Kvalitní a nekvalitní jídlo

Přístroje, nápady a rady pro udržení zdraví.
Odpovědět

Vznikne pálení žáhy požitím nekvalitní potraviny?

Ano
34
38%
Nemusí
36
40%
Spíše ne
3
3%
Ne, je to nesmysl
5
6%
To opravdu netuším
5
6%
Mám jiný názor
6
7%
 
Celkem hlasů: 89

Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: mno...

Příspěvek od Palo »

NAVAR píše:Bratře čteš mi myšlenky i když nejsem zastáncem mléka, tak podmáslí a kysaných výrobků ano. A za jedno z nejlepších jídel považuji čerstvě nakopané brambory které už za pár minut i se šlupkou bublají v hrnci, na to hroudu másla sůl a dvě hrsti naťové cibule taktéž z vlastní zahrady.
Dávám přednost domácím čerstvým pečeným bramborám ve šlupce se stejnou "výbavou" a navíc ještě česnekem ;)


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
NAVAR
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1739
Registrován: stř 16 dub 2008 10:00
Dal: 37 poděkování
Dostal: 262 poděkování

Re: mno...

Příspěvek od NAVAR »

Zítra budeš mít možnost a česnek je teda echtovej. :)


Není ani tak důležité najít "kámen mudrců" jako cesta k němu.
To co není vidět a ani není možno měřit nelze už z principu prohlásit za neexistující.
Pomož si sám, protože ti stejně nikdo jiný nepomůže.
Moderátor raději žádný než vadný.
Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: mno...

Příspěvek od Palo »

Už se těším ;)
Když budeš chtít (asi nebudeš), tak budeš moct ochutnat mlíko od Rigy, pokud dorazí (to mlíko) ;)

P.


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
Uživatelský avatar
muflon
Zasloužilý člen
Příspěvky: 660
Registrován: stř 25 lis 2009 19:36
Dostal: 32 poděkování

Studie stravování prostých Číňanů

Příspěvek od muflon »

Když si odmyslíme glutamáty a čínské restaurace, možná dojdeme k nějakým závěrům...že naše dnešní západní strava asi nebude to pravé k zachování zdraví...

http://www.zdravavyzivahronov.com/inter ... ska-studie

Čínská studie, je nejobsáhlejší a nejucelenější studií o zdraví a výživě, která kdy byla v dějinách moderní medicíny provedena. Je vyvrcholením 20letého partnerství Cornellovy univerzity, Oxfordské univerzity a Čínské akademie preventivního lékařství.

Studie od r. 1983 sledovala a zkoumala na straně jedné stravu a jiné prvky životního stylu a na straně druhé zdravotní stav 6 500 lidí; odhalila 8 000 statisticky významných vztahů; vyhodnocení dosud neskončilo. Kvůli relativně stejnému genetickému pozadí, ustáleným stravovacím návykům a malé migraci sledovaných osob byli pozorováni Číňané z kontinentální Činy.

Zdraví Západu ochabuje. Za zdravotní péči utrácí na hlavu daleko více než zbytek světa. Dvě třetiny z nás mají nadváhu, milióny trpí cukrovkou, onemocnění srdce jsou stejně častá jako před 30 lety, válku s rakovinou započatou v 70. letech minulého století ostudně prohráváme, polovina lidí má zdravotní problém vyžadující denní užívání předepsaného léku, stamiliony mají vysoký cholesterol.

Svádíme naše mladé na scestí: Děti onemocní stále v ranějším věku, užívají více léků na předpis než kdy dříve, třetina má nadváhu nebo trpí rizikem nadváhy, vypěstovali jsme jim cukrovku, která byla dříve pouze u dospělých.

Všechny tyto problémy mají tři příčiny: snídani, oběd a večeři. :lol:
...


jarda ovčák
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1252
Registrován: čtv 19 lis 2009 9:24
Bydliště: Svitavy
Dal: 9 poděkování
Dostal: 98 poděkování

no vida...

Příspěvek od jarda ovčák »

Glutaman sodný, jinak tedy wei su se používá v čínské kuchyni již více než tisíc let a je to výtažek z luštěnin stejně jako sojová omáčka, nebo tofu nebo.......
O jejho škodlivosti jsou dohady, domněnky a pochyby, nicméně chybí důkazy , podobně jako u vajec , mléka a másla.
Myslím, že strava současného průměrného čecha bude fakt potíž, když se posunete o sto let zpět, dostáváte ideál racionální výživy. Pokud by jste chtěli přijmout čínský model stravování, tak pouze celý, tedy i s těma psama, kočkama, potkanama a švábama v křehkém těstíčku. Pokud však chcete vypichovat nějaké konkrétní zeleninové zázraky na pánvi wok, tak se obávám, že stejně zdravá je ruská kuchyně , balkán nebo ganze deutzche kuche.....
Protože sbírám kuchařky, tak vím, že pestrá strava je všude, enem se třebas rusáci nikde nevytahujou s pirohama, borščem nebo pelmeněma, i když je o co stát.....
Takovej dobrej boršč s kyselým zelím, červenou řepou a mnoha dalšíma dobrotama mi připadá mnohem líbeznější, než dračí rosa ze sečuánu. Pocity a fakta


Uživatelský avatar
Deane
Zasloužilý člen
Příspěvky: 233
Registrován: stř 06 led 2010 14:16
Bydliště: NM Sk.
Dal: 5 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Hm.

Příspěvek od Deane »

Teda ja som si dnes dal pečenú kačicu z Teska a bola super. Myslím že lepšia by ani domáca nebola. :lol: :good:
Jaj, ale piekol som ju doma.


Nikdy nehovor že niečo nejde, pretože vždy sa nájde blbec ktorý nevie že to nejde a urobí to.
jarda ovčák
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1252
Registrován: čtv 19 lis 2009 9:24
Bydliště: Svitavy
Dal: 9 poděkování
Dostal: 98 poděkování

mno

Příspěvek od jarda ovčák »

myslím..... znamená nevím


Riga
Stálý člen
Příspěvky: 46
Registrován: sob 22 srp 2009 20:21
Bydliště: Prostějovsko

Mléko od Rigy

Příspěvek od Riga »

PaloStačila jedna návštěva u nás a co jsi na foru způsobil!Myslím,že všichni by měli přijet k nám.Kravičky jsou čisté,nakrmené,žádná chemie,pohlazení,pokecání,pohoda.Proto je to mléko tak dobré.Je to i tím,že krevičky jsou Česká straka.To jsou ty nejlepší plemena.Jsem ráda,že Ti chutnal i tvaroh.Takový nikde nekoupíš.Jen jsem neměla čas Ti udělat kousek másla,abys ochutnal to PRAVÉ.Když se dá do ledničky,tak ho neukrojíš.To,co se prodává,není pravé máslo.Jak jsi viděl,vyrůstám na domácím vepřovém,domácím mléce a spousta kil mi chybí.Jarda ovčák by se mohl se mnou podělit!Takže,jaképak tloustnutí.Jogutry si dělám také a sním jich na litry.Na domácí stravu nedám dopustit a to pocházím z Olomouce,přímo z centra!


Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Mléko od Rigy

Příspěvek od Palo »

Pokud by byla možnost u Tebe udělat nějaký "dýchánek" s tím, že by se setkali lidé z fóra, které tato "problematika" zajímá, tak jsem přesvědčen, že by to mělo veliký úspěch. Třebas by případně mohl každý fláknout nějaký ten krejcárek a mohla by se udělat hostina ;) Popřemýšlej, jestli je to reálné a napiš...

Kdo byste měli zájem, klidně hned napište, ať se ukáže orientační, případný počet zájemců. Já bych nechyběl, pokud by mi do toho něco neodkladného nevlezlo. Termín by mě osobně vyhovoval někdy po prázdninách, pro ostatní určitě o víkendu, tak nějak ta sobota.

Pokud by se udělala krutější "oslava", případné přespání bych doporučil ve vlastním stanu, spacáku, ale bez možnosti přespání by bylo určitě i tak hodně zájemců.

Přiznám se, že mě hodně mrzí (napsal bych spíše ostřejší slovo), že část národa dává přednost braku z obchodů před soukromníky, co si dávají na svých produktech (snad jsem zvolil správné slovo) záležet.


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
Riga
Stálý člen
Příspěvky: 46
Registrován: sob 22 srp 2009 20:21
Bydliště: Prostějovsko

Riga

Příspěvek od Riga »

Jak jsi viděl,místa je u nás dost i na táboření.Do prázdnin je práce nad hlavu.Ještě nemáme vymlácený oves a nalisovanou slámu.Potom budou otavy z 10 ha.Po prázdninách přijdou na řadu brambory z 1 ha.Tam by se mi hodila brigáda.Vyoráváme kombajnem a ručně přebíráme.Dá se to i jinak,třeba vyorat a sbírat z pole.Stroje na to máme.Po bramborách přijde řepa.Tím končí práce pro mne na poli.Ve chlívě a ve stájích je to celoroční pohyb.Tak si to všichni rozmyslete,jinak vás zapřáhnu do práce!!!!!!
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Riga

Příspěvek od Palo »

Kolik by jedinec musel nazbírat pytlů brambor, aby si mohl odvést jeden pytel? ;)

Jinak hezká fotečka ;)


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
lena

konicci

Příspěvek od lena »

konicci vypadaji velmi zdrave, je videt, ze je o ne dobre postarano, rada bych si je pohladila, mam sice dost strach z koni, ale
ti dva vypadaji velmi harmonicky, ale clovek nidky nevi, asi by hned vycitili, ze mam strach, zvirata jsou zde velmi vnimava.


Riga
Stálý člen
Příspěvky: 46
Registrován: sob 22 srp 2009 20:21
Bydliště: Prostějovsko

koníci

Příspěvek od Riga »

Naši koníci nekopou,nekoušou.Bílá je lipicánka, matka té malé lipicánky.Ještě máme roční a dvouletou lipicánku a 11 letého poloklusáka.Všichni jsou hodní,mazliví.Jezdíme bryčkama nebo se saněmi.Každý týden se někdo cizí zastaví a jde se podívat na koně,takže na návštěvy jsme zvyklí.Jestli to leno nemáš daleko,přijeď.Co se týká těch brambor,odměna se domlouvá podle práce a výnosu.A že jsou dobré-výborné,může potvrdit Kutil.Už si je u nás zase objednal.Jen se ho zeptejte!!!!!!


jarda ovčák
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1252
Registrován: čtv 19 lis 2009 9:24
Bydliště: Svitavy
Dal: 9 poděkování
Dostal: 98 poděkování

mno...

Příspěvek od jarda ovčák »

Ahoj rigo. Brambory máte v ekologickým režimu nebo ne??K potravinám... dnes jsem louskal hauschku a normálně se mi zatmělo před očima. Mléko jako takové je zdravé pouze tehdy, pokud není ohřáté, ale ani chlazené... zchlazením se mléko denaturuje..... Já měl jerzeyku a páč z toho měla dcera rychlej krok, tak jsem přešel na červenou straku....Problém je v tom, že mléko je živá věc a může mít teplotu min 10 stupňů a max 38.pak nedělá nic z toho, čím mnozí vyhrožují. hauschka to popisuje skvěle.....chlazením se mléko denaturuje, tedy przní..... a o tom to bude.....
Krávu je nutné dojit dvakrát denně, nač tedy chladit, když se upotřebí či prodá čerstvé.... Ono totiž převařené i chlazené mléko kyše jináč než nechlazené a sýry či tvarohy se taky dělají jináč. Myslím, že to bude klíč k mléčnému pochopení....a myslím, že i pokoře.


Riga
Stálý člen
Příspěvky: 46
Registrován: sob 22 srp 2009 20:21
Bydliště: Prostějovsko

mno...

Příspěvek od Riga »

Brambory hnojíme jen kravským,koňským a vepřovým hnojem.Někdy je třeba to stříknout proti plísni a mandelinkám.To stříkáme co nejmíň.Takže je to tak napůl.Co se týká toho mléka,dojím dvakrát,dám do kybla s vodou když je moc horko,aby to vydrželo do večera a večer je zase čerstvé.Lidi chodí nepravidelně.Když ho neprodám,dělám z něho tvaroh,nebo se mají dobře prasátka.Nejlepší je čerstvé!Jerseyky mají mléko moc tučné.Proto jsou české straky nejlepší-mají hodně bílkovin a tuku asi kolem 4-5%,tj. v ideálním poměru.Býci jsou velcí,dobře osvalení,jalovičky dobré do chovu .Však to znáš.Takže po tomto mléku se nepřibere,většinou ani nepo.....


Odpovědět

Zpět na „Zdraví“