Aktuálně

Speciální "Blešák" je samostatnou programovou aplikací a zde je k němu diskuze. Adresa "Blešáku" je https://www.upramene.cz/blesak
Uživatelský avatar
rival
Hlavní admin - živý člověk
Příspěvky: 1220
Registrován: stř 16 lis 2005 9:44
Bydliště: severní­ čechy
Dal: 14 poděkování
Dostal: 226 poděkování
Pohlaví:
Kontaktovat uživatele:

Aktuálně

Příspěvek od rival »

Během tohoto měsíce (září 2008) bude "Blešák" oficiálně spuštěn. Jeho hlavní myšlenkou je, abychom si vzájemně pomohli. Někteří z nás rozumí elektronice, jiní jsou zase manuálně zruční a v neposlední řadě, každý z nás má doma jiné kutilské možnosti.

Tedy konkrétně. Na fóru je prezentována spousta nápadů, řada různých zapojení a návodů jak si něco užitečného postavit. Pomocí "Blešáku", bude možné si některá zařízení objednat jako stavebnici nebo hotový výrobek. Každý, kdo se bude chtít zúčastnit je vítán. Není to o zbohatnutí ani o prodělku. Ale o férové a jasné nabídce, o která se bude veřejně diskutovat. Část zisku by měla jít na podporu fóra a dalších akcí. A také na fungování "Blešáku". Tedy na jeho rozvoj, dohled a řešení případných nesrovnalostí.

Umím si představit stavebnici spořiče, jednoduchého vyvíječe pro seznámení se s problematikou rozklady vody, stavebnici orgonového zářiče, přístroj na výrobu koloidního stříbra v jednoduché a složitější verzi a mnoho dalšího. Eventuelně také prodej materiálu, magnetů, plechu apod.

V "Blešáku" bude možné objednat si každý měsíc aktuální zálohu fóra včetně všech příloh na DVD. Již nyní zabírají informace na fóru více než 3 GB. Pokud by se s fórem v budoucnu cokoliv stalo, budou tímto způsobem informace zachráněny. Pro zaplnění zbylého volného místa na DVD si každý bude moci vybrat "Bonus", kterým budou zajímavé volně šiřitelné filmy z Netu. Tedy několik filmů o 11.9.2001, dále pak Zeitgeist (Duch doby), EndGame (Finální hra), Peníze jako dluh a další.

Takže pojďme vše prodiskutovat a dohodnout se, čím začneme ;).
Naposledy upravil(a) rival dne sob 12 pro 2009 2:01, celkem upraveno 1 x.


rival - živý člověk
Uživatelský avatar
Mim
Zasloužilý člen
Příspěvky: 855
Registrován: čtv 21 zář 2006 7:41
Bydliště: Plzeň
Dostal: 3 poděkování

Rivale...

Příspěvek od Mim »

Radši to smaž...zbytečně to zabírá místo. Nic ve zlým. Mim


Však ono to půjde!!!
lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2444
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

Příspěvek od lajos »

Jsem také pro, i když to není špatné ponaučení???


Uživatelský avatar
galapetr
Stálý člen
Příspěvky: 44
Registrován: pon 19 bře 2007 9:28
Bydliště: Vimperk

Příspěvek od galapetr »

Já bych ten blešák uvítal. Třeba se to podaří spustit.


Uživatelský avatar
sano
Zasloužilý člen
Příspěvky: 942
Registrován: stř 08 úno 2006 23:48
Dostal: 18 poděkování

Blešák

Příspěvek od sano »

Dobrá myšlienka Rival,

niekedy sa treba s myšlienkou hrať dlhšiu dobu než zabere, vytrvaj.


Uživatelský avatar
laik
Zasloužilý člen
Příspěvky: 858
Registrován: sob 23 úno 2008 21:41
Bydliště: Brno
Dal: 36 poděkování
Dostal: 43 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Zdravím

Příspěvek od laik »

Ahoj rival
Jak jsi psal o těch dvd
co to tady pomalu rozjet a
a začít třeba nabídkou těch dvd z volně šiřitelnými filmy?.....
Já se třeba hlásím jako první zájemce nebot mě nebaví sedět u monitoru při dlouhých filmech (co se mě občas sekaj tak musím koukat po nocích kdy je na síti klid)a radši bych to skoukl v pohodlí na televizi a určitě ne jen já?....
No a to dvd ze zálohou fora by se taky hodilo....nemusí být zrovna každej měsíc aktualizovaný tak čtvrtletně by myslím stačilo
ted jen kdo to bude stahovat a vypalovat?.(teda pokud už to neděláš ty,myslím tím ty filmy ,dokumenty apod.)
a hlavně cena dvd.ale tu už si musíš asi určít sám.plus samozřejmě poštovný a atd....
no možná ještě.....zálohy fora a bonusy ve formě filmu bych nedával dohromady protože dvd zálohu fora si necháji lidi asi u sebe ale dvd z filmama by určitě putovalo po všech známích......

no tak zatím ahoj a hezkej večer


Jsem svobodný, protože dělám to co chci a ne to co musím......
1220
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1719
Registrován: úte 09 led 2007 12:49
Bydliště: Praha
Dal: 1 poděkování
Dostal: 20 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Blešák

Příspěvek od 1220 »

Určitě dobrá myšlenka, ale pouze odzkoušené věci, jinak se to utopí v
dohadech.
K.


Uživatelský avatar
Praktik
Stálý člen
Příspěvky: 26
Registrován: čtv 05 črc 2007 23:58
Bydliště: Slovensko
Dostal: 1 poděkování

Kedy to už bude????

Příspěvek od Praktik »

Mám plnú garáž zaujímavých relátok, merákov, káblov a iných užítočných vecí, ktoré zapadajú prachom.
UŽ TO SPUSTI PROSÍÍÍÍÍM.


Uživatelský avatar
laik
Zasloužilý člen
Příspěvky: 858
Registrován: sob 23 úno 2008 21:41
Bydliště: Brno
Dal: 36 poděkování
Dostal: 43 poděkování
Kontaktovat uživatele:

zdravím

Příspěvek od laik »

Nevím jak to má Rival v plánu udělat ale já bych vyděl blešák něco jako formou e-schopu či bazaru, pro přehlednost několik témat, silnoproud slaboproud,měřící technika,ruzné kovy ,bedny a škatulky,literatura,dvd a cd,schemata,plánky náhr díly...atd atd....
ale to už není jen tak, to všechno nemuže Rival stíhat protože by pak asi nedělal už nic jinýho, no samozřejmosti asi musí být že správce toho všeho by měl mít z toho nejakej zisk....protože to zabere asi spoustu času to ukočírovat....možná formou placené sms jako vstuního hesla nebo tak něco...
Zdravím a hezkej den


Jsem svobodný, protože dělám to co chci a ne to co musím......
Uživatelský avatar
hapalainen
Starší člen
Příspěvky: 196
Registrován: stř 07 úno 2007 23:51
Bydliště: Norsko
Dostal: 1 poděkování

Příspěvek od hapalainen »

Chce to spustit, v nejjednodušší podobě. Ostatní vyplyne samo.


Hlavní je vyhrát zápas
pepe
Zasloužilý člen
Příspěvky: 693
Registrován: ned 21 říj 2007 23:50

Příspěvek od pepe »

Kúpim ktorýkolvek zo synchronních vibrátorou tip VIU (2,5/2,4V , 7/6V , 10/12V , 10/24V) Tesla alebo ich ruské ekvivalenti (VP) a to aj viac kusov . Nemám záujem o žiadny ekvivalent z ,,kapitalistických šmejdov". Na prípadné dotazi - ponuky reagujem len cez SZ . Pepe


Dobrý karbaník vie , že aj oko je možné prebiť .
jarda ovčák svitavy

Příspěvek od jarda ovčák svitavy »

Koupím vibrační motor. Od 150w do 2,5kw.Může být na 220 i 380.
Možná výměna téměř za cokoli.Vč jakéhokoli zboží z http://www.ikovlna.cz/


Uživatelský avatar
la
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1854
Registrován: úte 06 úno 2007 19:04
Bydliště: Brno
Dal: 763 poděkování
Dostal: 238 poděkování

vibrační motor

Příspěvek od la »

jarda ovčák svitavy píše:Koupím vibrační motor. Od 150w do 2,5kw.Může být na 220 i 380.
Možná výměna téměř za cokoli.Vč jakéhokoli zboží z http://www.ikovlna.cz/
HIFI AMA
Vibrační motor(pokud to nemusí být originál výrobek) lze velmi snadno zhotovit tak ,že na hřídel motoru se připevní setrvačník ,může být i použita těžší řemenice.
Výroba může být v pohodě i bez složitých výpočtů.
Na štítku motoru je uveden proud který motor odebírá při zátěži ,tento proud nesmí být při zátěži překročen,aby nebyl při provozu přetížený.
Při postupném odvrtávání rozvažovacích otvorů na řemenici (kupodivu stačí i malé rozvážení)nebo setrvačníku a měření odebíraného proudu musí být motor pevně uchycen.protože cestuje a vibruje a pochoduje v pohodě i ze stolem .
Lépe je zvolit rozvážení aspoň 20% nižší než je max odběr motoru kvůli pevnosti hřídele a ložiska.Výhodné je použít motor s průchozí osou a setrvačníky dva ale záleží na úmyslu . :D

Například Profi: http://www.webac-vibro.com/cz/vibr_el_vv.htm
nabídka bazar: http://stavebnictvi-naradi.sbazar.cz/vi ... 98767.html


jarda ovčák svitavy

Příspěvek od jarda ovčák svitavy »

Asi to tak dopadne. Asi budu mít velikou bouli na hlavě, až mi utrhlý setrvačník rozčísne pěšinku...............
Nu, co nadělám. plstěné je jináč náramná dřina.


Uživatelský avatar
rival
Hlavní admin - živý člověk
Příspěvky: 1220
Registrován: stř 16 lis 2005 9:44
Bydliště: severní­ čechy
Dal: 14 poděkování
Dostal: 226 poděkování
Pohlaví:
Kontaktovat uživatele:

Blešák je v podstatě hotov

Příspěvek od rival »

Blešák je již v podstatě hotov. Je to lehce upravený e-shop pro naše potřeby. Jen dolaďuji způsob fungování Blešáku a jeho poslání... Mám takovou základní představu, kterou bych zde rád nastínil.

Fórum je o komunikaci, Blešák by nám měl umožnit rozvinout některé myšlenky fóra do stádia realizace a případného prodeje hotového výrobku nebo stavebnice ostatním, kteří nemají potřebné technické zázemí. Kromě toho by měl umožnit klasický odprodej starších věcí, které už člověk nepotřebuje a které by u někoho jiného ještě mohly sloužit.

Již teď mohu přislíbit, že si budete moci objednat během května pomocí Blešáku koloidní stříbro od Habany, léčivé čaje, bylinky a aktuální zálohu fóra na DVD. Chtěl bych od Vás všech, kteří máte zájem něco nabídnout, abyste mne kontaktovali pomocí SZ nebo mejlu rival@upramene.cz

V první fázi testování Blešáku se nebude používat dobírka. Vyhneme se tak hromadnému neodebírání objednaného zboží, pokud by nám chtěl někdo záměrně škodit. Jestliže se to osvědčí zůstaneme u následujícího modelu: Zákazník si vybere zboží udělá objednávku a pošle peníze. Obratem dostane potvrzení objednávky a následně také vyrozumění o přijetí platby a o stavu jeho objednávky.

Vše bude přehledné a jasné. Případné problémy a nejasnosti budu řešit já osobně. Peníze a objednávky budu přeposílat jednotlivým "dodavatelům". Aby i transfer peněz probíhal v řádu minut rád bych, aby stálí "dodavatelé" měli zřízen pro tyto účely papay účet. Podrobnosti jak co nejvýhodněji pro fórum účet založit, sdělím na požádání. Paypay funguje bezproblémově v ČR i SR.

V sekci Blešák vzniknou k některým nabízeným produktům samostatná vlákna. Kde budou popsány podrobnosti a zodpovězeny případné dotazy.

Provize za použití Blešáku bude ryze individuální. Jednoduše řečeno, každý si prostě sám určí kolik korun z ceny výrobku chce věnovat na rozvoj Blešáku, potažmo i fóra.

Prodejní cenu si vždy určí ten, kdo zboží nabízí. Ale myslím si, že postupem času může dojít k úpravě ceny. Všichni se tady učíme a zkoušíme nové věci. Takže se prosím v budoucnu neurážejme, že třeba ten a ten je pěknej "vydřiduch". Je důležité co napíšete, ale ještě důležitější je, jak to napíšete... Navíc, každý si svého volného času cení jinak. A většina z nás, co jsme tady, jsme amatéři a nadšenci.

Každý z Vás se bude moci do Blešáku zapojit. Jen u produktů, které nějak souvisí se zdravím jako je koloidní stříbro apod. budu chtít znát více podrobností, než se rozhodnu o zařazení produktu do nabídky Blešáku. Zdraví máme všichni jenom jedno.

Je jen a jen na nás, zda se tato myšlenka vzájemné pomoci ujme nebo zanikne...


rival - živý člověk
Odpovědět

Zpět na „Bleší trh U Pramene“