Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Přístroje, nápady a rady pro udržení zdraví.
Odpovědět

Jste šťastným hostitelem nějakého parazita?

ano - mám, zjistili mě ho/je
190
34%
nevím, ale mám podezření
232
42%
to vůbec netuším
97
18%
vím naprosto jistě, že nemám
11
2%
měl jsem, už nemám
8
1%
...ani jedno, jiná odpověď
13
2%
 
Celkem hlasů: 551

Erik Masters
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: úte 07 dub 2015 22:45

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od Erik Masters »

@jrompf:

To sa povie,ale najst medzi tymi vydriduchmi toho spravneho to je ako hladat ihlu v kope sena.S popisu na internete tazko vediet.

A ja by som potreboval nieco hned. Uz musim tie jedla v niektore dni zajedat kvantami stiplaveho/aromatickeho aby som sa ako tak citil.
Ved co mozem pokazit Vermoxovou kurou? Vsak to s tych par liekov na parazitov ako prve isto radi vacsina poradcov.

Inak,ktory scaner je najlepsi alebo to je jedno?


Kov
Zasloužilý člen
Příspěvky: 436
Registrován: pát 24 led 2014 17:45
Bydliště: Zlín
Dal: 90 poděkování
Dostal: 194 poděkování

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od Kov »

Ještě k těm Neandrtálcům, či jiným lidem žijícím v přírodě, vs paraziti a bakterie. Naše současná společnost proti nim má jeden významný rozdíl. Likvidujeme své odpady, používáme WC se všemi důsledky, umýváme si ruce, jíme téměř čisté jídlo. Tím dáváme různým breberuším a jejich rozmnožovacímu cyklu červenou. Jeden chlapík se na FB oháněl nějakými výsledky z Košického parazitologického ústavu. No, když jsem viděl kolik je tam cigánských vesnic v okolí a hygiena na úrovni Neandrtálců, tak se ani nedivím, že tam nějaké pozitivní nálezy mít můžou. Tam ano. Edit: tak jsem trochu zapátral co se v těch Košicích děje a našel jsem, že chystají v květnu nějakou konferenci ohledně parazitů. Myslím, že by se toho měl zúčastnit každý,kdo se touto problematikou chce zabývat.(a má na to čas)
http://www.saske.sk/pau/iaps.htm


Matina
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: čtv 17 čer 2010 10:15

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od Matina »

Dobrý den, mám od lékařky napsaný Vermox...ale dávkování se mi zdá jaksi řekněme...nedostačující... chtěla jsem se vás povolanějších zeptat - jaké je nejvhodnější dávkování léku , abych se dostatečně odčervila? Díky za váš čas


Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od poota »

Vermox je jediné u nás dostupné antihelmintikum a bylo vybráno asi proto, že jeho různým dávkováním je možné ho zacílit na různé parazity či jejich vývojová stádia. Takže pokud změníš dávkování, tak bude působit na něco jiného, než na co ho zaměřila doktorka.

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
Uživatelský avatar
Batles
Zasloužilý člen
Příspěvky: 681
Registrován: ned 14 pro 2008 22:59
Bydliště: poblíž města Tišnov
Dal: 283 poděkování
Dostal: 709 poděkování

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od Batles »

Zdravím :D
Odhaleno, můžou za to vnoučátka :!:
Občas mi velmi zakolísá množství candid v gastrotraktu.
Všimnul jsem si, že když někdy večer ukradnu vnoučátkům čokoládu a bonbony, tak druhý den dopoledne si naměřím přemnoženou candidu.
Zapnu si na Oberonu senzory pouze na Candidu a obvykle zachytím v gastrotraktu přemnožených 5-6 typů candid z patnácti :!:
Než se mi to srovná do normy, trvá to 3 dny.
Za mou přemnoženou candidu tedy můžou vnoučátka :mrgreen:
Mimochodem, má li někdo stařecké skvrny, tak užívat selen 100mcg 1 tabletu denně po dva měsíce a je po skvrnách.
Hezké jarní dny všem,
Batles :bye:


Matina
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: čtv 17 čer 2010 10:15

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od Matina »

poota - roupy dle návodu chápu...i když teda jako jedna tableta..no nevím... přece nemůže být stejně dostačující jedna tabletka pro 50 kilového uživatele anebo pro druhého, co váží jednou tolik... se nepočítají na váhu?
Při čtení návodu - např. háďátka a tasemnice - v návodu je: 2tab ráno +večer tři po sobě jdoucí dny. a to je všechno? dál už nic? žádné opakování? takže když se budu chtít zbavit např. háďátek+ tasemnic, tak si vezmu 2-0-2 po tři dny. a když se budu k tomu chtít zbavit i roupů, tak ještě 1 tableta opakovat po 2a 4 týdnech?
Jsem lehce zmatená..


Vlčice
Zasloužilý člen
Příspěvky: 308
Registrován: pon 14 črc 2014 21:19
Bydliště: ČR
Dal: 436 poděkování
Dostal: 281 poděkování

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od Vlčice »

Na vymýcení roupů dříve lékaři předepisovali Pyrvinium. Byl to sirup úplně rudé barvy, přislazený, aby chutnal malým dětem.
Fungoval. Jen nevím, jestli se ještě vyrábí a distribuuje.
Roupem dětským je určitě zase promořená generace předškolních dětí.
Jenže maminky to nechtějí slyšet a doktoři permanentní noční pokašlávání dětí řeší receptem na kapky proti kašli.
Kapky proti kašli ale roupy nezabíjí. Kolotoč farmabusinnes se musí přece točit.


cimirek
Zasloužilý člen
Příspěvky: 493
Registrován: čtv 15 čer 2006 5:56
Dal: 258 poděkování
Dostal: 213 poděkování

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od cimirek »

Vlčice píše:Na vymýcení roupů dříve lékaři předepisovali Pyrvinium.
Dle tohoto odkazu,
http://www.lekynainternetu.cz/p/vermophyt/
již není v prodeji, lze jej nahradit tím vermophytem (složení: tymián obecný (Thymus vulgaris), saturejka zahradní (Satureja hortensis), černucha setá (Nigella sativa), tykev obecná (Cucurbita pepo), hřebíčkovec vonný (Syzygium aromaticum) a oman pravý (Inula helenium). Testovaná účinnost).


Erik Masters
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: úte 07 dub 2015 22:45

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od Erik Masters »

No takze som bol u dalsieho poradcu,tentoraz odporuceny priamo pani Blahovou.
Na Salvii mi potvrdil velke zamorenie,ktore sa vcelku zhodovalo s Imagom.

Tento poradca uz nestracal cas a hned nasadil liecbu v poradi Entizol,Praziquantel,Iverfast,Hetrazan.

To co by som od vas tu na fore chcel vediet,ake je to zatazenie na pecen? Mozem ich brat po sebe v tom poradi bez obav?
Organizmus je dost napadnuty+v samotnej peceni motolica,jednoducho stale vaham nad liecbou,znicit parazity a na oplatku si poskodit pecen nieje ziadna vyhra.


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Erik Masters píše:No takze som bol u dalsieho poradcu, ... Mozem ich brat po sebe v tom poradi bez obav? ...
Nazdar Eriku.
Hele, ten poradce, který Tě vyšetřoval, by měl vědět o dost líp než většina z nás, co ti poradit. Já bych spíš dal na jeho slova. Z vlastních zkušeností se na dálku něco sem tam poradit dá, ale potvrdit, nebo pomluvit celou kůru, anič člověk měl šajna o tvém celkovém zdravotním stavu by bylo přeci jen dost nezodpovědné. Já bych si na netu schrastil jaké mají ty přípravky vedlejší účinky a podle to se možná i zařídil.

S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
Batles
Zasloužilý člen
Příspěvky: 681
Registrován: ned 14 pro 2008 22:59
Bydliště: poblíž města Tišnov
Dal: 283 poděkování
Dostal: 709 poděkování

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od Batles »

Erik Masters píše: To co by som od vas tu na fore chcel vediet,ake je to zatazenie na pecen? Mozem ich brat po sebe v tom poradi bez obav?
Ahoj Eriku, zátěž na pečeň ti udělá každý oběd :!:
Můžu li poradit, tak před užitím Antiparazitik si udělej týdenní proplach obliček kořenem z pampelišky (podle Dr. Clarkové) a v zápětí dvoudenní očistu pečeně.
Pak můžeš nasadit Antiparazitika.
Batles :D


Erik Masters
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: úte 07 dub 2015 22:45

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od Erik Masters »

@Slavek Krepelka
Chcem mat co najvacsiu istotu ze si neublizim,aj ked som toho prestudoval vela,som v tom stale novy a nemam uplne jasno.
Este stale niesom tak zle aby som sa musel ihned liecit,tak si chcem pozistovat najviac co sa da ohladom kury.

@Batles
Ocistu horkou solou? Ale tie parazity na peceni to neznici,co?

Inak ja mam este aj slaby druh malarie a ze to musim riesit ako prve aby som sa dakde pohol.Lieky uz mam a zacnem zrejme uz od zajtra.
Nocna mora nazivo pre mna,donedavna fajnovka a zrazu exoticka choroba,zamoreny svinstvami a takmer uplna strata dovery v doktorov.


jrompf
Stálý člen
Příspěvky: 85
Registrován: pon 31 led 2011 16:51
Dal: 20 poděkování
Dostal: 45 poděkování

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od jrompf »

Musis sa vzdelavat v prvom rade sam :-)
Naposledy upravil(a) jrompf dne pon 13 dub 2015 12:46, celkem upraveno 1 x.


kachna
Zasloužilý člen
Příspěvky: 288
Registrován: sob 01 pro 2012 21:13
Bydliště: Praha-východ
Dal: 419 poděkování
Dostal: 437 poděkování

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od kachna »

Erik Masters píše:...Nocna mora nazivo pre mna...
Jestli můžu poradit - zeptej se svého "vnitřního hlasu", co je pro tebe lepší. V klidu se posaď nebo lehni, představ si, jak bereš antihelmitika a sleduj reakce svého těla - jestli se ti někde něco sevře strachem, odporem apod. Pak se uklidni a představ si opak - a zase sleduj. Tělo ti neomylně řekne, co dělat. Jestli poradí brát, neboj se toho ( poslechla bych Batlese a udělala přípravu těla, aby to mohlo všechno zdárně zpracovat). Nikdo jiný to za tebe nemůže rozhodnout - v tom je sice nevýhoda, ale zase ohromná tvoje síla.
Tak ať se vše zdárně podaří!
kachna


Nepotřebuješ věřit každé myšlence, která tě napadne!
Hela
Zasloužilý člen
Příspěvky: 265
Registrován: stř 05 pro 2012 11:45
Dal: 191 poděkování
Dostal: 185 poděkování

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od Hela »

Játra daleko víc zatěžují paraziti svým působením a svými toxiny, než antihelmintika. A pokud se při braní antihelmintik projeví nějaké reakce (a u většiny lidí se ani neprojeví), je to následkem umírajících parazitů a taky tím, že tělo pak po nich musí uklízet. Ale to je spíš u masivního zmoření, které ty zřejmě nemáš.


Odpovědět

Zpět na „Zdraví“