Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Přístroje, nápady a rady pro udržení zdraví.
Odpovědět

Jste šťastným hostitelem nějakého parazita?

ano - mám, zjistili mě ho/je
190
34%
nevím, ale mám podezření
232
42%
to vůbec netuším
97
18%
vím naprosto jistě, že nemám
11
2%
měl jsem, už nemám
8
1%
...ani jedno, jiná odpověď
13
2%
 
Celkem hlasů: 551

Magnea
Starší člen
Příspěvky: 120
Registrován: úte 21 dub 2009 16:06
Bydliště: Medzi Amerokou a Europou
Dal: 12 poděkování
Dostal: 27 poděkování

Mimosa Pudica

Příspěvek od Magnea »

Ahojte, chcem uviest do pozornosti (ak to tu uz niekto nepreberal nahodou)a zaroven sa opytat , ci ma niekto skusenosti s touto ratstlinou: "Mimosa Pudica" (po cesky Citlivka stydliva) v ramci antiparazitalnej kury . Ta rastlinka je velmi srandovna , po dotyku uzatvara listky, dokonca sa vie hrat pred "predatormi" ze je mrtva. Ale nie o tom.. Len momentalne skusam najst nejake prirodne antiparazitika na hadatka. Podla inych stranok ale vyzera , ze ta MIMOSA je dost ucinna (a nielen na parazity)
Podla Dr. Klingharda: ""Mimosa pudica powder is an Ayurvedic herb that is 30 times stronger than the best medical drug. Starting with 1/2 teaspoon twice a day two days a week and working up to 1 teaspoon daily for 3 months."

Podla wikipedie:"Mimosa pudica contains the toxic alkaloid mimosine, which has been found to also have antiproliferative and apoptotic effects.[17] The extracts of Mimosa pudica immobilize the filariform larvae of Strongyloides stercoralis in less than one hour.[18] Aqueous extracts of the roots of the plant have shown significant neutralizing effects in the lethality of the venom of the monocled cobra (Naja Kaouthia). It appears to inhibit the myotoxicity and enzyme activity of cobra venom."

Z hladiska Ayurvedy celkom obsiahlo :
http://www.ijpsdr.com/pdf/vol5-issue2/1.pdf

Tu niekto popisuje skusenosti:
http://flash.lymenet.org/scripts/ultima ... 111853;p=0

Tu sa da kupit Mimoca powder:
http://www.retailbiopure.com/Mimosa-Pud ... -112g.html

Info kde sa da este kupit:
http://lymebook.com/blog/treatments/mim ... hopkinton/

Nuz a ku strongyloidaze(ale pravdepodoben aj inym parazitom) som nasla este tieto ucinne bylinky(mozno niektori poznate aj mate odskusane, za kadzu skusenost budem vdacna): okrem paliny a tekvic. semiacok su to_ Erygium foetidum (nejaky doktor v USA z toho vyrabal ERYGIAL, ale nenasla som o tom viac, vraj ucinne), Morinda citrifiola, Citrus reticulata....

Na hadatka som brala ibermectin-albendazol protokol a stale mi to namera na pristroji vo velke miere plus ked teraz beriem Diatomaceus earth, bud som ich vyplasila, alebo sa presuvaju, ale robia sa mi take cervene cestickove flaky na rukach aj mensie otvorene ranky, videla som to asi 3 krat v zivote na sebe, ale ta zemina akokeby ich asi hnala niekam... U mna , co som verit doteraz nechcela je, ze mam asi fakt rozsirene tie hadatka vo velke miere, lebo mi davali kortikoidy... co je velmi nebezpecne pokial mate hadatka... roztrusia sa po tele. Keby mal niekto nejayk napad, resp. skusenosti s tymi bylinkami alebo inymi... CHem. lieky "nazatial" vynechavam uplne.....


Hela
Zasloužilý člen
Příspěvky: 265
Registrován: stř 05 pro 2012 11:45
Dal: 191 poděkování
Dostal: 185 poděkování

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od Hela »

Na háďátko střevní (Strongyloides stercoralis) by měl zabrat Vermox a zapper. Je to oblý červ, takže by měl fungovat i albendazol - možná jsi ho brala málo.
Řekla bych, že ty fleky na rukou znamenají, že odchází přes kůži.


Magnea
Starší člen
Příspěvky: 120
Registrován: úte 21 dub 2009 16:06
Bydliště: Medzi Amerokou a Europou
Dal: 12 poděkování
Dostal: 27 poděkování

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od Magnea »

Hela píše:Na háďátko střevní (Strongyloides stercoralis) by měl zabrat Vermox a zapper. Je to oblý červ, takže by měl fungovat i albendazol - možná jsi ho brala málo.
Řekla bych, že ty fleky na rukou znamenají, že odchází přes kůži.
Hela ahoj, dik, je pravda ze Vermox som neskusala , ale ver mi ze ten protokol bol aspon pre mna dost sialeny, je to ten z curezonu, kde beries aj albendazol aj ivermectin a plus ivermectin som brala uy mesiac pred samotnym protokolom, aspon vsade som sa dopocula ze to liecia najma Ivermectinom...a albednazol, mala som 2 velke igelitky Mam pocit ze este teraz s a mi telo vysporiadava s celou chemiou. Ale zappovat som zacala. Trochu ma vystrasili zahranicne fora ohlaodm Strongyloidov, akos a to neda aneda y tela vybit von a ze vo vacsine pripadov beries lieky cely zivot, comu nechcem uverit.... Ak tie flaky su z toho ze utekaju kade lahsie, tak potom to DE (diatom earth) strasi aj mimo creva :) Len ta Mimoza ma velmi oslovila......


Hela
Zasloužilý člen
Příspěvky: 265
Registrován: stř 05 pro 2012 11:45
Dal: 191 poděkování
Dostal: 185 poděkování

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od Hela »

O mimoze nic nevím, ale připadá mi to také zajímavé. Jestli to budeš brát, tak jsem zvědavá, co to udělá.
Ivermectin je spolu s Hetrazanem hlavně na vlasovce, i když by možná mohl zabrat i na ostatní. Spíš bych ale brala jen albendazol nebo Vermox. Na jednom fóru někdo doporučoval praziquantel, ale to se mi nezdá, ten je na ploché červy.
Pokud si vzpomínám, háďátka jsem měla taky. Kromě prášků jsem na ně používala zapper. Bohužel jsem měla špatné (zúžené) frekvence (je potřeba použít správné frekvence od Huldy Clark), takže když jsem je odstraňovala někde z hlavy, uvízla zřejmě ve slinných nebo lymfatických žlázách, takže mi po každém jídle naskočila na krku obrovská boule, která zmizela asi až po hodině. Teprve po opravení frekvencí jsem se jich zbavila úplně. Ale až na tenhle problém to, na rozdíl třeba od vlasovců, šlo docela dobře.


Magnea
Starší člen
Příspěvky: 120
Registrován: úte 21 dub 2009 16:06
Bydliště: Medzi Amerokou a Europou
Dal: 12 poděkování
Dostal: 27 poděkování

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od Magnea »

Hela píše:Kromě prášků jsem na ně používala zapper

Hela a ako dlho si sa zapovala? a ktorym zapperom? Ja mam Craftov a teraz netusim ktory program su frekvencie tety Huldy, su tam totiz dva 16 minutove a jeden 34 min. Pokial viem a co som si popozerala, strongyloidy su pod kontrolou, ak je imunitny system ok, pokial je vsak slaby, tak sa dokazu porozmnozovat poriadne, su velmi plodne :) a potom vznika aj ta HYPERinfection.... a este aj disseminovana forma , hlavne pri kortikoidoch... V mojom pripade som bola v Imunodeficiencii(a pocas nej silna autoimunita voci priec. pruh. svalom-strongyloidy?) a pcas toho mi este davali kortikoidy :) Ale dik za skusenosti, na Mimozu musim najskor nasetrit, urcite ju chcem vyskusat...Momentalne teda zacnem romanticke vecere v naruci zappera :) a pripijat si budem Diatomovou zeminou...


Hela
Zasloužilý člen
Příspěvky: 265
Registrován: stř 05 pro 2012 11:45
Dal: 191 poděkování
Dostal: 185 poděkování

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od Hela »

Zapper mám Super Ravo. Je na něm větší rozsah frekvencí (pro Strongyloidy jsem používala 398-402 kHz), než na Craftově zapperu, který má myslím rozsah do 20 kHz (takže tam jsou jiné frekvence, ale i ty by měly fungovat). (Asi se to dá nějak přepočítat, protože tam fungují harmonické, ale nikdy jsem nepochopila, jak. To je spíš otázka pro Crafta.) Jestli máš na svém zapperu na háďátka víc programů, zkus postupně všechny. Pokud vím, tak Craft má některé vyzkoušené frekvence, které jsem jinde neviděla. Jestli máš jen háďátka, mělo by být snadnější se jich zbavit, než když je v těle ZOO, jako tomu bylo u mě.
Hned při prvním měření mi bylo naměřeno přes 30 různých druhů parazitů, a většina na více místech v těle. Asi rok jsem používala zapper hodně intenzivně – tj. i několik hodin denně, běžně tak 2 hodiny, o víkendu i mnohem déle. (K tomu jsem brala prášky (podle toho, co jsem zrovna sehnala) a kapky Joalis.) Vypsala jsem si frekvence pro různé parazity, které jsem měla, a pokud se překrývaly, spojovala jsem je, abych ušetřila čas. Ale i tak to při tom množství byl dost problém. Začala jsem proto chodit na plazmu. Funguje intenzivněji a na celé tělo. Chodila jsem na ni asi rok každý týden. Stejně jsem ale měla čím dál větší dojem, že to všechno (zapper, plazma, prášky, Joalis) nefunguje tak, jak by mělo. Abych parazity odstranila, musela jsem brát hodně vysoké dávky prášků. Taky mi téměř při každém dalším měření bylo naměřeno něco nového. Někde byl zřejmě zakopaný pes. Ten pes se našel až po více než dvou letech. Byla to plasmodia. Imunitní systém se věnoval plasmodiím a na ostatní kašlal. Pak už to šlo trochu líp, na plazmě jsem si dala frekvence na plasmodia, a po určitém váhání jsem začala brát i MMS. V té době jsem už měla kromě plasmodií jen vlasovce a nějakou drobotinu. MMS jsem brala několik měsíců (2x denně 5 kapek) spolu s Joalisem, než se podařilo plasmodia odstranit. A potom už zabraly i prášky na vlasovce.


Magnea
Starší člen
Příspěvky: 120
Registrován: úte 21 dub 2009 16:06
Bydliště: Medzi Amerokou a Europou
Dal: 12 poděkování
Dostal: 27 poděkování

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od Magnea »

Hela vdaka za vhlad a skusenosti....Ja mam tiez svoju mensiu ZOO, nieco odislo po praziquantelovych kurach a nieco s a mnozi a neda pokoj. Ale dakujem velmi, tak idem vymysliet dlhodobejsi plan a postupne sa skusim dostat k Mimoze. Tak vela stastia na ceste znovuziskavania zdravia!


emoto
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: sob 30 bře 2013 13:21

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od emoto »

Helo, stačilo Vám na úplné zlikvidování plasmodií dávkování MMS 2x denně 5 kapek + Joalisky dreny na místa, kam se MMS nedostane, nebo bylo potřeba na konci kúry užívat MMS i víckrát denně (jak mám od poradce doporučeno), popř. MMS i kapat do uší, dutin aby se všechna plasmodia zlikvidovala?
Užívám MMS 2x denně 4 kapky, někdy i 3x denně už 7 měsíců, měl jsem všechny čtyři druhy (vedle vlasovců...), a stále ještě podle měření nějaká plasmodia v sobě mám. I když se už cítím skoro dobře.


andrea.hviscova
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: sob 23 bře 2013 8:48
Dal: 7 poděkování
Dostal: 7 poděkování

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od andrea.hviscova »

Zdravím všechny. V pondělí jsem byla s mamčou na diagnostice u paní Vašutové. Našla nám oběma nějaké ty sviňuchy, mamce dokonce tolik, že nemůže hned s antihelmitiky,ale nejdříve se musí pročistit. Co nám však našla nevím přesně (pamatuju si nějaké borelie, plasmodia, chlamydie...) protože prý od nového roku nesmí poradci dát klientovi přesný seznam s názvy toho co našli. ( asi kvůli nějaké ochraně před lékaři). Což je divné, vím, jak tady píšete co vše vám našli atd, člověk se pak nemůže mrknout na net a zjistit, jak přesně mu jednotlivý parazit škodí. Mě nasadila klasickou kůru na vlasovce (Hetrazan a Duramectin) a po této kůře 6 týdnů Prazi.. K tomu ráno a odpodledne MMS. Pak kontrola. Možno ještě přidat Jonášovky,ale to jsem zatím s fin. důvodu oddálila. Objednat si to mám na přiložené mail. adrese. Nebo je lepší si to objednat tady u Pala? Moc se tu ale nevyznám, kde najdu nabídku a ceny. Může mi někdo prosím poradit? Děkuji předem a přeji hezký víkend.
Andrea


Hela
Zasloužilý člen
Příspěvky: 265
Registrován: stř 05 pro 2012 11:45
Dal: 191 poděkování
Dostal: 185 poděkování

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od Hela »

Zatajování naměřené zátěže poradkyní mi připadá podivné. Zajímalo by mě, kdo jí to zakázal. Jestli Jonáš, tak ten jí nemá co zakazovat. Asi bych trvala na tom, že chci znát všechny své nájemníky. Proto se přece nechávám měřit. Potřebuješ to vědět už proto, abys s tím mohla něco dělat. To už nedělají ani doktoři, aby ti neřekli, co ti je.
Už jsem tu psala, že Duramectin bych nebrala, protože obsahuje nějaké přídatné látky, které způsobují poruchy vidění. Navíc se teď objevil daleko účinnější Iverfast. Bere se 2 dny jedna tableta, potom 10 dnů Hetrazan s postupným navyšováním až na 2-2-2, potom znovu Iverfast 1,5 tablety po 2 dny. Když se Iverfast použije k měření, najednou se zjistí, že v těle vlasovci ještě jsou, i když už pomocí jiného invermectinu nebyli naměřeni.
Pokud máš plasmodia, tak se bez informačních preparátů neobejdeš. Je potřeba je kombinovat s MMS. Jenom tak to zabírá, protože informační preparáty působí i tam, kam se MMS nedostanou. MMS zase přeruší koloběh plasmodií v těle, protože musejí projít přes zažívací trakt, kde MMS působí.
Naposledy upravil(a) Hela dne úte 15 říj 2013 8:32, celkem upraveno 1 x.


Hela
Zasloužilý člen
Příspěvky: 265
Registrován: stř 05 pro 2012 11:45
Dal: 191 poděkování
Dostal: 185 poděkování

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od Hela »

emoto píše:stačilo na úplné zlikvidování plasmodií dávkování MMS 2x denně 5 kapek + Joalisky dreny na místa, kam se MMS nedostane, nebo bylo potřeba na konci kúry užívat MMS i víckrát denně (jak mám od poradce doporučeno), popř. MMS i kapat do uší, dutin aby se všechna plasmodia zlikvidovala?
Užívám MMS 2x denně 4 kapky, někdy i 3x denně už 7 měsíců, měl jsem všechny čtyři druhy (vedle vlasovců...), a stále ještě podle měření nějaká plasmodia v sobě mám. I když se už cítím skoro dobře.
2x denně 4-5 kapek MMS by mělo stačit. Nikam jsem MMS nekapala. Ale je potřeba brát kromě drenů i informační preparáty přímo na plasmodia, Joalis je má v Para-para.


Uživatelský avatar
Nso ci
Starší člen
Příspěvky: 105
Registrován: čtv 15 črc 2010 19:06
Dal: 268 poděkování
Dostal: 36 poděkování

Re: Bentonit?

Příspěvek od Nso ci »

Ospravedlňujem sa všetkým, ktorým leziem do diskuzie.
Hľadala som príspevky o Bentonite - Aztéckej hline a vyliezlo mi toto vlákno, zakladať novú tému nemá zmysel, chcem iba poprosiť o váš názor, či v tomto odkaze ide o Bentonit http://www.agrokomp.sk/obchod/bentonit-praskovy-1kg/. Samozrejme, že som tam volala, ale nedostala som žiadnu odpoveď okrem tej, že ho používajú na vyčistenie vína a že pred časom si u nich boli nejakí lekári tento Bentoniť kupovať a chceli s ním robiť nejaké pokusy. Následne mi zaslali mailom nejaké info, prikladám v prílohe.
Dôvod, prečo sa ním zaoberám je predovšetkým cena, 1€ za kg, i keď poštovné vychádza cez 5€, stále je to slušné. Iné zdroje ponúkajú pol kg za vyše 14€ + poštovné. Samozrejme, pokiaľ by to bolo to jediné, čo potrebujem kúpiť, tak ok, ale potrebujem toho kupovať oveľa viac :oops: a tiež možno nebudem sama, komu príde takáto cena vhod. Ak by ste mi pomohli usúdiť, že ide o Bentonit vhodný na zdravotné účely, aké tu napríklad popisuje rambajs pár stránok naspäť, resp. Humble v svojej knihe, budem povďačná :help:.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


„Chcem byť silný nie preto, aby som bol väčší než môj brat, ale aby som porazil svojho najväčšieho nepriateľa – seba.“ Indiánske príslovie.
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Bentonit ...

Příspěvek od A(&F) »



Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
jrompf
Stálý člen
Příspěvky: 85
Registrován: pon 31 led 2011 16:51
Dal: 20 poděkování
Dostal: 45 poděkování

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od jrompf »

Encyclopedia of Parasitology [EN]
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Igi
Zasloužilý člen
Příspěvky: 208
Registrován: sob 30 črc 2011 13:25
Dal: 31 poděkování
Dostal: 12 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od Igi »

Co byste prosím poradili na parazity, kteří se schovávají vevnitř v uších a v eustachově trubici? Jel jsem kůru albendazolu+praziqantelu, hřebíček s hcl. Dle měření na Salvii všechno pryč až na tasemnici v oku a právě v tom uchu + v uchu ještě i ty filárie. Co by bylo nejlepší? Klidně půjdu do něčeho radikálního, jen ale hlavně aby to nebylo nebezpečné pro uši. Díky za každou pomoc.


Odpovědět

Zpět na „Zdraví“