Crohnova choroba - co zvolit?

Přístroje, nápady a rady pro udržení zdraví.
Odpovědět
kaccke
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: čtv 15 črc 2010 8:31

Crohnova choroba - co zvolit?

Příspěvek od kaccke »

vlákno čisté - poo.

Hyperfce st. zlazy a Crohn
Nema tady nekdo zkusenost s lecenim techto nemoci pomoci MMS? Dekuji Katka


jarda ovčák
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1252
Registrován: čtv 19 lis 2009 9:24
Bydliště: Svitavy
Dal: 9 poděkování
Dostal: 98 poděkování

crohn...

Příspěvek od jarda ovčák »

crohn a mms negativní zkušenost. tudy cesta nevede.


Uživatelský avatar
Merlin
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1764
Registrován: sob 21 říj 2006 0:32
Bydliště: Severní Morava
Dostal: 54 poděkování
Kontaktovat uživatele:

O patro výš ;)

Příspěvek od Merlin »

http://www.camelusin.cz/

"Když mi u doktora řekli, že mám Crohnovu nemoc, byl jsem zoufalý. Magistra mi poradila, abch si koupil Camelusin, moc jsem tomu nevěřil, ale přesto poctivě jedl 2 kapsle denně. Po dvou měsících jsem šel na kontrolu do nemocnice a moje radost nezná mezí. Nic mi nenašli. Děkuji za navrácení zdraví."

Podívej se také sem: https://www.upramene.cz/forum/viewtopic.php?t=1406 (Morbus Crohn)


The hardest part of being a teacher is not teaching what I know but knowing what not to teach.
-----------------------------------------------------
kaccke
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: čtv 15 črc 2010 8:31

Crohn

Příspěvek od kaccke »

A MMS na to funguje? Nemelo by to ty potvory, co ve strevu nemaji byt, zabit? Zase ale nevim, kdyby to strevo bylo nejak poskozene, zda je to zrovna dobry napad..? Jinak jsem to ja, kdo s Vami resil min. tyden toho kone. Diky za rady, byl to kun kamaradky, tak uvidim, jak se rozhoudnou. Ja to zkusim pouzit na odcerveni svych koni a dam taky pejskum.


kaccke
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: čtv 15 črc 2010 8:31

Re: crohn...

Příspěvek od kaccke »

jarda ovčák píše:crohn a mms negativní zkušenost. tudy cesta nevede.
V pripade, ze jiz dlouho problemy nemam, tak by mi to ublizit nemelo nebo ano?


roughboy
Zasloužilý člen
Příspěvky: 209
Registrován: stř 02 čer 2010 22:22

Re: Hyperfce st. zlazy a Crohn

Příspěvek od roughboy »

kaccke píše:Nema tady nekdo zkusenost s lecenim techto nemoci pomoci MMS? Dekuji Katka
Ahoj Katka.
na tú štítnu žlazu velmi dobre účinky zaznamenali z organickým jodom... je to dost drahé.

http://www.regeza.sk/obchod/fortuna-vita-p-323.html


kaccke
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: čtv 15 črc 2010 8:31

jod

Příspěvek od kaccke »

No ja prave jod nesmim...


Uživatelský avatar
la
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1854
Registrován: úte 06 úno 2007 19:04
Bydliště: Brno
Dal: 763 poděkování
Dostal: 238 poděkování

Re: crohn...

Příspěvek od la »

jarda ovčák píše:crohn a mms negativní zkušenost. tudy cesta nevede.
Docela dobrá bylinka dá se brát i jako prevence začínám s tim doplňkem
http://www.pavelvana.eu/catalog/product ... ucts_id=76
tady je to poněkud levnější
http://www.herb.cz/befungin-100ml-p-11955/
slovensko
http://zore.sk/shop/befungin-extrakt-z-cagy.html
:D


jarda ovčák
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1252
Registrován: čtv 19 lis 2009 9:24
Bydliště: Svitavy
Dal: 9 poděkování
Dostal: 98 poděkování

crohn mno,

Příspěvek od jarda ovčák »

Páč to je squaw mého skvělého kámoše, tak bych nerad hledal cestu..... Máš s tím nějakou osobní zkušenost?
Děsně rád bych pomohl, ale u crohna jsem vedle jak ta jedle.....


roughboy
Zasloužilý člen
Příspěvky: 209
Registrován: stř 02 čer 2010 22:22

Re: crohn mno,

Příspěvek od roughboy »

jarda ovčák píše:Páč to je squaw mého skvělého kámoše, tak bych nerad hledal cestu..... Máš s tím nějakou osobní zkušenost?
Děsně rád bych pomohl, ale u crohna jsem vedle jak ta jedle.....
U crohna.......postup ako u ulceroznej kolititídy......v prvom rade...neustály detox čriev.
R.


Saint-Jimmy
Stálý člen
Příspěvky: 61
Registrován: čtv 28 črc 2011 7:35

Crohnova choroba - co zvolit?

Příspěvek od Saint-Jimmy »

Zdravím,

je mi 26 a nedávno mi byla diagnostikována lehká forma Crohnovy choroby (zánětlivého onemocnění střev). Vzhledem k faktu, že moderní/západní medicína není při léčbě této nemoci příliš úspěšná (ostatně stejně jako u většiny "civilizačních nemocí"), rozhodl jsem se vyzkoušet alternativy.
Po konzultaci s panem Zajíčkem mi bylo vysvětleno, že záněty (to znamená i ty střevní) nejsou nemocí samy o sobě, ale jsou pouze reakcí imunitního systému, který se snaží zbavit prvotního problému, což jsou nejspíše nějací parazité, plísně, přemnožené kvasinky atd. Z tohoto důvodu se mi jeví vhodné vyzkoušet postupy, které likvidují tato "svinstva". Hodně jsem toho pročetl, ale stále se neumím rozhodnout, která metoda/látka by v mém případě mohla být nejvýhodnější. MMS1, MMS2, peroxid vodíku, peroxid hořčíku? Prosím o radu ty, kteří se domnívají, že o tom něco vědí.. :) Díky.


Drta.tom
Stálý člen
Příspěvky: 70
Registrován: pon 19 dub 2010 20:52
Bydliště: Brno, Přerov
Dal: 8 poděkování
Dostal: 3 poděkování

Re: Crohnova choroba - co zvolit?

Příspěvek od Drta.tom »

Ahoj,
něco málo o tom vím. Moje manželka měla proktokolitidu - což je zánětlivé onemocnění tlustého střeva, které provází časté průjmy, krev ve stolici, křeče v žaludku, poruchy trávení a vstřebávání a s tím související úbytky na váze. Čili taková asi lehčí forma Crohna.

Naši doktoři na to předepisují samé dobré věci - vedle nutné diety (doporučují jíst hlavně maso, minimum zeleniny) + kortikoidy, imunosupresiva (tlumiče imunity), jejihž dlouhodobé braní Vám na zdraví moc nepřidá a některé "léky" slušně likvidují pohybový aparát.

Manželka touto nemocí trpěla pár let, při těhotenství vysadila prášky a kupodivu bylo vše OK (holt těhotenství je dobrý doktor). Nicméně po narození našeho syna před 2 lety se proktokolitida postupně rozjela jak mávnutím kouzelného proutku. Manželka pár měsíců nebrala pilulky od doktora, aby mohla alespoň chvíli kojit a tak se nemoc pořádně rozjela - po cca 2-3 měsících úbytek na váze -10 kg, což vzhledem k tomu, že žena má tělesnou konstituci štíhlou a s normální hmotností kolem 60 kg, tak při 50 Kg vypadala jak z koncentráku - hold mít "optimální štíhlou figuru" je sice hezké, ale jakmile máte zdravotní problém, nemáte rezervy pro úbytek váhy - čili nějakých cca 5 Kg nad "optimum" se mi jeví jako optimální, ale to už odbočuju.

V té době (cca 3 měsíce po porodu - březen 2010) manželka nasadila pilulky od doktora, neboť úbytek váhy byl již značny a bylo potřeba stav alespoň stabilizovat. Nutno říct, že stabilizace nebyla úplně v pohodě, furt to nebylo ono.

Někdy v té době jsem narazil na nějaký článek o parazitologii, kde nějaká ing. Hana Bláhová psala o svých zkušenostech ze své léčitelské praxe - konkrétně u crohna uváděla (vlastní Salvii) výskyt několika druhů z následujících parazitů: měchovci, motolice, škrkavka, roupi, tenkohlavec. Článek je zde:
http://zapper.revoluce-v-leceni-nemoci. ... na-blahova

Je zde mimo jíne psáno: Motolice a měchovci svými zoubky a přísavkami poškozují střevní stěnu,tkáně se brání zajizvením a kalusy.Tenkohlavec se zavrtává kolmo do střevní stěny, a i když jeho hlavním stanem je tlusté střevo, vyskytne se i v tenkém.Helicobacter zase způsobuje vředy.

Někdy v Březnu 2010 jsme ještě dostali echo od nějaké léčitelky, ať se zaměříme na slinivku - na základě toho jsem koupil byliný čaj od Popova s názvem Pankrean + nějaké kapky na slinivku (tuším penízovka). A stal se zázrak, zlepšení téměř okamžitě o 100%. Průjmy přestaly a manželka pomalu začla nabírat. Zde zdůrazňuji, že stále brala bobule od doktora

K čaji Pankrean jsem tuším někdy v dubnu 2010 koupil zapper od Crafta a začali jsme zapperovat frekvence výše uvedených parazitů dle seznamu CAFL - zapperování jsme nijak nedramatizovali - tak 2-3x týdně, pokaždé něco jiného.

Někdy na konci léta 2010 manželka úplně vysadila bobule od doktora (brala Asacol, před těhotenstvím potřebovala 4 tablety jinak byly problémy, po těhotenství v březnu začala na 8 Asacolech a postupně ubírala až na 0). Manželka byla celkem OK a bez prášků, ale stále v dietě. Na konci léta jsem nastudoval něco o jódu a koupil lugol, a manželka ho začala (musím řící, že nijak pravidelně) popíjet. Od lugolu jsem si sliboval posílení štítné žlázy a s ní související Slinivku. Na konci léta 2010 už byla na svých cca 60 Kg.

V říjnu jsem od Pala nakoupil BetainHCl a manželka ho začala 3x deně brát a dá se říct, že od tý doby je v pohodě. Od cca března 2011 již prakticky nebere ani betain, ani pankrean a je v pohodě. Občas jí ten pankrean uvařím, občas do ní dostanu tekuté HCl, tu a tam zapper, ale nic pravidelně nebere. Ten asacol měla naposledy v létě 2010, od té doby nic.

Ještě jsem zapoměl - asi 2x tento rok hřebíčkovou kůru (dávkování dle Crafta) a asi 2 balení Golden Yuccy (té drahé) od cca ledna 2010, po které následovalo několik balení yuccy v cenové hladině 100 Kč za balení.

Závěry a doporučení:
1) doktoři tě nevyléčí, ale jejich bobule můžeš využít na uklidnění střev. Zkus přejít v rámci možností co nejdříve z kortikoidů na něco jiného (na menší prasárnu).
2) sežeň si betainHCl nebo alespoň HCl - a minimálně 3x denně po jídle brát - to Ti upraví zažívání a trávení a také zlikviduje Helicobakter v žaludlu (má svou roli v tenkém střevě, ale v žaludku nemá co dělat) - ber to permanentně
3) zjisti si stav slinivky - vyzkoušej pancrean (Popov) či jiný čaj či byliny na slinivku - možná Ti to pomůže, pokud ne tak Ti to neuškodí.
4) nastav si dávkování bobulí od doktora tak, aby jsi bral minimální dávky, aby jsi neměl průjem - nejsem si jist, zda je možno čistit rozrážděná střeva (bod 5) s rozjetým střevem. Dávkování bobulí je ošemetná záležitost a jeho změny mají určitou setrvačnost - co se jeví nyní jako OK, tak za týden může být průser (a to doslova :-) ). Postupně jak se budeš zlepšovat, omezuj dávkování bobulí od doktora, aby jsi neměl průjem. Pokud půjde všechno dobře můžež zkusit bobule i vysadit - ale to si dělej na svoje triko a s citem a hlavně to neuspěchej.
5) bude třeba vypucovat střeva od parazitů - zde máš více možností na výběr. Smiř se s tím, že ti některé metody memusejí sedět a vyhovovat. Při provádění bodu 5 dodržuj důsledně dietu - nedráždi si střeva zbytečně problematickým jídlem!
5a)hřebíčková kůra - ničí parazity ve střevech (nejen ve střevech) - bohužel netuším, co udělá hřebíček versus rozdrážděná střeva - hodně opatrně. Hřebíček (obyč z obchodu, ale co nejčerstvější) v Tvém případě na hodně jemno pomlít na tříštivém mlýnku, dát do tobolek (velikost 00) a dle návodu zde na fóru začít užívat.
5b) zapper - tedy spíše zapgen (zaper s možností nastavení frekvencí) - investice přes 4000 Kč
5c) aplikace plazmy - něco jako zapper, ale bezdrátově, cena za 1 sezení přes 500 kč
5d) MMS2 - ty údajně dobře pucují střeva - opět velmi opatrně
5e) klystýr + na závěr do klystýru přidat cca 5-7 kapek aktivovaného VMS - chloritan aktivovaný HCl) - opět netuším, jak bude vypadat reakce. Ale mám dojem, že je klystýr na rozdrážděná střeva špatné řešení - cpát si hadičku do rozdrážděných střev nebude dobrý nápad - leda nezasunovat hluboko, ať se nic neprotrhne
5f) braní MMS či VMS - zde jsem skeptický, ikdyž ho používám - na "velké" parazity MMS či VMS asi nezabere

Body 5a až 5e jsou alternativy. Nemusím doufám zdůrazňovat, že musíš v bodě 5 postupovat opatrně a neblbnout - jsou to tvoje střeva a také tvoje odpovědnost za sebe. Možná začni opatrně s hřebíčkem.

Nejvíce bych si sliboval od hřebíčku (musí se brát s HCL či betainem) a od MMS2 - což jsou metody zároveň i nejlevnější

U bodu 5 se dají po aplikaci očekávat průjmy (snad s vyjímkou dobře provedeného klistýru, ale to chce zkušenosti), které by měli odeznít. Bod 5 se provádí pouze po omezenou dobu (zapper můžeš dlouhodobě). Zapper je asi nejšetrnější, ale nemusíš mít výsledky.

Každej člověk je jiný - reaguje jinak, co platilo u manželky, nemusí platit u Tebe - manželka to zvládla v podstatě pouze s pankreanem + zapper + Golden Yucca (nevím, jak je její role v tomto případě důležitá).

Toď na úvod.
Naposledy upravil(a) Drta.tom dne pon 03 říj 2011 9:30, celkem upraveno 4 x.


Saint-Jimmy
Stálý člen
Příspěvky: 61
Registrován: čtv 28 črc 2011 7:35

Crohnova choroba - co zvolit?

Příspěvek od Saint-Jimmy »

Ahoj,

na úvod Ti chci poděkovat, za tvůj čas a zkušenosti. Co se týče mého případu, je (zatím) opravdu lehký, protože ty příznaky nejsou nikterak drastické: žádné průjmy, žádná krev. nic takovýho. Začalo mi zůženou stolicí, cca týden na to mi začlo doslova vařit v břiše/střevech, kručet a probublávat, to trvalo asi dva nebo tři týdny a od té doby bolest v pravém podžebří, kouskovitá hodně světlá stolice někdy s příměsí hlenu a pořád hubnu. Měl jsem naštěstí výhodu v počátečním dostatku hmotnosti. Jelikož od 16 let posiluju, měl jsem 190cm/108 kg. Ale kila mi jdou závratnou rychlostí dolů a ted mám už pod devadesát.

Největší kámen úrazu co se týče doktorů byla rodinná anamnéza, jelikož moje matka má Crohna. Tudíž ihned potom, co mi udělali základní rozbor krve a ultrazvuk, začali hledat Crohna. Našli drobnej zánět(opravdu drobnej, sám sem ho viděl na kolonoskopii a ten doktor, co mi to dělal řekl, že tenhle drobnej zánět není Crohn) v tlustým střevě a nějakou srandu z biopsie v terminálním ileu, která potvrdila podezření na Crohna. Žádný testy na parazity, žádný nic..našli jsme malej zánět, vlk se nažral, máte Crohna. Jezte co chcete, dělejte co chcete, jen žerte Pentázu (mesalazinum) a Endocort (lokální kortikoid), za tři měsíce přijdte, když to nebude lepší, nasadíme něco silnějšího. Ještě podotýkám, že jsem byl v UVN a ne v nějaký okresní nemocnici. O to smutnější, ale to je zbytečný rozebírat.

Cca dva měsíce od té doby je stav takový, že na prášky jsem ani nesáhnul, upravil jsem stravu, snažím se jíst méně lepku, méně červenýho masa, hodně ovoce, zeleniny, zeleninové štávy, tibetskou kefírovou houbu kuli probiotikám a sirnou patlanici kuli omega 3. To střevo opravdu nemám nějak závratně poškozené, takže bez problémů dávám i klistýry 2x týdně. Subjektivně: bolesti břicha ustoupily, ale pořád hrozně hubnu. Je mi jasný, že to bude chtít těžší kalibr. Už jsem si psal s Palem a ten mi taky doporučil hřebíčkovou kůru a ivermectin, taky myslí na parazity.

Co se týče tvých doporučení, proč zrovna MMS2? V čem je v mém případě lepší, než MMS1 nebo VMS? Co oxyterapie v tomhle případě? Už sem objednal peroxid hořčíku. Je to na nic?

Jinak zatím ještě jednou děkuju!


Saint-Jimmy
Stálý člen
Příspěvky: 61
Registrován: čtv 28 črc 2011 7:35

Crohnova choroba - co zvolit?

Příspěvek od Saint-Jimmy »

A ještě gratuluju manželce, že se z toho dostala. :) Snad se taky dočkám..


Drta.tom
Stálý člen
Příspěvky: 70
Registrován: pon 19 dub 2010 20:52
Bydliště: Brno, Přerov
Dal: 8 poděkování
Dostal: 3 poděkování

Re: Crohnova choroba - co zvolit?

Příspěvek od Drta.tom »

Saint-Jimmy píše: ...
Co se týče tvých doporučení, proč zrovna MMS2? V čem je v mém případě lepší, než MMS1 nebo VMS? Co oxyterapie v tomhle případě? Už sem objednal peroxid hořčíku. Je to na nic?
Ahoj,
s peroxidem hořčíku nemám zkušenosti - ale ten by zabrat mohl, kdosi tady s tím měl výborné výsledky, ale tuším že na Candidu. Kde jsi ho sehnal? Na pucování střev by měl být vynikající.

MMS2 - nějak mi utkvělo v paměti, že MMS2 pucuje dobře střevo, ale úplně jistý si nejsem

MMS, VMS - určitě jsou to výborné věci, nicméně ohledně crohna nevím o nějakých výsledcích, co se týče ústního podání - bobule od doktorů tlumí imunitní reakci a MMS, VMS (a asi i MMS2) tu reakci těla zvedají - v okamžiku, kdy si vemeš MMS/VMS (stále se bavím o ústním podání) a když Ti MMS/VMS nezabije ty potvůrky, co to v těle způsobují, pravděpodobně se Ti zhorší tvůj stav. Když si to po sobě čtu, tak asi bude risk i to MMS2.

Vzhedem k tomu, že si děláš 2x týdně v pohodě klystýry, vyzkoušej si dát na závěr klystýru v poslední dávce převařené čisté vody (100-200 ml) VMS a to kolem 5-7 aktivovaných kapek - ta koncentrace už by měla být pro ty potvůrky smrtící. Ústním podáním toho ve střevech asi moc nedosáhneš (k potvůrkám ve střevě se toho VMS z úst asi moc nedostane). Po klystýru budeš po pár dnech vědět, zda to bylo přínosem či ne a podle toho se dále zařídit.

Při experimentování používej selskej rozum a moc neblbni - tzn, že si nebudeš dávat klystýr s VMS 3x denně i když Ti z toho bude blbě další 2 dny , ale jenom třeba 2 týdně jako doposud. A pokud neuvidíš do 14 dnů výsledky, asi tě VMS v klystýru nespasí a bude třeba se poohlédnout jinde.

My jsme manželčin problém vyřešili bez MMS (v té době jsem s MMS/VMS neměl žádné zkušenosti).

Vyzkoušej i to HCL - lidé se střevními chorobami mají rozhozené trávení a ta HCl by Ti mohla pomoci lépe vstřebávat stravu, aby jsi tak nehubl. Zatím máš ještě přijatelnou hmotnost, ale pokud stále hubneš, tak to, co děláš, nestačí.

A vyzkoušej i ten čaj pankrean (Popov) na slinivku - maximálně proděláš 50 Kč, nic jiného Ti po něm nehrozí - stav ti nezhorší a ani nezchudneš. Stačí 1x denně.

Čau a boji zdar!


Odpovědět

Zpět na „Zdraví“