HCl-všeobecná diskuze

Přístroje, nápady a rady pro udržení zdraví.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: HCl terapie — základní fakta

Příspěvek od Slavek Krepelka »

stistko píše:rad bych se zeptal na formuli ...
Osobně bych to zkoušel jenom s tím, co Dr. Guy namyslel a na náhražky bych zapoměl. Jinak specielně to železo je velice citlivé na množství a asi není u staršího člověka vůbec zapotřebí, protože HCl vyndavá usazené železo z mízních uzlin a dá znova do oběhu. Alepoň Beszeditz to tak viděl. Co se týče arseniku, podle všeho měl Dr. Guy velice dobře zmáknutou formu a držel bych se jí. Ten síran draselný je fajn.

S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
ceskymo
Starší člen
Příspěvky: 187
Registrován: úte 30 dub 2013 23:34
Bydliště: momentalne kdekoli
Dal: 283 poděkování
Dostal: 155 poděkování

Re: HCl terapie — základní fakta

Příspěvek od ceskymo »

Slavku, jehly i se strikackama muzes koupit ve Walmartu. Rekla jsem, ze jsou pro psa a (pro)dali mi asi 5 baleni po snad 12ks, celkem asi $6. Je toho hafo, je to levny a hlavne Walmart je snad vsude, takze snadno dostupny :good:
Dik za vsechny prispevky!


Kdo se chce zblaznit, musi mit nejdriv rozum
Každý den ráno sněz žábu a nic horšího už te nepotká
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: HCl terapie — základní fakta

Příspěvek od Slavek Krepelka »

ceskymo píše:Slavku, jehly i se strikackama muzes koupit ve Walmartu....
Sprawlmart mi řekl "nevedeme", ale v Shoppers Drugmartu mi stříkačky nabídli zadara a blbý, jenom desítky cc a bez závitu. Mám pocit, že se dělaj hezký kvůli feťákům a AIDS. Čuměli na mně nevlidně, ale jehly že prý nevedou. Asi je to v Kanadě jen na předpis jako živočisšný uhlí a pro lapiduchy. Nicméně stříkačky nejsou problém v potřebách pro farmáře (malý, velký, tlustý, tenký) a jehly kupuju za hubičku po netu, že prej jenom na tetování :laugh: :roll: Jód (Lugol) jedině pro rybičky, zato 13% a opět za hubinu atd. Já tady holka nedostanu ani modrou skalici, protože je to prý smrtelně jedovatý přípravek a nesmírný enviromnetal hazard. Takže jedině hodit koprovou báru :laugh: (copper bar/ tyčku mědi) do baterkovýho acidu (sírovky) a vyrobit. Taky to nemáme lehký, pokud nevíme. Nejsme zemí zaslíbenou, jak by to mohlo zvonkaj vyzerať.

S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
ZdeněkF
Stálý člen
Příspěvky: 30
Registrován: pát 30 pro 2011 14:47
Dostal: 4 poděkování

Re: HCl terapie — základní fakta

Příspěvek od ZdeněkF »

Síran měďnatý rozpuštěním kovové mědi v kyselině sírové nevyrobíš - nerozpustí se. Musel bys použít koncentrovanou kyselinu a vařit. Jinak musíš použít oxidující kyselinu, např. dusičnou. Pokud ti nevyhovuje dusičňan, přeměníš ho na síran buď poměrně nebezpečným vařením s kyselinou sírovou až do odpaření, nebo trochu složitěji, ale elegantně tím, že přidáním roztoku louhu vysrážíš hydroxid, ten odfiltruješ a promyješ vodou a pak rozpustíš v kyselině sírové.
Modrá skalice je také součástí různých postřiků proti plísním, které jsou k dostání v prodejnách pro zemědělce.


Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: HCl terapie — základní fakta

Příspěvek od A(&F) »

Slavek Krepelka píše:já tady nedostanu ani modrou skalici,
... a zkoušel jsi dívat na Amazonu nebo na Íbeji ?? ... popř. v prodejnách s bazénovou chemií ( např. http://www.canadiantire.ca/AST/browse/2 ... ?locale=en ... i když zrovna tahle cena je naprosto šílená ... 300 g za 30 ďolíků .. :roll: :shock: ... :laugh: :laugh: ) ...

... :bye: ... Anri ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: HCl terapie — základní fakta

Příspěvek od Slavek Krepelka »

A(&F) píše: ..... popř. v prodejnách s bazénovou chemií ....
To čučím. Právě že bazéňáci mi nakukali, že to prodávat nesměj kvůlivá vyššímu nařízení. Je ale možný, že ani jeden z nich nevěděl o čem mluví. Jsou to jen prodavači. Dík, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
ceskymo
Starší člen
Příspěvky: 187
Registrován: úte 30 dub 2013 23:34
Bydliště: momentalne kdekoli
Dal: 283 poděkování
Dostal: 155 poděkování

Re: HCl terapie — základní fakta

Příspěvek od ceskymo »

Tak k jodu nebo modry skalici jsem se jeste nedostala... to bude dalsi kolo snahy se s myma 5ti zavitama domluvit s lobotomickyma prodavacema :epray:
Jinak HCl kupuju tu 15% do bazenu (liquid) - predpokladam ze je dost bezpecna kdyz ji pouzivaj i tam, kde se koupou miminka. Je levna a je ji hafo = mam ji dost asi tak nadosmrti :laugh:
Diky za navody, zkusim farmare a rybickare... :good:
Jo, a v tom Walmartu na me taky koukali jak na fetaka, navic jsem si v ty chvili nemohla vzpomenout na chorobu myho pejska (to taky pozadovali), tak jsem asi pusobila jako uz hodne vygumovanej fetak :laugh: :laugh: :laugh:

Anri, dik, podivam se i k bazenakum (znova)... :D


Kdo se chce zblaznit, musi mit nejdriv rozum
Každý den ráno sněz žábu a nic horšího už te nepotká
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: HCl terapie — základní fakta

Příspěvek od Slavek Krepelka »

HCl a pravděpodobně severoamerický brown recluse pavouk kousnutí.
https://www.upramene.cz/forum/viewtopic. ... 64#p122764
S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Souhrn vlastností HCl

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Jak již zmíněno, HCl zabraňuje oxidaci výživných látek a enzymů. :ethink: Udělal jsem zajímavý pokus, který sice dopadá jinak, než jsem si představoval, nicméně ne špatně. :baby: Hodil jsem do sklenice od marmelády (cca 4dcl obsah) kus mrkve jak palec a nahnilou jahodu, což jsem zakápl 20 kapkama 10% hcl a nechal (zatím 14 dní) v pokojové teplotě, co to vyvede. Doufal jsem, že to zůstane zakonzervované :shock: ale ouha! K tomu nedošlo :enaughty:

Nicméně k čemu došlo je to, že ani mrkev ani jahoda nečerná a oboje kvasí. Dnes k tomu čuchnu a kupodivu to vůbec nesmrdí zkaženě, jenom zkvašeně, snad jak by mohl vonět jahodový burčák. Jahoda plavala hned ze začátku, ale mrkev se zvedla ode dna snad po týdnu, což nasvědčuje, že kvasí i uvnitř. Mrkev vypadá ještě stále na pohled čerstvě, zatímco jahoda bělá. Použil jsem naschvál jahodu nahnilou, anžto jsem předpokládal, že pokud něco, tak bude pokračovat v hnití. To se evidentně nekoná a to jsem nechal nad hladinou cca 3cm vzduchu, což normálně také není u konzervování dobrá politika. Ale opět jsem chtěl vědět, jak se to chová za co nejméně ideálních podmínek.

Dokonce si troufám domýšlet, že vyšší obsah HCl než ten, který jsem použil, by ovoce a zeleninu sice natrávil, ale zároveň i zasterilizoval a tím kompletně zakonzervoval. To bude další pokousek, tentokrát ne odhadnutý, ale spočítaný.

Tímto si dovolím prohlásit, že HCl bude mít použití při kvasném konzervování kde čeho a uchovávání (stabilizování) většiny džusových látek ve formě nezničené a tělu snad nejideálněji přístupné ke strávení. Docela by se mi líbilo, kdyby s tím zaexperimetovali i další lidi. Neustále se přesvědčuji, jak je matička příroda fikaná, že nám vyrábí tu HCl v útrobách.

S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
mahatma

Re: HCl terapie — základní fakta

Příspěvek od mahatma »

Slávku, mierne povedané - sereš moju partnerku... inšpiruješ ma k rôznym pokusom a už mi na ne nestačí labák, tak s nimi okupujem kuchyňu, niekedy aj kúpeľňu... predchvíľou pindala na kádinky s HCl v kúpeľni... robil som pokus s pôsobením HCl v parnej saune, pomer 1 ku 2000 do vyvíjača pary...
pokožka reagovala veľmi dobre, priedušky a pľúca super, oči veľmi jemne podráždené, ale to mám v pare skoro vždy. dýchalo sa to omnoho príjemnejšie ako peroxid vodíka, ten som skúšal prednedávnom inhalovať ultrazvukovým inhalátorom.


Macko
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: sob 02 bře 2013 22:28
Bydliště: Banská Bystrica
Dal: 31 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Souhrn vlastností HCl

Příspěvek od Macko »

Slávko, prečítala som už všetko možné o HCL od teba a tak z nejakého vlákna mi utkvelo aj toto:

-HCL je nesmírně účinná na povrchové i vnitřní záněty, spáleniny i rakovinu
-HCl také velice uklidňuje popáleniny a rány pokud je použita v obkladu a podporuje hojení

v dobrej viere som to využila na mojej krásnej ,14 r.pubertálnej vnučke na jej poškodenom nose,kde mala akné,
dosť si to dorýpala aj na 1 1/2 cm a ja poučená, som aplikovala 3,5 % HCl .Štípalo,ale vydržala pre krásu.Pokožka je nesúvislá
Teraz mám výčitky ,lebo skoro 2 mesiace a viditeľne hnedý fliačok ostal a mám ciťák,že jazva ostane...
žiadne rýchle hojenie bez jazvy neprišlo.Pokožka nesúvislá,preliačená,akoby som to spálila.
Niečo z lekárne je tiež bez výsledku očakávaného pôvodného vzhľadu.
Čím by som to napravila?


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Souhrn vlastností HCl

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Macko píše: ... v dobrej viere som to využila na mojej krásnej ,14 r.pubertálnej vnučke na jej poškodenom nose, kde mala akné, dosť si to dorýpala aj na 1 1/2 cm a ja poučená, som aplikovala 3,5 % HCl . ...
To proto, že jsi nutně přehlédla, že ty obklady maj být 1 : 1500 ředění (jeden díl 32% HCL na 1500 dílů vody) a ne 3.5%. Přitom to tu je ve vlákně uvedeno jak v překladech, tak v tom, co o nich píšu kde já, tak co jsem napsal o mém obroušeném prstíčku. Co už víc mohu udělat, aby se nikdo nedopuštěl takových nepozorností? :dknow: V jakým stavu to má teď?

Pokud se vychází z 3.5% HCl, je to třeba ji naředit na obklady 1 díl HCl na 163 dílů vody.

S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Macko
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: sob 02 bře 2013 22:28
Bydliště: Banská Bystrica
Dal: 31 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Souhrn vlastností HCl

Příspěvek od Macko »

Slavek Krepelka píše:Co už víc mohu udělat, aby se nikdo nedopuštěl takových nepozorností? :dknow: V jakým stavu to má teď?
Pokud se vychází z 3.5% HCl, je to třeba ji naředit na obklady 1 díl HCl na 163 dílů vody.
Je to v stave neestetickom,pokožka je hladká,žiadne ragády,ale hnedá, nie prirodzeného zafarbenia,tak ako si to zoškriabala,/v tvare motýľa symetricky v strede nosa/, čo je vzhľadom na povrchovú nerovnosť /preliačenina/ aj viditeľné.
Pri normálnom hojení vznikne chrasta,ktorá odpadne a je všetko v pôvodnom stave....po čase.Chrasta nebola, narušený povrch teda ostal .
Tož, "mea kulpa", aj /maxima/ ...za nepozornosť. Myslíš,že by som mohla na to po takom čase dávať obklady?
Ď.

Edit: oprava citace. Nauč se citovat - poo.


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Souhrn vlastností HCl

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Macko píše: ... Je to v stave neestetickom,pokožka je hladká,žiadne ragády,ale hnedá, nie prirodzeného zafarbenia, ...
No, ve čtrnácti letech se to do značné míry ještě upraví samo, i když t bude trvat a asi nikdy prfekt, pokud to tak nechá. Pokud by to ale člověk chtěl vylepšit, je třeba se zbavit jizvoviny a docílit regeneraci.

Teďka "vzdělaně" hádám, ale jedním ze způsobů jak to vyvolat je nejspíš použití solaninu-chakoninu v bramborách v kombinaci s vyprovokováním regenerativního procesu pomocí HCl. To by mi vycházelo na následovné:

a) Vymačkat trochu šťávy z bramborových klíčků, řekněme jednu kapku. Ony ty alkaloidy způsobujou úmrtí především poškozených buněk, tak zvanou apoptózu. Je to samozřejmě jedovaté, ale jako se vším, ta jedovatost je hlavně otázka množství.

b) smíchat s třema kapakama HCl 1:1500. Pokud je HCl rozumné množství, nesmírně podporuje množení primitivních kmenových buněk stejně jako bílých krvinek, což jsou zase primitivní buňky a mnohé jsou v podstatě kmenovými.

c) zakápnout 20 kapkama DMSO. To zatáhne účinné látky do povrchové tkáně jizvoviy a i trochu pod ní. Navíc dodá velice užitečnou síru kdy se DMSO mění na MSM a je samo účinnou látkou.

d) Potom směs na nosánek tak čtyřikrát denně máznout.

Skoro bych se vsadil, že to bude i velice účinná záplata na uhry. Rozhodně bych ale dal pozor, abych to nemázl do očí. Určitě to neublíží a nejspíše velice pomůže, ale jestli to sebere jizvy, tak to vyzkoušené nemám. Jenom jsi mne donutila o tom zapřemýšlet.

S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: HCl-všeobecná diskuze

Příspěvek od poota »

Na hojení kůže bez jizev je dobrá i urina, přesněji se o tom zmiňuje v některém odkazu Partyková. Nejsem si jist, ale mám dojem, že se zmiňuje o starší odleželé urině, snad dokonce i odpařené na čtvrtinu původního objemu.

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
Odpovědět

Zpět na „Zdraví“