Metylénová Modř

Přístroje, nápady a rady pro udržení zdraví.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Metylénová Modř

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Metylénová modř - C16H18N3SCl
Akutní jedovatost MM krysa: 10470 mg/kg

http://en.wikipedia.org/wiki/Methylene_blue
Za pokojové teploty je Metylénová Modř (MM) suchý prášek, který se ve vodě rozpouští na šmolkově modrý roztok. Definitivně nezaměňovat s metylovou a dalšími metylovými modřemi. Jde o experimentální farmaceutikum mezinárodně rozlišené jako methylthioninium chloride. Poprvé bylo připraveno v roce 1976 německým chemikem Heinrichem Caro.

S) Lžou. Je to přes sto let staré, hodně používané přes půl století a má na kontě přes 1100 vědeckých publikací.

K maximální absorbci světla dochází kolem 670nm. Specifická absorbce je ale závislá na dalších podmínkách.

S) Aktivace světlem silně podporuje biochemické reakce MM ve tkáních v těle

Léčebná použití:
Malarie, Rakovina, Methemoglobinemia (nedokysličování krve), otrava kyanidem draselným, otrava kysličníkem uhelnatým, placebo, akvaristika (silný fungicid, bakteriocid a virucid)
Při nízkých dávkách v rozmezí mikrogramů vykazuje pozitivní vliv na paměť s přidruženým efektem ochrany nervů včetně mozkových tkání proti chorobám, fungujíce jako antioxidant v mitochondriích. Nicméně, může také fungovat jako okysličovadlo v nízkých koncentracích pokud je redukované na svou bezbarvou formu leukomethylene blue.
Při nízkých koncentracích jsou obě formy vyvážené a fungují na obě strany. V dávkách 60 mikrogramů může být modř použita pro povzbuzení mozkové činnosti, intelligence atp. Metylénovou modř lze použít jako fotosensitivní okysličovadlo a pak produkuje peroxidy.

S) Lžou. Klinické zkušenosti poukazují na významnou účinnost i v řádově vyšších dávkách jak vidno níže.

V biologii je MM používána na širokou škálu barvení vzorků. Také je používána na barvení DNA a RNA pod mikroskop. Na rozdíl od jiných barviv nemění řetězce DNA. Také může být použita na rozlišení živých a mrtvých buněk eukaryotických (s buněčnými jádry a dalšími organelami) buněk například u kvasnicových kultur. MM není dost dobře schopna proniknout do živých buněk a nebarví je, zatímco proniká přes buněčné membrány mrtvých buněk a barví. Dále dokáže potlačovat dýchání kvasinek, odebírá jim vodíkový iont vznikající během jejich metabolického procesu a připravuje je o energii.

V medicíně je používána jako součást často předepisovaných močových léků ve směsi analgetik coby proti-infekční a proti křečový agent (farmaceutikum Prosed).
Methylenová modř byla identifikovaná kolem roku 1891 Paulem Ehrlichem jako úspěšný lék proti malarii. Tento lék zmizel během války v Pacifiku (druhá půle druhé světové války) protože si Američtí vojáci stěžovali, že je po ní přechodně zelená moč a modrá bělma.

S) Ještě větší pitomost než argyrie u koloidního stříbra anžto jde pouze o přechodnou záležitost

Zájem o tento lék se nedávno obnovil specielně díky jeho nízké ceně. Probíhá několik klinických studií které se snaží najít vhodnou kombinaci s jinými přípravky, protože původní pokusy kombinace metylénové modře a chloroquinu zklamaly.
Nedávný výzkum napovídá, že metylénová modř spolu s dalšími redoxovými modřemi které cyklují mezi oxidací a deoxidací způsobují vybíravé usmrcení rakovinných buněk oxidací. Dále je MM zkoumána ve spojení s UV světlem pro léčení lupénky, Kaposi sarkomy, West Nile virusu, k deaktivaci zlatého stafylokoka, kačení žloutenky, adenovirusu a žloutenky C.

Zatímco mnoho litreratury poukazuje na MM jako na oxidační činidlo, k tomu dochází jen při velmi vysokém dávkování. Při farmaceutických (stopových) dávkách jenom deoxiduje. Z tohoto důvodu je modř používána jako lék, který mění methemoglobin na hemoglobin. MM je též použitelná při problémech s velice nízkým tlakem ať již vyvolaným infekcemi, nebo různými medikamenty jako je Heparin, způsobujících roztažení cévních stěn.

Vysoké dávky modře jsou někdy použity jako protijed v případě otravy cyankáli, metoda byla poprvé úspěšně testovaná v roce 1933 (Dr. Matilda Moldenhauer Brooks). Dále byla MM kolem padesátých let 20tého století používána na léčení otravy kysličníkem uhelnatým.
Metylénová modř je také používána v chromoendoskopii. Nastříknutí na sliznice trávícího traktu označí obarvením patologického a potencionálně předrakoviného bujení buněk a vředovitosti.

S) Stojí velice za povšimnutí, že se skutečně vyhýbá zdravým buňkám.


MM je dále používána jako placebo, kdy MuDr nakuká pacientovi, že změna barvy moči poukazuje na účinek preparátu a jeho působení na zlepšení zdravotního stavu. Ze stejného důvodu je obtížné MM klinicky testovat v placebo kontrolovaných studiích.

TauRx Therapeutics hlásí že MM v přípravku Rember může způsobit zastavení, nebo alespoň zpomalení postupu Alzheimerovy nemoci. Nicméně, použitá formulace byla jiná než běžně dostupný lék a studie varuje před použitím metylénové modře pro léčení Alzheimerovy nemoci. Zkumavkové testy napovídají, že modř by mohla být účinným prostředkem při léčení jak Alzheimerovy choroby, tak Parkinsonovy choroby podporou klíčových mitochondriálních procesů.

S) Viz:
https://www.upramene.cz/forum/viewtopic. ... 92#p122392

MM by také mohla mít vliv na zpomalení stárnutí, funguje tak alespoň u myší.
MM je používána v akvaristice na léčení plísňových onemocnění a parasitických onemocnení protozoami Ichthyophthirius multifiliis. Dále slouží jako medikace proti čpavkovým, nitrátovým a kyanidovým otravám rybiček a je používána jako první pomoc při jejich poraněních a všeobecně při jakýchkoliv onemocněních.

Průkopníky použití MM při léčení malárie byli Paul Guttman and Paul Ehrlich in 1891. V době před první světovou válkou se věřilo, že barviva působí jako léčiva obarvením a eventuelně poškozením patogenů. Metylénová modř se dožila nového zájmu jako antidepressant.

S) Zajímavá souvislost s betaniny (červenými barvivy)

Vedlejší účinky:
Vysoký krevní tlak, bolesti hrudníku, závratě, disorientace, bolesti hlavy, přechodné zbarvení pokožky, odumírání tkáně v oblasti vpichu, nevolnost, zvracení, bolesti břicha, obarvení moče a výkalů, podráždění močového měchýře.

S) Zde je nutno velice přihlédnout k faktu, že mnohé jsou způsobeny pouze v kombinacích MM s jinými farma produkty.

Pokud je MM podávána do žíly v dávkách nad 5mg/kg (375mg/75kg váhy) a víc, může způsobit závažnou serotoninovou jedovatost serotoninu pokud je injekce kombinována s jakýmikoliv látkami potlačujícími vstřebávání serotoninu (duloxetine, sibutramine, venlafaxine, clomipramine, imipramine)

U pacientů s G6PD (favism) enzymatickým nedostatkem způsobuje hemolytickou chudokrevnost.

http://www.earthclinic.com/Remedies/methylene-blue.html
05/18/2013: Bennie ze San Diega, Californie: 4 měsíce na Metylénové Modři.
Beru 3-5 kapek 1% roztoku MM denně.
Nemá žádný vliv na chronickou únavu a nezpůsobuje nespavost. Ve dvou věcech zapůsobila jak kouzlo, na cysty a na stress, spolu s dalšími premiemi, upravou mé nespavosti a zvýšenou bystrostí. Vyčistilo mi to dlouhodobé cysty na játrech, ledvinách a na pobřišnici, za což jsem nesmírně vděčný. Přestal jsem modř na týden užívat a začala mi bolest v místě, kde jsem měl nejbolestivější cystu, takže jsem si jistý, že ji odstranila MM. Tím pádem si nejsem jistý, zda-li mám tu modř už užívat napořád.

Taky mi odstraňuje úzkosti, i když na to jsem ji nebral. V tomto je přímo zázračná. Tím nepotřebuju Xanax. ¨Také mi pomáhá na soustředění se. Trpím chronickou únavou a modř definitivně má vliv na mé spojené zamlžení mozku. Také lépe spím a tolik se v noci nebudím a to žiju s nespavostí už 25 let.

Když jsem s modří začal, v Únoru 2013, velice mne mravenčilo v hlavě, ale to jsem taky bral několik miligramů melatoninu a pil přes den kafe. Teď po pár měsících už je to fajn, i si dám kafe a melatoninu beru míň. Modř neměla efekt na candidu, herpes a další infekce. Jinak mi možná zhoršuje zrak, mlží se mi před očima.

06/28/2013: Stanster z Wilmington, NC Zkoušel jsem MM proti zamlžené mysli, chronické únavě a bolestem kloubů. Bylo mi řečeno, že trpím fibromyalgií a Chronickou únavou. Nic moc.


S) Něco z akvaristiky. Rybičce ve sklenici to nakape proti plísním na půl hodiny a pak ji přendá do akvárka. Tvrdí, že do akvária MM lépe nedávat, protože vybije všechnu mikrofloru, i tu, která je potřebná.

http://www.malariajournal.com/content/5/1/84
MM se jeví mít protimalarické účinky avšak v kombinaci s chloroquine byla neúspěšná.

S) Šlo o kombinaci dvou samostatně úspěšných drog, i když MM byla podstatně úspěšnější. Také je otázkou, jaké bylo dávkování atd.

http://www.springerplus.com/content/2/1/95
Diagnostická přesnost MM u ústních rakovin a předrakovinných stavů je 90%.

S) Což je zkreslené daleko menší spolehlivostí kontrolních diagnostických metod a MM metoda ve skutečnosti může mít efektivnost 100%

http://www.mpasmb-hamburg.mpg.de/mand-p ... neBlue.pdf
Pacienti se zděděnou methemoglobinemou užívají MM po celý život Cavein 1964.

S) Dále se článek zmiňuje o podivnostech v praktikách farmaindustrie a očividně záměrně potlačované výrobě farmakologicky vyhovující kvality MM specielně vzhledem k upravování norem povoleného znečištění těžkými kovy, které již v dnešní době naprosto nesmyslně vyžadují obsah těchto kovů hluboce pod běžným příjmem ve stravě.

Cirace:
Je vskutku otázkou, zda vývoj, produkce a distribuce laciných antimalarických a jiných drog by měla být ponechána v rukou farmaceutického průmyslu, protože poptávka vysoce převyšuje nabídku, což znamená, že tržní pravidla zde neplatí.
Dávkování má velice významný efekt na účinnost MM a tento aspect bohužel nebyl nikdy pořádně prozkoumán. Křivky účinnosti vzhledem k dávkování jsou takto nevyzpytatelné a není možno se dopídit, kolik je ve kterém případě málo a ve kterém příliš. U pacientů, kteří jsou na různých lécích, specielně na drogách souvisejících s psychickými potížemi, je neodborné užívání nesmírně riskantní. Azur B, běžné znečištění MM, vykazuje v mnohých ohledech lepší terapeutické výsledky než MM samotné.

MM je nejen účinné proti malarii v lidském organismu, ale zabraňuje i přenášení malarie z lidí zpět na komáry. Malarický režim se skládá ze dvou denních dávek 12mg/kg tělesné váhy po dobu tří dnů, což je celkově 72mg/kg (5400mg/75kg)

S) Teoreticky a do jisté miry i ověřeno prakticky je funkce MM v metabolismu velice složitá, nicméně se dá shrnout pod téma cyklické katalytické oxidace a deoxidace kde čeho se spoustou meziproduktů, stejně jako u vitamínu C a stejně jako u W.F.Kochových carboxylů. Jinými slovy, nikdo nemá dodnes moc šajna, proč a jak to fachá.
Stejně jako VitC, MM oxiduje cosi (vodu?) na H2O2 a H2O2 deoxiduje.


http://www.alzforum.org/new/Schirmer.asp
Citace:
Tímto se MM stalo hlavní složkou jiných drog …. V roce 1925 W.Mansfield Clark připravil jako spoluautor 80 stránek přehledu použití MM v chemii, průmyslu, biologii a farmakologii. Pozoruhodné jsou obsažené odkazy na práce barvitých vědců včetně několika nositelů Nobelovy Ceny (Santiago Ramon y Cajal, Robert Koch, Paul Ehrlich, Alphonse Laveran, Otto Meyerhof, and Heinrich Wieland), kteří přispěli důležitými pracemi o MM. Proto je MM příkladem odborné hodnoty vědeckých publikací před 100 lety. Je jasné, že skutečný výzkum a pozorování, ale také závěry, byly tehdy na daleko vyšší úrovni než v současnosti.

http://www.tara.tcd.ie/bitstream/2262/4 ... 0563-x.pdf
MM je prakticky kompletně absorbována do organismu i ústně.

S) Vzhledem k tomu, že Vitamín C byl objeven až v roce 1933, je nasnadě, že syntetická Metylénová Modř se mohla jevit až jako zázračná. Osobně ji vidím jako velice zajímavou, ale dal bych přednost použití VitC v adekvátních dávkách už i proto, že bylo prokázáno Dr. Hofferem, že VitC dokáže vyléčit jak rakoviny, tak schizofreni a jiné mentální poruchy, předeším pokud jde ruku v ruce s dalšími vitaminy.
Nicméně, u MM jsem se poprvé setkal s tím, že jsem během nějakých 14ti hodin nebyl schopen na netu najít žádnou pertinentní starou literaturu.


S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
Cunik
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: sob 06 čer 2009 20:14
Dostal: 1 poděkování

Re: Metylénová Modř

Příspěvek od Cunik »

Zdravím,
hledám možnosti léčby Bartonelozy, boreliozy a anaplasmy pro mou ženu.
Absolvovala asi vše co u nás lze ale bez valného trvalého efektu.
Máte někdo nějaký poznatek o metylénové modři?
Díky
v úctě pavel


Odpovědět

Zpět na „Zdraví“