Joe Cell - konstrukce a instalace

Teoretické i praktické informace.

Moderátoři: rival, Merlin

Odpovědět
Mácha
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: úte 19 zář 2006 6:11
Dostal: 1 poděkování

Joe Cell - konstrukce a instalace

Příspěvek od Mácha »

Si to postavte a podělte se s výsledkem :) V případě problémů poradím.
http://dilna.aeroomni.com/html/machova_bunka.html


lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2444
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

?

Příspěvek od lajos »

Chceš říct že na nějakém čtyřtaktu ti to funguje? Nejsem pochybovač jen se ptám. V šuplíku mám první coulovou trubku opracovanou. Na ty větší nemám přístup k soustruhu, zatím.
Jsem dost přečetl o Joe cell, třeba jsi nepotřeboval nějaké další podmínky splnit a rovnou ti to šlo.
Ty trubky chtějí leštěné, voda by měla být energetizovaná (různé postupy). Když je blok motoru z hliníku-přechod z benzínu na orgon je rychlí (do hodin), v případě litinového bloku to trvá prý několik dní až týdnů než orgonová energie si najde cestu do válců.
Moje řádky ber jako polootázky, popř. možné důvody pro ostatní kdyby jim to napoprvé nešlo, a aby to nehodili do kouta.
Svůj prototyp se pokusím urychlit.
Včera jsem četl zajímavou zprávičku o objeviteli orgonu p.Reich, nebo dnes již inteligentní tachyonové enrgii. Co myslíte orgonová energie je totožná s tachyonovou ???

10.10 upravuji přílohu, která, jak jsem zjistil, je obsáhlejší a asi stejně ještě není celá. Na těch stránkách ale zatím víc není.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Naposledy upravil(a) lajos dne úte 10 říj 2006 12:54, celkem upraveno 2 x.


hulala

Re: Joe cell návod česky

Příspěvek od hulala »

Mácha píše:Si to postavte a podělte se s výsledkem :) V případě problémů poradím.
http://dilna.aeroomni.com/html/machova_bunka.html
-Musí být antikoro vařené, nestačilo by to pájet cínem?
-Eventuelně je možné použít jiný nevodivý kov (měď, mosaz)?


Mácha
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: úte 19 zář 2006 6:11
Dostal: 1 poděkování

Vařené

Příspěvek od Mácha »

Je potřeba se vyhnout jakýmkoliv jiným kovům. Nemá smysl nad tím uvažovat a lamentovat prostě to chytit, postavit a odladit - vysvětlit proč to je den když to jede je celkem zbytečná věc:) Vyndejte trubky ze stolů a stavte:)


lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2444
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

cín?

Příspěvek od lajos »

Ono jde nerez pájet cínem? Možná škoda kombinovat, zas tak velký problém by neměl být to dno nechat zavařit TIG-em. Dost se nástojí na sourodost materiálu (nerez), možná by to mohlo fungovat i s mosazí-také nemagnetický ale u prvního kusu bych nelaboroval, pak nebudeš vědět proč nefunguje.
Cela by měla být mírně pod úrovní napojení (karburátor, sání), říkají že orgonová energie nerado klesá, spíš radši mírně stoupá.Na netu je spousta drobností které zas nemusejí být opodstatněné, zvlášť když to funguje i jednoduše.
Jsem si vzpomněl, ty výkresy měl stejné Bill, kterého pak pronásledovali, je to z dubna? Již to tady bylo někde, tak že ještě jednou ať to máte pohromadě.
Snad se nebudete zlobit že vám tady do toho kafrám, když mám připravenou jenom jednu trubku. Jáj sem taková jednatrubka.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Návštěvník

PRAXE

Příspěvek od Návštěvník »

Ahoj, Mácho. Ne že bych chtěl rozbíjet snahy, nebo pochybovat. Čistě z praktického hlediska: ty máš motor, který na tohle běží ? Nebo jsi postavil ? Případně přístup k nějaké realizaci (fyzické aplikaci). Já jen, že bych to opravdu rád viděl na vlastní oči. Tak pokud ano, mohl bych přijet se na to kouknout ? Totiž aut (zdrojů všeho) na vodu se po netu válí mraky, ale když přijde na lámání chleba, nic funkčního není fyzicky k vidění. Nejsem nevěřící tomáš, jsem jen zklamaný a taky se mi nechce vyhazovat prachy na základě tvrzení někoho, že není problém a když chci pomoct skutek utek. Čistě z mojí zkušenosti. Tak co říkáš ?
Mimochodem jsem taky pilot, sice hadry, ale jsem :wink:


Uživatelský avatar
kutz
Stálý člen
Příspěvky: 59
Registrován: úte 31 led 2006 12:51
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

PRAXE

Příspěvek od kutz »

výše uvedený příspěvek je ode mě nevím proč je to jako anonymní ?!


Mácha
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: úte 19 zář 2006 6:11
Dostal: 1 poděkování

Jezdit není třeba

Příspěvek od Mácha »

Viděl jsem a osahal si dost konstrukcí na to abych dokázal lehce sestavit českou buňku s cz lidma. Nejsi sám kdo má zájem, už existuje open source skupina = vzájemně konzultované plány kdo co dokáže sehnat a k čemu má přístup + zkušenosti ze stavby a provozu. Jestli to chceš celý a vyzkoušený, přijde to tak na max na 200-300 USD + poštovný + suport dokud ti to nepoběží. Mam tu kopu dotazů jestli to pude i na dvoutaktech. Samože toí jde na dovutaktech ale s podmínkou přimazávání. Když trochu zahledáš na netu, exitovala série motorek které měly přimazávání olejem ve vyšších otáčkách. Takže orgon + olejový film do držáku vzduchového filtru a jedeš lítáš atd.....


Dominator

Příspěvek od Dominator »

Pěkný příspěvek, ale to poslední video se týká reaktoru Paula Phantoneho. Jedná se úplně jiný princip než u Joe Cell, motor běží na směs uhlovodík (vyjetý olej, benzín, petrolej,... ) a voda.


lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2444
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

Mácha

Příspěvek od lajos »

Zas otázka: jakou vodu jsi použil, dělal jsi nějaký výběr původu, nebo jsi natočil v kuchyni nad dřezem, ptám se vážně, jestli jsi měl Ty nebo někdo tobě známý, problém s druhem použité vody.
Až na to dojde myslím že se stím nějak porvu ale nač seš rvát pokud máš nějakou zkušenost a i ostatní by mohli být snadněji úspěšný napoprvé.
Zatím jsem zvažoval pramen paní Zdislavy v Jablonné v Podještědí.
Určitě bys nám s tím hodně pomohl popř. usnadnil start.


Uživatelský avatar
kutz
Stálý člen
Příspěvky: 59
Registrován: úte 31 led 2006 12:51
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Jezdit není třeba

Příspěvek od kutz »

Mácha píše:Viděl jsem a osahal si dost konstrukcí na to abych dokázal lehce sestavit českou buňku s cz lidma. Nejsi sám kdo má zájem, už existuje open source skupina = vzájemně konzultované plány kdo co dokáže sehnat a k čemu má přístup + zkušenosti ze stavby a provozu. Jestli to chceš celý a vyzkoušený, přijde to tak na max na 200-300 USD + poštovný + suport dokud ti to nepoběží. Mam tu kopu dotazů jestli to pude i na dvoutaktech. Samože toí jde na dovutaktech ale s podmínkou přimazávání. Když trochu zahledáš na netu, exitovala série motorek které měly přimazávání olejem ve vyšších otáčkách. Takže orgon + olejový film do držáku vzduchového filtru a jedeš lítáš atd.....
A mohl bych přece jenom vidět a osahat si ty konstrukce taky ? Snad se mě nebojíš :) Nemám problém to postavit, to je to poslední. Apropo proč v USD ? Můžeš mi dát na sebe kontakt, případně na ty lidi co to staví ? Rád se připojím.


Mim

Mácha

Příspěvek od Mim »

To celé je totální kravina. Mách, znám tě ze školy v Košicích. Přemýšlj trochu, chlape. Bipolární elektrolyzer pozná každý. Zkusil jsem jich pár postavit, viz kyslíko-vodíková svářečka, je i na netu. Fyzika je docela reálná věda. odcuď - pocuď. Divím se Lájosovi, že ti to tak žere. Amíkům jde jen o prodej a schovají se za jméno Joe Cell.


Mácha
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: úte 19 zář 2006 6:11
Dostal: 1 poděkování

čuš gomo:))

Příspěvek od Mácha »

kdybys mě znal, nekomolíš moje jméno.))


lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2444
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

Příspěvek od lajos »

pro Kutz-proto je to v dolarech, protože na netu nabízejí kompletní stavebnice, malé, velké, jaké chceš.
pro Mim-nějaký ten měsíc sbírám údaje a videa o joe cell i materiál(už jsem u řezání třetí trubky). No a rád bych dopadl jako ten omezenec kterému ani nevysvětlili že to nemůže fungovat, no a když to udělal, tak mu to pracovalo.
Celí tento fórum komplet, se baví o tom co v podstatě není možné a asi nemá smysl se tady dohadovat, pokud to nechceš vyzkoušet, postav si něco jiného?


Mim

Pro Máchu (myslím, že Pavla Máchu)

Příspěvek od Mim »

Omlouvám se za to jméno. Psal jsem to ve spěchu a tak jsem se překlepl. Dnes jsem koukal, že ne jenom jednou. Tenkrát jsi jezdil škodou 100 na propan a obor, který jsi studoval nebyl určitě pilotní, ale technický, nebo letovod. Už si to tak docela nepamatuju, je to dost dávno. Jsem k údajné "orgonové" technologii dost skeptický, protože jsem toho fakt dost vyzkoušel v oblasti "efektivní" elektrolýzy. Elektrolýza funguje, i když je dost energeticky náročná. Postavit bipolární elektrolyzer s patřičným množstvím článků pro motor také není problém, ale pak nastávají dost blbě řešitelné věci. Lajosovi se omlouvám, jestli jsem ho urazil, ale přečetl jsem celé fórum a dost si ho vážím za to jeho nasazení. Asi jsem i přetaženej. Takže se omlouvám, jdu pokračovat ve "svém" vývoji a držím vám palce....


Odpovědět

Zpět na „Joe Cell“