HCl Terapie-Injekce-Zkušenosti uživatelů

Přístroje, nápady a rady pro udržení zdraví.
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Trocha zkušenosti s injekcí

Příspěvek od Slavek Krepelka »

ito píše: Je to presne to čo ma v formulke Fowler? Tiež som na webe nenašiel nič o AsO3.


Ahoj a Dakujem
Nazdar Ito, zapoměň na to, co jsem napsal v předcházejícím, zrekapituluju Fowlera takhle slovně, jak jsem to našel presentované v dobové literatuře a znovu trochu prozkoumal.

Původně jsem se dočetl, že smíchali As2O3 s KOH. Jenže, na tohle nenacházím postup. Zkusil jsem to dát do nějaké smyslplné rovnice a nějak mi to nešlo:
As2O3 + 2KOH > 2KH2AsO3 ……. Chybí mi tu kyslík, nějak to nejde.

Takže jsem popídíl dál. Našel jsem tohle.

http://chestofbooks.com/health/materia- ... ution.html

------------------------------------------------------------------------------------------------------
Preparation

By boiling together arsenious acid and carbonate of potash, and adding to the solution (when cold) tincture of lavender, and sufficient water to preserve a proportion of 4 gr. in the ounce.

Příprava

Společným vařením kyseliny arsenité (As2O3 = bílý arsenik) a uhličitanu draselného (K2CO3) a přidáním tinktury lavenderu (do studeného roztoku) a přidáním dostatečného množství vody, aby se zachoval poměr 4 gr (1 troy grain = 64.79891 mg.) na unci (1 Britská unce = 28.4130742 mililitrů)
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ta levandule do toho šla určitě pro přetlučení zápachu a chuti.

Bohužel neuvádí poměr čeho přesně na unci, jestli As, nebo As2O3, nebo KH2AsO3.
Jenže, o atomových váhách v té době neměli ani ponětí, takže to nemoholo být As. To se tenkrát nedalo. Tím pádem neměli ani ponětí o něčem takovém jako As2O3, takže to to taky nemohlo být. Tím pádem nám možná zbývá jenom objemové množství bílého arseniku a uhličitanu draselného.

Tímto zbývá nejistota, zda šlo jenom o grains arseniku, nebo vyreagovaného KH2AsO3
Osobně bych si vsadil na KH2AsO3, protože je považováno za celou aktivní složku.

Teďka,

( http://en.wikipedia.org/wiki/Potassium_carbonate ) K2CO3 může být připraven z hydroxidu draselného absorbcí kysličníku uhličitého

Oni to tenkrát vylouhovali přímo z dřevěného popele (z listnáčů) a nešlo o KOH, ale o uhličitan draselný, i když se více než často uvádí, že se z toho popele dostává KOH, což mne zmátlo, společně s notickou kterou jsem uvedl v poznámkách Guyovy formule, kterou jsem taky někde sebral a byla to nepřesná informace. Příprava je stejná jako příprava roztoku K2CO3 (dřevitého louhu) z dřevěného popele na výrobu mýdla. To se snad dá dále zjistit.

Tady už to vypadá s Fowlerovou rovnicí líp.
As2O3 + K2CO3 + 2(H2O) > 2(KH2AsO3) + CO2

Dělat to z popele je asi blbost, je to dost nedefinitivní a špinavé. Hustotu KH2CO3 pro potřebu výroby mýdla lze ověřit syrovým vejcem. Pokud jde ke dnu, je roztok řídký, pokud se vznáší v roztoku těsně pod hladinou, je roztok akorát, pokud se z vody vynořuje, je roztok příliš silný. Hustotu pro Fowlera nenacházím, ale předpokládám, že co nejhustší, aby se to dalo spíš doředit, než to zahušťovat studeným odpařováním.

Prohnat CO2 skrz KOH by snad šlo v sifonové lahvi.

4(KOH) + 2(CO2) > 2(K2CO3) + H2

Spíš bych se podíval, jestli se dá schrastit K2CO3, což je sůl.

Podle jiné informace tenhle lektvar KH2AsO3 zředili vodou tak, že na 99 dílů naředěné Fowlerovy formule připadl jeden díl KH2AsO3. Podle toho to nazývali 1% Fowlerův roztok.

Z tohoto guláše informace mi vychází, že další metodou by bylo odměřit jeden díl bílého arseniku As2O3 a dva díly uhličitanu draselného K2CO3 a udělat z toho suchou směs. Tu pak přisypávat do vařící vody až se to nechce dál rozpouštět. Vychlazením se dostane přesycený roztok který by snad měl vykrystalizovat a zbytková tekutina by měl být nasycený roztok KH2AsO3. Tato tekutina by se pak měla naředit s vodou 1:99 a tím by asi měla vzniknout 1% Fowlerova formule. Originální Fowlerův roztok byl zrzavě červený, možná díky nečistotám. Vyrobeno z chemicky čistých sloučenin to asi bude bezbarvé.

Další cestou je přepočítání 4 grains na unci a z toho mi vychází, že na 100 ml vody připadá

A) 304 mg As2O3
B) 608 mg K2CO3

To nám dává přibližně 912 mg KH2AsO3 na 100 ml vody, protože nám utekl nějaký ten kysličník uhličitý. Říkejme tomu 100 mg díky nepřesnostem definic a pracovním postupům a nepřesnostem vážení atd. doby. Takže 0.1 g KH2AsO3 na 100 ml = 0.001 g KH2AsO3 na 1 ml = 0.001 g KH2AsO3 na 1 gram vody a jsme asi doma s těmi procenty.

Je to tedy poněkud spekulativní dedukce z dost nepřesných informací. Směs z čistých chemikálií nebude nutné filtrovat a tím nedojde k případnému organickému znečištění, ale po přidání třeba toho lavendru, pokud by se něco takového přidávalo, už to bude určitě nutné doplnit nějakým sterilizačním agentem. Já bych šel s HCl. Stačí jí děsně málo. 1:100000 je dostatečné, ale dal bych kapku 35% chemických na 100 ml až na 1 litr.

Tohle je asi tak to nejkompletnější a nejpřesnější, co jsem schopen zjistit z internetu. Staré farmakologické manuály, možná v antikvariátu, by mohly mít přesnější informaci.

Ahoj, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Píchání zdar

Příspěvek od Slavek Krepelka »

hanka píše:Ahojte Slávku a ito, nedá mi to, abych neporadila ještě jedno místo k píchnutí injekce.
Píchání zdar! :D Hanka.
Nazdar Hanko a Ito

Hodně rychle bych si zjistil, jestli ten připravený insulin v sobě nemá anestetikum. Já bych tu HCl nepíchal míň než ty 3 cm hluboko bez anestetika. S anestetikem to vypadá, že je to dost putna, jak hluboko. No, a 3 cm hluboko do břicha vidím velice černě, pokud člověk neví velice dobře co dělá a kam. Jinak, pokud si dobře vzpomínám, jeden z těch doktorů se zmínil o veliké použitelnosti píchání HCl do břišní dutiny. Musel bych přesto zase projet. Jenže, to člověk skutečně musí vědět kam přesně, aby něco v břiše nepíchnul jako gumu a navíc nenacpal HCl do něčeho hodně citlivého. Třeba střevo, nebo nějaký orgán.

Každopádně díky za info. Jo, pokud chceš stejně jako insulin mělko do břicha, pak to anestetikum.
Pokud budeš mít nejistotu s namícháním, dej mi SZ. Budeš mi muset říct co chceš namíchat a z čeho a já Ti to dám naprosto polopaticky a osobně. Co budeš chtít namíchat si musíš ale určit sama.

Takže definitivně souhlasím s Item. Taky souhlasím s tou tolerancí bolesti. Ona to možná není ani až tak úplně tolerance, jako spíš psychické ovládání, a to i toho materiálního. Kdo to neviděl, nebude věřit, ale asi díky mnoha malým popáleninám díky mému oboru jsem schopen vytáhnout párek z vroucí vody prstama a neopařím se a ani (pokud to udělám rozumně rychle a musí být u hladiny) mě to nijak nepálí.

To jsou věci, který se nechají nacvičit. S těmi injekcemi mám taky čím dál tím menší problém, ale je fakt, že vpich oproti začátkům dost natahuju.

Jsem rád Ito, že je něco odsud někomu naprospěch. :D Ať to fachá tobě i máti +1 :good:


Ahoj, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
cimirek
Zasloužilý člen
Příspěvky: 493
Registrován: čtv 15 čer 2006 5:56
Dal: 258 poděkování
Dostal: 213 poděkování

Re: Píchání zdar

Příspěvek od cimirek »

Slavek Krepelka píše:
hanka píše:Ahojte Slávku a ito, nedá mi to, abych neporadila ještě jedno místo k píchnutí injekce.
Píchání zdar! :D Hanka.
...Třeba střevo, nebo nějaký orgán....
- pokud je dostatečná vrstva "špeku" a krátká jehla, tak to nehrozí.
Jinak je vhodné vytvořit jakoby štípnutím "kožní řasu a aplikovat do ní.


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Píchání zdar

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Nazdar Cimírku,

nejsem ani Dr. ani Mudr., ale do špeku bych to necpal, pokud jde o celkové léčení těla, kde je požadována nějaká rozumná rychlost léčení. Moje idea je to dostat rozumně rychle do krve a špek není zrovna moc prokrvený. Bude to v něm dost dlouho sedět a jaksi intuitivně se mi to moc nezdá. Jedině snad pro dlouhodobější působení, ale to asi nebude mít dostatečnou sílu skutečně efektivně léčit. Muselo by se to hodně probádat a na to my amatéři nemáme moc možnosti.

Ahoj, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
cimirek
Zasloužilý člen
Příspěvky: 493
Registrován: čtv 15 čer 2006 5:56
Dal: 258 poděkování
Dostal: 213 poděkování

Re: Píchání zdar

Příspěvek od cimirek »

No to já taky ne, ale vycházel jsem z toho, že např. injekce na bázi heparinu (t.zv. "ředění krve", např. po operacích) se právě takto aplikují.


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Píchání zdar

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Nazdar Cimírku a Hanko,

U toho Heparinu asi jde o pomalé a dlouhodobější vstřebávání. Totéž bych předpokládal u insulinu, aby nedošlo k insulinovému šoku (hypoglycemii).

Ježto jsem byl dnes zralý na další injekci do sedinky, 3 kubíky 1/150, nechal jsem si trošku ve stříkačce a píchnul po pár kapkách do dvou míst ze strany do řasy špeku na břiše vlevo a vpravo pupíku. Nebolí ani při vpichu ani po vpichu. Moc hluboko to nešlo, nemám pupek jak starosta, i když nejsem zrovna nudle. Řasa asi 5 cm tlustá a pích jsem to tak možná 1.5 cm hluboko. Moc jsem se s tím nebabral. Pozítří, jestli si vzpomenu, jakože nejspíš ano, rozdělím 3 kubíky 1/150 a vrazím do špeku na břiše po čtvrt kubíku z každé strany. Uvidíme, jak vesele se na to budu tvářit.

Pokud to bude fachat bez nějakého velikého pálení, zkusím 3 kubíky jenom do špeku a uvidím, jestli po břichošpekových budu okamžitě alespoň stejně rozjařený jako po sedínkových. Mělo by to tu výhodu, že k tomu člověk skutečně líp může. Navíc není problém napíchat po troškách třeba do deseti míst. Zřejmě to půjde i do pneumatiky na bocích, i když mám spíš galusku. Taky to zkusím.

Ahoj, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
hanka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1697
Registrován: ned 13 zář 2009 11:22
Bydliště: Severní Morava
Dal: 812 poděkování
Dostal: 875 poděkování

Re: Píchání zdar

Příspěvek od hanka »

Ahoj Slávku,

s tím inzulinem je to tak: rychlost účinku závisí především na druhu inzulinu - t. j. rychle působící - účinkuje už za chvilku po píchnutí a účinek trvá 3-6 hodin, záleží na druhu inzulinu (já mám takový, který trvá 3 hodiny) , střednědobě působící a dlouhodobě působící - nástup účinku je velmi pomalý třeba až za hodinu, ale trvá 12-24 hodin). Aby se toho dosáhlo, přidávají se do inzulinu příměsi, které mají právě toto za úkol.

Rychlost vstřebávání závisí na místě vpichu do těla. Jsou doporučená místa vpichu, která zaručují dobrou vstřebatelnost. Jsou to stehna vepředu (až mírně po stranách, ale ne úplně zboku), zadeček nahoře, horní paže a břicho. Přitom platí, že nejrychleji se inzulin vstřebává z břicha a paže, nejpomaleji ze stehen a zadečku.

Co se týká toho tuku - kde se tuk usazuje nejvíce? - na břiše, na zadku, na stehnech, na pažích. A přesto se injekce ve zdravotnictví píchají právě do těchto míst, ať jde o člověka hubeného, nebo tlustého. Hloubka vpichu se řídí délkou jehly.
Myslím, že se nemusíme obávat propíchnutí břicha - to by musel být člověk vysušený a jenom kost a kůže a ještě k tomu dlouhá jehla. I tak by myslím neměl šanci propíchnout se skrz naskrz. Když zatneš břišní svaly, ucítíš, že tam je velký sval.

Úplně těsně pod kůži jenom do kožní řasy bych nepíchala (to by byla podkožní injekce). Normálně nabrat širokou řasu z břicha a jestli má někdo přesto obavu z propíchnutí do dutiny břicha - zkus ještě zatnout břišní svaly - uvidíš, že pod tou kůží je ještě i sval, to všechno s 3-4 cm jehlou těžko propíchneš.
To je moje selská úvaha - ale ani já nejsem zdravotnice ;) .

Slávku, do "pneumatiky" na bocích bych to nepíchala - bude to bolet a pochybuji, že účinek bude stát zato. Taky je zbytečné jednu dávku píchat na vícekrát po troškách - jedině kdybys byl masochista, v tom případě si to dávej do břicha nad pupkem až téměř do podpaží - tam to bolí moc hezky :D .

Měj se fajn, :lol: Hanka.


Všechno je tak, jak má být.
"Všechno co jsme, povstává v našich myšlenkách. Mluv a jednej s nečistou myslí, a budou tě následovat problémy. Hovoř a jednej s čistou myslí, a štěstí tě bude následovat jako stín." Buddha
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Píchání zdar

Příspěvek od Slavek Krepelka »

hanka píše:Ahoj Slávku, s tím inzulinem je to tak: rychlost účinku závisí především na druhu inzulinu - t. j. rychle působící

Slávku, do "pneumatiky" na bocích bych to nepíchala - bude to bolet a pochybuji, že účinek bude stát zato. Taky je zbytečné jednu dávku píchat na vícekrát po troškách - jedině kdybys byl masochista, v tom případě si to dávej do břicha nad pupkem až téměř do podpaží - tam to bolí moc hezky :D .

Měj se fajn, :lol: Hanka.
:D Nazdar Hanko, děkujem za lekci.

No, jestli do pneumatiky, nebo ne, si rozhodnu a vyzkouším sám. Když ne, tak ne, určitě to nebude horší než skopnutej palec.

S pícháním jedné dávky na jeden vpich kamkoliv kromě žíly začne být masochistickým problémem až do sebe člověk zkusí vrazit najednou víc jak řekněme 3 kubíky. S jedním kubíkem insulinu se to špásuje. S deseti kubíky už to bude k pláči. Ono to pak asi bude s vícemístnou dávkou vypadat méně masochistické, ale je to třeba vyzkoušet na psovi.

Haf haf, Slávek :lol:


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
hanka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1697
Registrován: ned 13 zář 2009 11:22
Bydliště: Severní Morava
Dal: 812 poděkování
Dostal: 875 poděkování

Re: Píchání zdar

Příspěvek od hanka »

S deseti kubíky :shock: ? Proboha, to už bude malá transfúze, chudáčkovi pejskovi bude kolovat v žilách místo krve formule :D !

Je fakt, že na jednom místě se bude větší množstvví dlouho vstřebávat, v tom případě souhlasím s Tebou, že rozdělení na více míst je namístě.
Jasně, že si rozhodneš sám, kde a kolikrát se budeš píchat, neměla jsem v úmyslu Ti do toho mluvit, promiň, jestli to tak vyznělo (byl to pokus o trochu humoru).

Slávku, děkuju Ti za Tvoji nabídku, asi Tě vezmu za slovo, já bych si to sama patrně netroufla namíchat. Dám se do řádného studia formulí a pak Ti napíšu.

Jinak pořád držím palce při aplikaci injekcí Tobě i itovi a těším se na příznivé zprávy o kladných účincích na zdraví!

Ahoj, Hanka. :lol:


Všechno je tak, jak má být.
"Všechno co jsme, povstává v našich myšlenkách. Mluv a jednej s nečistou myslí, a budou tě následovat problémy. Hovoř a jednej s čistou myslí, a štěstí tě bude následovat jako stín." Buddha
ito
Stálý člen
Příspěvky: 55
Registrován: úte 21 zář 2010 23:16
Dal: 4 poděkování
Dostal: 30 poděkování

Fowler's solution

Příspěvek od ito »

Ahoj Slavku

našiel som niečo o fowlerovej formulke a o jej zložení
je to na tejto stránke len sa k tomu nedá dostať tato služba je spoplatnená tak možno bude stačiť iba to čo je v ukážke toho PDF dokumentu dúfam že to je komplet zlozenie


http://onlinelibrary.wiley.com/doi/10.1 ... 1/abstract


tak ahoj idem varit ten odvar


stale picham a je mi fajn


Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Fowler's solution

Příspěvek od poota »

ito píše:... stale picham a je mi fajn
Upřesni to, prosím.

a) Je Ti fajn, protože stále pícháš.
b) Je Ti fajn, přestože stále pícháš.
c) Stále pícháš, protože je Ti fajn.
d) Stále pícháš, ale s tím, že je Ti fajn, to nijak nesouvisí.

Co je správně?

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
ito
Stálý člen
Příspěvky: 55
Registrován: úte 21 zář 2010 23:16
Dal: 4 poděkování
Dostal: 30 poděkování

Re: Fowler's solution

Příspěvek od ito »

Ahoj poota

Určíte nie som obhajca tohto spôsobu liečenia len opisujem ako to účinkuje!

Presne povedané z každodennej potreby brat 1x 15mg MOVALIS som postupne znížil dávku na 1x15mg raz za 3 dni (a to len po podaní 7 injekcii)
predtým než som začal z ihlami( pred týždňom) a ešte predtým (asi mesiac dozadu)než som začal brat HCL zriedenú vo vode po každom jedle, som potreboval každý deň jeden Movalis a ten som prekladal a to dosť často z jednou tabletkou Diclobene retard 150mg z pomalým uvoľňovaním. Tuto kombináciu mi neodporúčal žiaden lekár viem že to je hrozne škodlivé ale bolesť ťa donúti k všetkému a to vôbec nie som baba vydržím toho veľa. Takto som žíl vlastne trápil sa posledných 5 rokou (následky, nebudem tu rozpisovať ale ver bolo by aj na trvalú invaliditu) a to som ešte mladý kocúr

takto vyzera ze to ucinkuje ze ano?

čiže a) je správne
Naposledy upravil(a) ito dne úte 19 říj 2010 22:00, celkem upraveno 1 x.


ito
Stálý člen
Příspěvky: 55
Registrován: úte 21 zář 2010 23:16
Dal: 4 poděkování
Dostal: 30 poděkování

Re: Trocha zkušenosti s injekcí

Příspěvek od ito »

Slavek Krepelka píše:
ito píše: Je to presne to čo ma v formulke Fowler? Tiež som na webe nenašiel nič o AsO3.


Ahoj a Dakujem
Nazdar Ito, zapoměň na to, co jsem napsal v předcházejícím, zrekapituluju Fowlera takhle slovně, jak jsem to našel presentované v dobové literatuře a znovu trochu prozkoumal.



Ahoj, Slávek.



Ahoj Slavku

zabudol som podakovat

Je to super vdaka za info +1:good:


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Fowler's solution

Příspěvek od Slavek Krepelka »

ito píše:Ahoj Slavku

našiel som niečo o fowlerovej formulke a o jej zložení
je to na tejto stránke len sa k tomu nedá dostať tato služba je spoplatnená tak možno bude stačiť iba to čo je v ukážke toho PDF dokumentu dúfam že to je komplet zlozenie

http://onlinelibrary.wiley.com/doi/10.1 ... 1/abstract tak ahoj idem varit ten odvar stale picham a je mi fajn
Nazdar Ito,

10 g kysličník arsenu, radši to do češtiny nepřeložím, nejsem si v tomto případě jistý koncovkou, ale je to As2O3.
20 g KCO3, tedy uhličitanu draselného
30 ccm složené levandulové tinktury
dostatek vody na výrobu 1000 ccm roztoku. To znamená více méně udělat hustší a dolít, Vše destilka. Jenže, tohle je US farma a alespoň tenhle útržek se nezmiňuje o nějakém vaření, které bych určitě udělal, kdybych to dával dohromady já. ta teplota může být důležitá na reakci, nevim.

Jinak se článek zmiňuje o vysoké alkalinitě a hlavně o eventuelním plesnivění roztoku. To musí být definitivně díky organickým nečistotám z procesu, nebo možná díky tý levanduli. Proto bych si taky přikáp HCl.

Jinak dík za nález. Ahoj, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
ito
Stálý člen
Příspěvky: 55
Registrován: úte 21 zář 2010 23:16
Dal: 4 poděkování
Dostal: 30 poděkování

HCL injekcie

Příspěvek od ito »

Zdravím Vás

Tak mam zase par info o mojom pichaní

Prešiel so na jednu injekciu za tri dni. Trochu som to naspäť zhustil, nie je to pravda že pre reumatikov je HCL dobra len žalúdku. Mýlil som sa.

Zlozenie roztoku je ako na začiatku 3 kvapky formulky a 3 kvapky 3,5 HCL v 2ccm destilky priamo do svalu 3 cm hlboko, je to tam za necelú minútu.
Dôvod prečo som prešiel na jednu za 3 dni su prudké reakcie mojich kolbou ( už sa to nedalo vydržať).

Ďalšie dobra sprava je za som znížil dávky Movalisu, tento krát mi už postačuje pol tabletky každý tretí deň. V tej to chvíli som na tom ako na začiatku zhoršovania môjho zdravotného stavu. Je to tak ako keby som sa vracal späť ale podstatne rýchlejšie. Postupne ma začínajú bolieť kĺby ktoré ma už dávno neboleli z dôvodu ich blokácie. A tie ktoré mi robili problémy ako posledne sú teraz v úplnej pohode aj keď určíte nie ako predtým ale aspoň bez bolesti a opuchov.
Tu stratenú flexibilitu im vrátim cvičením.

S pozdravom Ito


Odpovědět

Zpět na „Zdraví“