Horm. Antikoncepce, její vliv na sex, zdraví a psychiku žen

Přístroje, nápady a rady pro udržení zdraví.

Ovlivňuje Hormonální Antikoncepce (HA) chuť na sex, zdraví nebo psychiku žen ?

0. Ne, rozhodně neovlivňuje ani jedno z toho. Neexistuje žádný prokázaný vliv.
1
2%
1. Negativně ovlivňuje ženy jen velmi nepatrně, ale je to naprosto zanedbatelné. Nemá smysl se tím vůbec zabývat.
2
4%
2. Nejvíce negativně ovlivňuje chuť na sex
4
9%
3. Nejvíce negativně ovlivňuje zdraví uživatelek.
6
13%
4. Nejvíce negativně ovlivňuje psychiku žen.
2
4%
5. Negativně ovlivňuje v kombinaci dvou z výše uvedených možností (2 ze 3), pokud je to možné, tak prosím o upřesnění do příspěvku.
5
11%
6. Negativně ovlivňuje vše, ale stále ještě v únosných mezích jen s nepatrnými riziky.
2
4%
7. Negativně ovlivňuje vše vyjmenované, popř. s velkými riziky!!!
23
50%
8. Jiná kombinace s dalšími zde neuvedenými faktory.
1
2%
9. Nejsem na holky, takže je mi úplně jedno, co to s těma buchtindama dělá nebo nedělá ;)
0
Žádná hlasování
 
Celkem hlasů: 46

aNONym
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1477
Registrován: čtv 18 pro 2008 20:43
Dal: 8 poděkování
Dostal: 8 poděkování

Ještě několik informací k vnímání vůní.

Příspěvek od aNONym »



The fact that a new idea is ridiculed doesn't increase its likelihood of being eventually found to have merit. Most new ideas, even in science, fail, and are quietly swept under the rug of history - D.E.S.
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Oxytocin ... hormon lásky, důvěry a věrnosti ...

Příspěvek od A(&F) »

... přemýšlel jsem, do kterého vlákna to dát ... ale tak nějak se to nejvíce hodilo sem ... http://revma.prirodni-leciva.cz/hormon- ... a-1218779/ ...

... závěr je hezký ... "Moderní věda se pomocí velmi složitých a nákladných experimentů dostává k poznání, že láska, dotyky, mazlení a objímání jsou velmi důležité pro udržení zdraví, učení, vytváření partnerských i obchodních vztahů, pro udržení rodiny i dobrého fungování celé lidské společnosti. Nezapomínáme na ni v našem uspěchaném každodenním životě? Pohladili jsme již dnes svoje dítě, svého partnera, svoji babičku?" ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
aNONym
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1477
Registrován: čtv 18 pro 2008 20:43
Dal: 8 poděkování
Dostal: 8 poděkování

Antikoncepce pro mladistvé je zvěrstvo, tvrdí gynekoložka.

Příspěvek od aNONym »

http://ona.idnes.cz/antikoncepce-pro-ml ... ecnost_jup . ;) Non

"O antikoncepci se mluvilo jen v superlativech a její negativní účinky se ignorovaly, nikdo je nezkoumal v souvislostech. Odborníci ale věděli své. Například jeden zkušený chirurg, kterému jsem asistovala při operaci střev, mi říkal: Kolegyně, vidíte, jak je ta děloha prosáklá, podívejte se na to dobře. Tak takhle vypadají dělohy žen, které užívají hormonální antikoncepci."


The fact that a new idea is ridiculed doesn't increase its likelihood of being eventually found to have merit. Most new ideas, even in science, fail, and are quietly swept under the rug of history - D.E.S.
aNONym
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1477
Registrován: čtv 18 pro 2008 20:43
Dal: 8 poděkování
Dostal: 8 poděkování

Hormonální antikoncepce mění paměť.

Příspěvek od aNONym »



The fact that a new idea is ridiculed doesn't increase its likelihood of being eventually found to have merit. Most new ideas, even in science, fail, and are quietly swept under the rug of history - D.E.S.
aNONym
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1477
Registrován: čtv 18 pro 2008 20:43
Dal: 8 poděkování
Dostal: 8 poděkování

Hormonální antikoncepce dusí sexuální život mnoha párů.

Příspěvek od aNONym »



The fact that a new idea is ridiculed doesn't increase its likelihood of being eventually found to have merit. Most new ideas, even in science, fail, and are quietly swept under the rug of history - D.E.S.
aNONym
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1477
Registrován: čtv 18 pro 2008 20:43
Dal: 8 poděkování
Dostal: 8 poděkování

Hormonální antikoncepce chrání, může ale i velmi ublížit.

Příspěvek od aNONym »

http://www.novinky.cz/zena/zdravi/25110 ... lizit.html . ;) Non

"Hormonální antikoncepce obsahuje estrogen, který byl v roce 2002 zařazen mezi prokázané karcinogeny". :!:


The fact that a new idea is ridiculed doesn't increase its likelihood of being eventually found to have merit. Most new ideas, even in science, fail, and are quietly swept under the rug of history - D.E.S.
aNONym
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1477
Registrován: čtv 18 pro 2008 20:43
Dal: 8 poděkování
Dostal: 8 poděkování

Ještě jednou o vůních.

Příspěvek od aNONym »

Nevím co se děje ale konečně se negativníma vlivama HA na všechno možný začali zabejvat vědci po celým světě. ;) Non

http://ona.idnes.cz/jeste-jste-nepotkal ... 8_styl_job

Stručně a jasně řečeno. :D


The fact that a new idea is ridiculed doesn't increase its likelihood of being eventually found to have merit. Most new ideas, even in science, fail, and are quietly swept under the rug of history - D.E.S.
KarolinaSt
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: stř 16 lis 2011 9:34
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Horm. Antikoncepce, její vliv na sex, zdraví a psychiku

Příspěvek od KarolinaSt »

No já nevím, je pravda, že HA tělu neprospívá a jsem pro, aby byla i pro muže a s partnerem se třeba střídali. Když se zamyslíte nad tím, proč mladé dívky berou antikoncepci i přes to, co všechno je na ní negativní?!......A vy si dovodete představit, že vaše patnáctiletá dcera příjde domů s tím, že je těhotná? V dnešní době mají mladé dívky spoustu možností a spousta z nich nechce mít ve dvaceti dítě!!!

Edit: ... tak je dobré poučit potomstvo, k čemu jsou prezervativy ... a že dobré je kombinovat s metodou "přerušovaného sexu" ... že je to potom spolehlivější než HA ... a hlavně bez vedlejších účinků ... A(&F) ...


Lenca
Stálý člen
Příspěvky: 31
Registrován: čtv 01 pro 2011 12:21
Dal: 1 poděkování
Dostal: 6 poděkování

Re: Horm. Antikoncepce, její vliv na sex, zdraví a psychiku

Příspěvek od Lenca »

Tak já jsem už před 20-ti lety četla v knihách J.Janči, že HA je pro tělo špatná.
Snažila jsem se HA celou dobu (20 let)vyhnout, jaké je však řešení PRO ŽENU ? - PRO MUŽE? - PRO OBA?

1. Zpočátku šlo o kondom, přerušovanou soulož
(mám 3 děti, všechny chtěné, ale nepočaty z mé strany vědomě - šlo o chráněný styk; a 2 interupce)

2. Zvolila jsem nitroděložní tělísko bez HA, avšak to přinášelo dlouhé a silné krvácení - je to pro tělo dobré x špatné?
Při další pětiletce s "Danou" jsem řešila problémy s krví - autoimunitní porucha srážlivosti (podlimitní hranice trombocytů, krvácení) a samozřejmě anémie, bylo doporučeno tělísko vyndat.

3. Zvolila jsem kondom
4. 2x použitý Postinor

5. Výsledek:
- stálý hluboký vnitřní pocit selhání (interupce)
- silný osobní pocit zodpovědnosti za neotěhotnění
- problém v partnerství (cítím VELKÝ strach z otěhotnění --) nedokážu k sexu přistupovat bez zábran --) rozpor s manželem)
/Chci sex, ale ta obava z možného otěhotnění (a manželův "nezodpovědný" přístup k ochraně), mě odrazuje. Místo potěšení převažují obavy. A to se zrcadlí v pseudonechuti k sexu/

Je jednoduché říct HA ne, ale když ne HA, tak co????????????????????
Naposledy upravil(a) Lenca dne stř 25 led 2012 8:03, celkem upraveno 1 x.


Uživatelský avatar
jani
Zasloužilý člen
Příspěvky: 324
Registrován: čtv 22 dub 2010 7:00
Bydliště: okr. HO
Dal: 325 poděkování
Dostal: 251 poděkování

Re: Horm. Antikoncepce, její vliv na sex, zdraví a psychiku

Příspěvek od jani »

Jednou jsme byli u známých a při řeči na téma sex kámoš hodil do placu otázku, zda je každá ženská po třicítce nahov@@, začlo mě to zajímat a tak jsem sondovala - výsledkem bylo zjištění, že má vpodstatě pravdu, ženský co berou jakoukoliv HA mají silně utlumený sexuální apetit.
TAkže pokud nebere žena HA, má mentální zábrany opodstatněné strachem z otěhotnění, tedy prožitek žádný, pokud HA bere, má sexuální apetit utlumený, tedy opět prožitek žádný.
Dvě známé, které mají podvaz mají sex naprosto vpohodě. Jedna je úplně " vybraná ", necítí se být dokonalou ženou, je sexuálně chladná.
:dknow: :dknow: :dknow:


Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Studie: VLIV ORÁLNÍ HA NA ŽENSKOU SEXUALITU ...

Příspěvek od A(&F) »

... z http://www.cspsychiatr.cz/detail.php?stat=776 ...

... "Nejnovější výzkumy realizované mimo kontext laboratoře naznačují, že by výběr partnerů s vyššími partnerskými kvalitami spolu s výskytem propartnersky orientovaných behaviorálních projevů u zadaných uživatelek HA (např. nižší výskyt nevěry, vyšší frekvence dyadických sexuálních aktivit) mohly v reálném prostředí převážit negativa výběru partnera méně geneticky kvalitního a kompatibilního." ...

zjednodušeně řečeno: ... zkrátka, pokud je partnerka díky HA "méně šukavá doma", přispěje to zřejmě i k tomu, že bude méně "zahýbat mimo domov" ... :lol: :lol: :lol: ... ;) ...

... a co na tom, že pak díky vlivu HA dochází k výběru "genetického nevhodného patnera", tzn. že jsou větší problémy s otěhotněním, s udržením plodu, s průběhem těhotenství a narozené děti potom často mají "narušenou imunitu" (tj. že bývají častěji nemocné) ... :smoke: ...

... proboha, jak vůbec někdo může stavět tyto věci na stejnou úroveň ??? ... :bhead: ... :ethink: ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Ochrnutá ve 20 letech? Antikoncepce může být nebezpečná ...

Příspěvek od A(&F) »



Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
otter
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: úte 01 kvě 2012 15:47
Dal: 7 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Horm. Antikoncepce, její vliv na sex, zdraví a psychiku

Příspěvek od otter »

Je mi 45 a HA jsem brala v životě asi 14 dní (není to tak úplně tím, že bych ve dvaceti byla přesvědčená, že je to svinstvo, jako tím, že jsem během těch 14 dní několikrát vynechala - zapomněla, takže to bylo zbytečné..) Teď jsem o nebezpečnosti HA už přesvědčena a je mi líto, že o tom nedokážu přesvědčit taky dceru. Ani argument o změně pohlaví ryb jí nepřijde dost zásadní :)


Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Horm. Antikoncepce, její vliv na sex, zdraví a psychiku

Příspěvek od A(&F) »

otter píše:Teď jsem o nebezpečnosti HA už přesvědčena a je mi líto, že o tom nedokážu přesvědčit taky dceru. Ani argument o změně pohlaví ryb jí nepřijde dost zásadní :)
... zkus tedy tento pravdivý argument: ... již i pouhé několika měsíční užívání HA může způsobit, že žena navždy přijde o "schopnost vyvrcholit", tedy o "orgasmus" ...... to většinou na mláďata spolehlivě zabírá ... ;) ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Vliv menstruace na přestupky a trestné činy ...

Příspěvek od A(&F) »

... hezkej článek se spoustou zajímavejch informací ... svojí "hormonální povahou" se asi nejlépe hodí sem ... :D :D :D ... http://www.novinky.cz/zena/vztahy-a-sex ... -ciny.html ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Odpovědět

Zpět na „Zdraví“