Kvalitní a nekvalitní jídlo

Přístroje, nápady a rady pro udržení zdraví.
Odpovědět

Vznikne pálení žáhy požitím nekvalitní potraviny?

Ano
34
38%
Nemusí
36
40%
Spíše ne
3
3%
Ne, je to nesmysl
5
6%
To opravdu netuším
5
6%
Mám jiný názor
6
7%
 
Celkem hlasů: 89

Riga
Stálý člen
Příspěvky: 46
Registrován: sob 22 srp 2009 20:21
Bydliště: Prostějovsko

Re: Riga

Příspěvek od Riga »

Palo píše:Jinak hezká fotečka ;)
Tak to vychází asi na den 1q.Ale práce a ne ulejvání.Dýchánek bych udělala třeba i mléčný,tj.tvaroh,jogurt,máslo,kýšku,podink a hodolanskou máčku,pribináček,koktejl,atd.Pak zapít slivkou,zajíst uzeným a hajdy na hnůj! :)


Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Riga

Příspěvek od Palo »

Ač su celkem mladé, tak se mi ozývají brzy záda při těchto pracech. Takže co bych zvládl bych zvládl a pak paní domácí by ocenila ;) No uvidíme. Zkusím se ještě dopucovat, přeci jen ta tuberkulóza, co jí mám na plicích a jen díky očkování proti tuberkulóze je jen z toho taková nějaká bronchitida... ;)

Jinak proti navržené stravě nic nemám, budu zvědavé, esi mě to prožene ;) Né že ve špatném, spíše naopak, tedy že propucuje ;)

Datum by vyšel na kdy zhruba?


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
NAVAR
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1739
Registrován: stř 16 dub 2008 10:00
Dal: 37 poděkování
Dostal: 262 poděkování

Re: Riga

Příspěvek od NAVAR »

Tak to si mákneš příteli než si pošmákneš :) Jak chutnají bio brambory s másem, solí a cibulkou už víš a stojí to za to. Tuhle jsem vyplel pár arů brambor a trochu jsem byl ohnutej, to raději rahám klády na hrbu.
Jinak Rigu tímto pozdravuji a i Kutila.
Taky mne čekají brambory ale je to jenom 25 árů.
A to mléko od Rigy je super, to co jsi u mne nechal tak bude na tvaroh.

Ještě poznámka ptal jsem se na to proč přemíra čerstvého mléka škodí.
Léčitelka říkala že dlouho zůstává v trávicím traktu tenkého i tlustého střeva kde tvoří povlak a tím jak se dlouho rozkládá dává podmínky pro množení těch nebezpečných druhů střevních baktérií.
Takže až budeš mít ty brambory dej si k nim raději tan tvaroh, jogurt či podmáslí.


Není ani tak důležité najít "kámen mudrců" jako cesta k němu.
To co není vidět a ani není možno měřit nelze už z principu prohlásit za neexistující.
Pomož si sám, protože ti stejně nikdo jiný nepomůže.
Moderátor raději žádný než vadný.
Uživatelský avatar
laik
Zasloužilý člen
Příspěvky: 858
Registrován: sob 23 úno 2008 21:41
Bydliště: Brno
Dal: 36 poděkování
Dostal: 43 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Riga

Příspěvek od laik »

Palo píše: Ač su celkem mladé, tak se mi ozývají brzy záda při těchto pracech.
Palo vemeš si sebou moji mast a pořádně se budeš mazat a nebude to tak hrozný z těma zádama.. :D

Já bych se taky připojil rád k práci a hodování ,ale nestíhám ted ani vlastní zahradu (třeba,část česneku mám ještě v zemi :oops: )
protože připravuji dům na další přírustek ,dcerku.. :jump:
ale někdy jindy se připojím rád....


Jsem svobodný, protože dělám to co chci a ne to co musím......
NAVAR
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1739
Registrován: stř 16 dub 2008 10:00
Dal: 37 poděkování
Dostal: 262 poděkování

Re: Riga

Příspěvek od NAVAR »

Česnek vytahej, už přesluhuje. Nebo zkontroluj jestli už se rozpukávají cibulky, pokud ano s česnekem ven, pokud ne máš ještě čas.
Nechat pořádně proschnout nejlépe na slunci a šup s ním na půdu, nejlépe navázat střapce a pověsit.


Není ani tak důležité najít "kámen mudrců" jako cesta k němu.
To co není vidět a ani není možno měřit nelze už z principu prohlásit za neexistující.
Pomož si sám, protože ti stejně nikdo jiný nepomůže.
Moderátor raději žádný než vadný.
Riga
Stálý člen
Příspěvky: 46
Registrován: sob 22 srp 2009 20:21
Bydliště: Prostějovsko

Riga

Příspěvek od Riga »

Navare,taky Tě zdravím.Jen se mě lidi nebojte!Nejsem zas takový nelida.Brambory děláme kombajnem,na něm se sedí.Pak vlečky dovezeme do haly a tam se to teprve přebírá a váží.Tím jsem chtěla říct,že kdyby někdo přijel pomoct,budem rádi.Když ne,tak se nic neděje.Všichni zemědělci teď mají hodně práce a není moc času na povídání.Nejlepší doba na návštěvy je po děšti,kdy se nedá dělat na poli.I tak,když někdo příjde,snažím se mu trochu věnovat,Palo může potvrdit.Pro nás je nejlepší čas v neděli,to nepracujem!Jen se dělá nejnutnější práce:stáje,dojení,krmení....A tvaroh dělám pořád,jogurt taky.Tak přijeďte ochutnat!


kutil
Zasloužilý člen
Příspěvky: 766
Registrován: pát 25 lis 2005 19:33
Bydliště: Morava
Dal: 48 poděkování
Dostal: 269 poděkování

A zase to žrádlo :-))

Příspěvek od kutil »

Ahojky vespolek
chvilku sem tu nebyl a kulím oči :roll:
Na tu bramborovou brigádu se hlásím i s vnoučaty, ale spát tu nebudem páč to mám za rohem :lol:

Já vím že je to nezdravé, ale tělo má jít do hrobu zhuntovaný :lol:
Dnes udím, pokochejte se jak to masenko pěkně zlatoví po 6 hod. uzení .......
Vydržať
H.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


NAVAR
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1739
Registrován: stř 16 dub 2008 10:00
Dal: 37 poděkování
Dostal: 262 poděkování

Re: Riga

Příspěvek od NAVAR »

Riga píše:Navare,taky Tě zdravím.Jen se mě lidi nebojte!Nejsem zas takový nelida.Brambory děláme kombajnem,na něm se sedí.Pak vlečky dovezeme do haly a tam se to teprve přebírá a váží.Tím jsem chtěla říct,že kdyby někdo přijel pomoct,budem rádi.Když ne,tak se nic neděje.Všichni zemědělci teď mají hodně práce a není moc času na povídání.Nejlepší doba na návštěvy je po děšti,kdy se nedá dělat na poli.I tak,když někdo příjde,snažím se mu trochu věnovat,Palo může potvrdit.Pro nás je nejlepší čas v neděli,to nepracujem!Jen se dělá nejnutnější práce:stáje,dojení,krmení....A tvaroh dělám pořád,jogurt taky.Tak přijeďte ochutnat!
Z toho mléka co mi zanechal Palo jsem zkusil tavaroh udělat a je to úplně jiná dimenze než ten z obchodu. Takže ještě pozdrav kravičce. :)
Brambory mne čekají, akorát to budu dělat ručně. Znám to každá ruka dobrá, a kdo dělá zemědělce tak se nezastaví celej rok.
Taky bch se klidně zastavil ale mám to z ruky a jsem bez dopravního prostředku. Leda že by mne vzal sebou Palo pokud pojede ale to by se muselo domluvit předem.
Jestli Kutil sídlí blízko vzal bych česnek a mohli by jsem prohodit pár slov.
Uvidíme, není všemo dnům konec.
Měj se


Není ani tak důležité najít "kámen mudrců" jako cesta k němu.
To co není vidět a ani není možno měřit nelze už z principu prohlásit za neexistující.
Pomož si sám, protože ti stejně nikdo jiný nepomůže.
Moderátor raději žádný než vadný.
Riga
Stálý člen
Příspěvky: 46
Registrován: sob 22 srp 2009 20:21
Bydliště: Prostějovsko

Riga

Příspěvek od Riga »

Kutil bydlí od nás 15 km a chatu má 3 km od nás.Česnek se hodí na zabíjačku.Však už něco zraje ve chlívku.Ten tvaroh co dělám je vytlačený.Dělám ho z 20-30 litrů,podle toho,kolik mám kýšky a zákazníků.Vyjde to na 2-3 kg.Někdy udělám i víc.Prostě přijeďte a uvidíte.


Uživatelský avatar
Deane
Zasloužilý člen
Příspěvky: 233
Registrován: stř 06 led 2010 14:16
Bydliště: NM Sk.
Dal: 5 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Hm.

Příspěvek od Deane »

Moja mamka asi nikdy nepila kupované mlieko, doma mala kravu. Zemiaky, vajcia, no skrátka všetko možné len zo svojho poľa. Žila na kopaniciach. Podľa Vašich písomností sa mala dožiť aspoň 105 rokov. Skutočnosť je taká, že sa dožila 63 rokov, zomrela (v r. 1987) na rakovinu. Mnohí z Vás jete "co Lidl dá" a žijete oveľa dlhšie. Takže radšej sa budem držať MMS než "kvalitnej potravy". Už sa mi kačica z Tesca odmrazuje.
Píšete ako mikrovlnka či mrazák devastujú buňky, aké je to nezdravé. Tak potom zabíjajú aj parazity. A varením či pečením sa buňky nedevastujú? Zostávajú snáď neporušené? Pri varení nedochádza k chemickým reakciám? Na ZŠ nám učiteľ chémie ako jednu z prvých informácií vyzradil že naše mamky sú vlastne tiež chemičky.
Aj ropa je z prírody, či nie?


Nikdy nehovor že niečo nejde, pretože vždy sa nájde blbec ktorý nevie že to nejde a urobí to.
jarda ovčák
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1252
Registrován: čtv 19 lis 2009 9:24
Bydliště: Svitavy
Dal: 9 poděkování
Dostal: 98 poděkování

to nemyslíš vážně....

Příspěvek od jarda ovčák »

Deane.....komu není shůry dáno, v apatyce nekoupíš.
Myslím, že bude nějakej čásek trvat, než pochopíš, o čem je řeč.
Píšeš jak dlouho mamka žila, ale nepíšeš, jestli žila šťastná, veselá, jestli jí byly její blízcí oporou a jestli byly všechny její tužby naplněny. To, jestli jedla co jedla a pila co pila je sice fajn, ale není to samospásné, stejně jako tvoje zázračná kačice z lídlu, o které to rozhodně není.Můj táta se utrápil k smrti a bylo mu 57 let..... Navíc vůbec není důležité, jak dlouho žijeme, ale jak žijeme. Někdo může žít 150 let a jeho život bude smutný a prázdný,někdo třetinu a užil štěstí a radosti více než celý domov důchodců....
Navíc cítím z tebe nějakou negativní energii,nějaký smustek či zklamání.... což mne nikterak neirituje.
Měla bys sama dbát o své štěstí a radost, teprve pak na to, co jíš a piješ. Nic není samospásné, ani to sms nebo mms...........
Přitom pocit, že se umíš postarat sama o sebe je nesmírně povznášející....Už ten fakt stojí za to. A zdravou potravinu máš jako bonus zadarmo.Každej, kdo dělá potraviny mi dá zapravdu.


Uživatelský avatar
Deane
Zasloužilý člen
Příspěvky: 233
Registrován: stř 06 led 2010 14:16
Bydliště: NM Sk.
Dal: 5 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Re: to nemyslíš vážně....

Příspěvek od Deane »

jarda ovčák píše:Deane.....komu není shůry dáno, v apatyce nekoupíš.
Myslím, že bude nějakej čásek trvat, než pochopíš, o čem je řeč.
Píšeš jak dlouho mamka žila, ale nepíšeš, jestli žila šťastná, veselá, jestli jí byly její blízcí oporou a jestli byly všechny její tužby naplněny. To, jestli jedla co jedla a pila co pila je sice fajn, ale není to samospásné, stejně jako tvoje zázračná kačice z lídlu, o které to rozhodně není
Ach Jarda,
Vidím že to Ty si nič nepochopil.
Ano, moja mamka bola až nadmieru veselá. Bola šťastná a žila v nádeji. Ani pred smrťou sa nijako nesužovala, bola veriaca a verila vo vzkriesenie.
Moja kačica je z Teska, nie z Lídlu.
Len som tak z úsmevom čítal tie príspevky o škodlivosti všetkého možného a o zdravom jedle. Ja už tiež mám vlasy šedivé, tiež som už kde-čo v živote skúsil a prežil. Ja sa tiež snažím jesť zdravo. No a myslíš že sa zdravo môžeš stravovať? Prd. Môžeš iba voliť medzi zlom a menším zlom. Aj Tvoja koza dýcha to svinstvo, žerie trávu na ktorú prší svinstvo, aj ten kotvičník čo užívame je zalievaný špinavým dažďom, takže všetko je kontaminované. Alebo myslíš že keď ľudia kŕmili kedysi husi v chovánku a 2x denne im natlačili do gágora varenú kukuricu, že to bolo zdravé? Vôbec nie. Videl si už také zatvorené husi, ako sa tam jedovali? To určite nebolo zdravé. Vieš koľko olova je u nás ešte všade v pôde obsiahnuté? Myslíš že Bio je skutočne bio? Figu borovú. Preto sa iba usmejem nad príspevkom o škodlivosti mrazničky. Ani mikrovlnka nebude tak škodlivá ako sú tie suroviny ktoré prinesieme do kuchyne, hoci z bio-záhrady.
Ak si ja raz za 10 rokov kúpim kačicu z Teska, vlastne som kúpil dve, myslíš že je to až taký hriech proti zdraviu? :lol: A vieš si vôbec predstaviť aká je to lahoda, keď ju zapijem dobrým červeným z Tokajskej oblasti? Mňam.
Môj predošlý príspevok pochop v zmysle "černoch vykonal službu a odišiel" alebo "aby reč nestála"
Často sú tie rady o škodlivosti niečoho zakončené: "Preto nakupujte u nás"
Ach Jardo milý, už sa na mňa nehnevaj že občas trocha zarypnem. To ja občas rád. :pivko: :lol:


Nikdy nehovor že niečo nejde, pretože vždy sa nájde blbec ktorý nevie že to nejde a urobí to.
Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: to nemyslíš vážně....

Příspěvek od Palo »

Deane píše:Ach Jarda, Vidím že to Ty si nič nepochopil... :lol:
Není to tak černobílé a někdy je to ještě horší, než se zdá... Celkově šly potraviny s kvalitou dolů, ikdyž někteří "domácí" jedinci se drží zuby nechty. Volba malé zlo, velké zlo sice je, ale je v tom mnohem propastnější rozdíl. Bohužel hodně záleží na tom, jak se s každou potravinou jedinec popere. U někoho to "projde" u někoho hůře, nebo pak vůbec. Je to celé složitější, ale nelze to házet do jednoho pytle...


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
NAVAR
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1739
Registrován: stř 16 dub 2008 10:00
Dal: 37 poděkování
Dostal: 262 poděkování

Re: to nemyslíš vážně....

Příspěvek od NAVAR »

Můj názor je takový že život je mnohotvárný a pestrý, tudíž i co do života vstupuje je různého významu.
Myslím to asi takto. Když bude mít někdo extratuhý kořínek, může hulit, pít a jíst co se mu zlíbí a ddožije se třeba 90-ti let. Jiný který se bude hlídat nedožije padesátky.
Myslím že každému faktoru který ovlivňuje život lze dát jisté váhy a přičíst jistý vliv. Vlivem může být jídlo, prostředí, zátěž, genetická zátěž, psychika atd.
No a když se to všchno smíchá tak z toho vyjde ten věk atd.


Není ani tak důležité najít "kámen mudrců" jako cesta k němu.
To co není vidět a ani není možno měřit nelze už z principu prohlásit za neexistující.
Pomož si sám, protože ti stejně nikdo jiný nepomůže.
Moderátor raději žádný než vadný.
Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: to nemyslíš vážně....

Příspěvek od Palo »

NAVAR píše:Můj názor je takový že život je mnohotvárný a pestrý, tudíž i co do života vstupuje je různého významu.
Myslím to asi takto. Když bude mít někdo extratuhý kořínek, může hulit, pít a jíst co se mu zlíbí a ddožije se třeba 90-ti let. Jiný který se bude hlídat nedožije padesátky...
To mi připomíná tu povídku o těch dvou, co jeden pil a druhý nepil. Skončilo to tak, že ten co pil, tak toho co nepil srazil autem a on nepřežil. Jaké s toho plyne ponaučení? Radši si užívat život, páč dožít se vysokého věku není to nejdůležitější ;)


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
Odpovědět

Zpět na „Zdraví“