Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Přístroje, nápady a rady pro udržení zdraví.
Odpovědět

Jste šťastným hostitelem nějakého parazita?

ano - mám, zjistili mě ho/je
190
34%
nevím, ale mám podezření
232
42%
to vůbec netuším
97
18%
vím naprosto jistě, že nemám
11
2%
měl jsem, už nemám
8
1%
...ani jedno, jiná odpověď
13
2%
 
Celkem hlasů: 551

linda1927
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: čtv 24 říj 2013 15:37

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od linda1927 »

Ahojte, som tu nova, mam diagnostikovanu depresiu, liecim sa uz skoro rok, avsak pred mesiacom som bola u jedneho liecitela v Lipt.Mikulasi, urobil mi diagnostiku a nasiel parazity na mozgu, brala som praziquantel, avsak pred tyzdnom sa moje problemy zacali opat, znizila som si davku po dohode s psychiatrom a zacali mi tie iste problemy ako nazaciatku depresie, je mozne, ze som sa opat nakazila od manzela, kedze on sa neocistil praziquantelom?


Bobina
Zasloužilý člen
Příspěvky: 278
Registrován: ned 06 led 2013 12:50
Bydliště: České Budějovice
Dal: 127 poděkování
Dostal: 221 poděkování

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od Bobina »

lindo-já beru antidepresiva cca 6let.Po každém 1,5roku se mi udělalo hůř,tak mi vždy navýšili dávku.Pokud jsem snížila-deprese se zhoršily!Až jsem byla skoro na nejvyšší dávce.A co dál?zavřou mě do ústavu?pak umřu?Tudy cesta nevede-rozhodla jsem se bojovat,ale je to opravdu na dlouhou trať.Nespěchej.Až budeš připravená na snížení dávky to poznáš-zeptej se svého podvědomí-po té sniž dávku jen o 1/4tablety a vyčkej/1/2roku-1rok/Možná ti to půjde rychleji,ale já několikrát musela skočit zpět na dávku vyšší.Mezi tím jsem pořád sledovala dokumenty o zdraví,o vodě o přáních,4dohody,o podvědomí......je jich dost.Snad nejvíce se mi líbilo Tajemství-to mě pozitivně naladilo.Piju mms-to mi dělá strašně dobře a hořčík.Vyhýbám se negativním lidem,nekoukám na negativní filmy,špatné myšlenky zaháním.Taky chodím na diagnostiku a mám spoustu parazitů-můj největší nepřítel je nyní candida-zkus plivací test jestli jí nemáš-ta taky způsobuje deprese. ;)


Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od poota »

linda1927 píše:..mam diagnostikovanu depresiu,..
Bude to trochu mimo téma parazitů - psychické problémy jsou první věc, která se dává do pořádku po užití autopatického preparátu, zkus se podívat na https://www.upramene.cz/forum/viewtopic.php?f=12&t=3271
Je to jednoduchá, levná a přitom účinná metoda, která s ostatními metodami nijak nekoliduje, ani je neruší a taky jimi není rušena - myslím, že by určitě stála za vyzkoušení.

Držím Ti palce - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
Hela
Zasloužilý člen
Příspěvky: 265
Registrován: stř 05 pro 2012 11:45
Dal: 191 poděkování
Dostal: 185 poděkování

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od Hela »

Igi píše:Co byste prosím poradili na parazity, kteří se schovávají vevnitř v uších a v eustachově trubici? Jel jsem kůru albendazolu+praziqantelu, hřebíček s hcl. Dle měření na Salvii všechno pryč až na tasemnici v oku a právě v tom uchu + v uchu ještě i ty filárie.
Na tasemnice je potřeba zopakovat praziquantel (třeba 2-3 dny po sobě 2x denně v rozmezí 4-6 hodin 2 tablety - při vyšší váze než 60 kg i víc, zapíjet grapovou šťávou).

Na vlasovce vlasovcová kúra:
1.den – Iverfast - 1 tableta před snídaní (1 tableta Iverfastu 12 obsahuje 12 mg ivermectinu):
2.den – totéž
dále Hetrazan po jídle, tablety 100 mg - 2 mg na 1 kg živé váhy
3.den - 1-0-0
4.den – 1-1-0
5.den – 1-1-1
6.den – 1-1-1
7.den – 1-1-1
8.den – 1,5-1,5-1,5
9.den – 1,5-1,5-1,5
10.den – 1,5-1,5-1,5
11.den – 2-2-2
12.den – 2-2-2
13.den – 1,5 tablety Iverfastu (tj. 18 mg)
14.den - totéž


linda1927
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: čtv 24 říj 2013 15:37

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od linda1927 »

Este sa chcem opytat, za aky cas sa clovek ocisteny praziquantelom, pricom na diagnostike bolo potvrdene, ze tam nie je uz ziadny parazit, sa moze nakazit znovu?Za aky cas?Neviete mi poradit?Alebo si mam este zopakovat kuru s praziquantelom?


Hela
Zasloužilý člen
Příspěvky: 265
Registrován: stř 05 pro 2012 11:45
Dal: 191 poděkování
Dostal: 185 poděkování

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od Hela »

linda1927 píše:mam diagnostikovanu depresiu... nasiel parazity na mozgu, brala som praziquantel, avsak pred tyzdnom sa moje problemy zacali opat... sa opat nakazila od manzela, kedze on sa neocistil praziquantelom?
Potřebuješ vědět, jací paraziti to byli. Depresi často způsobují vlasovci a na ty praziquantel nefunguje.
Nakazit se můžeš kdykoli, ale když se zbavíš všech parazitů, začne imunitní systém fungovat lépe a nová nákaza je méně pravděpodobná. Myslím, že u tebe je to pořád ta stejná nákaza, kdyby byla nová, nenapadla by tak brzy mozek, byla by napřed někde v plicích, v trávicím nebo urogenitálním systému.


Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od poota »

Mimo téma (offtopic)
linda1927 píše:.. bolo potvrdene, ze tam nie je uz ziadny parazit, sa moze nakazit znovu?Za aky cas?
Tohle je hlavní problém alopatického (podáváním léků) systému léčení.
Postup je tento:
1- v těle se naším způsobem života vytvoří podmínky, které jsou pro danou nemoc příhodné
2- kolem nás je neustále přítomný dostatek až nadbytek možností "něco chytit", takže se v nás dotyčná choroba radostně usídlí
3- vzrůstající potíže nás doženou k doktorovi a když máme štěstí a on trefí správnou diagnózu, tak nám předepíše medicínu, která nejspíš jenom tlumí naše potíže na trvale snesitelnou míru za předpokladu, že ji budeme brát trvale. V lepším případě se doktorovi podaří chorobu v našem těle skutečně nějak "vymlátit", takže od ní máme pokoj
4- protože na svém způsobu života nic nezměníme, tak podmínky pro danou nemoc příhodné v našem těle i nadále zůstávají, tak si dříve či později zopakujeme řádek 2-, 3- a případně i 4- a to nejspíš ještě několikrát

Naší nejběžnější reakcí na tento koloběh je přesvědčení, že buď jsou doktoři neschopní (což bývá i dost často), nebo jsou medicíny nedostatečně účinné (což je běžně i docela úmyslné), a nebo že máme nějakou "nevyléčitelnou" chorobu, na kterou se správný lék ještě neobjevil.

Základní chyba je v tom, že stále ještě panuje přesvědčení, že každá choroba vzniká tím, že se člověk nakazí nějakým bacilem a nebo virem. Z toho vyplývá i přesvědčení, že předcházet chorobám je možné jenom tím, že se s bacily a nebo viry vůbec nesetkáme - a taky další, stejně mylné přesvědčení, že vyléčit se můžeme jenom tak, že něčím ty bacily a nebo viry v těle zlikvidujeme.
Důvěra v lékařskou vědu je věc sice velice hezká, ale od doby, kdy se doktoři dostali do područí farmaceutů, tak taky smrtelně nebezpečná, protože teď už nejde o zdraví, ale jenom o peníze.

Mnohem úspěšnější je alternativní medicína, ovšem smutným jevem je, že i na ní se už rozšiřuje snaha také hlavně vydělávat.

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
Magnea
Starší člen
Příspěvky: 120
Registrován: úte 21 dub 2009 16:06
Bydliště: Medzi Amerokou a Europou
Dal: 12 poděkování
Dostal: 27 poděkování

machovce

Příspěvek od Magnea »

Spoluuzdravovatelia sa, ahojte opat. Prednedavnom som tu riesila hadatka crevne, ale tentokrat som bola opat na merani a bol mi namerany okrem inych neplatiacich podnajomnikov(skrkavky, motolice,,,,) aj Machovec. Hadatka uz mam skoro vybite z tela von. (a to som sa ich nevedela zbavit cca 2 roky, jedine, co som zmenila teraz bolo, ze som ich zacala poriande zappovat.) Doteraz som si mysela ze tie cudne znaky na kozi mi robili hadatka -take cervene pruhy, ale prezerala som web a ze to aj tento podnajomnik vraj moze...Nuz ale problem je, ze ten machovec si zmyslel, ze bude mat aj take nejake latinske priezvisko ,a to "tubeaforme". Teda Ancylostoam Tubeaforme. Problemom je, ze o nom nie je vela pisaneho , chcela som si ho hned zappovat, ale v Craftovom Craftogene som nenalsa frekvenice na jeho priezvisko, su tam bezne machovce,a potom tam je nieco ako parazity-hookworms, tak som si zappovala vsezky ine machovce. Moja otazka znie (kedze so zappovanim mi to nejako nedochadza co a ako), ci aj ked si budem zapovat ine druhy machovca , ci ho nejako ovplyvnia,alebo ci niekto vie kde by som mohla nasjt frekvencie na konkretne tuto Ancylostoma TUBAEFORME (googlovala som ale stale mi vyskakovali v Cafl zozname len tie najznamejsie machovce). Moja dalsia otazka je ci niekto, kto mal machovce bol aj podvyziveny, respt mal problem napriklad s vitaminamy B? pise sa ze je to skor anemia a zelezo, ale u man je to v poriadku az na Bcko, beriem pel, chlorelu, synteticke vitaminove pripravky(cely B komplex) , len nejako stale mi mizne zahadne. Je to aj zvlastne, ze jednu pliagu strongyloidovu som vyhnala, a to som si bola ista ze ju stale mam a nahradila ju tato, a mam pocit ze su to velmi podobne az rovnake priznaky..... palenie pod kozou, vo svaloch a cervene flaky... Za vsetky info a priipomienky vopred dakujem :)


linda1927
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: čtv 24 říj 2013 15:37

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od linda1927 »

Mam jednu otazku, ked si niekto robi kuru praziquantelom, nasledne mu na diagnostike nenajdu ziadnych parazitov, tak clovek by mal byt uz ok, alebo to telu nejaky cas trva, kym sa vsetko "zahohi"?Mate s tym niekto skusenost?Dakujem vopred


Uživatelský avatar
Batles
Zasloužilý člen
Příspěvky: 681
Registrován: ned 14 pro 2008 22:59
Bydliště: poblíž města Tišnov
Dal: 283 poděkování
Dostal: 709 poděkování

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od Batles »

Ahoj Lindo,
jednu opravdu zajímavou zkušenost s praziquantelem mám :D
Koncem srpna se u mne na diagnostice na doporučení kohosi objevil jeden člověk ze švýcarska, 66 let, vysoký, štíhlý, opravdu chlap jak zdravý čtyřicátník.
Před měsícem dokončil kůru s Praziquantelem a rád by věděl, jak na tom je. Že se cítí celkem dobře, ale něco se mu nezdá. No kdo je dnes zdravý :?:
Chyběl mu nějaký ten vitamín a minerál, ale žádná katastrofální díra v imunitě a tkáních nebyla.
Chromozomy překvapivě čisté, jen 3-4 zátěže. Střevní trakt doslova v krásném stavu. Hlavní orgány velmi pěkné.
Pak se cosi objevilo ve vegetativním nervovém systému - prostě probíhala jakási stresová zátěž. Začal jsem tedy testovat přítomnost těžkých kovů, aby mi nic neuniklo a množství měl maličko nad normu (to zvládne aktivní imunita), měřeno F-scanem. Diagnostikoval jsem dál Oberonem a pak to přišlo. Doslova hnízdo v jádrech hlavových nervů :!: Asi 40 parazitálních zátěží :!:
Vybral jsem ty nejaktivnější, invertoval, nahrál do léčivého chipu a nalepil mu jej za ucho.
Řekl mi, že už chápe, proč se po praziquantelu začal doslova třást strachy před ofouknutím. Celý prý ztuhl a začaly mu bolesti...
Myslím si, že ti parazitální šmejdi jsou velmi "inteligentní" a snaží se ukrýt kde to jde, jen aby přežili :laugh:
Protože ve skutečnosti mají "pouze" dva úkoly: množit se a sežrat nás :mrgreen: (Dokazují to červíčci v truhle :angel: )
Chlapík pak odjel na tři měsíce do Thajska a po čase mi odtud poslal meil, že mi moc děkuje atd...
Tož jsem se i pochválil, všechny vás zdravím a jdu konat dobro :D
Batles


linda1927
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: čtv 24 říj 2013 15:37

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od linda1927 »

Ahoj Batles,
Nemas skusenosti aj s depresiou?Ja sa liecim uz skoro rok,pred mesiacom a pol som uzivala praziquantel, nasledne som si po dohode s mojim psychiatrom znizila davku liekov, co som mala uz minimum, o mesiac by som uz nic nebrala, avsak problemy sa mi vratili zas ako na zaciatku depresie, bolesti brucha, hnacky, ale po psychickej stranke som ok, tak som zase presla na zvysenu davku.Myslela som si, ze mi praziquantel pomohol, kedze som po mesiaci uzivania praziquantelu bola na merani a nic som nemala, uz ziadneho parazita, preto som rozmyslala, ci som sa zas nakazila, ale to sa mi nezda, zeby som sa za devat dni nakazila znova.Nechcem uz brat antidepresiva a nechcem, aby sa mi to zase vratilo spat.Mam podstupit nejake ine diagnostikovanie?Bola som na Diacome.Dakujem vopred.
Linda


Uživatelský avatar
Batles
Zasloužilý člen
Příspěvky: 681
Registrován: ned 14 pro 2008 22:59
Bydliště: poblíž města Tišnov
Dal: 283 poděkování
Dostal: 709 poděkování

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od Batles »

Ahoj Lindo,
pár zkušeností s depresemi včetně nespavosti mám.
Předpokládám, že máš nějaká ložiska v mateřských (hlavních) orgánech. Prazík neumí likvidovat ložiska, na to jsou jiné přípravky.
Odpovědět, co leží za tvými potížemi je nesmírně těžké, protože možností je mnoho. Nemám žádnou lokalizaci či popis tvých pocitů, takže se nemám o co opřít.
Podívám li se na mozek, ten je velmi častým úkazem depresivních pocitů (příčina je ale jinde, nutno diagnostikovat a najít), tak jednotlivé části mozku celkem přesně ohraničují konkrétní psychické problémy, včetně kolísání nálad jako deprese, úzkost, agrese, negativismus, přehnaná radost či hysterie a přehnaná starostlivost..... Pro je nutné podrobněji lokalizovat a začít napravovat tam, kde je potřeba.
Zkráceně řečeno, je třeba čistit ložiska v těle včetně centr. a veget. nerv. systému, protože on zprostředkovává komunikaci mezi všemi buňkami a tím i odezvou organismu. Pokud tato vedení nejsou v pořádku, tak v těle nefunguje ani hormonální systém, který velmi často leží za konkrétními projevy depresí všeho druhu.
Náprava psychiky pomocí antidepresiv je doslova cesta do pekel. Sám jsem tím prošel, vím o čem mluvím.
Moje rada by byla, začni s očistou organismu např. pomocí CDS/MMS. Nech si zjistit chybějící vitamíny a minerály, doplňuj a posílená imunita začne dělat svoji práci. Ona moc dobře ví, co má dělat, ale pokud nemá "palivo", tak nemůže dělat co má. To je taková dnes a denně potvrzující jednoduchá pravda. Prostě si vyber co tě osloví a hurá do toho. Je zde všude velké množství moudrých rad i lidí, tak jdi do toho.
Držím ti palce,
Batles :D


Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od poota »

linda1927 píše:Nechcem uz brat antidepresiva a nechcem, aby sa mi to zase vratilo spat.
Ať už se budeš léčit čímkoli, tak současně s tím můžeš použít autopatii - podívej se na
https://www.upramene.cz/forum/viewtopic.php?f=12&t=3271
Metoda je to levná, jednoduchá, s ostatními metodami se nepere a žádnou neruší, pracuje si sama a nenápadně jenom v pozadí, postupuje si po svém a odstraňuje všechny potíže od psychických až po ty chronické v optimálním pořadí.

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
jajája
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: ned 02 zář 2012 18:05

Albendazol

Příspěvek od jajája »

Zdravím,
chtěl by jsem se optat na Albendazol... Všude se píše, že se musí rozkousat a zajíst něčím tučným. Tak mě napadlo, jestli by nebylo lepší ho rovnou nadrtit a s něčím tučným smíchat ? Můžu ho zajíst třeba avokádem ? Nebo domácí kysanou smetanou ?
Pokud někdo poradíte budu rád.
Mějte se fajn


vokoun
Zasloužilý člen
Příspěvky: 462
Registrován: stř 28 lis 2012 19:59
Dal: 601 poděkování
Dostal: 192 poděkování

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od vokoun »

:? S tím PRAZI. to bude asi pravda :eclap: já jsem zažíval podobné pocity :| cítil jsem že se mě vrací trochu síla ale zase mě odcházela psychika a někdy to byli katastrofální stavy :bhead: ty potvory si hledaly skrýše a asi se schovávali do těch nervových center kde na ně nemohla imunita :ethink: ale jak na ně dále protože mě ta psychika zlobí pořád :evil: a skouším i autopatii, EFT Joalis atd. a nějak to pořád nejde ted mě známá poradila výrobky od Creations Garden a prý ji to neskutečně pomohlo hlavně PARA Cleans, Bowel Cleans a ten třetí jsem už zapomněl. Zítra by mě to mělo dorazit tak dám vědět jestli to přežiju :bye:


Odpovědět

Zpět na „Zdraví“