Alzheimer a stařecká demence

Přístroje, nápady a rady pro udržení zdraví.
Odpovědět
pavelv
Starší člen
Příspěvky: 191
Registrován: stř 22 črc 2009 23:06
Bydliště: praha
Dal: 400 poděkování
Dostal: 424 poděkování

Re: Alzheimer a stařecká demence

Příspěvek od pavelv »

pavelv píše:Par dalsich vyleceni nebo zlepseni, strucny obsah nekolika prispevku z diskuze....
Trochu jsem si opet četl o léčbě Alzheimera (A). Takže pár poznámek na dané téma.

Dal jsem sem pár odkazů o úspěšné léčbě pomocí kokosového oleje/tuku. Tuto léčbu použila dr. Mary Newport, detska doktorka, léčila svého manžela Steva a začla tuto léčbu šířit na webu. "Vědci" zabývající se Alzheimerem se s ní odmítli bavit, aspoň na začátku, protože se jednou o léčbu z které není dostatečný zisk. Ale získala spoustu mailů od lidí co podle ní zkusili léčit A kokosovým olejem a vysoké procento psalo o významném zlepšení. Na čem je léčba založená je popsáno například zde http://www.coconutresearchcenter.org/Co ... etones.htm
Píšou, že základní problém spojený s Alzheimerem je neschopnost mozku efektivně využít glukózu nebo cukr v krvi k produkci energie. Někde to nazývají diabetes 3. typu, jedná se o nevyužívání inzulinu v mozku nebo o jeho nedostatek. Např. tady http://www.diabetes.co.uk/type3-diabetes.html tvrdějí, že inzulín se tvoří i v mozku, nejen ve slinivce, a v případě Alzheimera se v mozku z nějakého důvodu nevyužívá nebo netvoří, nebo méně. Nečetl jsem moc o detailech. Jen že se píše, že lidi s A mají méně energie pro mozek a jako důsledek je zapomínání a demence. A z kokosového tuku se v játrech vytvářejí ketony, které fungují jako náhradní zdroj energie pro mozek a díky ketonů pak začne zas mozek líp fungovat. Je to asi podobné jako při hladovce, kdy se rovněž vytvařejí z tukových zásob ketony a ty dodávají tělu a mozku energii. Pokud to někoho zajímá víc, lze to dohledat v google. Ja to tu uvádím jen jako jakési orientační zdůvodnění léčby. Na základě teorie o ketonech použila Mary Newport mimo kokosového tuku i olej MTC, který používají sportovci, viz např http://www.kulturistika.net/mct-olej-zajimavy-tuk. Ten rovněž pomahá vytvářet ketony. A jede i nějaký výzkum spojený s výrobou ketonů a jejich použitím pro lečbu A.
Pokud byste se tím někdo chtěl víc zabývat, můžete opravit nějaké mé případné nepřesnosti.

A mimo využití kokosového tuku/ketonů pro léčbu A se také hodně využívají některé druhy vitaminu B3, tedy Niacinu, viz rovněž mé předchozí příspěvky. Zabýval jsem se tento týden jaký niacin a kde koupit. Jak jsem uváděl https://www.upramene.cz/forum/viewtopic. ... 17#p132917 a našel i jinde, Niacin je dobré brát aspoň 3x denně a ve vyšších dávkách. leckde se doporučuje i 3000mg denně. Proto působí dost směšně když jsem zjistil, že jediný samostatný niacin na lekarna.cz http://www.lekarna.cz/niacin-tbl-500/ ma v 1 tablete 18 mg. Tedy Jani píše, že swanson.cz má niacinamid 250mg/250 kusu. To by už téměř šlo, ale zatím jsem si to nemohl ověřit, protože má swanson do 8. ledna nepřístupné stránky. A stejně jsem chtěl větší dávky, tak jsem to vzal na iherb.com. Víc se mi líbila nabídka na swansonvitamins.com, ale iherb má levnější dopravu a u první objednávky lze dostat slevu 10 dolarů. To je jedno, jen jsem tady chtěl uvést pár informací k tomu jaký druh Niacinu vzít. Za prvé existuje čistý Niacin (nicotinic acid). Mimoto, že se píše nebo zkoumá že pomáhá při psychických problémech (schizofrénie, demence, Alzheimer, panický atak, depresi, ..), artritidě, dělá detox, jako prevence diabetes 1 a rakoviny taky pomáhá s cholesterolem. Zvyšuje ten "dobrý" a snižuje ten "zlý". Fakticky je to asi nejlepší lék na cholesterol. Má jen jednu nevýhodu, která ve skutečnosti nevýhodou není. Ve vyšší davce způsobuje flush, krátkodobé, asi 15 minut zčervenání kůže jako když se člověk spálí na slunci (na ukázku , stačí se podívat na červený obličej). Pro někoho to je problém, takže se používají i další verze B3. Především niacinamid, při kterém nenastavá zčervenání, ale je trochu míň učinný a nepomáhá s cholesterolem a detoxem. A dál je tu ještě niacin inositol hexanicotinate, který je dražší, ale funguje stejně jako niacin včetně cholesterolu a nezpůsobuje zčervenání (a tedy asi ani detox). A všechny tyto verze se považují ze velmi bezpečné i při dlouhodobých vysokých davkách. A pak jsou tu ještě verze se zpomaleným uvolňováním a ty mohou mít negativní vedlejší účinky na játra a možná ještě něco navíc. Takže ty ne.
Objednal jsem si všechny 3 popisované verze a zkusím to na sobě a pak na mámě, která má asi A. Máma není v Praze, tak až se k ní dostanu. Dám pak vědět.


milnem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 291
Registrován: sob 29 led 2011 19:43
Bydliště: Zlínský kraj
Dal: 849 poděkování
Dostal: 211 poděkování

Re: Alzheimer a stařecká demence

Příspěvek od milnem »

Na chlamydiích velmi doporučují začínat u malých dávek a postupně zvyšovat ať si tělo zvykne na vysoké dávky.Právě kvůli flush efektu (zčervenání),který se u pomalého náběhu snad nedostaví.Flush efekt prý dokáže neinformovaného a nepřipraveného člověka dost vyděsit,až tak,že od dalšího užívání polekán ustoupí.
M.


pavelv
Starší člen
Příspěvky: 191
Registrován: stř 22 črc 2009 23:06
Bydliště: praha
Dal: 400 poděkování
Dostal: 424 poděkování

Re: Alzheimer a stařecká demence

Příspěvek od pavelv »

milnem píše:... začínat u malých dávek a postupně zvyšovat ať si tělo zvykne na vysoké dávky.Právě kvůli flush efektu (zčervenání),...
Milnem, dík za připomínku. Býval bych to sem napsal, ale moc nestíhám a navíc jsem to ještě sám nezkusil, niacin dostanu snad zítra. Takže jak dávkovat čistý niacin především s ohledem na flush/zčervenání. Vycházím z doporuční jednoho z nejznámějších protagonistů léčby niacinem, což je dr. Abram Hoffer, http://www.doctoryourself.com/hoffer_niacin.html .

Píše, že každý si musí najít své optimální množství. Doporučuje se rozdělit denní dávku na 3 části. Lze začít s nízkými dávkami, 50 nebo 100 mg a postupně je zvyšovat. Nikomu se nemá dávat niacin bez upozornění že nastane to zčervenání, které může i velmi silně působit, horko, palení... na ukázku silného působení .
Ale je třeba, aby každý věděl, že to přejde a že to neublíží ale naopak pomahá. Pak to lidem nevadí. Flush je slabší po studeném jídle nebo po aspirinu. A je silnější po horkým jídle, horkým pití, když je to na lačno, při cucaní tablet a při jejich rozpuštění v tekutině.

Začíná to na čele a pokračuje dolů přes tělo. když se bere niacin pravidelně tak se flush postupně snižuje a může klesnout až na pouhé mravenčení na čele. Když člověk přeruší niacin na den nebo víc, flash opět zesílí. V případě niacinamidu je flush jen u 2% lidí. A na léčbu psychických problémů funguje niacinamid téměř stejně jako niacin, ale ne na cholesterol. Ale pro starší lidi může být výhoda, že se nebudou flushem zabývat.

Když je dávka niacinu nebo niaciamidu příliš vysoká, tak se to nejdřív projeví nevolností a když se nesníží tak zvracením. Tyto vedlejší účinky mohou být použity k určení optimální dávky. Dávka by se měla snížit pod úroveň nevolnosti. U dětí by první indikáteor měla být ztráta chuti k jídlu. Když to nastane, musí se přestat a začít znovu za několik dní na nižší dávce. Velmi málo lidí může brát víc než 6 gramů niacinamidu denně. S niacinem lze jít mnohem výš. Hodně schizofreniků (i těm niacin pomáhá) bralo 30 gramů denně bez problémů. Dávka se časem mění a tolerance se snižuje. To obvykle znamená, že je na tom nemocný líp a nepotřebuje tolik.
Dr. Hoffer dělíl pacienty do dvou kategorií.

Kategorie 1. Lidi, kteří jsou v pořádku nebo jim toho moc není. Chtějí si udržet dobré zdraví nebo si ho vylepšit. Mohou být pod zvyšujícím se stresem. Jejich optimum bývá mezi 0,5 - 3 gramy denně.

Kategorie 2. Každý pod psychologickým stresem jako je těhotenství nebo kojení, co mají akutní nemoc jako třeba chřipku a jiné ne životu nebezpečné nemoci. V této skupině jsou i všechna psychiatrická onemocnění včetně schizofrenie a senilních stavů. A rovněž lidi s vysokým cholesterolem nebo s nízkým HDL, kteří chtějí cholesterol normalizovat. jejich dávky jsou 1-10 gramů denně. A v případe niacinamidu 0,5 - 6 gramů za den. Ale niacinamid nepomůže na cholesterol, jak už jsem psal.

Jinak o niacin flush by se dalo napsat mnohem víc, ale to případně až jindy. A až si to sám vyzkouším. Pro účely léčby Alzheimera lze použít niacinamid a pak není nutný se tím zabývat.


vokoun
Zasloužilý člen
Příspěvky: 462
Registrován: stř 28 lis 2012 19:59
Dal: 601 poděkování
Dostal: 192 poděkování

Re: Alzheimer a stařecká demence

Příspěvek od vokoun »



vokoun
Zasloužilý člen
Příspěvky: 462
Registrován: stř 28 lis 2012 19:59
Dal: 601 poděkování
Dostal: 192 poděkování

Re: Alzheimer a stařecká demence

Příspěvek od vokoun »

Niacin práškový, volně vážený. Jinak také vitamin B3, vitamin PP, kyselina nikotinová. Souvisí s lepším uvolněním energie z potravy, cholesterolem, vysokým krevním tlakem, rozšířením cév.

Více informací


110,00 Kč s DPH


pavelv
Starší člen
Příspěvky: 191
Registrován: stř 22 črc 2009 23:06
Bydliště: praha
Dal: 400 poděkování
Dostal: 424 poděkování

Re: Alzheimer a stařecká demence

Příspěvek od pavelv »

vokoun píše:Niacin práškový, volně vážený. Jinak také vitamin B3, ...
Odkaz i s váhou a cenou je http://www.vinaturae.com/eshop/-ostatni ... in-b3.html , ale je to hrozně drahý. A navíc je sypaný, takže může být dost otrava to dávkovat, ale to se dá samozřejmě zvládnout. Být tebou tak počkám až otevře swanson.cz a pak uvidíš, asi měli mnohem levnější niacinamid, nevím, jestli i niacin.


vokoun
Zasloužilý člen
Příspěvky: 462
Registrován: stř 28 lis 2012 19:59
Dal: 601 poděkování
Dostal: 192 poděkování

Re: Alzheimer a stařecká demence

Příspěvek od vokoun »

:oops: Já jsem :bhead: :bhead: už jsem to objednal :ethink: až nebudu psát tak jsem umřel :angel:


pavelv
Starší člen
Příspěvky: 191
Registrován: stř 22 črc 2009 23:06
Bydliště: praha
Dal: 400 poděkování
Dostal: 424 poděkování

Re: Alzheimer a stařecká demence

Příspěvek od pavelv »

Včera mi konečně přišla zasilka z iherb.com. Nebyl jsem si jistý co přesně využijí, tak jsem vzal radši víc druhů niacinu. Bohužel jsem si naběhnul s niacinamidem, protože na krabičce má, že to je se zpožděným účinkem. Jinde to měli napsaný už v názvu, tak jsem asi zapomněl podívat se i na krabičku. A vzal jsem i choline, protože o tom se taky píše že pomáhá a niacin se má brát s dalšíma béčkama, tak jsem ještě vzal B-100. To bych možná vytlouk i pivovarskýma kvasnicema, ale tam možná není B12, který taky může pomoct. Mimo to co je na faktuře jsem ještě při převzetí dal asi 200 Kč DPH a 260 za proclení. A řidič od DHL mi říkal, že příště už bude to proclení za 490 :( .

Tak jsem hned včera dal ten čistý niacin, abych si vyzkoušel flush/zčervenání. Doporučuje se začít opatrně s menšíma dávkama, 50-100 mg. Ale je to kapsle s práškem, 1000mg, a jak to dělit. A navíc to je doporučení pro slabší jedince a to nejsem :D . A chtěl jsem taky mít jistotu, že ten flush nastane.
Jo, povedlo se :D . Sněd jsem to v jednu, rudnout jsem začal v 13:45 a fakt silně. Celý červený obličej, nejvíc uši, hruď, ruce, nohy, více méně všude. I pocit jako když se člověk spálil na slunci, takže třeba na stehnech to bylo trochu nepříjemné, svědí to, pálí, je horko, ale když vím, že to je užitečné a že to za chvilku přejde, tak to nevadí. Píše se, že to trvá tak půl hodiny. Já jsem to měl velmi silný 3 hodiny, až pak to začlo slábnout. Ale měl jsem z toho dobrý pocit, že to aspoň něco dělá. Asi dokonalý prokrvení. Až pojedu ven za mámou, tak se jí pokusím odměřit polovinu. Myslím, že když jí to vysvětlím, tak nebude problém, aby to zvládla.
Takže celkový dojem z prvního flush je super, měl jsem radost, jak to krásně funguje :D . A i když jsem měl silnou dávku a opravdu to zabralo, tak je to bez problému snesitelný.

Přikládám svou objednávku, na ukázku, neříkám, že to je to nejlepší. Když mi řeknete, co mohlo být líp, příště to vylepším. A možná pak stejně dám předost swansonovi. Je to vícekriteriální rozhodování a tentokrát především rozhodla rychlost :D .
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


vokoun
Zasloužilý člen
Příspěvky: 462
Registrován: stř 28 lis 2012 19:59
Dal: 601 poděkování
Dostal: 192 poděkování

Re: Alzheimer a stařecká demence

Příspěvek od vokoun »

:) tak dneska mě dorazil ten sypaný Niacin tak jsem ho hned z mamčou vyzkoušel a je to docela mazec :color: já jsem moc nezčervenal ale zevnitř jsem hycoval jak kamna :devil: máma akorát říkala že jí je nějak divně ale to k tomu asi patř :epray: tak se uvidí po delší době co to bude dělat :angel:


pavelv
Starší člen
Příspěvky: 191
Registrován: stř 22 črc 2009 23:06
Bydliště: praha
Dal: 400 poděkování
Dostal: 424 poděkování

Re: Alzheimer a stařecká demence

Příspěvek od pavelv »

vokoun píše:... Niacin tak jsem ho hned z mamčou vyzkoušel a je to docela mazec ...
Máš nějaký odhad kolik jste toho měli a jak dlouho ten mazec trval?


vokoun
Zasloužilý člen
Příspěvky: 462
Registrován: stř 28 lis 2012 19:59
Dal: 601 poděkování
Dostal: 192 poděkování

Re: Alzheimer a stařecká demence

Příspěvek od vokoun »

:? odhaduji podle množství co jsem dostal a kolik s toho odebral tak max 0,5g a trvalo to tak půl hodinku a odeznělo to asi do 1,5 h. ale ber to z rezervou :ethink:


pavelv
Starší člen
Příspěvky: 191
Registrován: stř 22 črc 2009 23:06
Bydliště: praha
Dal: 400 poděkování
Dostal: 424 poděkování

Re: Alzheimer a stařecká demence

Příspěvek od pavelv »

Když už jsme u niacinu, tak je třeba zmínit se i o tom, že se niacin používá i jako detoxikační prostředek. Těch postupů je víc. Já se pokusím napsat výcuc z článku dr. Mercoly o detoxu podle dr. George Yu, který se zabýval detoxem hasičů dvojčat z 9/11, kteří přišli do styku s jedovatými splodinami, veteránů ze zálivu a lidí co kdysi chytli ve Vietnamu Agent Orange (Vietnamce tím asi nemyslel :( ): http://articles.mercola.com/sites/artic ... ogram.aspx

Dr. Yu tvrdí, že jedy se ukládají v tukových tkaních a v mozku. Říká, že tukové tkáně mohou uvolnit toxický chemikálie při niacinovém detoxikačním postupu trvajícím měsíc a je šance, že se navíc uvolní další jedy při následném zhubnutí. I při tom hubnutí se toxiny uvolní do krve a je třeba je dostat ven přes kůži nebo trávicí ústrojí, viz dále. V nějaké uznávane studii z roku 2002 se pise, že se toxiny uvolní do krve během dvou let při vysoce nutriční dietě s omezenými kaloriemi 1500-1800.
Niacinový detox uvolní toxiny mnohem rychleji.

Program dr. Yu je založený na tom, že detox mobilizuje/uvolní chemikálie uložené v tuku, dostanou se do krve. A ty chemikálie je třeba následně vyloučit, protože jinak by se opět někde v těle uložily. Doporučuje použít niacin a následně cvičení pro eliminaci kůží, to cvičení ještě víc rozšíří cévy rozšířené niacinem. A potom je třeba toxiny vyloučit kůží - pocením, například doporučuje infračervenou saunu nebo i horkou koupel. To se týka eliminace kůží. A k tomu ještě doporučuje eliminaci trávicím systémem především s pomocí aktivního uhlí. Vytáhne toxiny z krve a odvede je ven. Obdobně může být použitý i jíl a i olej a vláknina.

Dávkování:
lidem co byli vystavní vysoce toxickým situacím jako třeba hasiči v New Yorku při 9/11 jsou postupně zvyšovány dávky až na 5000 mg niacinu v průběhu 30 dní. Normálně by ale mělo stačit začít se 50 mg niacinu a pak zvyšovat až na 500 mg, aby nastal flush, jednou až 2x týdně v kombinaci s cvičením při kterém se člověk zapotí a pak dát saunu 30-45 minut aby se lidi zbavili toxinu.

Vyhledem k tomu, že stále chytáme další toxiny, měl by se tento detox stát životním stylem.

Tady http://www.naturalnews.com/033168_niaci ... ation.html je to kratší a přehlednější. Asi není problém najít i další obměny detoxu s niacinem.

Jak jsem psal včera, to jsem si dal první dávku niacinu, 1000 miligramů, přes 3 hodiny jsem byl červený. A asi 2-3 hodiny potom, protože jsem musel jet něco zařídit, jsem dal infračervenou saunu.

Dneska jsem si dal opět 1000mg niacinu, ale zkusil jsem prášek vysypat z tobolky a vypil jsem jen ten prášek. Včera začal flush po 45 minutách, dnes začal už po 5 minutách, asi že se nečekalo na rozpuštění tobolky. A pak jsem šel do horké vany, kde jsem se taky dobře vypotil.

A jak dneska tak včera jsem hodinu před niacinem a hodinu po něm dal půl lžíce aktivního uhlí.

Pokud byl popis trochu zmatený tak je to tím, že už trochu spím. Případné nejasnosti lze doplnit nebo vyhledat na netu, Pavel

A ještě dodatek. Kdybych se někdy nedokázal vyhnout nějakému očkování o které bych nestál - nestojím o žádné, protože vakcíny obsahují rtuť, hliník a další jedy, tak bych uplatnil nějaké poznatky z tohoto detoxu. Za prvé bych určitě před a po injekci dal aspoň lžici aktivního uhlí a přemýšlel bych nad zbytkem protokolu. Aby třeba niacin, cvičení a sauna neudělaly víc škody rozšířením krevního řečiště a neumožnily toxinům dostat se dál, to nevím. Ale to uhlí určitě.

Někde jsem četl, že někdo předváděl adsorbční vlastnosti aktivního uhlí tím, že polknul 5tinásobnou smrtelnou dávku nějakého jedu současně s černým uhlím, a nic se mu nestalo, protože uhlí ten jed zas vytáhlo ven.

Edit: opravil jsem Ti očividnou chybu, je to červeně - poo
Dík
Naposledy upravil(a) pavelv dne pát 09 led 2015 11:02, celkem upraveno 1 x.


scheri
Stálý člen
Příspěvky: 34
Registrován: ned 17 bře 2013 22:17
Dal: 103 poděkování
Dostal: 33 poděkování

Re: Alzheimer a stařecká demence

Příspěvek od scheri »

Vokoun
Vřele doporučuji koupit váhy od 0,01g do 200g, nestály mě ani 200,-Kč, mám je už skoro 2 roky a perfektní.


vokoun
Zasloužilý člen
Příspěvky: 462
Registrován: stř 28 lis 2012 19:59
Dal: 601 poděkování
Dostal: 192 poděkování

Re: Alzheimer a stařecká demence

Příspěvek od vokoun »

:lol: Pavle ty jsi poklad s tím uhlím mě to nenapadlo :bhead: hned vezmu CARBOFIT :good: a za ty váhy taky dík dobrý nápad :good:


vokoun
Zasloužilý člen
Příspěvky: 462
Registrován: stř 28 lis 2012 19:59
Dal: 601 poděkování
Dostal: 192 poděkování

Re: Alzheimer a stařecká demence

Příspěvek od vokoun »

:)


Odpovědět

Zpět na „Zdraví“