Různé druhy očisty

Přístroje, nápady a rady pro udržení zdraví.
Odpovědět
lena

Re: Za tvé příspěvky

Příspěvek od lena »

Denny píše:Lenko +1 :good:

neni zac, take jsem zde dostala spoustu dobrych informaci a pokud mam neco co je ve prospech dalsich lidi, pak to rada dam dale.

:D


Uživatelský avatar
Deane
Zasloužilý člen
Příspěvky: 233
Registrován: stř 06 led 2010 14:16
Bydliště: NM Sk.
Dal: 5 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Hm.

Příspěvek od Deane »

Ja som zarobil, dal som 6 deci vody, 3 citrony a 19 stručkov cesnaku.


Nikdy nehovor že niečo nejde, pretože vždy sa nájde blbec ktorý nevie že to nejde a urobí to.
Uživatelský avatar
Deane
Zasloužilý člen
Příspěvky: 233
Registrován: stř 06 led 2010 14:16
Bydliště: NM Sk.
Dal: 5 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Hm.

Příspěvek od Deane »

Deny, na tej stránke odkiaľ je tento Tvoj návod sa píše že sa má urobiť najskôr očista ľadvín a pečene tuším, my keď sme to robili sme mali nejaké čaje, no zabudol som aké, Jeden sme brali týždeň a druhý myslím 3 týždne. Nevieš poradiť? Neboli to bylinky u nás rastúce, boli kdesi z južnej či strednej ameriky, no už si nepamätám.


Nikdy nehovor že niečo nejde, pretože vždy sa nájde blbec ktorý nevie že to nejde a urobí to.
Uživatelský avatar
Denny
Zasloužilý člen
Příspěvky: 440
Registrován: ned 27 zář 2009 15:24
Bydliště: Bruntálsko
Dal: 6 poděkování
Dostal: 14 poděkování

Re: Hm.

Příspěvek od Denny »

Můj návod k očistě jater a žlučníku je ,,poskládán" ze čtyř různých návodů a z vlastní zkušenosti. Já jsem postupoval takto:
Dobré je, mít ledviny připravené na větší nápor hořké soli - i když ta vyjde především jiným otvorem. Proto je doporučováno před vlastní očistou, alespoň pár dnů hodně pít (min.3l/d), nejlépe čistou vodu - případně ,,prokládat" bylinkovými čaji.

Očistě ledvin předchází očista střev a jater. Pokud je máte za sebou, týden před prováděním očisty ledvin si každý večer udělejte klystýr.
Také viz. ,,Očista ledvin" - o pár příspěvků výše!

VÝPISKY:

Co ovlivnit můžete
Můžete dodržovat pravidelný pitný režim. Pijte 3-4 litry tekutin denně. Co se týče diety, záleží na typu kamenů, které se ve vašem těle tvoří. Pokud máte kameny z vápenných solí, nejezte špenát, oříšky a omezte pití kávy a čaje. Zároveň se doporučuje méně solit. S kameny močovými snižte příjem masa.

Nejvhodnějším obdobím pro Tibetskou čistu jsou měsíce LEDEN A ÚNOR, právě v této době jsou ledviny, močový měchýř a celý urogenitální systém - oslabeny u všech lidí. Nejvhodnějším obdobím této kůry je období couvajícího měsíce, neboť tendence těla v této době je vyplavovat, pročišťovat...

1. Univerzální ledvinový čaj

Celík zlatobýl 4 díly, nať přesličky rolní 1 díl, nať rdesna ptačího 1 díl, nať rdesna blešníku Polygonum lapathifolium 1 díl

Základní bylina, celík zlatobýl, nesmí být v tomto případě nahrazen celíkem kanadským ani celíkem obrovským. J. A. Zentrich varuje, že v některých případech se prodává jako celík zlatobýl směs těchto druhů. Pokud není k dispozici některá z ostatních bylin, je možno ji vynechat, ale poměr celíku zlatobýlu a všech ostatních složek musí činit 1:1. Užívá se jako nálev z jedné polévkové lžíce na 250 ml vody, 3x denně před jídlem. Pokud nejsou ledviny v pořádku a nastanou nějaké problémy, kúru je nutno přerušit a pokračovat až po odeznění.

2. Ořechový olej

Jádra vlašských ořechů podrtíme a naložíme na měsíc do stejného množství panenského oleje (lisovaného za studena). Užívá se 1 polévková lžíce před jídlem.

3. Několik bulv červené neloupané řepy umelete a vaříte tak dlouho až vznikne hustý sirup. Ten se pak užívá několikrát denně po 1 dcl. Kameny se poměrně rychle rozpouští a odcházejí.

4. Tento recept je pouze na čištění ledvin. 1 lžičku lněného semínka zalijeme sklenicí vody a uvedeme do varu. Po dva dny pak pijeme každé dvě hodiny půl sklenice tohoto odvaru. Můžeme naředit vodou a přichutit citrónovou šťávou.

Je tam toho víc. Stačí si opravdu jen vybrat ;)


Dal bych všechno co vím, za tisícinu toho, co neznám - "Denny"
Uživatelský avatar
Denny
Zasloužilý člen
Příspěvky: 440
Registrován: ned 27 zář 2009 15:24
Bydliště: Bruntálsko
Dal: 6 poděkování
Dostal: 14 poděkování

,,Špunty" v uších

Příspěvek od Denny »

Stará a stále účinná metoda, která vyloučí např. zbytečné propichování ušních bubínků vašich dětí u MuDrců a následné užívání ATB.

Do okruhu ledvin patří problémy s dutinami a bolesti uší - v lednu a únoru si jich "užijeme nejvíce".

POSTUP PRÁCE - přípravíte si 30 cm dlouhé a 1,5 cm široké pruhy ze starého bavlněného trička,na pánvi rozpustíte včelí vosk-může být i svíčka - pruhy do vosku namočíte, navinete na mokrou vařečku a necháte "zavadnout". Teplé z vařečky stáhnete. Používají se 2x denně do obou uší - nejbezpečnější v sedě -zaveďte ve směru zvukovodu - zapálíte a necháte do 2/3 vyhořet.Na rameno položte utěrku, k ruce si připravet sklenici s vodou na oharek -aplikujete již při prvních příznacích - úplně tím předejdete nepříjemným punkcím a užívání antibiotik. Do tří dnů je po problémech s rýmou, dutinami, s bolestmi uší.... :idea:


Dal bych všechno co vím, za tisícinu toho, co neznám - "Denny"
Uživatelský avatar
hanka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1697
Registrován: ned 13 zář 2009 11:22
Bydliště: Severní Morava
Dal: 812 poděkování
Dostal: 875 poděkování

očista podle fází měsíce

Příspěvek od hanka »

marlenka
Stálý člen


Založen: 28.9.2009
Příspěvky: 39
: 10

Zasláno: po 25 leden 2010 20:10 Předmět: Ahojte všetci!

--------------------------------------------------------------------------------

Ahojte všetci!!!

Snažím sa dokopať k pečeňovej očiste a chcem sa znalých opýtať, či je vhodný čas na očistu 30.01.,keď je spln?
Inak sa trochu obávam, ale nakoniec u mňa predsa len zvíťazí zvedavosť, nakoľko som sa dočítala že každý človek po 20-tke už má zanesenú pečeň. Tak preto to chcem skúsiť. Držte mi palce. Keď to ale všetci prežili v zdraví tak dúfam že aj ja.
Očista se může udělat kdykoliv, ale kdo chce maximální účinek, může postupovat + podle fází měsíce + podle aktivity orgánu.
Z těchto hledisek je termín očisty jater 30. 1. 2010 ideální :lol: .

A co tak zkusit woodoo? ;)

Ideální, všude doporučované období k očistám je takové, kdy je k dispozici kvalitní zelenina a melouny. Měsíc v tom nehraje roli.

_______________________________
Slunce v duši.


marlenka
Stálý člen
Příspěvky: 76
Registrován: pon 28 zář 2009 17:06
Dostal: 16 poděkování

Očista pečene!!!

Příspěvek od marlenka »

Ahojte všetci!!!

Tak sa tu hlásim, že som očistu Glauberovou soľou prežila úplne v pohode a mrzí ma len to, že som sa na ňu tak dlho odhodlávala. Priebeh mojej očisty bol takýto: ráno som si spravila klystýr a do 14 hodiny jedla len jablká a pila jablkovú šťavu. Odšťavila som si tuším 1,5 L. Po 14 som už nič nejedla celý deň a celú noc a prvé jedlo som zjedla na druhý deň o 13 hodine. (teda teraz tiež už papám druhýkrát) O 18 hodine prvá dávka zarobenej soli ,o 20 hodine druhá dávka soli a o 22 hodine šup do seba oliváč a grepovú šťavu. Musím sa ale priznať že toho oliv.oleja sa mi podarilo vypiť len 1 dcl, nakoľko by som sa asi povracala. Zapila som to grepovou šťavou a okamžite si ľahla a dala termofor pod pravé rebro.
Celú noc som spala ako v bavlnke, žiadne hnačky ani nič podobné. Dnes ráno chodím síce často na záchod, ale vôbec nemám nejaké kŕče ani nič podobné. ( kŕče neznášam preto som sa očisty trochu bála). Nevyšli zo mňa žiadne kamienky ani smetie ako sa tu písalo len čistá vodová stolica. Čo sa neskutočne zlepšilo je pocit ľahkosti a dobrého trávenia aký som už dávno nezažila. Teraz si akurát pochutnávam na grepoch a pomele a vôbec nemám pocit hladu. Je to perfektné.
Jediné ,čo som si všimla je to ,že mám plné čelo vyrážok ako puberťáčka. Súvisí to ale asi s očistou. Dnes je mi všetko jedno lebo som v takej skvelej pohode, že by som najradšej lietala. Majte sa všetci krásne a ďakujem za povzbudenie skúsiť to.
Vrelá vďaka. Marlenka.


Uživatelský avatar
Dasena
Stálý člen
Příspěvky: 84
Registrován: pát 04 zář 2009 18:28
Bydliště: Tábor

Očista jater

Příspěvek od Dasena »

Tak to jsme se do toho Marlenko vrhly na stejno. Trochu si tady dovolím oponovat Gewovi, co já jsem kdy slyšela nebo četla, ideální pro očistné kůry jsou jarní měsíce a fáze měsíce taky svou roli určitě umí sehrát, měsíc dovede zvednout hladinu moře, vytáhnout houby ze země, psi z jejich bud a spoustu nás senzitivnějších z postele taky, tak proč by nedokázal trochu posunout kaménky ve žlučovodech? Pro šlemování střev je úplněk prý také ideální.

Já jsem tedy jela úplně přesně podle Dennyho návodu. Je to opravdu v pohodě, u mě bylo nejhorší, že jsem nemohla od dvou odpoledne pít. Neustále jsem si vyplachovala pusu vodou, zkoušela žvýkačku, ale žízeň byla, hlad ne. Co se mi nepovedlo, tak je to, že jsem nespala téměř celou noc ani po 4 ornithinech, ale nic strašného se nedělo, prostě úplněk, tak se nespí, to je u mě normál.
Ráno už jsem byla hodně nedočkavá a natolik žíznivá, že jsem si po půl hodině po poslední soli dala půl litru čisté vody. A možná jsem si tím zkusila i šanku, protože mě to taky prohnalo fest.
Ale výsledek dobrý. Neobjevil se mi sice nějaký větší šutr, ale spousta malých zelených vltavínků tak 2-3 maximálně 4 mm/tipuju tak na 200 ks/. Hnědého smětí bylo při každé střevní sprše taky požehnaně. ;)

Takže celkově spokojenost, jsem sice absolutně zesláblá, protože jsem předem nedělala ani klystýry ani ledvinovou očistu a únavový syndrom po mononukleoze o sobě dává ještě fest vědět,ale i tak si myslím, že se dílo povedlo.

Příště už očistu budu provádět z pátka na sobotu, takhle mi přišlo, že jsem tomu obětovala celý víkend a v práci taky lépe utečou ty hodiny bez pití. :lol:

Marlenko, proč sis večer grepovou šťávu a olej nesmíchala? Vzniklá emulze je celkem chutná


Uživatelský avatar
Dasena
Stálý člen
Příspěvky: 84
Registrován: pát 04 zář 2009 18:28
Bydliště: Tábor

Re: ,,Špunty" v uších

Příspěvek od Dasena »

Denny píše:Stará a stále účinná metoda, která vyloučí např. zbytečné propichování ušních bubínků vašich dětí u MuDrců a následné užívání ATB.

Do okruhu ledvin patří problémy s dutinami a bolesti uší - v lednu a únoru si jich "užijeme nejvíce".

POSTUP PRÁCE - přípravíte si 30 cm dlouhé a 1,5 cm široké pruhy ze starého bavlněného trička,na pánvi rozpustíte včelí vosk-může být i svíčka - pruhy do vosku namočíte, navinete na mokrou vařečku a necháte "zavadnout". Teplé z vařečky stáhnete. Používají se 2x denně do obou uší - nejbezpečnější v sedě -zaveďte ve směru zvukovodu - zapálíte a necháte do 2/3 vyhořet.Na rameno položte utěrku, k ruce si připravet sklenici s vodou na oharek -aplikujete již při prvních příznacích - úplně tím předejdete nepříjemným punkcím a užívání antibiotik. Do tří dnů je po problémech s rýmou, dutinami, s bolestmi uší.... :idea:
Tyto ušní svíčky jdou koupit snad už v každé pořádné lékárně od firmy Aurecon, 2 ks okolo stovky. Dokážou z ucha dostat neskutečný špunty :lol: . Ale chce to fakt asistenta, který Vám pomůže zapálit a uhasit svíčku, jinak je to o podpálení chalupy :lol:


Uživatelský avatar
Denny
Zasloužilý člen
Příspěvky: 440
Registrován: ned 27 zář 2009 15:24
Bydliště: Bruntálsko
Dal: 6 poděkování
Dostal: 14 poděkování

Vítejte v klubu

Příspěvek od Denny »

Gratuluji vám dámy :good: a vítám vás v klubu ,,jaterních čističů" :lol:

První kůra vám může pomoci na několik dní, ale jak se budou zbylé kaménky posouvat dopředu, symptomy vašich problémů se mohou vrátit zpět. Játra se skládají ze čtyř dílů a pokaždé se vyčistí pouze jeden. Po první kůře se uvolnily především blátivé zátky až kaménky různého složení a velikosti. Jaterní kůru zopakujte po 3-4 týdnech. Nikdy ji však neprovádějte, jestliže jste nemocní. Někdy jsou žlučovody plné krystalků cholesterolu, které se nezformovaly do kamenů. Vypadají jako smetí plovoucí na povrchu vody v záchodové míse. Jejich zbarvení může být dohněda. Zbavení se těchto krystalků je stejně důležité jako zbavení se kamenů.

Marlenko, ten olej musíš smíchat s grepovou šťávou a za stálého míchání vypít. Je to docela chutné a nemělo by ti být zle :idea:


Dal bych všechno co vím, za tisícinu toho, co neznám - "Denny"
Uživatelský avatar
hanka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1697
Registrován: ned 13 zář 2009 11:22
Bydliště: Severní Morava
Dal: 812 poděkování
Dostal: 875 poděkování

Re: očista podle fází měsíce

Příspěvek od hanka »

A co tak zkusit woodoo? ;).........
Gewo, jestli něčemu nevěříš, neznamená to, že to neexistuje. Právě jsi na sebe prozradil, že spoustu věcí ještě nevíš ;) . Touhletou snahou mě zesměšnit jsi ukázal jen to, že se chováš stejně jako členové spolku Sysifos - oni taky zesměšňují druhé, protože nemají znalosti.
Doporučuji Ti přečíst si něco o čínské medicíně, aby jsi získal znalosti o obdobích aktivity jednotlivých orgánů. A že nevíš nic o měsíčních cyklech, to jsi mě ale vážně hodně překvapil. Byla jsem přesvědčena, že o tomhle se snad učí i děti ve škole, jak je to známé.

Zdravím, Hanka.
________________________
Slunce v duši.


lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2444
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

hanka

Příspěvek od lajos »

Myslím že jsi zabořila prstíček do blbého hnízda. Gewo určitě nepotřebuje advokáta, přesto (i když neznám tvé znalosti) musím poznamenat, že na Gewovi znalosti hodně z nás nemá. Kup si občas WM magazín a můžeš se přesvedčit.


Uživatelský avatar
hanka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1697
Registrován: ned 13 zář 2009 11:22
Bydliště: Severní Morava
Dal: 812 poděkování
Dostal: 875 poděkování

očista jater.

Příspěvek od hanka »

Děvčata, gratuluju vám oběma, máte můj obdiv :good: :D !

Chtěla bych se do toho dokopat taky, ale chybí mi odvaha. Snad se mi přece jenom podaří rozhoupat se ještě v předjaří, kdy jsou játra z hlediska čínské medcíny nejvíce aktivní. Úplněk už sice nestihnu, ale "odliv" bych ještě stihnout mohla :) .
_____________________
Slunce v duši.


Uživatelský avatar
hanka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1697
Registrován: ned 13 zář 2009 11:22
Bydliště: Severní Morava
Dal: 812 poděkování
Dostal: 875 poděkování

Re: hanka

Příspěvek od hanka »

lajos píše:Myslím že jsi zabořila prstíček do blbého hnízda. Gewo určitě nepotřebuje advokáta, přesto (i když neznám tvé znalosti) musím poznamenat, že na Gewovi znalosti hodně z nás nemá. Kup si občas WM magazín a můžeš se přesvedčit.
WM magazín dobře znám, vím o něm pár let a ráda si v něm čtu. Přesto to neznamená, že ze samého respektu se budu bát obhajovat znalosti svoje.

Já jsem prstíček nikam nezabořovala, to já jsem byla dloubnuta! Jestli mi naznačuješ, že se mám schovat a být zticha, protože Gewo zná všechno a proto má pravdu pouze a jedině on, tak s Tebou nesouhlasím. Nechci být neskromná, ale myslím si, že i já znám hodně věcí, přesto by mě ani nenapadlo někoho zesměšňovat proto, že zřejmě studoval z jiných materiálů, než jsem studovala já (vliv měsíce na přílivy a odlivy moří se vážně učí již děti ve škole a my se skládáme také z tekutin, na které má měsíc vliv, ať se to někomu líbí, nebo ne). Když se mnou nesouhlasí, mohl to říct jinak. Gewových znalostí si vážím, řekla jsem to tady už mockrát, přesto si v tomto případě myslím, že mám pravdu. Kdybych o tom nebyla přesvědčena, nikdy bych si nedovolila odpovídat na dotaz, který se týkal vhodnosti očisty jater z hlediska vlivu měsíce. Ostatně tohle téma jsem na fóum nezavedla já, původně jsem jenom opravovala mylné rady někoho jiného ;) .
________________________
Slunce v duši.


lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2444
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

hanka

Příspěvek od lajos »

schovávat a mlčet nemusíš, já jsem napsal také jen svůj názor


Odpovědět

Zpět na „Zdraví“