Godzila - všeobecná diskuze

Přístroje, nápady a rady pro udržení zdraví.
Odpovědět
martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: Godzila - všeobecná diskuze

Příspěvek od martin11 »

...odbočím ...k cínovým vojáčkům....
mám zcela zvládnutou technologii lití těchto a i spec. formy na ně t.zv 2palcáky tj velikost 58mm a mohu vyrábět cca 100 různých...někdy sem pošlu foto... ...ale...když někam přijdu, kde se "cínoví" vojáčci prodávají tak bych blil...cínu v nich je tak 10% ostatní je sprosté olovo !!!!! a kdoví co ještě....zkoušel jsem tyto vojášky lít z t.zv potravinářského cínu, tedy koupené pájky, ta má údajně 80%-90% cínu ostatní asi olovo...odlévá se to blbě, nezatéká to do detailů...takže nedoporučuji ani elektrody z tohoto cínu, nebyl by problém si je odlít...
...v podstatě ze zákona se nesmí "cínoví" vojáčci prodávat - no ale nekupte to když děti v butiku na nějakém hradě škemrají...a vzpomínky na dětství nás starších je tak živé..... :pivko: martin11 :D

p.s. dotaz...co elektrody na gotzilu ze stříbrných příborů??? :idea:


... věřím, že se " TO " povede ......
Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Godzila - všeobecná diskuze

Příspěvek od Ilem »

Tak jo, Anri má zřejmě pravdu. Hledal jsem, a našel, že cin je prakticky zdravotně nezávadný. Patří mezi stopové prvky ale jeho úloha v organizmu není jasná. Otravy cínovými figurkami byly způsobeny slitinou cínu a olova. Takže OK, čistý cín je též možno zřejmě použít.
Zdroj: Internet.


"Dum spiro spero"
Ciceron
deʒa vy
Zasloužilý člen
Příspěvky: 362
Registrován: čtv 30 dub 2015 9:17
Dal: 86 poděkování
Dostal: 95 poděkování

Re: Godzila - všeobecná diskuze

Příspěvek od deʒa vy »

Ano ano chlapci, pekne ste to tu rozbehli :laugh: . Faktom je že na daný účel na tie elektródy može byť použitý akýkolvek (krom rádioaktívných) galvanicky pozlátený kov bez rizika....


Být sám sebou má za následok vyhostenie mnohými luďmi, podrobenie se prianiu iných má za následok být vyhosteným sám v sebe... Príroda nerobí žiadne skoky... Míerou chápania člověk pracuje na sebe, mierou nechápania na toho, kdo chápe víc...
Uživatelský avatar
milda
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1294
Registrován: čtv 30 črc 2009 20:34
Dal: 710 poděkování
Dostal: 489 poděkování

Re: Godzila - všeobecná diskuze

Příspěvek od milda »

Cín se vysvětlil a obávám se, že s čistotou stříbra u stříbrných příborů to bude obdobné....

Hledal jsem toxicitu zinku na netu. Nic moc jedovatého tam není, objevil jsem jenom tohlle:
•Otravy zinkem nejčastěji v chovech lososovitých ryb
•Letální koncentrace se pohybují kolem 0,1 mg.l-1u lososovitých a 1-10 mg.l-1u kaprovitých ryb.
•Toxicita zinku je podobně jako u mědi výrazně ovlivněna fyzikálně chemickými vlastnostmi vody.
•K zabránění otrav je nutno vyloučit především v chovech lososovitých ryb pozinkované nářadí, nádoby a pro vedení přívodní vody pozinkované potrubí.
•Při koupelích v NaCl v pozinkovaných nádobách se uvolňuje toxický ZnCl2.
•Dle zákona č. 61/2003 je max. přípustná hodnota znečištění povrchových vod zinkem 200 ?g.l-1.

•Otravy zinkem nejčastěji v chovech lososovitých ryb
•Letální koncentrace se pohybují kolem 0,1 mg.l-1u lososovitých a 1-10 mg.l-1u kaprovitých ryb.
•Toxicita zinku je podobně jako u mědi výrazně ovlivněna fyzikálně chemickými vlastnostmi vody.
•K zabránění otrav je nutno vyloučit především v chovech lososovitých ryb pozinkované nářadí, nádoby a pro vedení přívodní vody pozinkované potrubí.
•Při koupelích v NaCl v pozinkovaných nádobách se uvolňuje toxický ZnCl2.
•Dle zákona č. 61/2003 je max. přípustná hodnota znečištění povrchových vod zinkem 200 ?g.l-1.
http://www.rybarstvi.eu/dok%20rybari/toxicita.pdf

a tohle:
Screenshot - 19_7.1.jpg
http://www.phytosanitary.org/old/projek ... -11-04.pdf

Zdá se, že podle toho zinek v našem případě výroby živé vody by neměl být nebezpečný. :ethink:

:pivko:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Kov
Zasloužilý člen
Příspěvky: 436
Registrován: pát 24 led 2014 17:45
Bydliště: Zlín
Dal: 90 poděkování
Dostal: 194 poděkování

Re: Godzila - všeobecná diskuze

Příspěvek od Kov »

Co mě na Zinku nedávno zaujalo, že je na krabičce napsáno, že je zinek silný ontioxidant. A to mi nejde dohromady s užíváním MMS. Že se nemá brát dohromady s Céčkem už dnes ví kde kdo, ale že účinky chlordioxidu může anulovat zinek, o tom jsem nikdy nikde nečetl.


Milan_Sk
Starší člen
Příspěvky: 194
Registrován: sob 19 lis 2011 20:00
Bydliště: Slovensko, Košice
Dal: 3 poděkování
Dostal: 10 poděkování

Re: Godzila - všeobecná diskuze

Příspěvek od Milan_Sk »

Trošku mi to trvalo, ale nakoniec som sa rozhodol pre stříbro.
Ďakujem za názory.


Prečo sa trápiť s MMS, ak je tu CDS https://www.upramene.cz/forum/viewtopic.php?f=36&t=2325
Igi
Zasloužilý člen
Příspěvky: 208
Registrován: sob 30 črc 2011 13:25
Dal: 31 poděkování
Dostal: 12 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Godzila - všeobecná diskuze

Příspěvek od Igi »

Mám v plánu použít jak na zapper, tak na godzilu elektrody z cínu. Můžu na godzilu používat přímo holé elektrody do ruky? Nebo zůstává stejný problém jako u nerezových, tj. že se částečky cínu dostanou do kůže a do těla, což vadí?


Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Godzila - všeobecná diskuze

Příspěvek od Ilem »

Že se dostane do kůže, na to se spolehni. Ale cín má nízkou toxicitu. Patří mezi stopové prvky, ale jeho funkce v organizmu není zcela zřejmá. Tak by to snad tolik nevadilo. Mě osobně by vadila jeho velmi malá otěruvzdornost. Pokud jde o cín.
Ale cín, který se obvykle prodává pod názvem cín, nebývá čistý cín, ale slitina cínu buď s olovem, nebo některým ušlechtilým kovem, přičemž toho kovu je tam nezanedbatelné množství.
Takže záleží na tom, jaký cín máš na mysli.


"Dum spiro spero"
Ciceron
NAVAR
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1739
Registrován: stř 16 dub 2008 10:00
Dal: 37 poděkování
Dostal: 262 poděkování

Re: Godzila - všeobecná diskuze

Příspěvek od NAVAR »

Cín v elektrotechnice
Dříve se hojně používalo slitin s olovem Sn60Pb40.
Pak se přešlo na Sn90Pb10
Dneska je to téměř vždy tzv. bezolovnaté techniologie, kde se ovšem používá do cínu přídavků Ag a Cu.
Většinou to bývá 0,5%Cu, 3,5% Ag a zbytek Sn.
Samozřejmě že to má pak jiné paramatery, jnou teplotu tání, blbě by se z toho dělali ti cínoví vojačci jak píše Martin.
Výhoda cínu s olovem byla že se jednalo krom jiné o tzv. eutektika kde teplota tání slitiny je nižší než jednotlivých složek. Takže čistý cín má tání někde přes 300C euktektikum s olovem 180C.

Na ty elektrody bych asi neměl problém se slitinou cínu s Ag.


Není ani tak důležité najít "kámen mudrců" jako cesta k němu.
To co není vidět a ani není možno měřit nelze už z principu prohlásit za neexistující.
Pomož si sám, protože ti stejně nikdo jiný nepomůže.
Moderátor raději žádný než vadný.
Igi
Zasloužilý člen
Příspěvky: 208
Registrován: sob 30 črc 2011 13:25
Dal: 31 poděkování
Dostal: 12 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Godzila - všeobecná diskuze

Příspěvek od Igi »

Měl jsem v plánu koupit čistý cín, příp. s přídavkem stříbra, bohužel firma která to dělá mi napsala, že minimální odběr je 25kg. Nevíte kde tedy sehnat čistý cín, případně jen s stříbrem? Pájecího cínu (SnPb) mám doma relativně dost, ale olovo do sebe cpát nechci. Ještě taková informace, co jsem někde zaslechl (nevím jestli je to pravda): Prý nám (mužům) padají vlasy právě z nedostatku cínu a stačí jen pít z cínového nádobí...
Poradíte někdo prosím kde sehnat čistý cín a jestli min. na zapper se můžou používat holé elektrody přímo na kůži? Děkuji.


Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Godzila - všeobecná diskuze

Příspěvek od A(&F) »

Igi píše:Nevíte kde tedy sehnat čistý cín, případně jen s stříbrem?
... viz http://upramene.cz/forum/viewtopic.php?p=131972#p131972 ...

( p.a., tedy absolutně čistý http://www.mach-chemikalie.cz/?akce=ceniky ... popř. 99,9% čistota http://www.ucebnipomucky.net/katalog/zb ... -9---100-g )
Naposledy upravil(a) A(&F) dne stř 07 říj 2015 20:20, celkem upraveno 1 x.


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Peter11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 394
Registrován: ned 05 dub 2015 21:59
Dal: 85 poděkování
Dostal: 173 poděkování

Re: Godzila - všeobecná diskuze

Příspěvek od Peter11 »

Igi píše: Poradíte někdo prosím kde sehnat čistý cín
Cín na pájení měděného potrubí dostaneš v každém obchoďáku. Je v tom 97% Sn a 3% Ag.
Viz obrázek. Určitě tam ale budou i nějaké zbytkové nečistoty.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Godzila - všeobecná diskuze

Příspěvek od A(&F) »

Peter11 píše:Určitě tam ale budou i nějaké zbytkové nečistoty.
... u bezolovnatých pájek je normou povoleno znečištění olovem až 0,1%, aniž by byla povinnost toto udávat ve složení ... no, a u pájek, jenž nejsou deklarovány jako Pb-free, je povolená míra znečištění ještě vyšší ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Igi
Zasloužilý člen
Příspěvky: 208
Registrován: sob 30 črc 2011 13:25
Dal: 31 poděkování
Dostal: 12 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Godzila - všeobecná diskuze

Příspěvek od Igi »

A myslíš Anri, že můžu použít ten cín na pájení měděného potrubí? Díval jsem se na složení a obsahuje i 0,5 % mědi. Je to s tímto složením vůbec lepší jak nerezové elektrody?


Peter11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 394
Registrován: ned 05 dub 2015 21:59
Dal: 85 poděkování
Dostal: 173 poděkování

Re: Godzila - všeobecná diskuze

Příspěvek od Peter11 »



Odpovědět

Zpět na „Zdraví“