Minerály,Potravinové doplňky,Co a jak užívat

Přístroje, nápady a rady pro udržení zdraví.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Bardioc
Starší člen
Příspěvky: 134
Registrován: sob 11 dub 2009 16:21
Dal: 19 poděkování
Dostal: 74 poděkování

Minerály,Potravinové doplňky,Co a jak užívat

Příspěvek od Bardioc »

vlákno čisté - poo.

Serrapeptáza
Ahoj
Mám tip pro ty z Vás, kteří mají vysoký cholesterol. Mám ho od kamaráda, také cukrovkáře. Ti mají jak známo cholesterol jako "prase". Na internetu se dočetl o proteolytickém enzymu serrapeptáze. Nelenil, zakoupil a pravidelně užíval. Při pravidelné půlroční kontrole na diabetologii měl hodnoty LDL (zlého cholesterolu) poloviční. Doktor ho pochválil. Dietní sestra se ho ptala, jestli to s dietou nepřehání. Když se "přiznal" co bere, tak z doktora vypadlo (prý dost neochotně), že o serrapeptáze ví, ale pojišťovny ji neplatí. Tak proč by ji tedy doporučoval, že? :roll:
Už jsem si ji koupil také. Až půjdu v říjnu na kontrolu, tak sem napíšu výsledek.

Asi tak!


Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

na zvýšený cholesterol ...

Příspěvek od A(&F) »

... je též vynikající rostlinka zvaná Kotvičník ... ;) ... https://www.upramene.cz/forum/viewtopic.php?t=1073

... http://www.zdravi4u.cz/view.php?cisloclanku=2005112801 ...

... pokud by někdo měl zájem o tuzemskou nať za rozumnou cenu, tak ať kontaktuje mne nebo Pištu ...

A(&F)


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Uživatelský avatar
jeff
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1140
Registrován: pon 28 lis 2005 1:25
Bydliště: Praha
Dal: 33 poděkování
Dostal: 95 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Serrapeptáza

Příspěvek od jeff »

Není to tak docela pravda, s tím zlým cholesterolem, mám přibližně stejné hodnoty cukru, jako Bardioc a cholesterol mám ve středu normálních hodnot. Jen ten cukr se nechce snižovat a to mám teď 40 kapiček MMS denně.

Jeff


Uživatelský avatar
Bardioc
Starší člen
Příspěvky: 134
Registrován: sob 11 dub 2009 16:21
Dal: 19 poděkování
Dostal: 74 poděkování

Chřipka a vitamín D3 (cholecalciferol)

Příspěvek od Bardioc »

Zdravím všechny
Podle hodně článků na internetu je nejlepší obranou proti chřipce jakéhokoli typu vitamín D3 - Cholecalciferol. Ovšem sehnat doporučené léčebné dávky je fakt problém. Zdánlivě to řeší kapky VIGANTOL, ale! Narazil jsem na tento článek - http://www.badatel.sk/index.php?option= ... &Itemid=42, který mne zarazil. Zřejmě je opravdu nejlepším(a přírodním) zdrojem D3 i ostatních déček rybí olej. Sehnat se dá na objednávku v některých lékárnách, které ho používají pro přípravu nějakých receptur. V půllitrovkách nebo litrovkách. Pokud někdo víte o nějakém dodavateli D3 v lékové formě, tak dejte vědět :)

Asi tak


Uživatelský avatar
Dasena
Stálý člen
Příspěvky: 84
Registrován: pát 04 zář 2009 18:28
Bydliště: Tábor

Vitamín D

Příspěvek od Dasena »

Pokud bys měl zájem o tohle

http://www.swansonvitamins.com/SW1210/ItemDetail?n=70

ozvi se. S Dennym jsme přehnali objednávku, hodíme něco do placu. Dneska mi to přišlo. I s poštovnym z USA vyjde na cca 180,-Kč/balení (250 kapslí).


Uživatelský avatar
Bardioc
Starší člen
Příspěvky: 134
Registrován: sob 11 dub 2009 16:21
Dal: 19 poděkování
Dostal: 74 poděkování

Re: Vitamín D

Příspěvek od Bardioc »

Ano, mám, blíže na SZ :D


Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vitamín D

Příspěvek od Palo »

Hoj, taky bych měl zájem, tak o dvě, možná tři balení. Blíže na SZ. A ten Cesol pak určitě taky, to proberem :)


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
Jayo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 224
Registrován: sob 31 říj 2009 23:02
Bydliště: Bratislava
Dal: 4 poděkování
Dostal: 95 poděkování

Vitamin C a megaskorbicka liecba

Příspěvek od Jayo »

Nejak tu nemozem najst ziadnu zmienku o vitamine C a liecbe, teda minimalne nie v samostatnej teme, ktoru si myslim Vitamin C zasluzi.
Skusil niekto? Aky vitamin C na to kupujete? Odporucam knizku Vitamin C, ktora je zadarmo na http://www.badatel.sk. Odporuca sa kyselinu askorbovu rozmiesat v cerstvo vylisovanej ovocnej stave, lebo bioflavoidy a ine vitaminy zvysuju ucinnost a hlavne udrzatelnost vitaminu C v tele z 2 hodin na 12.
Ja osobne vyskusam pomarancovu a grepovu stavu, len este neviem, kde zohnat nejaky lacny vitamin C.


Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Vitamin C a megaskorbicka liecba

Příspěvek od poota »

Jayo píše:Nejak tu nemozem najst ziadnu zmienku o vitamine C a liecbe,... Aky vitamin C na to kupujete? ...ja osobne vyskusam pomarancovu a grepovu stavu, len este neviem, kde zohnat nejaky lacny vitamin C.
Zkus použít "Hledat" nebo "Rozšířené hledání", když se s tím naučíš pracovat sám, tak nebudeš muset škemrat, aby se Ti s tím hledal někdo jiný. A doporučená jsou k tomu rozmixovaná rajčata - to jenom kdybys to u toho nenašel :)
https://www.upramene.cz/forum/viewtopic.php?p=51791
Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
Jayo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 224
Registrován: sob 31 říj 2009 23:02
Bydliště: Bratislava
Dal: 4 poděkování
Dostal: 95 poděkování

Re: Vitamin C a megaskorbicka liecba

Příspěvek od Jayo »

Teda, pod MMS, kedy je vitamin C absolutne nevyhodny, ma naozaj nenapadlo hladat. :idea:


Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Vitamin C a megaskorbicka liecba

Příspěvek od poota »

Právě proto je lepší použít vyhledávač, protože ten nepřemýšlí, ale hledá.
V kombinaci s MMS vitamín C nejenže není "absolutne nevyhodny", jak tu zcela mylně prezentuješ, ale naopak se jako doplněk přímo doporučuje - samozřejmě že ne zároveň, ale "na střídačku". Právě proto se tam o tom dost píše.
Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
Jayo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 224
Registrován: sob 31 říj 2009 23:02
Bydliště: Bratislava
Dal: 4 poděkování
Dostal: 95 poděkování

Re: Vitamin C a megaskorbicka liecba

Příspěvek od Jayo »

Posielam ti 1000 pus poota, diky za rady.


Uživatelský avatar
Dasena
Stálý člen
Příspěvky: 84
Registrován: pát 04 zář 2009 18:28
Bydliště: Tábor

Vitamín D3

Příspěvek od Dasena »

Ahojky všichni,

budu tedy znova objednávat vitamín D3. Někteří z nás již užívají a vesměs kladné reakce. Takže pište, pište v případě zájmu.

Konečná cena se bude odvíjet od aktuálního kursu, poštovnýho, něco málo musim teď hodit panáčkovi, kterej to přes PayPal platí dopředu, už posledně zkoušel nějakou provizi, protože mu bylo jasný, že toho tolik sama tolik nevyzobu. No aněco malinko taky pro mě, alespoň za čas který strávím nad vyplňováním dobírkových složenek. Netušila jsem, jaká je to fušařina a kolik to zabere času.

Ale počítám od 200 - do 220 Kč za balení....nebojte, vydělávat na tom určitě nehodlám.

Tak zatím....


jarda ovčák
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1252
Registrován: čtv 19 lis 2009 9:24
Bydliště: Svitavy
Dal: 9 poděkování
Dostal: 98 poděkování

čaj jako čajovník

Příspěvek od jarda ovčák »

Chtěl bych vyzdvihnout účinky čajů nejen na zdraví fyzické, ale i duševní. Byl jsem nedávno přítomen opravdovému čajovému obřadu vedeném absoloventkou čajové školy v jap u nějakého mistra........ asi kavasaki nebo suzuki... To fakt nevím.
Rozhodně mne to evokovalo k napsání něčeho, o čem bychom mohli diskutovat, nebo psát vlastní zkušenosti. Nebo zjistíme, že čaj nikdo nepije a všichni lemtají pívo neb šnaps.
Vyzdvihl bych osobně čaje zelené, bílé, žluté a klidně i červené, mezi něž řadím pchu er. v další trati jsou různé oolongy, darjelingy a jiné, i aromatizované. Netřeba se ničeho bát,všechno je dovolené a nejdůležitější je, že ať si uděláte čaj jakkoli, tak je to korektně, protože na světě se čaj pije snad na všechny způsoby.
Pokud máte někdo zkušenosti s nějakým konkrétním postupem či druhem, klidně hoďte do placu, ostatní se přidají. O působení čajů na lidský organismus netřeba polemiky, pokud však máte nějakou zkušenost s působením čaje, nenechte se prosit.
Já osobně na dlouhé štreky za volantem beru pchu er v termosce. Takto i dnes mohu zdolávat tratě, o nichž se běžnému smrtelníkovi ani nezdá..Je to tedy pro mne úžasný stimulant. A kdyby někdo tvrdil, že na velmi kvalitní čaje nemá, tak připojuji pozdrav od přátel z expectu hořice, který každému škarohlídovi vysvětlí, žač je toho loket. Zejména vážené čaje jsou cenově velice zajímavé, že si našinec nemusí odpírat téměř nic.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


pepe
Zasloužilý člen
Příspěvky: 693
Registrován: ned 21 říj 2007 23:50

,,Rooibos".

Příspěvek od pepe »



Dobrý karbaník vie , že aj oko je možné prebiť .
Odpovědět

Zpět na „Zdraví“