Vitamin C

Přístroje, nápady a rady pro udržení zdraví.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Craft
Zasloužilý člen
Příspěvky: 475
Registrován: sob 25 srp 2007 21:27
Bydliště: Severní Morava
Dal: 34 poděkování
Dostal: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vitamin C

Příspěvek od Craft »

To máš la pravdu, ale ten člověk používá již 2,5l UZ čističku 170W, která je výkonem úplně někde jinde. Ty mini UZ čističky mají kapacitu kolem 500 - 600ml a kolem 50W. Takže tady to není tak ošemetné, ale kdyby se to nemíchalo vůbec, tak po určité delší době by k tomu asi taky začalo docházet. Jednoznačně ale souhlas s tím, že se to musí míchat. Citelné zahřívání se tady ale nekoná.


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Vitamin C

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Slavek Krepelka píše: Takže po cca 4 hodinách je jasné, že granulovaný lecithin bobtná ...
Po více než 24 hodinách se nic pozorovatelného neděje. Pasta snad ještě trochu zhoustla, má už hodně blízko k té ve videu, ale není tam úplně. Co jsem to zkoukl včera večer a dnes ráno, tedy po nějakých 7 a 16 hodinách od uklohnění, nepozoruju výrazný další rozdíl od 4 hodin, i když trochu ano. Takže to zejtra namíchám s Céčkem a znova, v poměru 1 suchá žlíce C a 3 suchého lecithinu, Céčko rozpustím v mírně teplé vodě, destilované, jak jen nejmíň vody to C vezme k dokonalému rozpuštění a pak šup do toho lecithinu a čekat na výsledek, jak to bude po několika hodinách vypadat. Pak ještě do ultrazvuku :oops: a míchat :D

Ahoj, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Vitamin C

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Slavek Krepelka píše: Po více než 24 hodinách se nic pozorovatelného neděje. Pasta snad ještě trochu zhoustla, má už hodně blízko k té ve videu, ale není tam úplně.
:D Po necelých 48 hodinách lze štamprle otočit vzhůru nohama aniž by obsah vypadl, nebo při obracení nějak měnil tvar. Je z toho poněkud granulovaná a měkká želatina.

Nejsem totiž advokát urychlovacích procesů a jsem zastánce názoru, že je lepší mnoho věci nechat uzrát. Myslím, že jsem dokázal, že lecithin si natáhne vodu do sebe, pokud mu člověk dá šanci i bez ultrazvuku a třískání v mixeru. Jestli to má na něco vliv co se týče stravitelnosti a účinnosti samozřejmě nemám tušení a není nutné si ten pous vykládat v tom smyslu, že jde o lepší metodu výroby LVC, i když šance je, že o ni jde. Sedělo to na lednici, takže mi to bobtnalo při průměrné teplotě cca 24°C.

Chuť oproti včerejšku je mastnější a při své "mdlobě" poněkud výraznější. Lecithin také nejeví známky jakéhokoliv hnití, nebo plesnivění, i když jeho hustotu a chuť kontroluju smočením prstíčku v mase. Také si dovedu představit, že to bude ještě houstnout, ale už nyní to má konzistenci profesionálního LVC ve videu a možná to dál nic moc dělat nebude. Uvidím zítra.

Pokud by tohle mělo fungovat, dal bych přednost této metodě, kdy to v klidu někde sedí, než abych se pořád babral s ultrazvukem. Navíc nejde jen o aktuální čas strávený přípravou, ale také o to, že on totiž ultrazvuk není nic moc zdravého a působí na oraganiku velice rušivě. Zanechává po sobě podpis frekvence jak v organice, tak ve vodě a ničí frekvence přirozené. Co to dokáže spáchat sice nevím, ale dost nedávné výzkumy jistého "šíleného" francouzkého (jméno mi vypadlo, ale někde je tu na fóru zmínka) Nobelova věda naznačují, že je to informatikový běs který životu buněk vůbec nesvědčí. Věd, stejně jako Linus Pauling, byl svého času opěvovaným "Nobelem", ale za tohle si vysloužil, stejně jako Pauling za C, přesně to co si zasloužil od ortodoxní fraternity, která z jeho výzkumu udělala dílo senilního starce :evil:

S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Vitamin C

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Slavek Krepelka píše: ... Po necelých 48 hodinách lze štamprle otočit vzhůru nohama aniž by obsah vypadl, nebo při obracení nějak měnil tvar. ...
Po dalších 24 hodinách lecithin ještě velice znatelně ztuhnul, trochu asi taky díky odparu, ale očividně není úbytek patrný.

Jinak se změnila průběhem experimentu konsistence. Do včerejška byly velice jasné částice granulí a i při tom, že už se ze štamprle nedal lecithin vylít, byl na prstíčku velmi viditelný rozdíl mezi granulemi a hustotou řidšího rosolu mezi granulemi. Dnes už je ten rozdíl podstatně méně patrný, je to mnohem celistvější.

Dnes to namíchám s céčkem, ale jenom zase štamprličku. Testování účinků bude až uvidím, co dělaj brambory, pokud něco.

Ahoj, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Vitamin C

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Tak jsem míchal a trochu pohledal.

Všeobecne se mluví o degradaci vitamínu C teplotou, nicméně s tou degradací "teplotou" je to trochu jinak. Vitamín C počne, a to velice prudce, degradovat kolem 155°C ve vzduchu. Degradace v potravinách je dost o něčem jiném a to o chemických reakcích mezi VitC a složkami potravy, které jsou teplem urychlovány. Jen tak bokem, mám dojem, že o stejný princip půjde u enzymů. Zjistil jsem si abych se ujistil, že nebudu mít problém spáchat nasycený roztok VitC ve vodě tím, že nasytím roztok v teplé vodě a nechám zchladnout a odkrystalizovat.

Namíchal jsem cca 15g krystalického C do 15ml kohoutí vody a rozpustil dokonale při teplotě cca 43°C (teplota, kterou naše ruce, ponořené ve vodě, ještě celkem dobře snesou). Nasycený roztok se nekonal, anžto mi z toho nic po ochladnutí na pokojovou teplotu nevykrystalizovalo, i když rozpouštění při 43°C se jevilo jako více méně velmi blízké nasycení. Ty čísla ještě příště upřesním, vzal jsem to poněkud metodou žaves a chyba v uvedené váze VitC může být tak +0 - 3g a chyba v množství vody nějakých +- 1ml. Odvážil jsem si přesně 7.0g lecithinu a zalil ho celým obsahem (31.3ml) rozpuštěného VitC (krystalická kyselina askorbová) opět do štamprle a na lednici s tím. Jak lecithin v čisté vodě poněkud klesal a držel se při dně, nyní velice výrazně plave.
Takže si nyní počkám(e).

Než jsem vymyl štamprle s nabobtnaným lecithinem, znova jsem poštudoval strukturu a granulace byla alespoň očividně ta tam. Na omak i na pohled byl nabobtnalý lecithin jak vazelína, i když "jar" si s tím poradil podstatně lépe, než by si poradil s vazelínou. Bohužel jsem si nevzpoměl zkusit lecithin rozmíchat v čisté vodě, ale při mytí mi nepřišlo, že by se mu mělo moc chtít.

S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
Craft
Zasloužilý člen
Příspěvky: 475
Registrován: sob 25 srp 2007 21:27
Bydliště: Severní Morava
Dal: 34 poděkování
Dostal: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vitamin C

Příspěvek od Craft »

Vidím Slávku, že se snažíš o tu verzi pasty. Ten granulovaný lecitin jde rozpouštet krásně, to céčko je už horší. Ale s tím ohřáním ve vodní lázni, to jde opravdu o něco lépe, jak píšeš, takže díky za tip :good:

Hledal jsem nějaký levný zdroj lecitinu a vit.C (kys. askorbová E300), protože askorbová už mi začala docházet a našel. Dokonce mají i v nabídce tekutou formu lecitinu, ale kdo ví co tam všechno je navíc, takže bude lepší ten práškový.
Dávám sem přímé odkazy pro případné zájemce, ať nemusí hledat nějaký levný zdroj v ČR. Pokud má někdo ještě nějaký tip na levné suroviny (askorbová a lecitin), tak ať je tady taky hodí.

sojový lecitin v prášku (95%):
http://www.fichema.cz/chemikalie-leciti ... 7_168.html

vit.C (kys. askorbová E300):
http://www.fichema.cz/chemikalie-kyseli ... 7_117.html

Jinak jsou tam i další zajímavé suroviny za stejně zajímavé ceny, třeba...

jedlá soda:
http://www.fichema.cz/chemikalie-hydrog ... 37_65.html

síran hořečnatý (ideální i jako sůl do detox. vaničky, protože nerozežírá elektrodu a tím nerezaví):
http://www.fichema.cz/chemikalie-siran- ... 37_56.html

chloritan sodný 25% zřejmě v prášku na přípravu MMS1, čili nutno nejdříve rozpustit ve vodě:
http://www.fichema.cz/bazenova-chemie-c ... 8_110.html

chlornan vápenatý, používaný jako MMS2:
http://www.fichema.cz/bazenova-chemie-c ... 8_145.html

tobolky vel.0 100ks, (snad jen škoda, že nemají v nabídce i velikosti 00, protože občas jsou i tyto potřeba):
http://www.fichema.cz/index.php?keyword ... cription=1

A co mě obzvlášť pobavilo, tak cena 250g DMSO, vůči ceně stejného balení na emms.cz (czchem.cz):
http://www.fichema.cz/chemikalie-dmso-d ... 7_156.html
http://www.czchem.cz/chemie/21-dmso.html
Marže 500%, tak tomu říkám úlet... Schválně jsem si jej přihodil k té askorbové, abych zjistil jakou má čistotu a navíc se může někdy taky hodit.


Uživatelský avatar
jani
Zasloužilý člen
Příspěvky: 324
Registrován: čtv 22 dub 2010 7:00
Bydliště: okr. HO
Dal: 325 poděkování
Dostal: 251 poděkování

Re: Vitamin C

Příspěvek od jani »

Lecitin GMO free
http://www.4fitness.cz/vyhodna-baleni/l ... 0kc-p-107/

Kyselina l-ascorbová
V DM drogerii sypké 100g 42 kč


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Vitamin C

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Pokus s nacucáním roztoku VitC do lecithinu nevyšel. Lecithin si očividně nacucává vodu a VitC nechává za sebou ve zbytku vody. Tím se roztok mimo lecithin zahušťuje a Vit C z něj krystalizuje ven. Takže nějak jinak, ale definitivně lecithin musí VitC obalit. Do lecithinu nechce mrcha lézt. Jedinné co se z toho pokusu asi dá použít je skutěčně nechat předem lecithin plně nabobtnat, což by představovalo 48 hodin a nejsem si jistý, že to bude nít zásadní význam kromě toho, že by to pak mohlo jít bez ultrazvuku jenom v mixeru, nebo to utřít jak náplň do dortu a to nebude sranda. Zapokusničím dál a uvidím.

Jinak dostat se k té pastě nejspíš taky půjde vakuovým odparem, ale to už není na doma pro kde koho.

Ahoj Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
77katys
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 02 srp 2012 22:22

vitamín C a průjem

Příspěvek od 77katys »

dobrý den přeji, chci se zeptat na zkušenosti s vitamínem C a možnými průjmy. Tedy přímo, zda může být souvislost s užíváním vysokých dávek C (cca 5 - 10 g denně), v mixu s potravinářskou jedlou sodou a tím, že od té doby mívám skoro pravidelně průjem. Je to dnes týden, co tuto léčbu praktikuji.. A může s tém souviset klystýr? a jeho užití?

díky za info krásné dny všem! ;)


Uživatelský avatar
Craft
Zasloužilý člen
Příspěvky: 475
Registrován: sob 25 srp 2007 21:27
Bydliště: Severní Morava
Dal: 34 poděkování
Dostal: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vitamin C

Příspěvek od Craft »

Vyrobil jsem Slávku LVC (2 lžíce rozpuštěného vit.C a 3 lžíce lecitinu) a vše pak pečlivě smíchal, čímž se mi podařilo získat hustotu pudinku, díky minimálnímu množství vody v rozpuštěném lecitinu. Jde i po jeho rozpuštění i na druhý den po dolití rozpuštěného céčka, krásně ještě mícháním propojit s céčkem a tím jej ještě naředit, díky vodě s céčkem. Céčko se sice perfektně navázalo do lecitinu, ale na požívání to není. Měl jsem co dělat abych udržel žaludek v klidu, je to prostě hnus, díky tomu lecitinu a pudinkové konzistenci, i když je to dosti kyselé, díky tomu céčku. Verze džusu je proti tomu úplná lahoda. Takže osobně zůstávám u původní džusové verze LVC.


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Vitamin C

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Craft píše: Céčko se sice perfektně navázalo do lecitinu, ale na požívání to není.
:oops: A sakra. Nazdar Crafte. Vypadá to, že ačkoliv mluvíme o témže, přeci jenom s jiným cílem. Ve videu ten profi LVC vrazej do sklenice s vodou a na požití z toho ten "džus" taky tedy umíchají. Celou tu dobu mám v hlavě jako účel husté konzistence strukturu pro alespoň krátkodobé skladování a přepravu, anžto mám své "skryté" úmysly. Vůbec jsem nemínil to, že by se to mělo v husté formě požívat jak to je. Spíš jak toho uchovat dávku řekněme na 14 dní a pokud možno dýl s tím, že toho není demižon. Proto mne taky zarazilo to, že když jsem pokusničil jenom s vodou v lecithinu, vyšla z toho spíš "vazelína", která mi nepřišla, že by se chtěla ve vodě moc rozpouštět. Můžeš prosím Tě přihodit, v jakém poměru jsi smíchal dvě lžíce C a 3 lžíce lecithinu s vodou?

Ahoj, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
albert
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: pon 25 srp 2008 19:21
Dostal: 3 poděkování

Re: Vitamin C

Příspěvek od albert »

Vidím, že tu riešite zaujímavú vec tak prispejem troch aj ja. Zohnal som si Céčko pre intravenózne použitie a zmiešal som ho s lecithinom. Použil som 10g lecithinu a 4x5ml/500mg Céčka, čiže celkom 2000mg Céčka. Lecithin sa po asi troch hodinách skoro úplne rozpustil a bolo to bez problémov jedlé. Taká hustá kaša a vôbec to nechutilo zle.


Prajem pekný deň a veľa zdravia
Lumpino
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: pát 07 zář 2012 11:15
Dostal: 1 poděkování

Re: vitamín C a průjem

Příspěvek od Lumpino »

Může to souviset a nemusí. Ale je zbytečné - podle mého názoru - využívat tak vysokou dávku vitaminu C protože tělo nedokáže zpracovat více jak 2 g denně, zbytek vyloučí.
Nevím, proč využíváš tak vysokou dávku, a v kombinaci se sodou? Na radu lékaře?
Já beru C taky, ale jen 500 mg a radši přidám ještě E, Beta karoten, a další vitaminy a minerály.
Kolega z práce když má problémy tak bere 2 gramy a kombinuje je ještě s nějakým béčkem, myslím že kyselinou listovou, což mu také velice pomáhá.
Myslím že nic se nemá přehánět, i když na druhé straně je C i ve vysokých dávkách neškodné.


sisa
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1178
Registrován: ned 16 kvě 2010 9:34
Bydliště: Praha
Dal: 1783 poděkování
Dostal: 634 poděkování

Re: vitamín C a průjem

Příspěvek od sisa »

77katys píše:dobrý den přeji, chci se zeptat na zkušenosti s vitamínem C a možnými průjmy. ;)
Vitamín C ve vysokých dávkách se má brát s rajčatami. Tím se eliminuje průjem.
http://wmmagazin.cz/view.php?nazevclank ... 2012090001


sisa
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1178
Registrován: ned 16 kvě 2010 9:34
Bydliště: Praha
Dal: 1783 poděkování
Dostal: 634 poděkování

Re: Vitamin C

Příspěvek od sisa »

Nevíte, jestli mohu vit.C zapíjet rajčatovým džusem z obchodu nebo musí být doma dělaná šťáva?


Odpovědět

Zpět na „Zdraví“