Joe Cell - konstrukce a instalace

Teoretické i praktické informace.

Moderátoři: rival, Merlin

Odpovědět
Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: 2MW

Příspěvek od Palo »

lajos píše:Slušná investice. Než bych do toho šel, vyzkoušel bych škodovku.
Rozhodně bude něco takového, jelikož investice několika miliónů není jen tak...


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: palo

Příspěvek od Palo »

Palo píše:Popíšu tu, co mám v plánu:

Zakoupit jednu trubku z materiálu, co popisuješ o průměru 15,3 cm o délce 165 cm, síle 1,5 mm. Postupně rozřezat a stočit + zavařit podél nerezem tak, aby vznikly 2 buňky s válci: 15,3; 13,0; 10,7; 8,4; 6,1; 3,8 cm průměr, tzn. 5 vnitřních válců, dohromady 6. Měla by být z toho buňka poměrně velká, podle toho, co jsem viděl asi ta největší, výška by byla 25 cm vnější válce, 23 cm vnitřní válce, průměr tedy těch 15,3 cm.

Toť zatím vše.
Tak musím reagovat na své tvrzení. Bavil jsem se totiž s člověkem, co dělá s plechama a došel k závěru, že tohle nemám šanci udělat, protože jestliže jde o hodně kvalitní kovy, tak jsem pěkně v prr... :) nikdy to nestočím podle svých představ a už vůbec na malé průměry, měnší jak 7 cm. To znamená koupit trubky s odpovídajícím průměrem. Tady je problém zase v tom, že bude asi zřejmě problém sehnat trubky kratší jak 4 metry. A jestli průměrná nerez v plechu stojí 1000 Kč na m2, tak tenhle matroš bude tak minimálně za 2500 Káčé na m2 a to, když to teď spočítám... ...mmt... ...tak to vyjde na 8,4 m2, což by bylo tak dobrých 21 táců s tím, že bych měl 15 cáků širokou buňku a 5 m dlouhou... ...z toho bych mohl udělat takovejch dobrejch 20 buněk bez deklů...

A jde o trubky kruhové, svařované...

Našlo by se tady asi tak 20 lidí, který by do toho šli se mnou? :lol:

Asi nesmím myslet takhle megalomansky pro začátek...

Takže bysme mohli zkusit průměry tyto pro začátek:

8, 20, 32, 45, 57, 70...


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2444
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

palo

Příspěvek od lajos »

Nevím jak ti to napsat dát na vědomí atd. ta sestava může být od tří trubek do pěti kusů a začíná buď od 1 coulu nebo od 2 coulů a dále je pak každá další trubka celistvý násobek coulu, na těch nákresech je to dost jasné. Coulové rozměry by u nás měli být běžně k dostání. S trochou hledání v tvém okolí najdeš fyrmu(dílnu) kde zpracovávají nerez a v čechách se na dílně vždycky dohodneš. Promiň palo zatím na tvé další různé průměry nebudu reagovat (již mně to neba).
Palo: 1 coul=25,4mm ať se ti daří.


Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: palo

Příspěvek od Palo »

lajos píše:Nevím jak ti to napsat dát na vědomí atd. ta sestava může být od tří trubek do pěti kusů a začíná buď od 1 coulu nebo od 2 coulů a dále je pak každá další trubka celistvý násobek coulu, na těch nákresech je to dost jasné. Coulové rozměry by u nás měli být běžně k dostání. S trochou hledání v tvém okolí najdeš fyrmu(dílnu) kde zpracovávají nerez a v čechách se na dílně vždycky dohodneš. Promiň palo zatím na tvé další různé průměry nebudu reagovat (již mně to neba).
Palo: 1 coul=25,4mm ať se ti daří.
Áha, koukám, že na nákresu jsou 5, 4, 3, 2 coulu... tzn. průměry 50,8; 76,2; 101,6; 127 mm? Není to nějaký velký? Asi jsem nějakej zabedněnej...


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2444
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

palo

Příspěvek od lajos »

Bavíme se dva dny o těch rozměrech-jsou dané na výkresech a v textech.


Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: palo

Příspěvek od Palo »

lajos píše:Bavíme se dva dny o těch rozměrech-jsou dané na výkresech a v textech.
Lajos, omlouvám se, chtěl jsem to udělat jen na základě principu, bez ohledu na nákresy. Ale je fakt, že pokud nedodržím přesně nákresy a fungovat mi to nebude, tak... ...mám prostě smůlu.


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
conny
Starší člen
Příspěvky: 126
Registrován: ned 25 čer 2006 20:20
Bydliště: Zlin
Dostal: 1 poděkování
Kontaktovat uživatele:

cell cena

Příspěvek od conny »

Jak jsem psal v jine vetvi, dle firmy na nerez se s praci,lestenim,materialem nemagnetickym,trubkama 2mm silnyma (cca) a rozmeru 8" (3x) a 10" 1x (5" prumer) dostavame na cenu cca 5000,- s DPH VCETNE zavareni dna a pridani vrsku.. Takze je to asi na zvazeni kdo zacne :)

zase ja... sakra... :)


Tak kdyz uz H2 je mezi nami,ted je to o urazech.. :)
Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: cell cena

Příspěvek od Palo »

conny píše:Jak jsem psal v jine vetvi, dle firmy na nerez se s praci,lestenim,materialem nemagnetickym,trubkama 2mm silnyma (cca) a rozmeru 8" (3x) a 10" 1x (5" prumer) dostavame na cenu cca 5000,- s DPH VCETNE zavareni dna a pridani vrsku.. Takze je to asi na zvazeni kdo zacne :)

zase ja... sakra... :)
Když bys měl v úmyslu to udělat přesně podle plánů, jsem ochotnej přispět za předpokladu, že bych byl přítomný zprovoznění, zároveň jsem ochotnej vše zdokumentovat - mohu půjčit kameru, foťák, převést video do avi atd.
Zlín není zas tak daleko od Brna :)


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
Uživatelský avatar
ekowatt
Stálý člen
Příspěvky: 70
Registrován: sob 23 zář 2006 12:26
Bydliště: Slovensko
Dal: 1 poděkování
Dostal: 13 poděkování

Re: cell cena

Příspěvek od ekowatt »

Palo píše:
conny píše:Jak jsem psal v jine vetvi, dle firmy na nerez se s praci,lestenim,materialem nemagnetickym,trubkama 2mm silnyma (cca) a rozmeru 8" (3x) a 10" 1x (5" prumer) dostavame na cenu cca 5000,- s DPH VCETNE zavareni dna a pridani vrsku.. Takze je to asi na zvazeni kdo zacne :)

zase ja... sakra... :)
Když bys měl v úmyslu to udělat přesně podle plánů, jsem ochotnej přispět za předpokladu, že bych byl přítomný zprovoznění, zároveň jsem ochotnej vše zdokumentovat - mohu půjčit kameru, foťák, převést video do avi atd.
Zlín není zas tak daleko od Brna :)
aj ja som ochotny prispiet mam dobre skusenosti ohľadom konštrukčnych zaležitosti plošne spoje a podobne
ak to nieje problem ozvite sa pomôžeme si
:D
Naposledy upravil(a) ekowatt dne pát 13 říj 2006 11:59, celkem upraveno 1 x.


conny
Starší člen
Příspěvky: 126
Registrován: ned 25 čer 2006 20:20
Bydliště: Zlin
Dostal: 1 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Ekowatt

Příspěvek od conny »

Diky za nabidku,ale plosnak k Joe Cell asi nebude potreba :)

Jinak Palo, jsem pro,mas SZ ve schrance...

Kdyz by se nekdo dalsi pridal, nejsem proti.Zatim jsme dva-Brno,Zlin.Testovaci erarni kousek JoeCell je mi uplne jedno kdo si necha v pripade kladneho pokusu,protoze potom se okamzite vyrabi logicky dalsi ;)
A neuspech nepripada v uvahu
:twisted:

No a kdyz uspech nebude a bude nas vic,tak min penez na osobu skonci v par trubkach,ale zase pokusy bude delat vic lidi a jak se rika-vic hlav vic vi..

takze dalsi clen Moravskeho cell gangu se hlasi? Zadani rezani a svareni bych byl rad dal behem pristiho tydne do dilny na zhotoveni. Samozrejme se musime sjednotit na presnych rozmerech..


Tak kdyz uz H2 je mezi nami,ted je to o urazech.. :)
conny
Starší člen
Příspěvky: 126
Registrován: ned 25 čer 2006 20:20
Bydliště: Zlin
Dostal: 1 poděkování
Kontaktovat uživatele:

domluva

Příspěvek od conny »

Takze Palo,Ekowatt je zatim ve skupine na pokus JoeCell..
Napiste sve nazory na rozmery bunky zde na foru at se domluvime verejne a kazdy vidi co delame.. A ostatni muzou pridat nazor,ikdyz se treba nepodili z duvodu treba vzdalenosti,na bunku a jeji stavbu resp. rozmery. Uvital bych treba nazor Lajose.. Finalni termin by byl fajn rekneme do stredy.A do te doby bych rad uzavrel pocet lidi uz jen z duvodu rozdeleni nakladu.Take se musime domluvit na terminu zkouseni/startovani bunky a mediu a uprave media-vody. Mistem zkousek by mela byt oblast Moravy. A take nejaky dobrovolnik s autem by byl fajn. Ne ze bych se bal,ale mam strikacku a odpojit benzinouvou pumpu je u me dost problem..

Da se rici ze dilna nebude potreba,garaz snad take ne.. Diky za pripominky,nazory a navody.. Kdo se bude chtit prihlasit,at mi posle SZ a tel. cislo.. Postupne se domluvime jak na foru tak telefonicky prip. emaily..


Tak kdyz uz H2 je mezi nami,ted je to o urazech.. :)
Uživatelský avatar
sano
Zasloužilý člen
Příspěvky: 942
Registrován: stř 08 úno 2006 23:48
Dostal: 18 poděkování

joe cell gang

Příspěvek od sano »

Ahoj,
Na http://www.joecell.com.au/alexbook.html je stiahnutá základná učebnica o Joe cell od p. Schiffera, ktorú predávajú aj v Nutechu.
Je tam všetko, rozmery, materiál,voda, oživenie buňky.
Nech vám to fičí.
sano


Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: domluva

Příspěvek od Palo »

conny píše:Takze Palo,Ekowatt je zatim ve skupine na pokus JoeCell..
Napiste sve nazory na rozmery bunky zde na foru at se domluvime verejne a kazdy vidi co delame.. A ostatni muzou pridat nazor,ikdyz se treba nepodili z duvodu treba vzdalenosti,na bunku a jeji stavbu resp. rozmery. Uvital bych treba nazor Lajose.. Finalni termin by byl fajn rekneme do stredy.A do te doby bych rad uzavrel pocet lidi uz jen z duvodu rozdeleni nakladu.Take se musime domluvit na terminu zkouseni/startovani bunky a mediu a uprave media-vody. Mistem zkousek by mela byt oblast Moravy. A take nejaky dobrovolnik s autem by byl fajn. Ne ze bych se bal,ale mam strikacku a odpojit benzinouvou pumpu je u me dost problem..

Da se rici ze dilna nebude potreba,garaz snad take ne.. Diky za pripominky,nazory a navody.. Kdo se bude chtit prihlasit,at mi posle SZ a tel. cislo.. Postupne se domluvime jak na foru tak telefonicky prip. emaily..
Ok, souhlasím s přibíráním dalších adeptů :)

Info pro ostatni: Jsem ochoten zapůjčit svůj osobní automobil Mazda 626 r. v. 1985 2.0 benzin. karburator na pokusy (pouze a vyhradne) s Joe Cell, podle návodu "Máchova buňka".
Přislíbil jsem digitální fotoaparát zároveň s videokamerou pro dokumentaci.
Dílnu nemám, garáž též ne. S chemikem mohu namíchat lektvar.

Čas mám příští víkend 14. - 15. 2006, následující ne - jedu do Zďáru, tak tedy buď přiští víkend nebo přespříští.


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: domluva

Příspěvek od Palo »

Tak teď jsem měl krátký pohovor s chemikem a dozvěděl se následující:

Na Joe Cell kapalinu není možné použít klasickou jedlou sodu, u té nedosáhneme ph14, je potřeba soda na praní.

Poměr neutralizování sody octem (napsal doslova):
286 g sody zneutralizuje 120 g octové kyseliny...

To je jen pro info! Jestli to správně chápu, do Joe Cellu neneutralizujeme!?!


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
Odpovědět

Zpět na „Joe Cell“