Joe Cell a vyvijace vodíka

Teoretické i praktické informace.

Moderátoři: rival, Merlin

Odpovědět
Martin
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: stř 15 lis 2006 16:52

Joe Cell a vyvijace vodíka

Příspěvek od Martin »

Vlákno čisté, nezměněné. 30.5.2012 SDK.

Ja by som sa chcel spýtat, že či ten Joe cell naozaj funguje - lebo čo niekde píšu vizerá to dosť magicky. Stačí odpoveď áno alebo nie.


Uživatelský avatar
sano
Zasloužilý člen
Příspěvky: 942
Registrován: stř 08 úno 2006 23:48
Dostal: 18 poděkování

Joe cell fungovanie

Příspěvek od sano »

Joe cell funguje. Je ju ťažké oživiť, ale funguje.
Ak chceš, zapoj sa do technickej skupiny, ktorá sa pokúša zreplikovať cellu. Napíš Palovi, alebo Connymu.
sano


Powers
Stálý člen
Příspěvky: 83
Registrován: pon 27 črc 2009 14:17
Dostal: 2 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Joe Cell a vyvijace okolo toho

Příspěvek od Powers »

Po precitany tohoto fora by som chcel zhotovit toto zariadenie
mam prostriedky tj peniaze , nerezove trubky viem zohnat , alebo kupit ak by mi chybala velkost jedine co nemam zasadnu vec su vedomosti ! ach jaj
taktiez pri citany fora som ostal trosku zmateny dost veci je rozporuplnych
ale to ak by mi nekdo pomohol by sme vyriesili

Ciel spravit co najviac-hodnotny joe cell tj co najmenej nahrad a nepresnosti
vsetko z dokumentovat na kameru

takze dozvedel som sa dobra nerezova ocel je 316 L alebo 304L tahana

Takze na zaciatok potrebujem otazka je kolko trubic je najlepsie a hlavne ake rozmery

Obrázek

tu su vyska vnutornych trubic je 8" palcov cize 20 cm

Hrubka je otazna 3 mm ?

Odstupy medzi prstencami 2" 3"4"5

5cm 7.62cm 10,12cm 12,7cm
tu je trosku problem zehnat trubky presne taketo a aj velke no nevadi
posnazim sa

proste zavcovania velkosti toho okruhu by malo byt
2,5/5/7,5/10? v takejto postupnosti ?

to su moje otazky na zaciatok pls odpovedzte lebo pristup k trubkam nebudem mat dlho potom mi ostava len kupovat jake rozmery su najlepsie vyska , hrubka , a odstupnovanie priemeru dakujem


+Poznamky

1 sol je neni vhodna tvori sa chlor, rozklad na vodik je maly , a rozklada aj nerez
použit sodu alebo kyselinu sirovu, použit sodu
Naposledy upravil(a) Powers dne ned 06 pro 2009 13:51, celkem upraveno 2 x.


Powers
Stálý člen
Příspěvky: 83
Registrován: pon 27 črc 2009 14:17
Dostal: 2 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Powers »

Tak a prve trubky tento tyden zhanam material a neco sa uz podarilo
monteri mi dali odrezky mam ich viac ale domo som donisol 3
chyba je ze priemery mam len 2 typy
u tensej trubky ktora je sice oznacena AISI 316L je zvarana ach jo ..

zvarane 304EN mozem mat kopec ale tito bez zvaru su fakt problem

dufam ze to klapne , ked budem mat trubky tak sa pustim do vytvarania oblukoveho veka a upravu trubek tj nejake cistenie odmastnenie ale o tom potom
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Powers
Stálý člen
Příspěvky: 83
Registrován: pon 27 črc 2009 14:17
Dostal: 2 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Powers »

rozmery najvysii
vyska 21.5cm
priemer 5 cm vnutorny

AISI 316L ta uzka

vyska 12.3com
priemer 3 cm vnutorny

maly
vyska 8.4 cm
priemer 5 cm vnutorny


Powers
Stálý člen
Příspěvky: 83
Registrován: pon 27 črc 2009 14:17
Dostal: 2 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Powers »

a dalsie trubky som zohnal , uz by sa dal postavit cell ale ma to hacik trubky su zvarane sice ich mam narezane na vysku 10 cm 3 trubky rozneho priemeru coz je gut .. v hladany tahanych trubek chcem pokracuvat...

hovorili mi ze sa to zvara s nerezu uhlik tam byt nemoze lebo trubka zacne hrdzavet .. uhlik sa odpari pri zvarani no.. uvidim


Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ilem »

Powers píše: hovorili mi ze sa to zvara s nerezu uhlik tam byt nemoze lebo trubka zacne hrdzavet .. uhlik sa odpari pri zvarani no.. uvidim
Když se na to neodym nechytne, je to bez uhlíku. Když jo, je vtom uhlík.


"Dum spiro spero"
Ciceron
Powers
Stálý člen
Příspěvky: 83
Registrován: pon 27 črc 2009 14:17
Dostal: 2 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Powers »

Ilem píše:
Powers píše: hovorili mi ze sa to zvara s nerezu uhlik tam byt nemoze lebo trubka zacne hrdzavet .. uhlik sa odpari pri zvarani no.. uvidim
Když se na to neodym nechytne, je to bez uhlíku. Když jo, je vtom uhlík.
diki cenna informacia


Powers
Stálý člen
Příspěvky: 83
Registrován: pon 27 črc 2009 14:17
Dostal: 2 poděkování
Kontaktovat uživatele:

vodik?

Příspěvek od Powers »

no trosku cas pokorocil

skusam zatal len vyvijat vodik na joecell nestacim ... tak a k veci

chcem to dat do auta casom ale este treba vhodnu nadobu trubky by aj boli neco na styl meyersa,

2x 2 trubky v sebe, takze najprv to davalo malo malo plynu par bublinek cez bubler , bublinky som zapaluval a robili celkom vybuchy jako piraty :)

potom som vsak navrtal do nerezovych trubek diery, prihodil sol do vody , bublinkovy vyvin je vačší ale ked zapalim tak to nebucha spravi to len baf , a uhasi sirku

ktore je lepšie mat ? v aute su bublinky ktore nevybuchuju učinne vobec? .. :| co sa to tvori za plyn ?


Dvell
Zasloužilý člen
Příspěvky: 241
Registrován: pát 05 čer 2009 20:15

Re: vodik?

Příspěvek od Dvell »

Powers píše:

potom som vsak navrtal do nerezovych trubek diery, prihodil sol do vody , bublinkovy vyvin je vačší ale ked zapalim tak to nebucha spravi to len baf , a uhasi sirku

:| co sa to tvori za plyn ?
Hádám že to bude tou solí? Jelikož sůl je NaCl tak při rozkladu el. proudem se uvolně chlor.. a ke štěpení vody dochází jen málo.. chlor nejni nijak moc hořlavej takže asi proto.. nějakej ten vodík tam taky je ale to jen tak na to bafnutí.. mam pocit že pro zvýšení vodivosti se prikápavala kyselina sírová..

S pozdravem

Dvell


"Dneska už nikdo nechodí s písničkou do boje a nezpívá když umírá, ptám se Vás čím to je? Možná že sme se konečně sami sebe zeptali, při tom šílenství, v té bolesti, proč vůbec sme kdy zpívali..."
Powers
Stálý člen
Příspěvky: 83
Registrován: pon 27 črc 2009 14:17
Dostal: 2 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: vodik?

Příspěvek od Powers »

Dvell píše:
Powers píše:

potom som vsak navrtal do nerezovych trubek diery, prihodil sol do vody , bublinkovy vyvin je vačší ale ked zapalim tak to nebucha spravi to len baf , a uhasi sirku

:| co sa to tvori za plyn ?
Hádám že to bude tou solí? Jelikož sůl je NaCl tak při rozkladu el. proudem se uvolně chlor.. a ke štěpení vody dochází jen málo.. chlor nejni nijak moc hořlavej takže asi proto.. nějakej ten vodík tam taky je ale to jen tak na to bafnutí.. mam pocit že pro zvýšení vodivosti se prikápavala kyselina sírová..

S pozdravem

Dvell
dakujem ti .. neni som moc znaly chemia fyzika , elektrika , ale mam chut idem odksusat co to povi bez tej soli ;)


Uživatelský avatar
Aquarius1
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1195
Registrován: ned 16 pro 2007 0:43
Bydliště: Planeta Země
Dal: 5 poděkování
Dostal: 20 poděkování

vodik?

Příspěvek od Aquarius1 »

Sůl opravdu není dobrá,jak píše Dvell nehledě na to že při větších proudech dokáže naleptat i nerez.Dobrý je louh ale pozor je žíraví,nejbezpečnější je obyčejná soda.Skoušel jsem také kyselinu citronovou,při té plyn nebouchá(nebo jen málo)ale jen hoří,ale zase pozor! plyn imploduje takže se mi stalo že se výstupní trubkou na kuželu vcucnul dovnitř a následně mi vyrazil onen kužel z buńky do luftu. 8)


Věřím že v jednoduchosti bude ta pravá příčina neúspěchu dosavadního bádání,jelikož se bastlíme (a to i já) ve vymýšlení složitých mechanismů.
Powers
Stálý člen
Příspěvky: 83
Registrován: pon 27 črc 2009 14:17
Dostal: 2 poděkování
Kontaktovat uživatele:

dik

Příspěvek od Powers »

diki aquarius akurat som myslel na teba :) .. idem preluskam tvoje sukromne spravy co si mi poslal davnejši hodim foto + videa, mne sa stalo nedavno s dozu od nesquiku navrtal som malu dirku do vrchnaku a zapalel som sirku tu som s nožom (v ramci bezpecnosti :) posuval k dierke ,dobry rachot veko vytrhlo :) a odsunulo mi aj ruku z nozom


Dvell
Zasloužilý člen
Příspěvky: 241
Registrován: pát 05 čer 2009 20:15

Re: vodik?

Příspěvek od Dvell »

Aquarius1 píše:Sůl opravdu není dobrá,jak píše Dvell nehledě na to že při větších proudech dokáže naleptat i nerez.Dobrý je louh ale pozor je žíraví,nejbezpečnější je obyčejná soda.Skoušel jsem také kyselinu citronovou,při té plyn nebouchá(nebo jen málo)ale jen hoří,ale zase pozor! plyn imploduje takže se mi stalo že se výstupní trubkou na kuželu vcucnul dovnitř a následně mi vyrazil onen kužel z buńky do luftu. 8)
Jak tak nad tím přemýšlím pokud by se jen doplnovala cistá voda.. tak by sůl nevadila ale muselo by se to nechat delší dobu.. clor by se vyštěpil a odvětral a zůstal by jen sodný louh.. mno do jaké míry může naleptat nevím je to možné.. NaOH nepatří mezi nějak moc agresivní hydroxidy ne?
A toho louhu tam určitě nebude moc.. podle mně je to velmi málo koncetrovaný roztok..
Kyselina citronová asi nejni to pravý ořechový přeci jen je to organická sloučenina kdo ví co všechno se s ní na těch elektrodách dělo.. vzpomínám si že sem jí jako malej nahříval na lžičce nad svíčkou dělala parádní věči.. ja malá sopka :D

S pozdravem

Dvell

PS: nebylo by možná od věci udělat si alespoň nějaký improvizovaný zařízení proti zpetnýmu šlehnutí.. tedy pokud se nechcete dožít dne kdy budete potřebovat asistenci k otevření obálky s invalidním důchodem ;-)


"Dneska už nikdo nechodí s písničkou do boje a nezpívá když umírá, ptám se Vás čím to je? Možná že sme se konečně sami sebe zeptali, při tom šílenství, v té bolesti, proč vůbec sme kdy zpívali..."
Uživatelský avatar
Aquarius1
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1195
Registrován: ned 16 pro 2007 0:43
Bydliště: Planeta Země
Dal: 5 poděkování
Dostal: 20 poděkování

vodik?

Příspěvek od Aquarius1 »

:D Tak tu asistenci opravdu potřebovat nebudu jelikož už s rozkladem vody nelaboruji (tedy zatím) ale je fakt že zapalovat jedině přes bubler pokud možno třeba z pet lahve,sklo rozhodně ne :enaughty: .Ta kyselina citronová byla chemie nic přírodního ale co já vím z čeho to bastlej jen to pěkně smrdí to je fakt. :D Teď mne tak napadlo jak si asi mnozí kteří jsou už velice daleko vpředu co se týče rozkladu vody ťukají na čelo co že jsme to za blbce :D :D Nic osobního :angel: mám na mysli sebe.


Věřím že v jednoduchosti bude ta pravá příčina neúspěchu dosavadního bádání,jelikož se bastlíme (a to i já) ve vymýšlení složitých mechanismů.
Odpovědět

Zpět na „Joe Cell“