhle problémy zmizely po necelém týdnu požívání boraxu. Jinak by ale HCl měla snad být taky fajn.

S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Domáca liečba nechtovej plesne

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Nehty na nohou stále fajn, ale nějak mi vykvetly sejry, tož jsem je začal před asi 14 dny trápit. Docela sprostě je ráno zapudruju na sucho boraxem, pak dám fusky a jsem v tom celý den. Sejry mizej a asi ta metoda je i odsmraďovač. Fusky nosím silné bavlněné a zatím nemám pocit, že by jim borax dával nějak zvlášť na frak. Hádám, že by to zabralo i na nehtovou plíseň, hlavně pak na navlhčené nehty.

S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
Nso ci
Starší člen
Příspěvky: 105
Registrován: čtv 15 črc 2010 19:06
Dal: 268 poděkování
Dostal: 36 poděkování

Re: Domáca liečba nechtovej plesne

Příspěvek od Nso ci »

Slávek, sejry vykvitli aj keď užívaš vnútorne borax, resp. kys. boritú? A ako vyzerajú, je to stvrdnutá koža na pätách? Za seba ďakujem za tip s boraxom na nohy :) :good:, nedávno ma napadlo, že sa ťa na takúto možnosť využitia boraxu opýtam, lebo moje nechty ešte nie sú v poriadku. V prípade, že užívaš borax aj vnútorne aj zvonka na tlapky, nevstrebáva sa ti ho do tela moc? I keď vzhľadom na informácie o boraxe http://upramene.cz/forum/viewtopic.php?p=126528#p126528 je táto moja otázka asi out.


„Chcem byť silný nie preto, aby som bol väčší než môj brat, ale aby som porazil svojho najväčšieho nepriateľa – seba.“ Indiánske príslovie.
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Domáca liečba nechtovej plesne

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Nso ci píše:Slávek, sejry vykvitli aj keď užívaš vnútorne borax, resp. kys. boritú? ...
Nazdar red squau. Tak nějak. Na druhé straně je třeba vzít v potaz, z čeho jsem vycházel. Použil jsem doporučení léčby vaginálních problémů přímou aplikací boraxu v tobolkových čípcích. Uváděné ústní užívání na ně podle spisku v daném čtvrt a půl lžičkovém dávkování denně neplatí, zatímco přímá aplikace ano. Jelikož stále mluvíme o jedovatosti očividně poněkud menší, než kuchyňská sůl, předávkování a otravy bórem se osobně, při tom co dělám, vůbec neobávám a taky se podle mne absolutně neděje. Přes ty nohy se toho navíc vstřebá podtatně méně než přes sliznice.

S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
Nso ci
Starší člen
Příspěvky: 105
Registrován: čtv 15 črc 2010 19:06
Dal: 268 poděkování
Dostal: 36 poděkování

Re: Domáca liečba nechtovej plesne

Příspěvek od Nso ci »

Tak som Slávek, skúsila púdrovať šlapy nôh (kvôli rýchlo sa tvoriacej hrubej koži na pätách) nasucho a nechty namokro boraxom. Keďže sú to také malinké kryštáliky http://www.pgchem.sk/sk/ponuka/386/bora ... sodny-1-kg, nechcelo to držať a takmer všetko hneď opadalo, ešte kým som natiahla ponožky :roll:. Tak som trochu bóraxu prehnala mlynčekom na kávu http://mlynceky-na-kavu.heureka.sk/bosch-mkm-6000/ a bingo, je z toho ozajstný púder :jump: a asi sa bude aj lepšie rozpúšťať vo vode.


„Chcem byť silný nie preto, aby som bol väčší než môj brat, ale aby som porazil svojho najväčšieho nepriateľa – seba.“ Indiánske príslovie.
proud
Stálý člen
Příspěvky: 56
Registrován: ned 14 zář 2014 21:22
Bydliště: World
Dal: 18 poděkování
Dostal: 20 poděkování

Re: Domáca liečba nechtovej plesne

Příspěvek od proud »

Nsoci a Slavek,vas dva cist je primo balzam na dusi a jeste se clovek leccos dozvi,bravo :-))


Teprve,az pokacite posledni strom , az otravite posledni reku,
az ulovite posledni rybu , teprve tehdy prijdete na to,
ze penize se nedaji jist...poselstvi ...

proud
teresme
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: čtv 02 srp 2018 14:54

Re: Domáca liečba nechtovej plesne

Příspěvek od teresme »

Já jsem teda musela k doktorovi ktery mi na mykózu nehtů předepsal antimykotika, která zabrala.. předtim jsem zkoušela domácí řešení léčby mykózy nehtů, které částečně fungovalo ale chtělo by to více času a trpělivosti, aby to mělo výsledky. Tak jsem se radši rozhodla pro rychlejší metodu.


David-M
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: úte 07 led 2014 21:46
Bydliště: Hořejší Vrchlabí
Dal: 1 poděkování
Dostal: 2 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Domáca liečba nechtovej plesne

Příspěvek od David-M »

Střídám dva esenciální oleje, Tea tree a Levandulový. Snadno se to aplikuje, stačí namočit tyčinku a kápnout na nehet. Daleko snadnější, než bílé mastičky od doktorky s názvem Canespor nebo Clotrimazol. Navíc ten levandulový krásně voní. Pracovní boty vždycky po práci stříknu obyčejným technickým lihem, co mám v lahvičce s rozprašovačem od Sava. A zabralo to. Za několik měsíců už bylo vidět, jak nehet odrůstá. A za dva roky celý ten velký tlustý zrohovatělý zažloutlý zakřivený nehet na palci nohy odrostl a je normální zdravý. Ty ostatní se taky zlepšily. Oleje vyšly z AliExpress nebo eBay každý na pár desetikorun, ale viděl jsem je i normálně v drogerii nebo snadno k sehnání kdekoli na netu. Lahvičky mají každá 10ml a spotřeboval jsem za tu dobu zatím snad jen třetinu (nekapu teď už úplně každý den). Tech. líh máme v práci na mytí strojů. Většina sprejů do bot proti plísni má jako hlavní složku právě líh, takže technický je fajn. Tenhle postup je za mě TOP.


Odpovědět

Zpět na „Zdraví“