Stavba J. Cell - Akvarius1

Teoretické i praktické informace.

Moderátoři: rival, Merlin

Odpovědět
Uživatelský avatar
Aquarius1
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1195
Registrován: ned 16 pro 2007 0:43
Bydliště: Planeta Země
Dal: 5 poděkování
Dostal: 20 poděkování

Hluchoněmí

Příspěvek od Aquarius1 »

Tak tak a proto jsem postavil novou buňku,je vyšší o 4cm taktéž teflonový izolační střed.Tentokrát je dno třídy 316L a svařeno nerez elektrodou OK 6330/316L-17.Přehnal se tu přívalový déšť i s kroupama tak jsem si nachytal dešťovku a buňku s ní zalil.Zkraje se chovala jako destilka a až po hodině začala bublinkovat a do teď to je asi 4hod je pořád jako křišťál tak se uvidí co bude dál.Tady jsou i fotky,prostě jedu od začátku.
První fotka je stará vyžraná buňka :roll:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Věřím že v jednoduchosti bude ta pravá příčina neúspěchu dosavadního bádání,jelikož se bastlíme (a to i já) ve vymýšlení složitých mechanismů.
Uživatelský avatar
sano
Zasloužilý člen
Příspěvky: 942
Registrován: stř 08 úno 2006 23:48
Dostal: 18 poděkování

Ahoj A.

Příspěvek od sano »

Máš pravdu voda sa len dolieva. Dolievaj dažďovú vodu, buńku oživuj pomaly a na čo najnižšom prúde.
Podľa druhu vody!!!!!!!! niektorá za mesiace, niektorá až za roky sa začne chovať ako J.C., ale potom to už ide.


Uživatelský avatar
Aquarius1
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1195
Registrován: ned 16 pro 2007 0:43
Bydliště: Planeta Země
Dal: 5 poděkování
Dostal: 20 poděkování

Zatím poslední...

Příspěvek od Aquarius1 »

Dnešním příspěvkem lámu tisícovku někdo potřebuje pár slov jiný tisíc,já asi tisíc :D A to nejsem moc komunikativní typ,snad se začne tím zlomem konečně dařit.Tady je zatím poslední foto a video co dělá má druhá buňka,po informacích a radách po SZ od lidí co s JoeCell pracují se jimi i řídím a tímto jim děkuji za informace.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Věřím že v jednoduchosti bude ta pravá příčina neúspěchu dosavadního bádání,jelikož se bastlíme (a to i já) ve vymýšlení složitých mechanismů.
Uživatelský avatar
Aquarius1
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1195
Registrován: ned 16 pro 2007 0:43
Bydliště: Planeta Země
Dal: 5 poděkování
Dostal: 20 poděkování

Druhý obrazec

Příspěvek od Aquarius1 »

Vím že je to hloupost ale dávám sem vše ohledně buňky,tak tady je další obrazec.Při trošku pozornosti to vypadá jako znak radiace,buňka obrazce různě mění nejvíc je ale jako ta hvězda nebo se točí vlevo jako spirála,taky vyfotím. ;)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Věřím že v jednoduchosti bude ta pravá příčina neúspěchu dosavadního bádání,jelikož se bastlíme (a to i já) ve vymýšlení složitých mechanismů.
Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Druhý obrazec

Příspěvek od Ilem »

Aquarius1 píše:Vím že je to hloupost ale dávám sem vše ohledně buňky,tak tady je další obrazec.Při trošku pozornosti to vypadá jako znak radiace,buňka obrazce různě mění nejvíc je ale jako ta hvězda nebo se točí vlevo jako spirála,taky vyfotím. ;)
Připomíná to Lissajusovy křivky. To je dobře. Zdá se že tam dochází k rezonančnímu jevu.


"Dum spiro spero"
Ciceron
Uživatelský avatar
Aquarius1
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1195
Registrován: ned 16 pro 2007 0:43
Bydliště: Planeta Země
Dal: 5 poděkování
Dostal: 20 poděkování

Obrazce

Příspěvek od Aquarius1 »

No nevím jestli tam dochází k rezonanci to nedokážu posoudit zatím jí jen potichu sleduji ani nedýchám.V sobotu jí budu tvořit ten kužel s trubkou aby se dal nasadit na vršek buňky,teď je jen přikrytá plastovým víčkem,voda je stále čistá a drobounce probublává,tedy spíš jemně šumí.Jo to nejdůležitější co jsem dosud nenapsal,do střední elektrody jsem hned první den vhodil krystal křišťálu.Asi tam je na nic ale jsem takový ,,pokusmen" :)
Zdravím všechny Jindra


Věřím že v jednoduchosti bude ta pravá příčina neúspěchu dosavadního bádání,jelikož se bastlíme (a to i já) ve vymýšlení složitých mechanismů.
Uživatelský avatar
Aquarius1
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1195
Registrován: ned 16 pro 2007 0:43
Bydliště: Planeta Země
Dal: 5 poděkování
Dostal: 20 poděkování

Další věci

Příspěvek od Aquarius1 »

Tak tu jsem s novými poznatky,nejdříve popíšu video má omezenou kapacitu je to mobil.Tak vnitřní elektroda dostala stříbrný povlak jak zevnitř tak zevně.Druhá trubka dostává ten samý nádech,nejvíce na severní straně tak jsem jí otočil a sever se stal jihem tak se uvidí,na severní straně je buňka nejaktivnější.Obalil jsem jí kevralem(vlnu ani bavlnu nemám)a rukou se jí už nedotýkám kvůli náboji který tam má vznikat.Podle člověka zde z fóra (nemám oprávnění napsat jeho jméno) který se Joe zabývá a používá ho(to podle reakce)jakmile se začne tvořit bordel tak vypláchnout a nalít novou vodu a pokračovat dál.Já to beru tak že voda je něco jako elektrolit či izolace v kondenzátoru(čím kvalitnější izolant tím kvalitnější kondenzátor).Možná je to omyl a bude to tak že dokud se elektrody(trubky)nepotáhnou tou vrstvou,podle indicií polovodičem pak se voda teprve stane tím čím má tedy něčím co já a asi mnoho dalších nechápe.Možná teprve potom se s vodou díky aktivním buňkám stane onen nosič elektronového plynu a stane se nedílnou součástí buňky.Mám s buňkou ještě spoustu plánů ale o to někdy jindy.Aquarius1
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Věřím že v jednoduchosti bude ta pravá příčina neúspěchu dosavadního bádání,jelikož se bastlíme (a to i já) ve vymýšlení složitých mechanismů.
Uživatelský avatar
Aquarius1
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1195
Registrován: ned 16 pro 2007 0:43
Bydliště: Planeta Země
Dal: 5 poděkování
Dostal: 20 poděkování

Poslední část buňky

Příspěvek od Aquarius1 »

Dnes jsem vyrobil apartní klobouček pro mou buňku,Ještě jí musím na vstupu z kónusu do trubky zabrousit leč musím koupit stopkové brousky takže jindy.Mějte se fajn Jindra
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Věřím že v jednoduchosti bude ta pravá příčina neúspěchu dosavadního bádání,jelikož se bastlíme (a to i já) ve vymýšlení složitých mechanismů.
1220
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1719
Registrován: úte 09 led 2007 12:49
Bydliště: Praha
Dal: 1 poděkování
Dostal: 20 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Pěkná práce

Příspěvek od 1220 »

:good: sice není jasný jak bude klobouček těsněný, ale to se zvládne, fakt pěkný. Tak si mně nějak inspiroval, že to zkusím oživit znova. I s těma elektrodama ........
To je začínající fenomén stý opice :eclap:
KDR


Uživatelský avatar
Aquarius1
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1195
Registrován: ned 16 pro 2007 0:43
Bydliště: Planeta Země
Dal: 5 poděkování
Dostal: 20 poděkování

těsnění

Příspěvek od Aquarius1 »

Utěsnit by to podle mne stačilo nějakou gumovou manžetou se stahovacími pásky.Příruba má výšku 2cm takže to určitě půjde.Teď jen počkat až se začne chovat jak má a sehnat ten stabilní motor na zkoušky.
Zdravím Jindra


Věřím že v jednoduchosti bude ta pravá příčina neúspěchu dosavadního bádání,jelikož se bastlíme (a to i já) ve vymýšlení složitých mechanismů.
Uživatelský avatar
Aquarius1
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1195
Registrován: ned 16 pro 2007 0:43
Bydliště: Planeta Země
Dal: 5 poděkování
Dostal: 20 poděkování

Po odpojení

Příspěvek od Aquarius1 »

Má to i nějaký zůstatkový proud.Tady nejde o to že to svítí ale o to že si buňka udržuje určitý náboj i po odpojení napájení a tak je to třeba i chápat ;)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Věřím že v jednoduchosti bude ta pravá příčina neúspěchu dosavadního bádání,jelikož se bastlíme (a to i já) ve vymýšlení složitých mechanismů.
Uživatelský avatar
Aquarius1
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1195
Registrován: ned 16 pro 2007 0:43
Bydliště: Planeta Země
Dal: 5 poděkování
Dostal: 20 poděkování

Mimo téma

Příspěvek od Aquarius1 »

Jsou i jiné cesty a opravdu mne nic ani nejitří či emoce nevytváří.Myslím si že to bude jen o přístupu k dané věci,já osobně si věřím a věřím že se nějaký výsledek dostaví.Jinak by to přeci nemělo smysl a za občasného postrčení dosáhnu alespoň něčeho,je to jako oběvování ztracených věcí,člověk má radost i z maličkostí a pokud se to nepovede? Pokud nejde o život nejde o nic a vím o čem píšu,každý z nás má svou minulost.Když to nepojede začnu znovu,sílu čas materiál mám tak proč přestat.

Pokud bude mít gewo pocit že to sem nepatří tak bez pardonu smazat.
Jindra


Věřím že v jednoduchosti bude ta pravá příčina neúspěchu dosavadního bádání,jelikož se bastlíme (a to i já) ve vymýšlení složitých mechanismů.
Uživatelský avatar
Aquarius1
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1195
Registrován: ned 16 pro 2007 0:43
Bydliště: Planeta Země
Dal: 5 poděkování
Dostal: 20 poděkování

Zatím nakonec

Příspěvek od Aquarius1 »

Není to primárně určené nikomu
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Věřím že v jednoduchosti bude ta pravá příčina neúspěchu dosavadního bádání,jelikož se bastlíme (a to i já) ve vymýšlení složitých mechanismů.
Karban

Re: Po odpojení

Příspěvek od Karban »

Aquarius1 píše:Má to i nějaký zůstatkový proud.Tady nejde o to že to svítí ale o to že si buňka udržuje určitý náboj i po odpojení napájení a tak je to třeba i chápat ;)
Obrázek se jmenuje "Konstantní zůstatek proudu na buňce.jpg"...?

A proč měříš napětí?

Proud nutno měřit v A.

...


Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zatím nakonec

Příspěvek od Ilem »

Aquarius1 píše:Není to primárně určené nikomu
Jindro, neklesej na mysli. Cítím, že se ti to povede.
Jednou se mi to stalo. Měl jsem jakousi obdobu Ivova vyvíječe. Říkal jsem tomu přesněmetrický vyvíječ (byl přesně metr dlouhý) Tři soustředné trubky, na prostřední - pól a na krajní střídavě + pulzy. Měřil jsem přes bubler, kolik to dává BP (neměl to být JC). Takhle to běželo několik dní, pořád to bublalo, až jednoho dne jsem zjistil, že ze zdroje neteče žádný proud. Bublalo to ale stále stejně. Měřením jsem zjistil, že mi odešly koncové tranzistory na elektronice. Bublání neustávalo. Tak jsem to rozebral, abych tomu přišel na kloub. Nic jsem nezjistil, ale už nikdy se mi to nepodařilo zopakovat. Předpokládám, že se tam projevil efekt JC. :good:


"Dum spiro spero"
Ciceron
Odpovědět

Zpět na „Joe Cell“