Homeopatie

Přístroje, nápady a rady pro udržení zdraví.
Odpovědět
sisa
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1178
Registrován: ned 16 kvě 2010 9:34
Bydliště: Praha
Dal: 1783 poděkování
Dostal: 634 poděkování

Re: Homeopatie

Příspěvek od sisa »

Ale jo, souhlasím, je dobré vědět takový ten základ - arnica, aconitum, gelsemium, belladonna, apis....:-)


Gaia
Zasloužilý člen
Příspěvky: 220
Registrován: pát 28 říj 2011 7:21
Bydliště: Praha
Dal: 244 poděkování
Dostal: 57 poděkování

Re: Homeopatie- nosody, paraziti

Příspěvek od Gaia »

Zdravím a přikládám seminář - ručně psaný Louis Klein, FSHom
Miasmata a nosody
Světově známý kanadský homeopat proslul především svými pracemi, týkajícími se nosod, homeopatických léků vyráběných hlavně z choroboplodných zárodků.
Je tu zmínka i o malárii, toxoplasmě...
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


lena

Re: Homeopatie

Příspěvek od lena »

Rada bych se podelila o tuto moznost jak se zbavit parazitu jako jsou ruzne cervi, vlasovci, motolice a jine a to HOMEOPATICKOU CESTOU ci
podporit jine kury, nebot nam to zlepsi ci zpevni i celkovou konstituci tela a jsme odolnejsi vuci nakaze.


Napadeni parazity ci vznik nastane zahlenenim zaludku a strev (přetížení žaludeční a střevní sliznice). Pokud se ale steny zaludku a celeho streva nachazi v normalnim stavu, normalni napnuti ci napeti, pak se zde nemuzou zadni paraziti uchytit. Vytazek z knihy lecba homeopatii.

Zde par navodu jak se jich zbavit homeopatii:

vlasovci, cervici, roupici a jine


CUPRUM OXYD. NIGR. D3 (potence=redeni)

(je to jeden z nejucinnejsich prostredku, tento pripravek je zlikviduje, pozabiji)

dalsi,

NUX VOMICA D3 (potence=redeni)

pak je zde doporuceno pit denne (dlouhodobe) hned po ranu na lacno salek caje pelynku, (tento caj je nam jiz znam)
s trochou kapradi (velmi ucinne)

Jinak jist ovoce+zeleninu (vse syrove):

jahody a velky ucinek je pripisovan lesnim jahodam
syrova zluta repa (rohe gelbe Rüben=turin? nevim jestli je to spravne prelozene a ani me neni znamo co toje za zeleninu)
brusinky
kysele zeli
cibule


K tomu je doporuceno brat delsi dobu na zlepseni celkove konstituce homeopaticky prostredek

CALCIUM CARBONICUM D4 a brat ho dohromady se SULFUR D6

Tyto dva prostredky odeberou moznost tvorby dalsich parazitu, je to jako kdyz se odebere nebo nedodava hnojivo rostlinam, pak neni mozne se dale mnozit.

Take jsem se docetla jist denne prirodni bile jogurty. Tyto jsou vhodne i pro zvirata jako treba kocka a pes a jine.

Take zde velmi dobre pusobi JAHODY LESNI

Jinak zbavit se techto nezadoucich hostu v konecniku je nutno udelat klystyry, se kteryma si uz dost dobre poradime,
jako je MMS a dalsi.

Jinak na tasemnici plati stejny prostredek, ktery je velmi ucinny

CUPRUM OXYD.NIGR. D3

brat ho nekolikrat denne a to delsi dobu, t.j. nekolik mesicu

take POLYGON. AVICULARE D0 - (foto-vogelknöterich)(potence-zredeni D 0) 0=znamena NULA, dat si do vody 6 kapek a behem dne kazdy 2 hodiny si dat dousek.


Dale je zde doporuceno udelat par dnu pust a pak jist hodne CESNEK, KYSANE ZELÍ,

k tomu

nastrouhat 60 originalnich italskych dynovych jadyrek a tyto smichat s brusinkama

tuto smesku brat na lacno a 2 hodiny pote - 1 lzice olivoveho ale jeste lepe ricinoveho oleje
(toto je nam jiz znamo a muzu potvrdit sama, ze to funguje).

Jinak pi.Ing Blahova potvrzuje v jednom pribehu jak je homeopatie napomocna, jak jedna pani byla ve vybornem stavu po teto kure, az byla sama prekvapena.

Snad to nekomu pomuze, nebot boj je dost narocny. A take homeopatie pomuze celkove zlepsit zdravotni potize.

HODNE ZDARU !!!!


Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Crohnova choroba - co zvolit?

Příspěvek od Palo »

Saint-Jimmy píše:Jsem prostě zoufalej a nas...ej.
Někdo tu psal o škubání v podžebří... Možná jsi to Ty...

Mám zajímavou zkušenost. Taky mi škubalo, nalevo v podžebří. Vypadá to na slezinu, napadenou malárií. Další příznaky související - pocení, zimomřivost.

Ač jsem byl proti homeopatii poměrně zapřisáhlý, vyzkoušel jsem ji - konkrétně Natrium muriaticum CH30. Měl jsem brát jednu po týdnu, ale když jsem ucítil účinek, tak jak zeslábl (v rámci více hodin), mohl jsem nasadit další asi za dva dny - prostě podle zkušeností...

Asi půl hoďky po užití jsem cítil, že je mi teplo, i přes stabilní teplotu v pokoji (kolem 21 st. ve výšce hlavy). Potivost ruk si už nepamatuju, to bych kecal... Zatím jsem měl asi 5 kuliček, s tím, že jen jedna mě nijak nepůsobila (asi nečistoty v puse při užití).

Dneska jsem si vzal jednu ráno. Byl jsem pak za kámoškou (je už v penzi), taky malaričkou, byla zmrzlá a já měl teplý ruce - byla to celkem sranda :)

Dneska jsem se kolem 17 hodiny vyválel v teplé (skoro horké) vodě a vypadá to, že tahle koupel výrazně podporuje homeopatikum - dostal jsem herxku, dal si dvě tablety Betainu HCL, musel jsem si lehnout a na dvě hoďky jsem usnul. Teď se mi ruce nepotí a nohy mám krásně teplé. Jestli jsem se takhle zbavil malárie za pár dní, tak je to obrovskej úspěch a průlom, pokud to bude takto fungovat i u ostatních. Hledáme totiž řešení malárie kde se dá a pořád to není to pravé ořechové...

Vypadá to, že určité řešení to je, sleduji, že zlepšení stavu po kuličce trvá delší a delší dobu. Fajn je na tom to, že to není drahé a mělo by to jít sehnat v každé lékárně s homeopatiky i bez receptu kolem 90 Kč.


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Crohnova choroba - co zvolit?

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Palo píše: ... Ač jsem byl proti homeopatii poměrně zapřisáhlý, vyzkoušel jsem ji - konkrétně Natrium muriaticum CH30.
Moment, CH3O nemůže být natrium muriaticum. Natrium Muriaticum je kuchyňská sůl. http://www.homeopathyandmore.com/forum/ ... .php?t=314
CH3O je jakýsi karboxylový hydrát. http://sk.wikipedia.org/wiki/Metanol. Z tohodle toho to vypadá, že CH3O je suchou formou metyláku která sama o sobě asi neexistuje, alespoň se mi to nedaří vygůglit. Jedinné co jsem chytil je nějaká kraťounká studentská diskuze, http://forums.studentdoctor.net/showthread.php?t=649437 která se zmiňuje o navázání halových prvků na CH3ONa, takže z toho může vylézt CH3ClO, ale k čemu by to mohlo být dobré? Angliwicky tvrdí, že je to prímově jedovaté :D. Současná maximální povolená koncentrace nejspíše v čistících prostředcích je 100000ppm, což by bylo 10% a doporučená pro změnu normy na 400ppm. http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/1354456 Všeobecně tedy nejspíše méně jedovaté než řekněme ClO3.

To by mne docela zajímal, co v těch kapslích skutečně je, ale homeopatie to podle mne tutově není.
Ahoj, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
cimirek
Zasloužilý člen
Příspěvky: 493
Registrován: čtv 15 čer 2006 5:56
Dal: 258 poděkování
Dostal: 213 poděkování

Re: Crohnova choroba - co zvolit?

Příspěvek od cimirek »

Domnívám se, že CH30 v tomto případě není chemickou značkou, ale označení potence (koncentrace, nebo lépe zředění homeopatika).


lena

Re: Crohnova choroba - co zvolit?

Příspěvek od lena »

cimirek píše:Domnívám se, že CH30 v tomto případě není chemickou značkou, ale označení potence (koncentrace, nebo lépe zředění homeopatika).
Natrium Muriaticum = take Natrium Chloratum je opravdu kuchynska sul, ale tak zredena, ze ji tam ani nenajdes, jenom jeji informace a zde se ukaze pusobeni. Je znama take pod tkanovou soli od Dr.Schüsslera.

Presne tak, CH (znamena jenom oznaceni potence) je to zlomek informace urciteho prostredku. Cim vyssi potence tim nizsi castka prostredku. CH je oznaceni dalsiho vyssiho zredeni. Zacina to u D, pak C, M, LM a mozna jsou jeste dalsi oznaceni jako CH, ktere neznam, nezname. Vyvoj se stale prohlubuje.

Dnes uz se dela homeopatie jenom o informacich. Cim vyssi tim vetsi ucinek, ale toto rozhoduje lekar, ktery se s tim zabyva. A take ne kazdy lek je pro tvoji konstituci stvoren. Je dobre pokud si sam toto vyhledavas vyzkouset jak co na tebe pusobi.

Jinak co se tyce pomoci je dulezite najit toho spravneho terapeuta. Uz jednou jsem zde psala, na strankach p.Ing.Blahove jsou uvedeni osvedceni diagnostici, je nutne si je najit.

Precti si take clanek v knize od p.Blahove ohledne Crohnove choroby. Zde uvadi, ze jsou paraziti v tele. Pokud si neudelas adiagnostiku (Oberon, Salvia atd.) od nekoho, kdo ma uz dlouhodobe zkusenosti, pak se budes otacet stale v kole. Nebo si kup antihelmitika, zde budes jiz na spravne ceste, uz i zde neco o hodne zlepsis. Tedy hodne u me zabraly Ivermectin, Albendazol a Praziquantel. (Doufam, ze jsem to spravne napsala)

Ja byla pred tydnem na Oberonu a neni to u me jiz tak zle a pujdu na dalsi kontrolni az na podzim.


Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Crohnova choroba - co zvolit?

Příspěvek od Palo »

Slavek Krepelka píše:Moment, CH3O nemůže být natrium muriaticum. Natrium Muriaticum je kuchyňská sůl. http://www.homeopathyandmore.com/forum/ ... .php?t=314
Ano, CH30 je samozřejmě ředění:
http://www.zbozi.cz/vyrobek/natrum-muri ... varianty=q


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
Uživatelský avatar
Craft
Zasloužilý člen
Příspěvky: 475
Registrován: sob 25 srp 2007 21:27
Bydliště: Severní Morava
Dal: 34 poděkování
Dostal: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Homeopatika

Příspěvek od Craft »

Slávku ty už ve všem vidíš chemické vzorce :) A Palo začal věřit i na účinky homeopatik, tomu říkám ...stále se něco děje... :)

Tady to kopíruji ze svojich stránek, aby bylo jasné, jak to vlastně je:
Vysvětlení principu základní potenciace dle zakladatele homeopatie Hahnemanna:
Pokud dáme 1 díl účinné látky a 9 dílů ředidla (např. etanol) a následně se provede 10x protřepání, získáme tak D1. Pak vezmeme 1 díl D1 a přidáme 9 dílů ředidla a opět se provede 10x protřepání, získáme D2 a tak dále. Důležité je po každém ředění roztok energicky protřepat (ručně či strojově) – mluvíme o dynamizaci. Totéž pak platí pro C ředění, kde se použije 1 díl účinné látky a 99 dílů ředidla a následně se provede 100x protřepání, čímž získáme C1, atd.

Hodnoty ředění (potence) se uvádějí:
D (decimální neboli desetinná) - základní ředění 1:10
C nebo také CH (centezimální neboli setinná) – základní ředění 1:100
Odpovídající hodnota udává míru ředění a počet protřepávání, tj. dynamizaci.


A tady je pokec kolem homeopaticky naředěné kuchyňské soli, čili chlorid sodný http://www.volny.cz/homeopatie/natrummuriaticum.htm

Ještě zde platí jedno pravidlo, čím je problém více na fyzické úrovni, používají se tím nižší ředění, většinou do cca. C30 (CH30). Pokud je problém více na psychické úrovni, tady zase mnohem vyšší ředění.

Mimochodem ty konečné potence se dají měnit i elektronicky a to i již z vytvořených homeopatik, samozřejmě v určitých mezích ;)

P.S. Tam kde selhávají veškeré prostředky, nebo se problémy mají stále tendeci vracet, je nutné hledat jejich příčinu i v psychické oblasti.
Velmi zajímavá může být tady etikoterapie. Osobní zkušenost sice nemám, ale co jsem slyšel zprostředkovaně, tak to může pomoci vyřešit mnohdy nemalé problémy.


Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Homeopatika

Příspěvek od Palo »

Craft píše:A Palo začal věřit i na účinky homeopatik, tomu říkám ...stále se něco děje... :)
To povídáš, jako bys tomu nevěřil jako já dřív :)

Zajímavý u homeopatik je - a po zjištění tohoto, že čím větší ředění, tím větší účinek - jsem si uvědomil, že pokud to takhle funguje, tak by na tom něco být mohlo.

Ony jsou totiž i ředění 100 a více, který už prej můžou člověka dostat do blázince a jsou jen na předpis... To už zavání duchařinou... Ale když to tak je, tak proč ne. To mě celkem láká na ty větší ředění postupně dojít.

Etikoterapii s homeopatií neporovnávej, nebo Ti urvu hlavu :lol:

Jako když mě něco zabere, tak to je už sakra co říct. Ze začátku jsem byl k tomu fakt dost skeptickej, spíš jsem se těšil na Arzenicum album C15.


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Homeopatika

Příspěvek od Slavek Krepelka »

:D To jsem pěkně zabloudil. Děkuji za poučení. Měl jsem z toho těžký spaní. :laugh:
S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
Craft
Zasloužilý člen
Příspěvky: 475
Registrován: sob 25 srp 2007 21:27
Bydliště: Severní Morava
Dal: 34 poděkování
Dostal: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Homeopatika

Příspěvek od Craft »

Palo:
Já už dnes začínám věřit i věcem, které bych kdysi tak nějak odsunul na konec mého zájmu, jako je třeba ona etikoterapie. Časem k tomu dojdeš určitě také ;)
Klasická homeopatika fungují celkem dobře, pokud se použijí ty správná a ve správném ředění. Do těch velkých ředění se raději moc nehrň, dokonce i profíci v této oblasti velmi dlouho zvažují jejich nasazení a také nejdou tyto homeopatika jen tak koupit. Nicméně existuje patentovaná technologie, která je schopna toho docílit snadno i s homeopatikem o nižším ředění (třeba 5) a získat tak potence i nad 500. Dokonce je možné si udělat libovolný počet kopií z originálu. Sranda je, že to vážně funguje :)

Chceš li Palo trochu duchařiny, tak třeba tady:

a tady třeba hrátky se spiritickou tabulkou:



Slávek:
Určitě spíš, jako když tě do vody hodí a nějaké ředění na to nemá žádný vliv :lol:


Jelikož jsem zažil a byl svědkem výsledku některých věcí, které se naprosto příčí logickému myšlení a dnešní fyzice a dodnes si je nedokážu vysvětlit, tak už jsem i v posuzování jiných, pro mě neznámých jevů a schopností některých nezvykle nadaných jedinců mnohem opatrnější. Dnes už taky věřím, že jsou věci mezi nebem a zemí, kterým bych se dříve pouze jenom zasmál a měl to za syndrom barona Prášila.


Saint-Jimmy
Stálý člen
Příspěvky: 61
Registrován: čtv 28 črc 2011 7:35

Re: Crohnova choroba - co zvolit?

Příspěvek od Saint-Jimmy »

Mimo téma (offtopic)
A opět se nám diskuze rozjela hezky do široka.. hlavně, že je tu milion vláken :?

Bezva.
Takže to mám brát tak, že vy tu v tom budete dělat bordel a vždycky, když to někomu začne vadit, tak my to máme začít uklízet a čistit? Abyste pak zase pěkně v tom čistém mohli vesele dál tentočkovat pod sebe? A k tomu pyskovat, že se zrovna ten váš extra povedený příspěvek někam ztratil, a kam teda přišel a jestli ho náhodou nedej Bože někdo nesmazal?
Upřímně řečeno, tohle je ta nejjistější cesta k tomu, aby se začaly offtopicy místo přesouvání rovnou mazat - je to rychlejší, pohodlnější a nejspíš taky nejvýchovnější - poota.


Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Crohnova choroba - co zvolit?

Příspěvek od Palo »

Mimo téma (offtopic)
poota píše:Bezva.
Takže to mám brát tak, že vy tu v tom budete dělat bordel a vždycky, když to někomu začne vadit, tak my to máme začít uklízet a čistit? Abyste pak zase pěkně v tom čistém mohli vesele dál tentočkovat pod sebe? A k tomu pyskovat, že se zrovna ten váš extra povedený příspěvek někam ztratil, a kam teda přišel a jestli ho náhodou nedej Bože někdo nesmazal?
Upřímně řečeno, tohle je ta nejjistější cesta k tomu, aby se začaly offtopicy místo přesouvání rovnou mazat - je to rychlejší, pohodlnější a nejspíš taky nejvýchovnější - poota.
No, s tím jsem začal já a souhlasím, že jsem způsobil to "zaplevelení", tak sorry. Byla by škoda to smáznout,šlo by to přesunout do tohoto vlákna:
https://www.upramene.cz/forum/viewtopic.php?f=12&t=1399
Samozřejmě - "na Tvoje přání, na štičí rozkázání ..." - poo


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Crohnova choroba - co zvolit?

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Možná by bylo snažší se podívat jaké homeopatikum se dá na Crohnovu chorobu úspěšně použít, než se v tomto stádiu dohadovat o offtopikách. Pokud se mne týče, mluvíme-li o byť i specifické chorobě, nemluvíme o specifické metodě jejího léčení. Palo uvedl homeopatikum Natrium Muriaticum jako snad jednu z možností. Vůbec nevidím problém s tím si krátce ujasnit, byť i v tomto vlákně, o co u tohoto homeopatika jde a popřípadě si i ujasnit, co vše může i s touto chorobou souviset a čím se dá eventuelně vyléčit, včetně nějakého(ých) specifického homeopatika. Asi by stálo za to se poptat zde http://www.homeoinstitut.com/online.php?next=14 A popřípadě se rozhlédnout i jinde. Palo podle mne neudělal nic tak hrozného, že se v tomto vlákně o homeopatii zmínil a nemám pocit, že co z toho vyvstalo je vyloženě oftopik. Pokud by se to mělo vyvinout na všeobecnou diskuzi homeopatik, pak samozřejmě bude ku prospěchu přemístit vše, co nesouvisí s Crohnovou chorobou do vlákna Homeopatie http://upramene.cz/forum/viewtopic.php?f=12&t=1399 To zase není takový problém, ale zatím v tomto stádiu v tomto vlákně ještě nejsme.
S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Odpovědět

Zpět na „Zdraví“