Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Přístroje, nápady a rady pro udržení zdraví.
Odpovědět

Jste šťastným hostitelem nějakého parazita?

ano - mám, zjistili mě ho/je
190
34%
nevím, ale mám podezření
232
42%
to vůbec netuším
97
18%
vím naprosto jistě, že nemám
11
2%
měl jsem, už nemám
8
1%
...ani jedno, jiná odpověď
13
2%
 
Celkem hlasů: 551

mahatma

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od mahatma »

jao, u nás sa jedine veterinárna medicína venuje na serióznej úrovni parazitom. konzultujem svoje postupy ako s špičkovými veterinármi, tak aj s lekármi. toto čo navrhuješ je zvláštna teória a nestretol som sa s tým, že by sa používala vo veterinárnej praxi. prečo si chovať "zvieratká" a čakať kým vykapú na starobu?
či prichádza aj medzi parazitmi ku konkurenčnému boju to netuším a ani túto otázku nepokladám za podstatnú.
za podstatné považujem zbaviť sa všetkých parazitov, podporiť imunitný systém aby mohol fungovať na 100% a potom paraziti nemajú šancu.


Kov
Zasloužilý člen
Příspěvky: 436
Registrován: pát 24 led 2014 17:45
Bydliště: Zlín
Dal: 90 poděkování
Dostal: 194 poděkování

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od Kov »

Ahoj. V přednášce Ing.Bláhové zazní,že ,,Tinnitus jsou paraziti v nejčístší podobě". Beru klasické MMS asi 10 dnů(začal jsem 1kapka -8xdenně,teď jsem asi 4dny na 2-3 kapky, dle toho jak se po tom cítím, a pískání v hlavě je horší než na začátku. Zkoušeli jste to někdo už léčit? Nemůžu o tom nikde nic najít. Máte někdo radu? Snížit dávku? Zkončit s tím?


mahatma

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od mahatma »

Kov, asi by bolo najvhodnejšie urobiť diagnostiku ( salvia, diacom) aké je príčina. ak paraziti, tak presne ktorý a kde. potom cielenú antiparazitárnu liečbu. MMS je antiparazitikum s účinkom na mikroskopické parazity. na tie väčšie je jeho účinok minimálny.
prípadne je možné urobiť univerzálnu antiparazitárnu kúru - kombinácia albendazol+ ivermektín+ praziquantel tak, aby určite zlikvidovala všetky vývojové štádiá, aj zapúzdrené parazity. ak chceš viac info, môžeme to prebrať tu, alebo cez správy


Igi
Zasloužilý člen
Příspěvky: 208
Registrován: sob 30 črc 2011 13:25
Dal: 31 poděkování
Dostal: 12 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od Igi »

mahatmo, myslím, že by to zajímalo víc lidí, tak to klidně napiš sem. A hetrazan na tu tvou kůru není potřeba? Psalo se tu, že bez něj se filárií těžko zbavuje. Právě filárií bych se chtěl brzo začít zbavovat. Všechno ostatní už mám pryč, ale odčervoval jsem se před víc jak půl rokem a pak jedl často jako prase, takže nejspíš bych měl udělat nějakou komplexní léčbu.


mahatma

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od mahatma »

Igi, s dietylkarbamazínom (hetrazanom), ktorý patrí medzi pyrazínové preparáty som experimentoval a to čo tvrdí p.Bláhová sa mi nepotvrdilo. aj veterinári s ktorými spolupracujem používajú v praxi buď ivermectin+ praziquantel, alebo niklosamid +oxybendazol (vitaminthe pasta) samotný ivermektín zaberá slušne aj na vlasovce, veľmi veľa záleží na tom v akej forme je podaný - teda akú má nosič transportnú schpnosť a biologickú priestupnosť. Problém nie je v tom, že by ivermektín, alebo aj iné účinné látky nezaberali, problém je ich dostať v potrebnej koncentrácii na miesta kde majú pôsobiť. parazity sa totiž "zašijú" na rôzne miesta v tele, kde je problém dopraviť účinné látky krvou, lebo sú krvným obehom veľmi slabo zásobené - napr. nervové kanály, šlachové púzdra, vnútra kĺbov, oči, niektoré vrstvy pokožky atď... rôzne preparáty s rovnakou účinnou látkou pri rovnakom obsahu účinnej látky majú rozličnú schopnosť likvidovať parazity práve preto, že transportné látky ktoré sú v týchto preparátoch použité dostanú účinnú látku práve k týmto problematickým miestam v rôznej koncentrácii, pritom koncentrácia účinnej látky v krvi môže byť rovnaká. tak isto transportné látky ovplyvňujú rýchlosť vylučovania a tým aj dĺžku pôsobenia účinnej látky v organizme.
je to na dlhú debatu, nechce sa mi zachádzať príliš do podrobností, ale takto nejak by som v skratke zhrnul svoje poznanie aj skúsenosti priteľov veterinárov z ich praxe...


Hela
Zasloužilý člen
Příspěvky: 265
Registrován: stř 05 pro 2012 11:45
Dal: 191 poděkování
Dostal: 185 poděkování

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od Hela »

Hana Bláhová vychází z toho, co naměří Salvií. Používá na to vzorky léků. Mně takto třeba vychází jen ivermectin a Hetrazan. Jiná věc je dávkování. Fakt je, že se mi zatím nepodařilo zbavit se vlasovců, přestože jsem na ně užívala už 4 kúry podle HB (mírně navýšené). Obvykle se sice zbavím mikrofilárií (ivermectinem), ale zůstane část dospělců, kteří se zase namnoží, takže zhruba po třech měsících musím začít znovu, protože mě bolí klouby a kde co. Nemyslím si ale, že by na to pomohl praziquantel, když mi při měření nevychází. Zřejmě je to opravdu v dávkování, ale kdo to dokáže správně určit?


mahatma

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od mahatma »

praziqantel v nízkom dávkovaní sa pridáva k ivermektínu preto, aby vyvolal onmoho silnejšiu imunitnú odozvu ako samotný ivermektín. antiparazitiká v tejto kombinácii okrem priamej likvidácie parazitov výrazne zvyšujú hladinu protilátok proti v parazitom v krvi - samotný imunitný systém parazity omnoho účinnejšie likviduje.
znovo opakujem - nie je to o zvyšovaní dávok, ale hlavne o nosiči účinnej látky. vysoké dávkovanie nemá význam, príliš zaťažuje organizmus.


mahatma

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od mahatma »

Hela - ja dokážem určiť správne dávkovanie, aj pripraviť účinné antiparazitiká. kľudne mi napíšte SZ


Kov
Zasloužilý člen
Příspěvky: 436
Registrován: pát 24 led 2014 17:45
Bydliště: Zlín
Dal: 90 poděkování
Dostal: 194 poděkování

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od Kov »

mahatma-diskusi sleduji. Čekám, jestli se neozve někdo s konkrétní zkušeností s léčbou Tinnitu. Je to opravdu od parazitů? Trpí tím moc lidí.
Druhá věc,co Bláhová zmínila je,že křečové žíly způsobují rovněž paraziti. Já mám 1x operované. Dnes už vím, že to nic neřeší. (doktoří ,,léčí" následek,ne příčinu) zajímavé je,že je mám jen na pravé noze + pod pravým kolenem mám výduť. Taky mi brní-mrtví prsty na pravé ruce. Nevím ale, jestli to má pravá ruka-pravá noha souvislost, jen se domívám že ano.
Je mi skoro 50,celý život se pohybuju kolem zvířat a nikdy jsem se neodčervoval. I když doktorka věděla,kde a s čím pracuji,nikdy mi to nedoporučila. :-(


mahatma

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od mahatma »

Kov, nedá sa vyliečiť názov diagnózy - t.j. prejav na fyzickom tele, ale treba odstrániť príčinu. tá môže byť rôzna, môžu ňou byť aj parazity.
ak máš záujem môžem Ti pripraviť kompletnú antiaparazitárnu kúru. pri tejto kúre sa celkovo užije 5 dávok antiparazitika, užíva sa takto : 3 dni po sebe 1 dávku, potom 7 dní pauza, 1 dávku, 10 dní pauza a 1 dávku
spôsob užívania je takto zvolený preto, aby sa zlikvidovali všetky parazity aj ich vývojové štádiá.
1 dávka antiparazitika obsahuje :
albendazol 10mg/1kg
praziqantel 3 mg/1kg
ivermectin 0,33mg/1kg
účinné látky sú rozpustené v roztoku, ktorý zabezpečuje výbornú trasportnú schopnosť a biologickú využiteľnosť.
celá kúra stojí 50 eur
ak máš záujem, napíš mi na mail alebo SZ a preberieme to
Naposledy upravil(a) mahatma dne pon 27 led 2014 19:24, celkem upraveno 1 x.


vokoun
Zasloužilý člen
Příspěvky: 462
Registrován: stř 28 lis 2012 19:59
Dal: 601 poděkování
Dostal: 192 poděkování

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od vokoun »

:? Mahatma já jsem prošel docela silnou antiparazi. kůrou prazi 600 3+2 tři dny mě dělalo hodně zle po deseti dnech to jsem byl jako otrávený ale neskutečná síla :evil: :bhead: aben. ani iver. mě nedělalo žádné problémy :jump: s tím prazi se mě to pořád opakovalo :evil: ted naposled asi před měsícem jsem vzal jenom 1,5 tab prazi. a zase po 10 dnech brnění a rozmazané vidění no prostě masakr :ethink: :evil: a to jsem před kůrou kapal kol. stříbro do očí a stejně jsem myslel že oslepnu 8) asi mám na to nějakou blbou reakci a nebo toho sajrajtu mám v sobě pořád hodně :esilenced: mně nejvíc pomáhá asi autopatie a MMS :hip: :bye:


mahatma

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od mahatma »

môže byť že Tvoje telo praziqantel znáša horšie, už som sa s tým stretol, aj tohoto dôvodu ho používam v nízkych dávkach iba na stimuláciu imunity. pred antiparazitárnou kúrou je dobré užívať detox - aktívne uhlie, enterosgel, alebo DetoxMax aby sa telo vyčistilo od toxínov a ľahšie znášalo kúru. rovnako je dobré si toto zopakovať po kúre, aby sa telo zbavilo toxínov z kúry a zo zlikvidovaných parazitov


vokoun
Zasloužilý člen
Příspěvky: 462
Registrován: stř 28 lis 2012 19:59
Dal: 601 poděkování
Dostal: 192 poděkování

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od vokoun »

:lol: na :ptrain: vyčištění používám Carbofit anebo věci od Biocomu a docela to funguje :jump: :bye:


mahatma

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od mahatma »

funguje, inak by som to neodporúčal...


kbk
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: stř 24 črc 2013 7:24

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od kbk »

Co rikate na tento zdroj antiparazitik? www.wormsshop.com

Vyrobce by mel byt z Thajska...


Odpovědět

Zpět na „Zdraví“