Koloidní stříbro

Přístroje, nápady a rady pro udržení zdraví.
Odpovědět
VikThor
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: úte 21 kvě 2013 0:11
Bydliště: Jihlava
Dal: 5 poděkování
Dostal: 6 poděkování

Re: Koloidní stříbro

Příspěvek od VikThor »

A konkrétně by jste mne nemohli prosím nasměrovat, kde vhodný stříbrný drát sehnat?
Prolezl sem několik eshopů a moc úspěšný sem nebyl...
Klidně do PM.
Děkuji


MMS je velmi dobrá věc...ale není to zázrak. Vždy proto používej zdravý rozum!
A kdo má pod čepicí používá CDS2 :-) Už i různí léčitelé se CDS2 bojí...je prý moc účinné.
https://www.facebook.com/MmsMasterMineralSolution
http://mmsacds.blog.cz/
Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Koloidní stříbro

Příspěvek od Ilem »

Jak víc chceš ještě nasměrovat, vždyť jsem to napsal: http://www.safina.cz/
Nebo tě mám naložit do auta a odvéžt do Vestce?


"Dum spiro spero"
Ciceron
VikThor
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: úte 21 kvě 2013 0:11
Bydliště: Jihlava
Dal: 5 poděkování
Dostal: 6 poděkování

Re: Koloidní stříbro

Příspěvek od VikThor »

Ilem píše:Jak víc chceš ještě nasměrovat, vždyť jsem to napsal: http://www.safina.cz/
Nebo tě mám naložit do auta a odvéžt do Vestce?
Nemusíte ze mě dělat hned blbce ;)
Odpověděl jste mi: Drát za 45 Kč je vhodný pro výrobu šperků, ale ne pro koloidní stříbro.
Můj výše položený dotaz ale byl, kde seženu VHODNÝ stříbrný drát právě na výrobu koloidního stríbra. Šmejd vhodný na šperky mne celkem vzato nezajímá 8)


MMS je velmi dobrá věc...ale není to zázrak. Vždy proto používej zdravý rozum!
A kdo má pod čepicí používá CDS2 :-) Už i různí léčitelé se CDS2 bojí...je prý moc účinné.
https://www.facebook.com/MmsMasterMineralSolution
http://mmsacds.blog.cz/
Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Koloidní stříbro

Příspěvek od Ilem »

Mimo téma (offtopic)
VikThor píše: Nemusíte ze mě dělat hned blbce ;)
Odpověděl jste mi: Drát za 45 Kč je vhodný pro výrobu šperků, ale ne pro koloidní stříbro.
Můj výše položený dotaz ale byl, kde seženu VHODNÝ stříbrný drát právě na výrobu koloidního stríbra. Šmejd vhodný na šperky mne celkem vzato nezajímá 8)
Odpověděl jsem http://www.safina.cz/ Věta: "Drát za 45 Kč je vhodný pro výrobu šperků, ale ne pro koloidní stříbro." byla až na druhém řádku. Podívej se.


"Dum spiro spero"
Ciceron
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Olomoučtí vědci umějí posílit účinek antibiotik, pomáhá Ag .

Příspěvek od A(&F) »

citace: ... "Významný krok pro řešení velkého medicínského problému, jímž je stoupající odolnost bakterií vůči léčbě antibiotiky, učinili vědci ze dvou fakult Univerzity Palackého (UP) v Olomouci – lékařské a přírodovědecké. Prokázali, že účinnost antibiotik zvyšuje přidání sloučeniny stříbra, případně mikročástic či nanočástic tohoto kovu.

Antibiotika v kombinaci se stříbrem se pak mohou využívat v nižších dávkách a účinkují i na bakterie, které byly dříve vůči antibiotikům rezistentní.
( :ethink: :!: :idea: :good: :D )

Podstatou olomouckého vynálezu, jehož postup je už přihlášený k patentování na Úřadu průmyslového vlastnictví ČR, je přípravek obsahující směs antibiotika a stříbra ve formě nanočástic nebo vhodné sloučeniny. Přínos je především v tom, že antibiotika s příměsí stříbra opětovně vykazují antibakteriální účinek i vůči takovým bakteriím, na něž antibiotikum bez této příměsi nezabíralo nebo bylo účinné jen zčásti. Účinek lze prokázat i při podstatně nižších koncentracích antibiotika." ...
(zdroj: ... http://www.novinky.cz/veda-skoly/308406 ... ribro.html )

... a pak mě tam ještě pobavilo ... "Vědci nejprve potvrdili antibakteriální aktivitu stříbra. Práce zveřejněna v roce 2006 v odborném časopisu The Journal of Physical Chemistry B patřila mezi první práce tohoto druhu, vzbudila velký ohlas v odborném světě a má již stovky citací." ... ;) ...

... :bye: ... Anri ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
amad2
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: pon 19 dub 2010 12:00
Bydliště: Brno

Re: Koloidní stříbro

Příspěvek od amad2 »

"...antibiotika s příměsí stříbra opětovně vykazují antibakteriální účinek i vůči takovým bakteriím, na..."

otázka je, jestli by s bakteriemi nezatočilo samotné nano-stříbro (podobně jako koloidní stříbro)

a jestli tedy to smísení s antibiotiky skrze olomoucké vědce není jen o tom, jak využít stříbro pro výrobu konkurenceschopnějších léčiv,
ale vyhnout se problémům s nepatentovatelností obyčejného stříbrného "roztoku"


Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Koloidní stříbro

Příspěvek od Ilem »

Samozřejmě, ty klasický antibiotika tam zůstaly jen proto, aby to bylo patentovatelné. On Doc. Libor Kvítek už na tom pracuje hodně dlouho a já mu fandím, protože konečně někdo našel kličku broti debilnímu zákonu EU. On teda vyrábí stříbro především redukcí stříbrných solí, ale v některých svých pracech uznal, že iontové stříbro je účinnější. Jen se bojí jeho vyšší toxicity.
Kdysi jsem s ním na toto téma komunikoval.


"Dum spiro spero"
Ciceron
karlik77
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: úte 23 črc 2013 15:56
Dostal: 1 poděkování

Re: Koloidní stříbro

Příspěvek od karlik77 »

Samozřejmě, ty klasický antibiotika tam zůstaly jen proto, aby to bylo patentovatelné

Jenze co kdyz si nekdo zkusi opatentovat stribro stejnou metodou? (Jen si vymeni antibiotika na jine)


Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Koloidní stříbro

Příspěvek od A(&F) »

A(&F) píše:"Přínos je především v tom, že antibiotika s příměsí stříbra opětovně vykazují antibakteriální účinek i vůči takovým bakteriím, na něž antibiotikum bez této příměsi nezabíralo nebo bylo účinné jen zčásti. Účinek lze prokázat i při podstatně nižších koncentracích antibiotika."
amad2 píše:otázka je, jestli by s bakteriemi nezatočilo samotné nano-stříbro (podobně jako koloidní stříbro)
Ilem píše:Samozřejmě, ty klasický antibiotika tam zůstaly jen proto, aby to bylo patentovatelné.
... myslím si, že antibiotika společně s KS opravdu mohou mít zvýšený účinek ... :ethink: ... konec konců si určitě někdo vzpomenete, jak jsem před lety na setkání referoval o případu, že jsme jimi vyléčili kolegu z branže ...... po autonehodě měl na noze 2 roky otevřenou ránu, která se vůbec nehojila ..... už do něj cpali i kortikoidy, ale výsledek pořád žádný ... rána ne a ne se zatáhnout ...... tehdy jsme sehnali zmražený brusinky (v Makru, anžto to bylo v zimě, kdy čerstvé nebyly), prohnali je mixérem, nastavili domácím brusinkovým kompotem a smíchali s KS ...... tyhle patlaninu si pak dotyčný vtíral přímo do rány ...... po cca 10-ti dnech, když viděl změny k lepšímu, tak vysadil veškerou předepsanou medikaci (protože mu po ní bylo beztak jen blbě) .... a po dalších 14-ti dnech šel na kontrolu, kdy mu lékař řekl: "No vidíte, pane Konečný, jak se nám to hezky hojí", tak ho i s celou lékařskou vědou poslal do :ptrain: ... a bylo vymalováno ... :laugh: :laugh: ...... za další měsíc pak nastoupil už zase do práce ... :) ...

... brusinky jsme tehdy zvolili na základě informace, že je indiáni používali i na léčení "otevřených ran po boji nebo na zranění z lovu" (něco je i na http://www.darius.cz/archeus/B_brusinka.html ) + infa Brusinky jsou nejlepší přírodní antibiotika a KS k nim přidali čistě z "desinfekčních důvodů" ...... vezmeš-li v potaz i vysoký obsah vit. C a ještě přidáš nedávnou informaci, že "cukr hojí rány lépe než antibiotika" ( http://upramene.cz/forum/viewtopic.php?p=113881#p113881 ), tak to vcelku začíná dávat smysl ... ;) ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Uživatelský avatar
martinq
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1235
Registrován: pon 27 bře 2006 16:33
Bydliště: Prágl
Dal: 31 poděkování
Dostal: 203 poděkování

Re: Medicína a stříbro

Příspěvek od martinq »

Už to tu řešíte, připojuji článek z deníku Metro, doufám že si pražáci začnou hledat stříbro na netu a najdou k čemu všemu se hodí.
stribro_Metro.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Vím, že vím vše, aneb meditace o ničem.
Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Koloidní stříbro

Příspěvek od Ilem »

Před časem jsme vyléčili jedoho pána, kterému se po operaci srdce nechtěla zahojit operační rána. Doktoři už vyčerpali všechny možnosti. Jeho ošetřující lékař byl na štěstí rozumný a jakože nic neviděl, když jsme mu dávali na ránu koloidní stříbro. Rána se krásně vyhojila i bez brusinek a bez jiných antiiotik. Proto si myslím, že lví podíl na účinnosti antibiotik smíchaných se stříbrem má právě to stříbro a že kdyby tam ty antibiotika vůbec nebyly, moc by se situace nezměnila.
Pán nakonec stejně zemřel na embólii, ale jeho syn na stříbro nedá dopustit.


"Dum spiro spero"
Ciceron
yedy
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: úte 30 črc 2013 8:17

Re: Koloidní stříbro

Příspěvek od yedy »

zdravím, na toto fórum jsem narazil náhodou, hledal jsem impregnaci na pískovec ve spojení s nanotechnologií a svedlo mě to až na kolonoidní stříbro. Už je mi jasný, že mě bude řada z vás kamenovat, co se s tím sem pletu. Nejsem ani co by se za nehet vešlo odborník na kolonoidní stříbro a jeho výrobu, ale vím co je tranzistor a piva vypiju taky dost :-).
Zkoušel jste někdy někdo použít roztok jako impregnaci?
Díky za jakoukoliv odpověď ;-)


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Koloidní stříbro

Příspěvek od Slavek Krepelka »

yedy píše: ... svedlo mě to až na kolonoidní stříbro ...
:ethink: No, odpověď. Spíše otázku. Co je kolonoidní stříbro? Jednou bych to vzal jako překlep, ale dvakrát :dknow: :help:

Ahoj, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Koloidní stříbro

Příspěvek od A(&F) »

yedy píše:...... až na kolonoidní stříbro....
... mno, ... kolonoidní stříbro může být například tehdy, "Když má někdo (koukat) z :ptrain: kliku ... ale ta klika přitom musí být ze stříbra" ... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: ...... což ty defakto máš, jelikož jsi (shodou okolností) narazil na téma, jenž by ti v budoucnu mohlo pomoci s různými zdrav. problémy ... :) ...

... více (tedy spíše méně) na téma Ag koloidů najdeš přímo na http://cs.wikipedia.org/wiki/Koloidn%C3 ... 9%C3%ADbro :laugh: ... popř. o podstatě koloidů potom tuna http://cs.wikipedia.org/wiki/Koloid ...

... jinak se zkus vrátit na počátek vlákna ... a něco si o tom přečti ...... neb tak by to udělala většina lidí ... ;) ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
tarmin
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: úte 12 bře 2013 5:24
Dal: 3 poděkování

Re: Koloidní stříbro

Příspěvek od tarmin »

Zdravím,

je tu někdo z Jičína a okolí, kdo vyrábí koloidní stříbro? Nutně bych jej potřeboval - zanechte mi prosím zprávu zde na fóru nebo napište na tel. č. 733 276 907 (nebývám stále na internetu).

Mockrát všem děkuji


Odpovědět

Zpět na „Zdraví“