Gravitační všehochuť

Vše o alternativních zdrojích energie.

Moderátor: rival

Odpovědět
Gabča
Zasloužilý člen
Příspěvky: 607
Registrován: čtv 21 kvě 2009 11:19
Dostal: 1 poděkování

Re: jedeme zkoušet

Příspěvek od Gabča »

Fajn sváteční den,

tak už nechte ty vibrátory :laugh: , a jestli můžu ještě trochu kouknout zpět na ten gravitační motor.. (já vím že se budete smát ale mě to nevadí :D )
Tak jak využít přírodní jev, kdy shodíme železo ze dvou metrů, budeme mít rychlost 6 m/s, shodíme znovu dolů další 2 metry, dalších 6 m/s. Máme "dohromady" k dispozici 12 m/s. Na vyhození na původní výšku 4 m ale stačí vymrštit jen 8m/s.

Už jsem namáhavě dovymyslela, fakt to bolelo, že na ten výhoz nemá cenu cokoli (pružinu, páku) natahovat, protože to už je ta zpomalená verze, kterou nechceme. Musí se to vyhazovat rovnou pořád za sebou, odspodu.

Když by se dal dole motor, který by kontinuálně vyhazoval řadu kuliček do výšky vrhal by je 8 m/s. Kuličky by vylétávaly 4 m, tam by se volně otočily, po 2 metrech by dopadly na lopatku dynama rychlostí 6m/s, a dole pak ještě na druhý dynamo zase 6m/s. Pak by je popadl zas ten první motor a vymrštil je 8 m/s.

:ethink: že ono to padne na účinnosti motorů a dynama ... :|


martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: jedeme zkoušet

Příspěvek od martin11 »

...jsem opravdu zvědav, co Ti kdo odpoví....já, protože jsem výtvarník a netechnik...a konstrukter takového nesmyslu jako je magnetický motor ...s tebou....hlavně v životním idealu. :idea: ...souhlasím... :eclap: ..ale mám obavu, že budu sám.....krásný sváteční den martin :lol:


... věřím, že se " TO " povede ......
Gabča
Zasloužilý člen
Příspěvky: 607
Registrován: čtv 21 kvě 2009 11:19
Dostal: 1 poděkování

Re: jedeme zkoušet

Příspěvek od Gabča »

martin11 píše: ...já, protože jsem výtvarník a netechnik...a konstrukter takového nesmyslu jako je magnetický motor ...
Jsi mým velkým vzorem, a já tohleto taky jednou stejně postavím, mám na to zbytek života, prý tu budeme všichni (i vy) strašit do stovky... :evil: :D
Jen .. kdybyste mi někdo jen tak z hlavy vysázel ty účinnosti motorů a dynam.. , abych věděla, že si musím počkat třeba 30 let, až se vyvine lepšejší ;)


buky
Zasloužilý člen
Příspěvky: 835
Registrován: ned 17 kvě 2009 22:21
Dal: 10 poděkování
Dostal: 20 poděkování

Nesmysl?

Příspěvek od buky »

Kto říká že to nebude fungovat?
Možná dělám velkou bublinu, ale právě sem se vrátil ze sklepa a mám pozoruhodné výsledky!!!
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Gabča
Zasloužilý člen
Příspěvky: 607
Registrován: čtv 21 kvě 2009 11:19
Dostal: 1 poděkování

Re: Nesmysl?

Příspěvek od Gabča »

buky píše:Kto říká že to nebude fungovat?
Možná dělám velkou bublinu, ale právě sem se vrátil ze sklepa a mám pozoruhodné výsledky!!!
:shock: :D :good: :eclap:
Neříkej, že stroj všechny Tvé návrhy přijal... :D


martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: jedeme zkoušet

Příspěvek od martin11 »

Gabča píše:
martin11 píše: ...já, protože jsem výtvarník a netechnik...a konstrukter takového nesmyslu jako je magnetický motor ...
Jsi mým velkým vzorem, a já tohleto taky jednou stejně postavím, mám na to zbytek života, prý tu budeme všichni (i vy) strašit do stovky... :evil: :D
Jen .. kdybyste mi někdo jen tak z hlavy vysázel ty účinnosti motorů a dynam.. , abych věděla, že si musím počkat třeba 30 let, až se vyvine lepšejší ;)
...no gabčo...jsi mladá....já také čekal do šedesáti, než budu moci koupit lepší magnety na motor než ty obyčejné , co jsou v kuch.linkách...
...o účinnosti čehokoli ti nic ale nenapíšu... :oops: ....tedy mohl bych...ale není to o motorech.... :idea: ...martin11 :lol:


... věřím, že se " TO " povede ......
1220
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1719
Registrován: úte 09 led 2007 12:49
Bydliště: Praha
Dal: 1 poděkování
Dostal: 20 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Buky

Příspěvek od 1220 »

Jestli už to máš postavený tak Ti přidám asi 10 bodů :lol:
mám dotazy :
Dráha D-BC není obsazena válečky , válečky se pohybují v lůžkách rotoru pravděpodobně po dráze 90st až 180 st,
pak by je měl zpátky do kapsy vrátit asi ? rotační podavač, který váleček vrátí do kapsy ?
zatím dva body za kreslení
K.
PS: Má docela drondí znaky tenhle projekt :lol: :lol:


martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: Nesmysl?

Příspěvek od martin11 »

buky píše:Kto říká že to nebude fungovat?
Možná dělám velkou bublinu, ale právě sem se vrátil ze sklepa a mám pozoruhodné výsledky!!!
...fajn...hezky namalované.. :good: ..jen prosím ještě objasni, jak se kulička z toho velkého kola nabagruje na ten dopravníček...dole, když dojede do nejnižší urovně ...martin11 :lol:


... věřím, že se " TO " povede ......
martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: Buky

Příspěvek od martin11 »

Karel DR píše:Jestli už to máš postavený tak Ti přidám asi 10 bodů :lol:
mám dotazy :
Dráha D-BC není obsazena válečky , válečky se pohybují v lůžkách rotoru pravděpodobně po dráze 90st až 180 st,
pak by je měl zpátky do kapsy vrátit asi ? rotační podavač, který váleček vrátí do kapsy ?
zatím dva body za kreslení
K.
PS: Má docela drondí znaky tenhle projekt :lol: :lol:
...podle mě to není dokresleno....kolo, které veze kulky dolů, nemá namalovaná všechna korýtka...!!....nebo kam padaj ty ostatní kulky...???....se ptá karkulka :oops:


... věřím, že se " TO " povede ......
buky
Zasloužilý člen
Příspěvky: 835
Registrován: ned 17 kvě 2009 22:21
Dal: 10 poděkování
Dostal: 20 poděkování

Re: Nesmysl?

Příspěvek od buky »

Gabča píše:
buky píše:Kto říká že to nebude fungovat?
Možná dělám velkou bublinu, ale právě sem se vrátil ze sklepa a mám pozoruhodné výsledky!!!
:shock: :D :good: :eclap:
Neříkej, že stroj všechny Tvé návrhy přijal... :D
Všechny ne, ale je tu moment který mně pěkvapil, oni te stroje ale musí být dva.

Karel DR - je velkej rozdíl o tom nákresu mluvit, alebo ho stavět. To jsou prostě skušenosti k nezaplacení!
Už jsem skoro hotov a buď ta bublina praskne a já dostanu studenou sprchu, aneb se ta bublina bude stále nafukovat. Při tom stavění totiž přicházím stále na něco nového a postupuju pomalu v před, kdy zamrznu nevím ale zatím se tak nestalo.


martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: Nesmysl?

Příspěvek od martin11 »

buky píše:
Gabča píše:
buky píše:Kto říká že to nebude fungovat?
Možná dělám velkou bublinu, ale právě sem se vrátil ze sklepa a mám pozoruhodné výsledky!!!
:shock: :D :good: :eclap:
Neříkej, že stroj všechny Tvé návrhy přijal... :D
Všechny ne, ale je tu moment který mně pěkvapil, oni te stroje ale musí být dva.

Karel DR - je velkej rozdíl o tom nákresu mluvit, alebo ho stavět. To jsou prostě skušenosti k nezaplacení!
Už jsem skoro hotov a buď ta bublina praskne a já dostanu studenou sprchu, aneb se ta bublina bude stále nafukovat. Při tom stavění totiž přicházím stále na něco nového a postupuju pomalu v před, kdy zamrznu nevím ale zatím se tak nestalo.
...kdyby jsi náhodou "zamrznul"....dej si panáka....nejlíp ABSINT.. :idea: ..mě to také pomohlo...při tom mým MM....držím palce martin11 :lol:


... věřím, že se " TO " povede ......
1220
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1719
Registrován: úte 09 led 2007 12:49
Bydliště: Praha
Dal: 1 poděkování
Dostal: 20 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: jedeme zkoušet

Příspěvek od 1220 »

Gabča píše:Fajn sváteční den,

tak už nechte ty vibrátory :laugh: , a jestli můžu ještě trochu kouknout zpět na ten gravitační motor.. (já vím že se budete smát ale mě to nevadí :D )
:|
Spíš nech na pokoji vibrátor Ty, ale taky vrhání kuliček. :lol: :lol:
Stejně by to mělo pak být trochu jinak,plochá spirála kuželová a je z toho super vyvíječ a ani to
nemá patentovaný nikdo . Všechny tyto věci mají prapůvod v dutinových rezonátorech a v jevech který velmi krásně
a se schopností dávat si věci dohromady napsal Iv do svého seriálu je to na straně 2 článek se jmenuje: Podoba čistě náhodná.
Staženo 82 x ale ponaučení nikdo/zatím/ neprojevil. Opět mi začíná být špatně ............ :|
Dekompozice a kopmozice materie v uzlech kmitání . O tom je nakonec i Grebennikov. Po kompozici je jiný materál než před ní, došlo k rozkladu a jiné kvalitě.V sotva měřitelných množstvích.
To Ti teda děkuju za příspěvek :bhead: :bhead: :oops:
Jestli to bude fungovat Bukymu, budu muset dodělat odstředivou reakční turbinu, přece jenom vypadá o něco jednodušší. Jenže u turbiny platí něco jiného ......
Stále se domnívám, že ty výšky nelze sčítat, impus síly a hybnost hmoty jdou proti. Je to spočitatlné a opakovalo se to asi 9x /zatím/
K.


Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: jedeme zkoušet

Příspěvek od poota »

Gabča píše:...Už jsem namáhavě dovymyslela, fakt to bolelo, ...
Veškeré přemýšlení je zdrojem největšího počtu chyb. Navíc vymyslet něco opravdu chytrého je práce nadlidská. Obejít se to dá snad jenom jedním způsobem - vymyslet naprosto nesmyslnou pitomost, což je téměř bezpracné - a potom to udělat přesně obráceně!
Drontům je naopak zcela jasné, že myšlení opravdu není jejich parketa, takže se o to ani nepokoušejí. V poklidném rozjímání si počkají, až se jim vynoří již zcela hotový nápad. Ten pak, ať je již jakýkoli, je vždycky vysoko nad jejich, upřímně řečeno dosti chabými, mentálními schopnostmi.

Nápady ku Tvému skokostroji:
nebudu zastírat svou nedůvěru vůči vzorcům, které se mi snaží nabulíkovat, že bude nějaký rozdíl mezi tím, jestli něco skočí rovnou a nebo to seskáče naněkolikrát. Ale třeba tomu tak opravdu je.
K věci: nepřevádět získanou energii na jiný druh a potom zpátky na ten původní, protože to bude vždy se ztrátami. Prakticky: získanou energii zachytit pružností materiálu (akumulovat) a bezprostředně ji měnit zpátky na kinetickou opačného směru. Chabá paměť-li mě nešálí, hrávaly si kdys děti s kuličkami neuvěřitelné pružnosti a "hopíky" byly tenkrát skutečným hitem. Z fyzikálního hlediska ani u nich nebude změna energie-pružnost-energie bezeztrátová, ale může se k ideálu dost blížit.
Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
1220
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1719
Registrován: úte 09 led 2007 12:49
Bydliště: Praha
Dal: 1 poděkování
Dostal: 20 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Případné zamrznutí

Příspěvek od 1220 »

slouží ke sbírání zkušeností, kupodivu i Jan Amos Komeský se ve svém spisu : Motus spontanei relatio, který je bohužel nedostupný se podobnými věcmi zabýval. Leckdo tvrdí, že jeho pokusy byly pokusy s kyvadly, které později vyústily ve vynález kyvadlových hodin, což bylo asi o 60 let později.......samosebou někým jiným .......
Já jsem zamrznul s odstředivou reakční turbinou, ale nevadí, důležité je odvážit se .........Vlastně to platí všeobecně.
Není však pochyb, jak jsem psal v předešlém příspěvku, některé věci fungují a jsou vysvětlitelné.

:bye:
K.


1220
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1719
Registrován: úte 09 led 2007 12:49
Bydliště: Praha
Dal: 1 poděkování
Dostal: 20 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: jedeme zkoušet

Příspěvek od 1220 »

poota píše: nebudu zastírat svou nedůvěru vůči vzorcům, které se mi snaží nabulíkovat, že bude nějaký rozdíl mezi tím, jestli něco skočí rovnou a nebo to seskáče naněkolikrát. Ale třeba tomu tak opravdu je.

Zdravím - poota
Zdravím taktéž
Právě tady je to osudový, buď je někde chyba, anebo je matematizace opravdu zmatená.
Potřebujeme Fyzika, který dokáže překročit naučené způsoby , ale to i vysvětlit. :ethink:
Prosím.
K.


Odpovědět

Zpět na „Jak na to...“